Şimdi Ara

Mazda 323 1.5 Familia nasıl bilirsiniz (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
163.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkdaslar bende 323 mazda familia 1.5 var aracım 251000'de ve hala sorunsuz calısıyo en ufak bi problem yasamadım. bu arabanın en buyuk problemi 2. eli.satmak zor o yuzden biniceksin satacağın zaman uygun bi fiyata elden cıkarıcaksın. parca konusundaysa alman arabalarına göre %40 daha az servise gidersin fiyatlar ise nerdeyse kafa kafaya, parca bulmakta ben bugune kadar tek bir sorun yasadım ondada konyanın bi ilcesindeydim 1gun kargo bekledim okadar. hem uygun fiyata alanı bilecek, hem ekonomik , hem performansı iyi, 400000-450000 km ye kadar sizi sanayılere dusurmicek bi araç.
  • aynı araçtan bendede var ALLAHA şükür kaliteli olduğu her halinden belli oluyor yeni nesil araçlarda bile bu kalite yok örmeğin 2006 opel marka bir aracımız daha var daha doğrusu o abimin ama ne bilyim çok değişik geliyor acaba arabama çok fazlamı alıştım diyorum yoksa cidden bişeyler var bu mazdada
  • arkadaşlar bende 1999-2000 model mazda 1.5 glx almak istiyorum. daha önceki arabam 1999 honda 1.4 is ve 2000 corolla 1.4 vvt-i idi. bu arabalardan en çok şikayetim çok fazla ses alması idi. mazda da öylemi acaba.mazda yı alsam bu arabaları çok ararmıyım. aldığım zaman 3-5 sene binmek istiyorum. bana fazla masraf çıkarmasın rahat ve konforlu olsun yeter birde yakıtı aşırı fazla olmasın.cevaplar için teşekkürler.
  • Arkadaşlar bizde de Mazda 323 1.5 90BG Sedan Familia 1998 var. Hem de otomatik. Şu an itaberiyle 83500'lerde km'si :D Bana sorarsanız tek sıkıntısı çok yakması benimki çok yakıyor. Artı bir de altı çok alçak ilçelerde ve köylerde kullanışlı değil. Ama asalft olsun adam gibi uçar uçar :D tavsiyemdir
  • 323 taş gibi arabadır eksileri sadece: klima, abs, airbag... bunlar bizde yok ama gayet memnunum. ne yükler taşıdım bu arabada teklediğini görmedim. Araba 99 yapımı daha hala üzerinde fabrika egzosu var... ama içeriye çok motor gürültüsü alıyor bu benim için sorun teşkil etmiyor ama hassas kullanıcılar için büyük bir sorun oluşturabilir.. yol tutuşu gayet iyi diğer arabalara göre...
  • no problem
    yes mazda:D:D:D

şaka maka piyasada söylenen bütün dedikodulardan uzak durmanızı tavsiye ederim mazda bir tutku bir sevda birkere koltuguna oturdugunuz zaman asla bırakamazsınız çünkü o bir kalite
    ben hep kurtulucam diyorum ama kurtulamıyorum şu an 3. mazdamı kullanıyorum
  • Bursada yedek parça sorunu yaşanır mı?Ayrıca yedek parça fiyatlarından örneğin motor aksamıyla ilgili olanların birkaçını yazabilir misiniz?
  • arkadaşlar bende mazda familayın 1.5 olanını aldım bugün klimalı 4 cam otomatik elektirkli aynalar araç okadar çok içime sindiki hafif çizikleri var kafama takmadım bile
  • 98 2000 arası modellerden birini alamayı düşünüyorum 323 ün.. ama abs klima hava yastıkları olanı çok az gibi.. ya da ben pek göremedim
  • BEN 1998 MODEL MAZDA FAMILIA ALDIM KULLANIYORUM KLIMASIDA YOK FAKAT ARABA FIYATINA GORE CIDDEN COK KEYIFLI GUVEN VEREN BI ARABA SIENA PALIO GIBI ARABALARA DUNYANIN PARASINI VERICEGINE DUSUNME BILE
  • Ben de mazda familia buldum bir tane. 98 model 160 binde 11.000 e anlaştık. Genelde bu fiyatlara var en ucuz. Daha ucuz bulursun falan diyorlar ama en uygun bulduğum bu. Ancak başka bi forumda bir arkadaş dikiz ayna bulamadığını ve fiyatların çok yüksek olduğunu söylemiş. Biraz gözüm korktu açıkçası. Ne yapmak lazım bilmiyorum. Yoksa daha önce 91 model 626 kullandım. Mazdacı oldum. Ama bu dikiz ayna işi kafamı karıştırdı biraz... Söylenildiği gibi çok pahalı ve bulması zor mu acaba? Ben Ankaradayım onu da söyleyim.
  • konfor tutus nasıl vırajlarda ve yakıt?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 7 Temmuz 2011; 16:49:31 >
  • 98 model familia kullandım ucuz olduğu için alınabilir yoksa bana teneke gibi araba geldi.Ön torpidosu oyuncak plastiği gibi ve arabanın kendisindede olgunluk yok.Motor sesini içeri çok alıyor ve iç bölümlerdede hiç kalite yok bu yüzden toyota corolla en iyisi.99 modelleri bu model mazdalardan daha iyi hem konforlu hemde araba oturaklı hatta kia sephia 98 model araçlar bile daha sağlam ve oturaklı.Üstelik çok konforlu ve iç dizaynı sağlam malzemeden yapılmış bu yüzden ben almaktan vazgeçtim.9 binliraya kia sephia 98 model alırım çünkü daha sağlam ve oturaklı ve konforluda çünkü test ettim bu saydıklarımı en iyisi toyota ve kia.
  • slm aynı araç bende var
    km de 625 tl yakıyor sızın araç ne kadar yakıyor
  • slm alk bende mazda 323 99 model baktım. 1,5 100 binde orjinal tüp yok alınır mı nasılsır bu arabalar bir arkadaş içeri motor sesi alıyor diyor goğrumudur artıları eksileri nelerdir
  • araba ful 2airbeg klima abs elejtrkli ayna camlar falan filan birde kaç para eder acaba bu araba
  • slm alk bende mazda 323 99 model baktım. 1,5 100 binde orjinal tüp yok alınır mı nasılsır bu arabalar bir arkadaş içeri motor sesi alıyor diyor goğrumudur artıları eksileri nelerdir.abs klıma 2 hava yastıgı var
    16 valve
  • Sadece MAzda değil, Japon grubu 2000 model altı araçların ses alma problemleri olur. Belki üretildiği yıllarda bu ses olayı fazla sorun teşkil etmiyordu. Ancak yeni çıkan araçlar sesizleştikçe bu araçlardaki ses göze batmaya başladı. 13 yaşındaki araçta ses probleminden çok parça ömrüne bakmakta fayda var ki, Mazdanın 91-2003 yılı arasındaki modelleri övgüyü hakeder.

1991 Model Mazda'da araç kullanmayı öğrendim. Şu anda ikinci araç olarak yine Mazda 323 1.8 Astina'yı tercih ettim. Tercih nedenlerim arasında şüphesiz ki sağlamlığı geliyor. Diğer aracıma göre çok sesli, trim sesleri var, yol sesi var ama içim rahat. Çukurlara girerken bile sağlamlığına güveniyorum. Yeni nesil araçlar gibi nazlı ve çıtkırıldım değil. Tercihimi yaparken, airbag ve havayastığı olmasına dikkat ettim. İçine oturduğum anda kararımı verdim ve aracı direk aldım. 3 haftadır 1.000km'den fazla yol yaptım. Tam beklediğim gibi. Aracın alçak ve yola yakın olması yol tutuş kabiliyetini arttırıyor. Sürgü yerine yuvarlak klima düğmeleri araca Avrupa'lı havası katıyor. Motor zaten 3.000d/d'n sonra şahlanıyor. Yakıt tüketimi ise; 34lt LPG ile 330km şehir içi. Aracın kontrolü çok kolay, camların büyüklüğü nedeni ile çok ferah, kör nokta çok az. Sadece aynalar klasik japonlara göre küçük tasarlanmış ama iyi topluyor. Dediğim gibi, trim sesleri mevcut. Biraz müdahale ile kapılardaki sesleri çözdüm. Basit ve modüler bir araç olduğu için iç aksama müdahale kolay. ANcak kapı trimlerinin sökülmesi için bir kez nasıl açıldığını görmek gerekiyor. Rüzgar sesini önlemek için kapı lastiklerine uydu kablosu ya da akvaryum hortumu yerleştirmeyi düşünüyorum ama asıl ses aynadan geliyor. Ona yapılacak pek bir şey yok.

Piyasası olup olmaması aracın temizliği ile ilgili biraz. Her aracın piyasası vardır. Burda Mazda'yı konuşuyorsak demek ki, Mazda'yı tanıyan bir grup var. Parçası zor bulunuyor artık. Ancak büyük şehirlerde sorun değil. En fazla bekleme süresi 2 gün olur. Geçen yetkili servise ateşleme bobini sordum. 1.8 için 430.-TL fiyat verdi. Belçika'dan geliyormuş siparişle. Ankara Şaşmaz'da sis farı bulamadım. Siparişle geliyormuş. Yan sanayi Z-Rot'u da biraz zor buldum. Fiyatı 15.-TL. Sis farı için çiftine 160-190.-TL fiyat aldım sipariş için.

Meraklısı keyifle biner, aracı tanımayan hata yaptım diye hayıflanır. Bu araçlar böyledir. Masrafından kaçınırsan en sonunda satacak müşteri de bulunmaz. Aracın biriken masrafı, kısıtlı alıcı grubunu bu araçtan soğutur. 91 Mazda'm güneş yanığından dolayı komple boyalıydı. Lpgsizdi ve 225.000km'deydi. Kliması vardı. İlandan bir gün sonra satıldı. 2008 yılında 17 yaşında bile temizliği ile gayet güzel satıldı.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: selimkk

98 model familia kullandım ucuz olduğu için alınabilir yoksa bana teneke gibi araba geldi.Ön torpidosu oyuncak plastiği gibi ve arabanın kendisindede olgunluk yok.Motor sesini içeri çok alıyor ve iç bölümlerdede hiç kalite yok bu yüzden toyota corolla en iyisi.99 modelleri bu model mazdalardan daha iyi hem konforlu hemde araba oturaklı hatta kia sephia 98 model araçlar bile daha sağlam ve oturaklı.Üstelik çok konforlu ve iç dizaynı sağlam malzemeden yapılmış bu yüzden ben almaktan vazgeçtim.9 binliraya kia sephia 98 model alırım çünkü daha sağlam ve oturaklı ve konforluda çünkü test ettim bu saydıklarımı en iyisi toyota ve kia.

Söylediğin 323 modeli 93 sonunda piyasaya çıkan bir kasa, 99 corollanın rakibi ise 98sonunda yenilenen ve bazı yerlerde protege5 diye geçen kasadır. Malzeme konusundan tutta, yol tutuşuna kadar her şeyiyle c segmenti için çetin bir rakiptir. Elma ile elmayı karşılaştırmak lazım.

Bir diğer tutarsızlık ise, iyi dediğin kia o beğenmediğin 323ün kötü bir kopyasıdır, hem şasi hemde motor bakımından. Hatta o kadar kötü bir kopyadır ki, aynı motordan daha fazla güç elde etmesine rağmen daha çok yakar daha az gider... Mazda kullanmayıp eski kalan teknolojisini kiaya satan bir firmadır, benzerini Mitsubishi hyundai ve protona yapardı...

Kopyasına aslından daha iyi dediğin için aklıma şu geliyor... Muhtemelen dökük bir mazda kullanmışsın.

• Ben bu modelle gectigimiz yaz Amerika'da tanistim. Bu zamana kadar 7-8 cesit arac kullanmisligim var. Sonuncusu Mazda Protege oldu. Work & Travel ile gittigim Amerika'da iki arkadasimla beraber satin aldik mazda'yi. 95 modeldi. Orada protege diye geciyor ama sanirim Turkiye'de familia olarak aniliyor. Arabayi ilk aldigimizda korkuluydum ariza vs yapar mi diye. 160 bin mildeydi araba. Test surusunde guvenimi kazandi ve hic dusunmeden aldik. Yaklasik 2.5 ayda 5000 mil yol yaptik, en ufak bir sorunla karsilasmadan. Sadece yagini degistirdik ve 5000 mil yol yaptik. Turkiye'ye donmeden birkac gun once sattik ve simdi ben onu cok ozluyorum. Neden bilmiyorum bu gece aklima geldi ve nette arastirmaya basladim. Bu konu cikinca karsima, bir seyler yazmadan gecmek olmazdi.

Bu modeli dusunen arkadaslara kesinlikle ve kesinlikle oneririyorum. 2000 palio, 2006 megane II, 99 civic, 2011 clio vb. araclari kullanma imkanim oldu. Hicbirinde mazda'nin surus keyfini yasayamamisim simdi dusununce. Mazda Protege cok farkli bir otomobil. Oldukca saglam.

Yedek parca konusu bazi kullanicilarin yazdigina gore sorunlu ve pahali. Bu yuzden bu arabayi almak mantikli olmayabilir. Ancak arastirmanizi iyi yapar ve temiz bir mazda alirsaniz size cok fazla sorun cikartacagini sanmiyorum. Inanin bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilish_ -- 25 Aralık 2011; 23:21:34 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.