Şimdi Ara

Paxil ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Doktorum gecen gun 20mg paxil verdi. Ilk 1 hafta yarim sonra tam kullanmami soyledi. Internette arastirinca azicik ilacin cesitli yan etkileri olabilecegini ogrendim. Kullananlara soruyorum ne gibi yan etkilerle karsilastiniz acaba? + Haplari ictikten 1 saat vs sonra alkol alabilirmiyim?

• Hiç kullanmadım ne ilacı ?
  • Ben kullanıyorum, içtikten biraz sonra az uyku yapıyor. Başka yan etkisi yok.
  • Hafif bir antidepresan sanirim bende 2 . gunum ancak ogrenciyim gece aliyorum ve sabah yorgunluk vs oluyor.Bilirsiniz okul fln. Dahada onemlisi bnm sinavlara gec calisma aliskanligim vardir ve 3 te 4 te uyurken suan zor duruyorum. Doktor kiloda aldirabilir dedi dogrumu dogruysa iyi olur azcik celimsizim de:)
  • uyku halsizlik baş dönmesi yapabilir ne için verdi? depresyon panik atak?
  • Kendime yakistirdigim oyle bir hastalik yok. ancak cok ani sinirleniyorum (normalde sakinimdir ama birden sinirlenince zarar verebiliorum kendime yada baskasina istem disi) istem disi bunun ustune son zamanlarda zaman zaman vucudumu kaplayan yuksek kasinti hissiyati geliyordu alerji testi fln yaptirdik bir kac seye alerjim var tabi herkes gibi ama doktor bu kasintilarin sadece alerjiye bagli olmadigini dusundu sanirim strese de bagli oldugunu dusundu heralde hem de benim kilo problemim var 182 184 arasiyim ama kilom sadece 54 bu ilacla kilo alabilecegimide soyledi ancak sonucunda bunyeye daha buyuk zarar vermekten korkuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kbly* -- 15 Şubat 2010; 0:49:28 >
  • Her ilacın bir yan etkisi vardır ve bu etkiler kişiden kişiye değişir. Yani birinde görülen yan etki sende görülmeyebilir.
  • hafif bir antidepresan alkolle almasan senin açından iyi olabilir yan etkiler bünyeye göre değişir ilacı bırakma zamanında da yavaş yavaş bırak ki yoksunluk belirtileri çıkmasın sadece önlem yoksa güçlü bir ilaç değil
  • paxil kilo aldırır doğrudur. efexor aldırmaz. ben kullandım efexordan kil overdim ama paxil in aldırdığını duydum. hafif depresyon için uygun bir ilaç bence. hafif bir ilaç üstüne düşük dozda başlanmış iyi etmiş doktor. en az 6 ay hiç aksatmadan aynı saatinde içmeye özen göster. ilk günler alışıncaya kadar daha depresif yapar yan etkilerinden bunalabilirsin ama 1 hafta düzenli kullanırsan yan etkileri geçmeye başlar. geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatal -- 15 Şubat 2010; 0:55:18 >
  • suana kadar biraz yan etki gordum aslinda uyku uyandiktan 1 2 saat sonra ellerde titreme aksama dogru azaldi mide bulantisi her ilaci ictigimde(ama psikolojikte olabilir haplari pek sevmem) bas agrisi sabah
    tesekkurler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kbly* -- 15 Şubat 2010; 0:55:54 >
  • paxil'i gördüğünüz yerde kaçarak uzaklaşınız bağımlılık yapar ve bırakmak isterseniz de en az bi 10 ay hayattan kopmanız gerekir.

Not:7 yıldır kullanıyorum
  • birayla dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: vanlystalker

birayla dene

sizin bi bilginiz varmi bu konuda bosu bosuna .. yoluna da gitmeyelim
  • paxil öyle bir ilaç ki, kendine özgüveni fazla getiriyor ki bu da tehlikeli bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.