Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Megane 1.3 tce 140 bg mi yoksa fiat egea 1.3 mj mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
20
Cevap
0
Favori
1.160
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Megane 1.3 tce 140 bg mi yoksa fiat egea 1.3 mj mi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3959 Mesaj
    Ben olsam megane alırdım
    |
    |
    Zimmerit

10 senelik fiat motoru düzgün bakımda 800.000 km'leri deviriyor yakıt seçmiyor ama onu ne yapacaz.
    |
    |
    Anxiolytic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı:

Hocam teşekkür ederim cevap için. Bu soruyu da arkadaşım için soruyorum.

80 bin civarina egea otomatik almak mantıklı mı? 40 bin kmde 2017 model tüplü.

Alıntıları Göster
    Yine paketine bağlı hocam. 60 binden 190 bine kadar aynı arabayı sattıklarından arada uçurum farklar oluyor Fiat'ta. Dolusu anlamsız derecede doluyken boşu da hepten boş. Direksiyon kalitesi bile değişiyor.

Burda hocam şöyle bir durum var, LPG ve 1.6 eTorq motordan bahsediyoruz, bildiğim kadarıyla bu motorun multijetler yada fire kadar bir geçmişi yok. Kronik arıza durumunu iyi araştırmak gerekli. Birde LPG diyorsunuz ki ortam daha da şenlenmeye müsait.

Fiat'ın motorları için şöyle diyeyim 18 yıldır aynı arabayı aynı 1.6 atmosferik ile kullanıyorum. Arada bi süre LPG taktırdık ve motor baş belası bir sorun yumağına döndü. LPG'yi söktürdüm geri o tarihten beri 0 sorun yol almaya devam ediyoruz. Açıkçası Fiat'ta vites topuzu yada kapı kolu elinde kalabilir ama mekanik olarak kolay kolay sorun yaratıp yolda bırakmaz. Bendeki motor Marea'lardaki 1.6 benzinli motor. 1.6 eTorq farklı bir makine olabilir emin değilim ondan.

İlla tüplü olacaksa benzer fiyatta benzer kmde be yine 2017 Corolla bulunabilirse bence daha mantıklı olur zira üzerindeki motor bildiğim kadarıyla 1.3 Multijet gibi kendini kanıtlamış bir motor. Ama Corolla'da filan km yada yaş anlamsız derecede artıyorsa Egea daha mantıklı olabilir sonuçta daha yeni bir araç olur.

Tabi birde aracın durumu var, çok temiz bakımlı bir araç denk geldiyse hırpalanmış toyotadan daha sorunsuz olur buda 2. El değişkeni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Corsair Vengeance PRO RED 8 GB DDR3 @ 2400 MHz CL11Corsair AX760iCorsair Obsidian 750D
    Logitech G27

Sony PS4 500 GB Xbox One S 500 GB

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
instagram takipçi
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.