Şimdi Ara

Düzce Tıp 2021 Tanıtım [Videolu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
124
Cevap
4
Favori
6.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tercih döneminde aklınızda soru kalmaması için gönüllü öğrenciler tarafından açılmış olan bir konudur (Resmi değildir)

Tanıtım filmi buldum tercih edecek arkadaşlar için iyi olur :

Düzce Tıp 2021 Tanıtım [Videolu]Düzce Üniversitesiyoutube
    Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem 4 Öğrencisi Stj. Dr. Bahar Bostancı, YKS 2021'in ardından tercih yapacak aday öğrencileri için Üniversitemiz Tıp Fakültesi ile Hastanesini sizler için tanıttı. https://youtu.be/YUY1ttlq7z8 https://youtu.be/rWfoTWstpUQ https://youtu.be/8N_su0bkgM8 baharbosstanci.7@gmail.com
    https://www.youtube.com/watch?v=Ovs5lu1qsAU&feature=youtu.be

Fakülte 1992 de kurulmuş olup 2006 yılında düzce üniversitesine bağlanmıştır yani 29 yıllık bir geçmişe ve oturmuş bir sisteme sahiptir.

Okul coğrafi konum olarak büyük şehirlere yakın (istanbul anadolu yakasına 2 saat)(ankara 2 saat 30 dakika).

Düzce Tıp Fakültesi üniversitenin merkez kampüsü olan Konuralp yerleşkesinde bulunuyor.

Sık sorulan sorular :

-Üniversitedeki kütüphane, çalışma salonu olanakları nasıldır ?:

Tıp fakültesinin kendisine ait kütüphanesi bulunmaktadır. Merkezi kütüphane ise 7/24 hizmet vermektedir.

-Kadavra var mı ? :

Evet 3 adet

-Tıp Fakültesinin eğitim sistemi nasıldır? :

Komite sistemi uygulanmakta örneğin sindirim sisteminin kimyası,anatomisi,fizyolojisi,histolojisi,mikrobiyolojisini görüp bu derslerden topluca sınava giriyorsunuz.

-Kampüse ulaşım nasıl ? :

Kampüsten şehir merkezine her 10dk da bir araç kalkıyor.

-Uzaktan eğitim imkanı ? :

Üniversitenin kendi sistemi üzerinden canlı ders yapılıyor.Pratik derslerin videoları üniversitenin kendi sistemine yükleniyor.Online sınav imkanı da var.Canlı derslerden sonra soru-cevap düzenleniyor.

-Kendi hastanesi var mı ? :

Evet var

Genel görünüm :

1=Morfoloji binası (laboratuvar binası)

2=Hastane ana bina (poliklinikler)

3=Teorik eğitim binası (Amfiler)

4=Hastane binası - yemekhane de var

1.bina ile 2.bina arasında tüp geçit var

Amfi :

-Konferans imkanları ? :

Her hafta değişik konularda konferanslar düzenleniyor kaçıranlar için youtube kanalına da yükleniyor.

-Fakültede eğitim sürecini iyileştirmek için ne gibi çalışmalar yapılmaktadır ?:

Her komiteden sonra öğrencilerin fikirlerini almak için geri bildirim anketi düzenleniyor

-Erasmus ?

İtalya, İskoçya, Polonya,Bulgaristan, Makedonya

-Şehirdeki yurt olanakları nasıl? :

Yurt sıkıntısı çekmezsiniz 8 adet KYK yurdu bulunmakta, üniversiteye yürüme mesafesinde yüksek kapasiteli 2 adet kız 1 adet erkek yurdu, Şehir merkezinde 1 adet erkek , Kalıcı konutlar bölgesinde 1 adet erkek, Şehir merkezi ile üniversite arasında ise 1 adet kız 2 adet erkek yurdu bulunuyor.

-Evlerin kira durumları ve özellikleri nasıldır? :

Tıp fakültesine 5dklık konumda kafelerin bulunduğu yerde 1+1 daireler bulunmakta fiyatları 750tl-1000tl civarında

-Starbucks var mı ? :

Evet var yeni açıldı :)

Aklıma geldikçe editleyeceğim ek olarak şehir hakkında bilgilerde eklenecek ...Düzce Tıp 2021 Tanıtım [Videolu] 

Şehir hakkında bilgiler :

İklimi nasıl ? : istanbul anadolu yakasına çok benzer olmakla beraber uç noktaları da içeriyor

Avm sayısı : 2 tane ama bir tane daha yapılıyormuş

Şehirde bulunan zincir fast food dükkanları : Starbucks,burger king,mc donalds,KFC,pidem,Mado

Başlıca giyim mağazaları : Lcw,Mavi,Defacto,Koton,Flo,Ltb,Tudors ...

İnternet hızı: 50-100mbps arası 4,5G , üniversite 50mbps civarı

Elektronik marketler : Teknosa,vatan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-892006E95 -- 10 Ağustos 2021; 17:59:59 >

• Hocam derslerin zorluk seviyesi nasıl Dönemlik kalma/geçme oranları diğer tıp fakültelerine kıyasla ne durumda

• Ben bu tıp fakültesini çok seviyorum ama şehirden dolayı yeteri kadar rağbet görmüyor.

• Ben Düzceye gittim fakülteyi sevemedim şehir olarak İstanbul'a Ankara'ya yakın ama fakültesi dağ başında otobüsle gidilir tabii ki ama yerleşke çok daha farklı olabilirdi.
  • Faydali konu tesekkurler
  • romario11111 R kullanıcısına yanıt

Hocaların daha öğrenci yanlısı soru sorduğunu düşünüyorum ilk iki yılımda

• BlueEarth kullanıcısına yanıt

Ulaşımın bazı diğer tıp fakültelerine kıyasla daha iyi olduğu kanaatindeyim çünkü bazı tıplar üniversiteden dışlanmış vaziyette ve o yüzden otobüsler daha az geliyor. Zonguldakda dağda olduğunu duymuştum fakat düzce üniversitesinin yanında ayrı bir yerleşim oluşmuş 3 kız 1 erkek yurdu orada ve geneldeöğrenci evleri restoranlar vs. De orada. Ayrıca bu bahsettiğim yerde ikamet edenler yürüyerek de amfilere ulaşabilirler ben birkaç kez arkadasimin evinden yurumustum.

• Inanır mısınız bilmiyorum ama 1 yıl boyunca yalnızca çok az yağmur gördüm belki de küresel ısınmadandır  . Üniversitenin yanındaki yerleşim yerlerinde akşam saatlerinde bulunmadım ama kafelerin açık olduğunu hatırlıyorum sanki.

• O sıralamada gidilecek adam gibi tıp olarak bir tane bura var, bir de Atatürk ama Erzurum'dan iyidir Düzce. Bir kere İstanbul'a yakın, otobüsle falan gidersin eğer İst'te gece hayatı derdin varsa :))

• Mytime pleiades kullanıcısına yanıt

1-2 haftaligina duzceye geldim yaz ayiydi. Ben kavruk bir mersin bebesi olarak olagan sekilde sort tshirtumu cekmistim uzerime yanima da hirka pantolon vs alma geregi duymadim nasilsa temmuz diye.

Kardesim yok boyle bir sey 1hafta boyunca bir tane gunesli gune uyanmadim bir de sortumla sokakta dimdizlak kaldim millet semsiye montla gezerken benim cirilciplak kalmam tabi yore halki tarafindan cok abes karsilandi hatri sayilir sayida kisiden maddi destek teklifi geldi. Hepsine durumu anlatmak beni cok yordu.

Tek avantaji merkezde yemekhane diye bir esnaf lokantasi vardi. zamaninda corba 2tlydi yanina 3tane puf ekmek aldiginiz zaman maliyet oldukca dusuyordu belese yakin sekilde acayip tokluk sagliyordum. Simdi 3 4 tl olmustur.

• Leader of Birmingham. kullanıcısına yanıt

Dostum tipa gitmek zorunda misin ytu ozyegin ceng oku o puana ilerde 3 tane tipci okutursun hayrina aldigin maasla

• Kasım ayında kampüste sweatshirt giymiştim herkes tişörtle geziyordu aynı sizin gibi hissetmiştim gerçekten ilginç :D

• HAYRINA ALDIGIN MAASLA FDALŞKADFSADFFDASPOSDOĞRAWOĞEQWOĞPEWQ

OLM TIPTAN CENGE NEREDEN GELDİK YA TMM ABİ  

• Esnaf lokantası değil ya gayet güzel bir yer orası  

İklim olarak istanbul'un bi tık üstü yani sıcak olacaksa istanbuldan daha sıcak soğuk olacaksa daha soğuk bi tık

Olum ne diyim aklima o geldi ceng okumaya baslayinca her ay hesabimiza 6haneli sayilar yatmaya baslamiyor mu

• Fiyatlarinin ucuzlugu benim gibi dh olucusu ruhuna sahip bir genci acayip cezbetmisti. Cesit cok boldu ama konsept esnaf lokantasi gibiydi oglen zaten butun belediye iscileri ordaydi belediyeye cok yakindi cunku yeri

• Aynn kardesm hatta bana Massachusetts Institute of Technology Computer Science'ta okuyan bir abi söylemişti, keşke GTÜ Ceng yazsaydım, Silicon Valley'de alacağım paranın 10 yıllık miktarını 4 senede veriyorlar, demişti. 

• Merkezde her kose basinda ya donerci ya lokmaci vardi bir de enayiler 2m arayla lokmaci acmis. Beraber sinek avlama senlikleri duzenliyorlardi ama yemekhane gibi tuketici dostu bir isletme surumden deli para kazaniyodu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E2C92D31A -- 5 Temmuz 2021; 23:52:26 >

Hahahahahahahha gtüne baka baka gitsin amerigalara

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.