Şimdi Ara

Mazda 323 1.5 Familia nasıl bilirsiniz (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
107
Cevap
1
Favori
163.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mazda 323 almayı düşünen arkadaşlar için bir kaç yorumda bulunayım.Çevremdeki önyargılı insanların tüm baskılarına rağmen kasım ayında 1998 model 323 1.5 Familia araç aldım.10da isteyen var 14de isteyen var size tavsiyem ucuz olunca kötü olacak diye bir kural yok tabi ama genelde 10 11 civarı satılanlar sanayiye gidip bunun çok masrafı var uğraşma üç beş aşağıya sat denilen araçlar baya almadan önce araç inceledim ve hepsi bu durumdaydı.Alır ben bunu toparlarım diye uğraşmayın yara yarayı açar hiç kalkamazsınız altından.Heleki sanayide yakın bir tanıdığınız yoksa hiç bulaşmayın bu tarz arabalara.1 2 bin fazladan kaçınmayın temiz bakımlısını bulmaya çalışın.Bu paralara alabileceğiniz en güzel en konforlu araçların başında geliyor bence.İllaki sorunlar çıkıyor çıkmıyor değil sonuçta 15 yaşında araba ama yok parçası çok pahalı yok aldın mı satamazsın diyenlere hiç inanmayın.Ben izmirde oturuyorum parçalarıda bakımıda gayet uygun ve sıradan fiyatlara yapılıyor.Yakıt olarak aracım lpgli hesaplarıma göre şehir dışı 0.20 kuruş şehir içi 0,25 kuruş civarı yakıyor inanılmaz ekonomik bir motoru var .aldığımdan beri 5 6 kişi yolda durdurmuştur beni araç hakkında en iyi kullanan bilir almak istiyorum diyenler özellikle.

Size En çok başımı ağrıtan soruna dikkat çekeyimki sizde aynı sıkıntıyı yaşamayın.Mağlum alçak bir araba bu modellerin çoğunda 13 jant lastik mevcut bu yüzden arka koltuklara 3 kişi oturduğunda en ufak çukurlarda bile araç sürtme yapıyor.Heleki arkadakiler kilolu ise araçın yere bile sürttüğünü görürsünüz.Ben bu sorunu arka amortisörleri ve 15 jant 185/60/15 lastiklerle değiştirerek çözdüm.Almayı düşündüğünüz aracın arka amortisörlerini ve jant ebatlarına muhakkak dikkat edin hatta 3 arkadaşınızı arkaya oturtarak test bile yapın.Bunun dışında ufak tefek balata değişimi akü değişimi gibi her arabada başıma gelebilecek sorunlar yaşadım.

Kısacası bu konulara dikkat ederseniz Mazdadan çok memnun kalır ve keyif alırsınız...(klimalı model bulmaya çalışın daha çok tutuluyor..)
  • Arkadaşım vermiş olduğun bilgi için çok sağol bende takipteyım hala daha almadım ancak bu gun bu aracı gördum fıyat ve değerlendirme bilgilerinizi beklıyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-tertemiz-ekonomik-konforlu-aile-araci-170983499/detay araç bu arkadaşlar
  • geronimo.35 G kullanıcısına yanıt
    mrb, hocam peki size göre hangi 323?? 1,5 mi, 1,6 mı, yoksa 1,8 mi? ya da daha üst segment olan 626 mı?
    yıl olarak da 1998 ve üstü düşünüyorum ama temiz birşey olursa 1995 e kadar inebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebetosu

mrb, hocam peki size göre hangi 323?? 1,5 mi, 1,6 mı, yoksa 1,8 mi? ya da daha üst segment olan 626 mı?
    yıl olarak da 1998 ve üstü düşünüyorum ama temiz birşey olursa 1995 e kadar inebilirim

Valla hocam ben 1.5 kullanıyorum hem seri hemde yakıt olarak ekonomik bir araç yanılmıyorsam 90 beygir gücünde hondanında kullandığı Doch motor teknolojisini kullanıyor.Sizin yerinizde olsam eğer hız tutkunuz felan yoksa bu modele yönelmeniz.Bu kasada en çok tutulan model bu alıp satarkende çok zorlanmazsınız.ancak 1.8 gücü itibariyle daha performanslıdır tabi ama almadan önce bir kaç kişi ile konuştuğumda lpgde 35 40 kuruş civarı ortalama yaktığını duymuştum.Yaş olarakta 98 altına inmeyin derim tabi araçtan araca değişir ne kadar yaş yüksek o kadar az yıpranmıştır.Tabi kullanan insana görede değişir bu.Vergi olarakta 6 aylık vergisi 55 tl :).Olurda mazda alırsanız size en büyük tavsiyem eş dost lafına bakıpta mazda ile uğraşan bir yer dışında başka bir servis veya sanayi ustasına götürmeyin aracı bilmediklerinden saçma sapan masraflar çıkarıyorlar.Doğru ustayı bulasıya kadar malesef biraz kazıklandım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebetosu

hocam peder bey'de 98 1.8 323 familia vardı. lpg'li şekilde 10 sene bindik. henüz almadıysan tavsiye ederim.
  • Mazda'nın arabaları taş gibi ömürlük valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByHpTeaM

Mazda'nın arabaları taş gibi ömürlük valla

aynen hocamm
  • 99 model 323 1.5 glx aldım klimalı 100.000 de lpg kiti yoktu expertizde motor değeri 92 hp çıktı en uyumlu lpg hangisidir diye araştırırken lpg de 2800 devirlerde gaz kesme ve tekleme sorunlarının olduğunu öğrendim bir kaç lpg firmasından teklif alıp gaz kesme sorunlarından bahsettim prins lpg servisi gerek prins gerekse atiker akl vs hiç bir sorun olmayacağını gaz kesme ve tekleme olursa altı ay içinde kiti söker para iadesi yaparım hangisini istersen takarız deyince güvenimi kazandı kit beyni ve map sensörü bosch üretimi olan prins silverline lpg kiti ve simit tank taktırdım ve hiç sorunsuz 3 haftamı tamamladım...
    ancak;
    Araçta 4-5 kisi olduğunda ve bağajda yük varken arka kısım çok alçalıyor ve bazı kasislerden gecerken altından sürtme sesi hissediyorum yol tutuşuna hayran kaldım diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biber10 -- 6 Ağustos 2014; 13:03:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biber10

99 model 323 1.5 glx aldım klimalı 100.000 de lpg kiti yoktu expertizde motor değeri 92 hp çıktı en uyumlu lpg hangisidir diye araştırırken lpg de 2800 devirlerde gaz kesme ve tekleme sorunlarının olduğunu öğrendim bir kaç lpg firmasından teklif alıp gaz kesme sorunlarından bahsettim prins lpg servisi gerek prins gerekse atiker akl vs hiç bir sorun olmayacağını gaz kesme ve tekleme olursa altı ay içinde kiti söker para iadesi yaparım hangisini istersen takarız deyince güvenimi kazandı kit beyni ve map sensörü bosch üretimi olan prins silverline lpg kiti ve simit tank taktırdım ve hiç sorunsuz 3 haftamı tamamladım...
    ancak;
    Araçta 4-5 kisi olduğunda ve bağajda yük varken arka kısım çok alçalıyor ve bazı kasislerden gecerken altından sürtme sesi hissediyorum yol tutuşuna hayran kaldım diyebilirim

Hayırlı olsun, güle güle binin. Kaça aldınız?
  • 1998 323 e 12-13 sene sorunsuz bindik, satmayı düşünüyoruz, tabi ki yine mazda alacağız inşallah :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakdahi
    Hayırlı olsun, güle güle binin. Kaça aldınız?

Teşekkürler 1550 el sıkıştık +2150tl prins silverline lpg+alım satım plaka 250 tl + triger seti ve motor kayışlarının değişimi 265 tl ortalama 18000 tl ye geldi araç bana
  • MIKE CHECK kullanıcısına yanıt
    Selam aleyküm
    Araciniz hakkinda bilgi alabilir miyim.. Mazda almayi dusunuyorum @MIKE CHECK

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sultan Murad

Selam aleyküm
    Araciniz hakkinda bilgi alabilir miyim.. Mazda almayi dusunuyorum @MIKE CHECK

Aleyküm selam

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-1998-mazda-323-familia-174849673/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MIKE CHECK -- 20 Ağustos 2014; 10:09:59 >
  • Bu araba ve fiyatı için yorum yapar mısınız. Bana pahalı geldi biraz... Piyasaya ggöre tabi...
    İlan numarası bu: 175325528

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sultan Murad

Bu araba ve fiyatı için yorum yapar mısınız. Bana pahalı geldi biraz... Piyasaya ggöre tabi...
    İlan numarası bu: 175325528

arkadaşım bence o rakam yüksek km. de yüksek o fiyatlara 99 kasa alırsınbende 99 kasa kullandım 1.5 motor.. geçen ay 175bin km. de sattım 10 bin bakım harici sanayiye gitmedim ve aracı yüksek devirde sert kullanan birisiyim, 180 gibi bir hıza çok rahat çıkabiliyorsun herkes yol sesini içeriye çok alıyor diye yorum yapılıyor bu sorunu ise yumuşak lastik seçimi yaparak aşılıyor micheln en iyisi ;) yine aynı arabanın HB kasasından arıyorum. 14-16 bin lira aralığında alınabilecek en sağlam en konforlu araba bence 99 kasa 323 lerdir.. 15 senelik bir araç olmasına rağmen kullandığım süre zarfında acaba yolda kalırmıyım acaba bişe olurmu diye kafamda hiç düşünce olmadı.. ilk defa alırken benmde kafamda cok soru işaretleri vardı acaba satarken sıkıntı yaşarmıyım vs. vs. ama çok rahat alıcı buldum zaten bu paraya bu arbadan alan adam satmayı pek fazla düşünmüyorum emin olun ilk defa bu araçlardan alacak arkadaşlar asla pişman olmazlar elinde HB kasa 99 model olan varsa değrlendirebilirim :D
  • bende bakıyorum mazda 323 1.5 family hala araştırmaktayım bakalım hayırlısı
  • Arkadaşlar aracım satılık. 1998 model 323 1.5 familia.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-japon-harikasi-118185401/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safakdahi -- 30 Eylül 2014; 13:36:41 >
  • Hayırlı satışlar...
  • forumda cam otomatik düğmesini arayan var.demek ki parça sorun.93 sedan bindim şahinden üstün konfor yoktu.abartmayın Toyota ile karıştırmayalım.15 familia hp tamam görsellik albenfort eskorti harika.şu anki fiyatı çok abartı aynı fiyata temihp clio,getz vs.doğan broadwey.bi arkadaş kia demiş doğru.
  • fort eskort
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.