Şimdi Ara

Mayasız Alkol Hangisi Oluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
84.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • "Alkol kullanımına özendirici konu değildir.Adminlerden konuyu kapatmamalarını rica ediyorum."

Dün doktor kontrolüne gittim.Mide rahatsızlığım olduğu için bira ve viski gibi mayalı içecekleri asla kullanmamam gerektiğini söyledi.Ben de ayıp olmasın diye hangisini içebilirim diye soramadım kendisine.Hangi içecekler mayasızdır??

• rakı vodka
    bu içkiler damıtılma yoluyla elde edilmiştir

mayalılarsa alkol üretimindeyken maya mantarları yardımıyla üretilir.örn:bira mayası
  • viski'yi araştırıyorum
  • Buldun mu Muhammet.. Bende uzun zamandır bakıyorum ama mayasız yok galiba.
  • DenizSupra kullanıcısına yanıt
    Hangi rahatsızlık hocam. Ben de bira içemiyorum midem bulanıyor.
  • Serenade. kullanıcısına yanıt
    Aynen. 2 damla alkol alsam midem bozuluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • only carlsberg bro ^^
  • 2010 senesinde açtığım konunun şimdi yeşillenmesi şaşırttı. :D
    Geneç zaman zarfında bir çok deneme yanılma yaparak şöyle diyebilirim ki; Arkadaşlar mayalı içeceklere karşı hasasiyetiniz varsa ve mayasız içecekler arıyorsanız başta tekila olmak üzere vodka, viski ve cin uygundur. Eğer bira içmek durumunda kalırsanız Shot tenekeleri tercih edin, marka vermeyeyim ancak Türk malı olmayan kırmızı markanın shot tenekesinin maya oranı daha düşük.

Sağlığınız için alkol içmeyin.
  • DenizSupra kullanıcısına yanıt
    Bu yazdıklarının hepsi fermente Deniz..

Aradığımız viski mayasız olmalı yani aynı rakı veya votka gibi damıtma yoluyla elde edilmeli..
  • Basurum azdı bir aydır bira içmiyorum. Viski içsem ne olur acaba? Araştırdığım kadarıyla viski distile alkol olarak geçiyor.

• Erdem2602 kullanıcısına yanıt
    birşey olmaz devam
  • Bende konuyu canlandirayim. Benimde midede antal gastrit çıktı ve HP (+) cikti. Şimdi bende ickikerden en çok birayı seviyorum. Vodka da sıkıntı varmı balı vodka içeyim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.