Binbaşı
28 Kasım 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 63 (Bu ay: 6)
Gönderileri
Herkese selamlar.
Saygıdeğer hukukçu arkadaşlara ve konu ile ilgili bilgisi olan herkese şöyle bir sorum var.
Arkadaşım konut kredisi kullanarak bir ev aldı. Krediyi ve tapu kendi üzerine. Lakin kredi ödemelerini ortak yapmamızı ve tapuyu %50-50 şeklinde ortak olmayı teklif ediyor. Banka krediden dolayı ipotek koyduğu için şu an tapuyu değiştiremiyoruz haliyle.
Sorum şu; noter nezdinde "Şu tapu numaralı taşınmazın %50'si bu kişiye aittir" şeklinde bir yazı imzalasak, evin kredisi bitince arkadaşım evi satabilir mi benden habersiz? Veya bu durumun başka bir yolu var mıdır?
Çok teşekkür ediyorum.
Arkadaşlar cihazım Asus S510UN. i5 işlemcili. Sadece chrome ve excel kullanıyorum, bilgisayar hiç ısınmıyor. Fakat şöyle bir sorun var. Fan sürekli çalışıyor, 2 saniye sonra duruyor. 2 saniye sonra tekrar çalışıp tekrar duruyor. Yani 1 dakika içinde 20 30 kez çalışıp geri duruyor. Normal midir?
Selamlar. Benim ehliyetime 6 ay önce Ankara'da el konuldu, alkolden. Şuan ceza süresi doldu ama ben Denizli'de görev yapıyorum. Ehliyetim eski tip. Acaba nüfusa ehliyetim kayboldu ve yeni tip ehliyet almak istiyorum desem, eskisi halâ emniyette olduğu için sorun yaşar mıyım? Böyle bir durum yaşayan var mı?
Selamlar. Benim ehliyetime 6 ay önce Ankara'da el konuldu, alkolden. Şuan ceza süresi doldu ama ben Denizli'de görev yapıyorum. Ehliyetim eski tip. Acaba nüfusa ehliyetim kayboldu ve yeni tip ehliyet almak istiyorum desem, eskisi halâ emniyette olduğu için sorun yaşar mıyım? Böyle bir durum yaşayan var mı?
Arkadaşlar Kolestran isimli kolesterol ilacını piyasada bulamıyorum. Hangi ecza deposunda veya eczanede olduğunun bilgisini alabileceğimiz bir yol var mıdır? Sanırım ilaç piyasadan kalkmış ve muadili yok, sadece eldeki stoklarda ulaşılabiliyor.
Arkadaşlar yeni bir binaya taşındım. Bina interneti kendisi alıp bütün dairelere dağıtacak. Cuma gün yolu kazıp binaya kadar kablo çektiler. İnternet ne zaman aktif olur? Mesela şuan altyapı sorgulayınca "Altyapı bulunmamaktadır" diyor. Kaç gün sürüyor bu işler?
Selamlar. 2 yıl önce aracıma LPG taktırdım. Projeyi, sızdırmazlığı alıp muayeneye girdim. Tüm işlemleri halletim ama geriye sadece emniyete gidip ruhsat yaprağını değiştirmek kaldı, onu değiştirmedim.
Şimdi aradan 2 sene geçti, tekrar muayeneye gireceğim. Elimde yeşil LPG ruhsatı var, sızdırmazlığım falan var ama ruhsatımda Benzin yazıyor. Bu şekilde muayeneden geçirmezler sanırım.
Emniyete şimdi gidip ruhsatı değiştirebilir miyim? Veya yeşil lpg ruhsatı olduğu için muayeneden böylece geçirirler mi?
Arkadaşlar yarın sabaha yetiştirmem gereken bir ödev için yardıma ihtiyacım var. Datayı topladım hipotezleri kurdum, sadece hangi spss yönetimini kullanacağımı bilemedim. Yardım edebilecek biri var mı acaba?
Merhabalar. Az önce Teknosa web sayfasından Samsung S6 Edge siparişi verdim. Üründe seri sonu ibaresi vardı, normal cep telefonları sayfasında S6 Edge bulamadım ama Seri Sonu ürünler bölümünde buldum.
Sormak istediğim şey şu, şimdi bu ürün teşhir ürünü olarak mı gelecek? Sonuçta teşhir bölümü ve seri sonu olmak üzere 2 kategori açmışlar. Benim bildiğim seri sonu kampanyası demek, elde kalan son ürünlerin stoğunu eritmek için yapılan kampanyadır.
Birkaç yorum okuduğumda Teknosanın seri sonu ürünlerinin de teşhir ürünü olduğunu yazmışlar ama yine de sormak istedim, sizce durum nasıl olur?
Bu siparişin iptalini nasıl yaparız? Veya iade işlemlerinde sıkıntı çıkarırlar mı?
Merhabalar. Eğer zahmetli bir işlem değilse, photoshop (veya hangi program ile yapılıyorsa...) bilen bir arkadaşım, aşağıdaki fotoğraftaki aracın arka tampon rengini beyaza çevirebilir mi? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Hakkında
Konum: Ankara
Forum İmzası:
"It's time to fight back", that's what Huey said.
2 shots in the dark now Huey's dead.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 1.449
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.776
İkinci El Bölümü Mesajları: 478
Konularının görüntülenme sayısı: 591.856 (Bu ay: 4.809)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 66 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.