Şimdi Ara

Matrix dünyanın en iyi filmidir (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
2
Favori
21.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NakeBenihime

Çok ciddi derecede sinema ile ilgisi olan ve birçok sinema sitesinde vakti zamanında editörlük yapmış şahsım için yanlış önermedir (ekşi tarzı)

Matrix şöyle kıyaslama yapar isek daha net bir şekilde anlıyabiliriz. Altta vereceğim filmler kendisi gibi en iyi 100 kategorisinde ki filmlerdir bazı dandik dundik filmlerde bile oyunculuk senaryo vs baya iyi olabilir

Oyunculuk : Matrix < Yüzüklerin efendisi < Esaretin bedeli < 12 öfkeli adam

Senaryo : Matrix < Yıldızlararası < Inception < Lord of the rings

Yönetmen : Matrix bu konuda baya baya vasat durumda en basitinden christopher nolan ın çektiği en dandik film bile matrix i sollar geçer darren aronofsky den falan bahsetmiyorum bile

Müzik : Matrix i bu konuya dahil bile etmek istemiyorum sadece The fountain soundtrack yazın youtube a yeterli cevap olacaktır işin içinde clint mansell in olduğu sinema endüstrisinde her zaman en iyisi clint mansell dir bilgisayar oyunlarında bile.

Geriye ne kaldı ? Efektler falan evet dönemine göre iyiydi ama dünyanın en iyi filmi dediğiniz için bugünüde kapsar o zaman bi tarafımızla güleriz buna.

Matrix in hikaye örgüsünün de doğru işlendiğini düşünmüyorum ellerinde çok iyi bir hikaye varken çok iyi verilmemiş.En basitinden Netflix in The Haunting of Hill House dizisini izlerseniz bu kadar basit bir senaryoyu bile nasıl işlediğini görünce anlarsınız durumu.

Matrix dünya sinema tarihinde vasat seyirci için önemli bir yere sahiptir izle geç filmlerinin biraz ötesindedir ama gerçekten sinemanın size birşeyler katmasını isterseniz matrix ilk 300 e bile giremez.
    Sana editör olamazsın demedik filmden anlamıyorsun dedik

Saydığın filmlerin hiçbiri insan hayatına Matrix kadar etki etmez, sorgulatmaz. Bunlar bir yana oyuncu olarak da senaryo olarak da yönetmenlik olarak da birçoğundan fazlasıyla üstündür. Intersteller filan bana dünkü filmlerle gelmeyin.

Matrix gibi bir film ilk 300 e giremezmiş Sen git Recep İvedik izle birader editör olsan ne yazar allahın ergeni nolan fanboyu seni bir de Matrixi müziklerinden de eleştirmiş arkadaşa bir Navras bir Clubbed vermeleri lazım anca öyle kendine gelir

Ulan ne manyak adamlar var şu dünyada be sırf dikkat çekme çabası yüzünden tarihin en iyi filmlerinden birini kendi çaplarınca yerden yere vurup saçma sapan şekilde hakaret ederler hayır senin yaptığın sağlıklı bir eleştiri yazısı değil ondan kötü bundan kötü şundan kötü diye kendince bir şeyler karalayıp nefretini dökmen ama dağ fare hesabı işte

Suç konuyu açanda, açtın da ne oldu be adam? Ağzı olanın konuştuğu bu ortamda adamlar gelip şöyle güzelim filmlere çamur atma yarışına giriyor sonra sinirlenen biz oluyoruz durduk yere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.Valjean -- 12 Aralık 2018; 12:30:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NakeBenihime

Bu mesaj silindi.
    https://img-s1.onedio.com/id-54b57ebf3da9cd430b126570/rev-0/raw/s-991199ab8667a683bec8faf7f7955350fdf77c78.gif

• Usual suspectsin haberi var mı bundan

• Exnuc kullanıcısına yanıt
    Ben de bu video ile eksik kısımları tamamladığımı sanmıştım ancak bu videonun altındaki ''portgas d. ace'' adlı arkadaşın tüm yorumlarını okumanı tavsiye ederim.Bak bir cümlesini yazayım:

''Neo'nun gözleri kör olduğunda Smith'i görebilmesinin sebebi; güçlerinin gelişmesi değil, gerçek dünya sandıkları dünyanın da aslında matrix gibi bir yazılımdan ibaret olmasıdır ve Neo'nun bunu idrak etmesidir. Aynı şekilde ahtapotları da mermileri durduğu gibi elini kaldırarak durdurduğu sahnede de bu açıkça gösterilmiştir.
    Anlayacağınız Zion'un bulunduğu dünya, yani Morpheus ve arkadaşlarının gerçek dünya sandıkları yer matrix in bir parçasıdır.''
  • Persona_Non_Grata kullanıcısına yanıt
    Tavşanı takip etmek ile alakalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Genel olarak David Fincher’ın filmleri böyledir. Özellikle müziklerde Michael Kaplan ile çalışması ayrıca güzeldir.

• Burock Holmes kullanıcısına yanıt
    Guzelmis. Olabilir hakikatten cunku mimar, Zionu 6. Yok edisimiz 7. sini sen kuracaksin x kisiyle diyor ya. Demek ki her sey planlanmis gibi aslinda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • patatessiz patso kullanıcısına yanıt
    LOTR >>>> Diğer Filmler ;)
  • Özellikle Matrix 1 mükemmel bir filmdi, İMDB'de 2. film de ki otoban sahnesi üzerine de film tanımam. Adamlar sadece o sahne için çölün ortasına otoban kurmuşlardı.
    3 ise görsel efekt anlamında çok yorucuydu, konunun bağlanması için çekilmiş diyebilirim.
  • Hapları karıştırdın heralde kardeş?

• Omega.108 kullanıcısına yanıt
    climax, bulabilirsen izlemelisin. bulabilirsen bana da haber verir misin? sinemada izledim ama web de bulamadim.

• bunlari karsimda soylesen yumrugu yerdin. saka yapmiyorum. lord of the rings tarihin en iyi filmidir. kimse aksini iddaa edemezc

• Matrix filmindeki felsefi bakış hayal gücü daha önceki hiçbir filmde yoktu. Harcanan para ve elde ettiği kazanç o dönemin rekoruydu. Cristopher Nolan ve diğer yapımcılar yönetmenler İnception falan bu filmden esinlenerek yaptılar.
  • Herkes izlemeli (izlemeyen kaldıysa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bağımsız_Yorum -- 12 Aralık 2018; 19:9:56 >
  • Google'da "Climax Full HD" diye aratınca direkt çıktı.
    Gaspar Noe nin filmiymiş.
    O adam bi harika yahu :)

(tıkla izle siteler sadece fragmanı izletiyo :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega.108 -- 12 Aralık 2018; 19:16:10 >
  • Matrik iki boyutlu dizi değil mi?
  • İyi kelimesiyle ne kastedildiğine göre değişir. Kalite zaviyesinden yorumlayacak seviyede değilim ama verdiği "siyonist" mesajlar açısından film pek hayra alamet değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akinji Z -- 12 Aralık 2018; 19:15:56 >
  • 5 kez sinema da izlemiş biri olarak arkadaşa katılıyorum

Güzel film olarak tavsiyelerim bir matrix olmasa da
    Star Wars serisi çok çok iyi
    Heat ( büyük hesaplaşma-r. De Niro, Al pachino)
    Gukuk Kuşu
    İnception
    The departed
    İyi kötü çirkin
    Shutter island
    Yaralı Yüz
    Baba1-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wswswq -- 12 Aralık 2018; 19:41:29 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.