Şimdi Ara

Max 3000 Tl Bütçeli Yol Bisikleti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 3 senedir sürdürdüğüm dağ bisikleti tutkumu yol bisikletine geçerek bırakmayı düşünüyorum.Fakat hangi model alacağım konusunda hiçbir fikrim yok.Bir kaç model bulabildim benim bütçeme uygun;

-Salcano Xrs030
    -Specialized Allez Sport C2
    -Allez Sport Saxo Tinkoff Edition
    -Kron Rocket
    -Focus Cayo
    -Scott Speedster 50

Yol bisikleti hakkında hiçbir bilgim yok,yardımcı olursanız ve farklarını açıklayabilirseniz çok sevinirim.İyi forumlar.

• Sahibinden.com'da yol bisikletimi satıyorum. İlginizi çekebilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-cannondale-synapse-karbonfiber-2x10-8-kg-292603997/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zxb9 -- 22 Nisan 2016; 13:49:34 >
  • Ben de araştırıyorum. Neye karar verdiniz?
    Bence seçenekleri 4 e düşürün derim ;-)
    Uzman değilim; uzmanları dinlediklerime göre yazıyorum.

-Specialized Allez Sport C2
    -Allez Sport Saxo Tinkoff Edition
    -Focus Cayo
    -Scott Speedster 50
  • Alur 700 2500e düştü tavsiye ederim. Muadili ürünler 3200-3500 civarında
  • BTwin düşünmüyorum; çünkü bir kaç işi bilen arkadaş tavsiye etmedi yoksa ban kalsa alırdım. Yine de sağolun tavsiyenizi için.
    Geçen senenin beyaz Merida Scultura 100 e ne dersiniz? 3 sene evvel ki 105 (10 vites) ile de değiştirdiğinde 3200tl ye karta 9 bölüyor bisikletçi veya nakit 3000tl
  • Sora bisiklete o kadar para asla vermezdim şuanda tiagra var bunda bile geçişlerden pek memnun değilim . Mosso 735tca 105i listene ekleyebilirsin ben peşin alımda 400lira kadar indirdim. Bende tiagralısı var bisiklet çok hoş

Yol bisikletleri hakkında pmden sorulariniz varsa sorabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puantum -- 2 Temmuz 2016; 3:35:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahsettiğiniz Mosso bisiklete daha evvel bakmış ve beğenmiştim görsel olarak; ancak bilmem mosso nedir ne değildir; ama o bisikletin adı 105 le bitiyor olsa da ekipmanı tiagra ama
    http://www.atillabisikletklinigi.com/tr/mosso-735-tca-105-yol-bisikleti-2016--u
  • Ayrıca teşekkür ederim yardımlarınız için
  • BUldum bu da 105 lisi. BUndan bahsediyorsunuz değil mi?
    http://www.mossobisiklet.net/Mosso-735TCA-105
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tan_Juan

BUldum bu da 105 lisi. BUndan bahsediyorsunuz değil mi?
    http://www.mossobisiklet.net/Mosso-735TCA-105

Evet atilla yanlış yazmış 105lisi bu . 3000 liraya çok rahat alabilirsiniz ki 105 setli focus yada specializedler bilmem kaç binliradan başlıyor . Geçen sene ve 2 ay önce çok berbat bir salcano servis deneyimim oldu asla tavsiye etmiyorum . Dünde arkadaşın bisikleti toplatmaya gittik tekeri ters monte etmişler ne desem bilemedim ...
  • Peki bu üçü arasında sizce hangisi?

Specialized Allez Sport C2 (Sora) 3000 TL
    Scott 2016 Speedster 20 (105) 3600 TL
    Cube 2016 Attain Pro (Sora) 3000 TL
    Soralar değiştirilebilinir zamanla o yüzden öncelik kadro.
    Sizce tercih sıralaması ne olur, neden sonuç ilişkisiyle?
  • Alur 700 spd sl çıkıyor kutusundan +

• quote:

Orijinalden alıntı: Tan_Juan

Peki bu üçü arasında sizce hangisi?

Specialized Allez Sport C2 (Sora) 3000 TL
    Scott 2016 Speedster 20 (105) 3600 TL
    Cube 2016 Attain Pro (Sora) 3000 TL
    Soralar değiştirilebilinir zamanla o yüzden öncelik kadro.
    Sizce tercih sıralaması ne olur, neden sonuç ilişkisiyle?

Şu üç bisikleti tam olarak bilmiyorum incelemedim fakat şunu söyleyebilirim shimano şu yeni çıkan setlerinde birbirinden uyumluluğu kaldırmış gibi gözüküyor , bakırköy tilmen bisikletlede bu durumu dile getirdik . 2x10 tiagra 4700 STI kola 10lu apex takmayı deneyecektik , olmadı . 10lu 105 takmayı deneyecektikki 105 açılarını incelediğimizde tamamen tiagradan farklılaştırılmış.

Yani özet şu ki 3000 liraya alacağınız bisikletin yine 1000 lira kadarını sisteme vermek zorunda kalacaksınız yavaş yavaş parça değişimi olmayacak . Yurtdışında 13-14 yaşındaki çocuğa verilen CUBE'lerin burada 3000 liraya kadro güzel denerek alınması bence çok saçmadır . Benim fikrim bu yönde iyi forumlar

• İşi bilen arkadaşlarınız alur700'ü yakından incelese işi bırakır ben size söyleyim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.