Şimdi Ara

Mef Üniversitesi Tanıtım Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
3
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beni bilen bilir Mef Hukuk 2.sınıfa geçtim.

Size üniversitemi tanıtmak istiyorum. Öncelikle Mef üniversitesi 2014 yılında Arıkanlı holding bünyesinde kurulan bir vakıf üniversitesidir. Okulumuz her ne kadar 7 yıllık genç bir okul olsa bile eğitim anlayışı mef dershaneleriyle beraber uzun yıllara dayanmaktadır.

Üniversitemiz volkswagen arenanın hemen yanında tek binadan oluşmaktadır. Kampüs olanakları sınırlıdır. Şunu belirtmeliyimki tek bina çok rahat yetiyor. Bu tek bina içinde mef fada, amfiler ve hazırlık bölümü sınıflarını içeriyor.

Üniversitemizde her bölüm %100 İngilizcedir (hukuk %30 sadece). İlk sene hazırlık vardır. İsteyen 2 aşamalı sınava girip direk bölüme geçebiliyor. Hazırlıkta yabancı hocalar var. Bu iyi bir artı sağlıyor. Şunu söyleyebilirimki Türkiye’nin iyi hazırlık bölümlerine adaydır.

Eğitim kadrosu son derece iyidir. Hukuk bazında konuşacak olursak hocalarımızın çoğu Fransız lisesi Galatasaray mezunu olup yurtdışı veya Türkiye’nin diğer iyi üniversitelerindeki yüksek lisans bölümü mezunlarıdır. Kadrosu bizim okulda olanlar hariç dışarıdan gelen hocalarımız vardır. Bu hocalarımızda alanında uzmanlardır.

Online eğitim bazında konuşacak olursak üniversitemiz pandeminin ilk başından beri online eğitimi son derece iyi sürdürdü ve hatta Türkiye’de en iyi online eğitim veren üniversitelerinden biri oldu.

Okulumuz da flip learning olayı da var. Bu sistemin genel amacı öğrenciyi derse gelmeden o ders hakkında ön bilgisinin oluşması. Mesela konu boşanma diyelim. Hoca sistemi video yükler ve siz o videoyu izleyip konu hakkında bilgilenirsiniz. Derste de bunun üzerine düşünürsünüz, pratik yaparsınız ya da yargıtay kararlarını vb. incelersiniz…

Son olarak okulumuz her ne kadar yeni kurulmuş olsa bile eğitim kalitesiyle her geçen gün yükseliştedir. Sorunuz varsa bunu ya aşağıdan ya da özelden iletişime geçerseniz elimden geldiğince yardım etmeye çalışacağım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Up!

• Yararlı konu, up. Üniversiteyi bitirdikten sonra hangi alana yönelmeyi düşünüyorsunuz hocam? Akademisyenlik ve (eğer imkan elverirse) bakanlıklarda veya mecliste uzmanlık düşünüyorum ben.

• phosphophyllite kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ileride Türkiye ve Türkiye’nin haklı davasını temsil eden uluslarası bir hukukçu olmak istiyorum. Maalesef şu an ülkemizde bu alanda büyük bir eksiklik var. Şu an bunun için hem İngilizce çalışıp Fransızca öğreniyorum. Eğer bunlar olmazsa köyde çobanlık yapmayı düşünüyorum. Siz hangi alana yönelmek istiyorsunuz?

• Up!

• Hocam bölümde okuyan genel kitle berkecanlar pelinsular mı yoksa gerçekten okumak için gelen insanlar mı

• Atmaca. kullanıcısına yanıt
    Hocam pelinsular vb. elbette var ama okumaya gelen daha fazla. Öyle tiki kitle çok az

• Bu flip learning olayına youtubeda denk gelmiştim, bunu cidden uygulayabiliyorlar mı? Hocalar uygulamak istese bile ben mefteki çoğu öğrencinin çalışıp geleceğini düşünmüyorum. Bu sistem sence ne kadar sağlıklı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atmaca. kullanıcısına yanıt

o tarz insanlar genelde pahalı okulları tercih ediyorlar mefin ücreti kesmez onları

• Helbram kullanıcısına yanıt
    Hocam yapan öğrenciye çok işe yarar yapmayan da ders anlatımını da kafa yormalı dersi de kaçırmış olur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Helbram kullanıcısına yanıt
    Hazırlık ve bölüm bazında değerlendirmek lazım. Hazırlıkta video+ videonun assigmentı var ve bu assigment course totalde %20 etki ediyo. Bölümde bazında hukuk öğrencisi fazla olduğu için assigment yok. Öğrencinin kendisine bağlı. Eğer çalışıp gelirse dersi daha rahat anlayabiliyor vb.

• Up!

• Faydalı konu.

• Up

• GenelKültürAbidesi kullanıcısına yanıt

Burda okuyanların okulu çok övdüğü okumayanların ise genelde adını bilmediği bir üniversite tercihlere eklemek biraz riskli geliyor. Ne dersiniz buna

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sessizolvecevapla kullanıcısına yanıt

Özyeğini özyeğin yapan erhan erkuttur. O kişi de şuan mef üniversitesinde.

• Sessizolvecevapla kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Hatta bende böyle bir okul olduğunu sınava girdikten sonra keşfettim. Kişi tercih etmeden önce erhan hocanın okuluğu tanıttığı videoyu izlerse aklında bir soru işareti kalacağını düşünmüyorum

• Up!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.