Şimdi Ara

Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı). (296. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.957
Cevap
72
Favori
326.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aa44

Hayırlı olsun. Ben de Mazda - Civic arasında gidip geliyorum. Hangi donanım paketini aldınız ? Genel olarak araçtan memnun musunuz ? İçeri çok ses alıyor mu ? Beğendiğiniz noktalar ne oldu araçta ?
    Teşekkürler
    Hocam bir önceki aracım civic hb yeni kasaydı. İhtiyaçtan dolayı satmak durumunda kalmıştım mart ayında. Yine araç bakarken tekrar civic almak istemedim farklı bir araç olsun dedim. Hem sıfır araç da mazda 3 daha uygun fiyata denk getirdim. Hatta çok çok daha iyi fiyata oldu.

Civic hb yere daha yakın. Sürüşü keyifliydi. Motor performansı çok iyi. Ama iç malzeme kalitesi ve sürüş keyfi mazda 3 de daha iyi. 18 inch janta rağmen ses alma daha az mazda da. Bu aracım deri koltuklu ki kumaşında da civic e kıyasla daha iyi malzeme kullanılıyor. Yakıt tüketimi iöin konuşmak erken aracım daha 700 km de. Ama civic de ortalama 7.5 lt tüketim varken ben atmosferik mazda ile ortalama 6.6-7 lt arası bekliyorum.

Bagajı civic hb daha kullanışlıydı. En büyük sıkıntılarımdan biri trim sesleriydi. Cvt şanzıman (hb ve sedan rs lerdeki farklıydı) klasik cvt ler ile aynı değil. Tam otomatik şanzıman gibi hareket ediyor. Mazda daki 6 ileri şanzıman da çok başarılı.

Ama genel olarak o aracımdan da memnundum bundan da şimdilik memnunum.

Özlelikle sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkoptimus -- 26 Ekim 2018; 14:17:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar, mymazda uygulamasını kullanabilen var mı? Uygulama üstünden belgeleri gönderdim olmadı. Müşteri Hizmetlerine yazdım servis ile görüşün dediler. Servise sordum aracı aldığınız yerle irtibat kurun dediler. Aracı aldığım yere belgeleri gönderdim. Sisteme bilgileri girdiklerini söylediler şifre gelir dediler emaile zaten hesabım var dedim. Müşteri hizmetlerine tekrar yazdım bilgiler ne zaman güncellenecek diye henüz 4-5 gün oldu cevap dönen yok. Mazda müşteri Hizmetleri hep böyle mi çalışıyor yoksa benim şansıma mı süreç böyle işledi. Alt tarafı bir uygulama kullanalım dedik onu da başaramadık

• bjkoptimus kullanıcısına yanıt
    videoda bir kişide mail kabul etmiyor demiş;

https://www.youtube.com/watch?v=MAy_I5zs9W4
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

videoda bir kişide mail kabul etmiyor demiş;

https://www.youtube.com/watch?v=MAy_I5zs9W4
    Hocam link doğru mu? İzledim video uygulamanın tanıtımı. Söylediğinizi anlamadım email ile ilgili ama benim bahsettiğim konulara ve sorunlara da cevap yok. Mazda Türkiye tarafından destek alamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

Arkadaşlar, mymazda uygulamasını kullanabilen var mı? Uygulama üstünden belgeleri gönderdim olmadı. Müşteri Hizmetlerine yazdım servis ile görüşün dediler. Servise sordum aracı aldığınız yerle irtibat kurun dediler. Aracı aldığım yere belgeleri gönderdim. Sisteme bilgileri girdiklerini söylediler şifre gelir dediler emaile zaten hesabım var dedim. Müşteri hizmetlerine tekrar yazdım bilgiler ne zaman güncellenecek diye henüz 4-5 gün oldu cevap dönen yok. Mazda müşteri Hizmetleri hep böyle mi çalışıyor yoksa benim şansıma mı süreç böyle işledi. Alt tarafı bir uygulama kullanalım dedik onu da başaramadık
    hocam ben uygulama yenilenmeden önce kayıt olmuştum. uygulama yenilenince araba çıkmadı birtürlü.

Mazda müşteri hizmetlerini arayınca bayiye yönlendirdiler. oraya telefon ettim birazda telefonda sıkıştırdım hallettiler. çık gir düzelir dediler.

uygulamadan komple sign out yapıp tekrar bilgilerle login yapınca araba geldi. ( uygulamayı kapat aç değil )

Şimdi sorunsuz çalışıyor.

Not: uygulamadan belge göndermek bir işe yaramıyor. servis online sistemden mail adresinle arabayı eşleştirmesi yetiyor.

• Merhaba, benzinli motordan memnun musunuz yoksa bütçeyi zorlayıp dizel mi almak gerekiyor Mazda 3 ü ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bjkoptimus kullanıcısına yanıt
    geçen haftalarda servise bakıma gittiğimde bu konuyla ilgili uygulama şu an çalışmıyor. Güncelleme gelince düzelir dediler.
  • smookeus S kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim

• ydnsnr kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için

• aa44 kullanıcısına yanıt
    Benzinli almanız çok daha doğru olur. Dizelde çok fazla bir ekonomi yok, pek bir performans da yok. Sorun yaşayan bazı müşterilerde var.

Benzinli alacaksanız da çok iyi bir indirim almanız lazım yalnız, daha uygun fiyata bir sürü güçlü turbolu araç mevcut çünkü.
  • Dizel Mazda 3 de ne Gibi bir problem yaşandı??

• 2019 SkyActiv-X tanıtıldı.

https://www.netcarshow.com/mazda/
  • zaten çok şıkdı yeni tasarım süper en az 10 yıl eskimez..
  • Sedanı gerçekten güzel olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgi@sayar -- 28 Kasım 2018; 14:27:33 >

• alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Dizel Mazda 3 de ne Gibi bir problem yaşandı??
  • anafor A kullanıcısına yanıt
    Önceki mesajınızı görmemişim, kusura bakmayın. Bir kaç araçta enjektör sorunu çıktı, bayiler ücretsiz değiştirdi ancak bazı araçlara devam etti. Seyir halinde arıza ışıklarının yanması benzeri sorunlar oldu. Benzer şekilde Cx3'te de süregelen bir yakıt filtresi sorunu var, çözüldü mü bilmiyorum. Şuan sıfır 2018 alsanız bu sorunlar olur mu onu da bilmiyorum ama Mazda bu motoru kaldırıp, yeni kasada 1.8lt dizel ile değiştirdi.
  • https://youtu.be/kStGv_ciZI4

Yeni motor ile ilgili detaylı bir yayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anafor -- 29 Aralık 2018; 18:52:21 >
  • yeni mazda 3 için ekim ayı gibi gelecek deniyor.. neden bu kadar uzak tarihde geliyor bu araba.. meksika da felan satılmaya başlandı yanılmıyorsam
  • Yeni MAzda 3 tam bir kamera şakası. Aracın tasarımı süper, iç dış çok beğendim. Ama motorları kamera şakası gibi, tek adet satamayacak Türkiye'de.

Yeni Mazda 3'üm düzel motoru 1.8, beygir gücü 112.

Yani vergi dilimi olarak Passat'tan üstün ve pahalıya satılacak, ama beygir gücü buna karşılık şaka gibi.
  • Merhaba 2014 mazda skyactiv x motion kullanan var mıdır? Memnun musunuz niyetliyiz de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.