Şimdi Ara

Masaüstü simgelerim kayboldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
5
Favori
290.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadasım sen benim notumu kenarı al basına gelince uygularsan alakasının olup olmadıgını görüceksindir.?...
  • quote:

Orjinalden alıntı: zippir

arkadasım sen benim notumu kenarı al basına gelince uygularsan alakasının olup olmadıgını görüceksindir.?...

arkadaşım olay benim başıma zaten gelmişti ama olayın güncelleştirmelerle yakından uzaktan hiç bi alakası yok bu olayın virüs yada kişisel kullanımla alakası war(shell adlı kayıt deferindeki değişiklerle yani)..Bilmem anlatabiliyormuyum..??.
  • YAA arkadaslar aynı sorun bendede var masaüstü ve başlat yok oldu ben bir türlü düzeltemedim

sizin dediğiniz gibi regeditten yapcaktım ama başlat yok nasıl yapabilirimkii..

lütfen yardımm...
  • Aynı sayfada aynı soruna ikinci topic tebrik ediyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_20830723/tm.htm
  • eozen81

Kardeşim teşekkür ederim aynen bende senin yaptığın gibi yapınca olayı çözdüm :)

Bende de masaüstü hiç yoktu sadece walpaper vardı masaüstündeki hiçbir ikon yoktu başlat çubuğu yoktu fare sağ veya sol hiçbişekilde işlev görmüyordu. SADECE CTRL+ALT+DEL tuşları sonucunda Görev yöneticisi çalışıyordu.

Bu sorunu bu şekilde %100 çözebilirsiniz. Teşekkür ederim d.h. :)
  • Ben yukarıdaki her şeyi denedim olmadı.Masa üzerinde sadece maus var ve görev yöneticisi çalışıyor.Çaresiz kaldık..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zippir

dahada basit bir yöntemi var

baslat/calıstır/msconfig/hizmetler

burdan 1. windows güvenlik duvarını kaldırman yeterli olucaktır
    2.otomatik güncelleştirmeler
    3.güvenlik merkezi kolay gelsin:) sonra tekrar basalat..

kARDEŞİM SIRF SANA TEŞEKKÜR ETMEK İÇİN ÜYE OLDUM BURAYA ÇOK SAĞOLASIN BEN BU YÖNTEMLE KURTULDUM DİĞERLERİNİDE DENEMİŞTİM HİÇ BİRİNDEN SONUÇ ALAMAMIŞTIM AMA BU YOLLA KURTULDUM SAĞOLASIN ALLAH RAZI OLSUN
  • Masaüstünün gitmesi explorer.exe nin çökmesinden oluyor. Başlat Çalıştır'a explorer.exe yazınca gelmesi gerekir.

zippir'in dediği yöntemle olacağını sanmıyorum.

@DELİKANLI38

Sırf mesaja teşekkür etmek için üye olduğunu düşünmüyorum. Açıkçası mesaja teşekkür etmek için bir kişinin üye olmakla uğraşacağını hiç sanmıyorum. Bence sen zippir'sin. Fikrinin doğru olduğunu kanıtlama gereği duydun ve de böyle bir fake üyelik açtın.
  • Vista kullanıcıları mısınız? Vista Ultimate kullanıyorum ve hergün başıma geliyor ama 2-3 dakika birşeye basmazsan geri geliyor bende ve Windows Gezgini çalışmayı durdurdu, çözüm ara yazıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gece görüşü

Masaüstünün gitmesi explorer.exe nin çökmesinden oluyor. Başlat Çalıştır'a explorer.exe yazınca gelmesi gerekir.

@DELİKANLI38

Sırf mesaja teşekkür etmek için üye olduğunu düşünmüyorum. Açıkçası mesaja teşekkür etmek için bir kişinin üye olmakla uğraşacağını hiç sanmıyorum. Bence sen zippir'sin. Fikrinin doğru olduğunu kanıtlama gereği duydun ve de böyle bir fake üyelik açtın.

Arkadaşım ben 2 yıldır forumlarla uğraşıyorum paylaşım yapıyorum ve yapılan paylaşımlardan yararlanıyorum benim zippir adlı arkadaşla uzaktan yakından alakam yok senide inandırmak gibi bi niyetimde yok zaten ben biliyorum neyin ne olduğunu zippir adlı arkadaşta bildiğine göre sorun yok burda ben yalanda söylemiyorum kimseyide desteklemiyorum arkadaşın dediği gibi sen onu bir not et kenera zamanı geldiğinde göreceksin işe yarayıp yaramadığını tecrübesini yaşamadan ezbere laf atmayın ortalığa ben yaşadım bu sorunu 100 kere de format attım sonuç yine aynıydı karar verdim netten tüm bu sorunlarla ilgili yardımları incelemeye sana yemin ediyorum bir zippir adlı arkadaşın dediği yöntemle düzeldi ben artislik olsun diye başlat yerine isim yazmadım ki diğerlerinin çözdüğü yolla bende çözüyüm değil mi ? dediğim gibi 2 yıldır bu forumlarla uğraşıyorsam benim üye almam saniyeler kadar zamanımı alır o zaman değil mi ? bana yardımı dokunan birinede teşekkür etmek için üyelikte alırım gerekirse forumda istediği kadar konu açarım ;)

+ olarak demişsin

Masaüstünün gitmesi explorer.exe nin çökmesinden oluyor. Başlat Çalıştır'a explorer.exe yazınca gelmesi gerekir. 

peki kardeşim senin çözümün bumu başına gelince göreceksin bu sorunu bu yolla çözecekmisin

ayrıca ben her pc yi açışımda bunu yapacaksam ben ne anladım ki bu yolla pc açmaktan direk hiç bişey açmadan kullanmak varken değil mi?

• arkadaşlar masaüstü simgelerim bi gelyo bi gidiyo exploverçexe çalıştır dedim ama simgeler gidip geliyo acilll yaardım
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\

bu anahtarlar da explorer.exe ve iexplorer.exe varsa sil. yoksa

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
    anahtarı altında shell e git
    REG_SZ karşısında veri : explorer c:/windows/explorer.exe olması gerekiyor. eğer
    veri : explorer c:/windows/ bu yolun sonunda explorer.exe değilde başka birşey varsa düzelt ve explorer.exe yaz

dostum sen harikasın... bilmeyenler için ctrl+alt+dlt yapın dosya menüsünden çalıştır .regedit yazın.
  • Arkaşlar benim de başıma bu olay geldi çok uğraştım format falan atmadan önce masaüstüne sağ tıklayın simgeleri yerleştir - masaüstü simgeleri ni göster i aktif mi değil mi kontrol edin
  • Poseidon58 çok teşekkürler, senin sayende sorunu çözdüm.. saolasın format yükleme felan 2 saat uğraşmayta gerek kalmadı.. saol görev yön. explorer.exe baya pratikmiş regleride düzeltiyorum.. daha rest. atıcam daha sonra..
    çok saol.. kib. bu forumada sadece sana bunu yazmak için üye oldum.. :D artık başka şeylerede bakarım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Codname47

1 hafta uğraştım bulamadım neden olduğunu bir ara bi program yanıt vermiyor dedi programı sonlandırdım sonra simgeler kayboldu 30 sn falan gelmedi reset attım simge falan yok ortada masaüstü bomboş başlat menüsü de gitti sağ tuş işlemiyor.Hatta sistem geri yükleme yaptım geçmedi,windowsun hatalı dosyalarını düzeltmesi için diskleri gözden geçirttim hatalı dosya falan da bulamadı.Yardım lütfen...

SAĞ TUŞ İNTERNET SAYFALARI AÇIKKEN İŞLEMİYOR OLABİLİR. BU VİRÜS BELİRTİSİDİR. AVAST I ÖNERİRİM. HEMEN SİL VE İŞLEMİNİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DELİKANLI38

quote:

Orjinalden alıntı: gece görüşü

@DELİKANLI38

Arkadaşım ben 2 yıldır forumlarla uğraşıyorum paylaşım yapıyorum ve yapılan paylaşımlardan yararlanıyorum benim zippir adlı arkadaşla uzaktan yakından alakam yok senide inandırmak gibi bi niyetimde yok zaten ben biliyorum neyin ne olduğunu zippir adlı arkadaşta bildiğine göre sorun yok burda ben yalanda söylemiyorum kimseyide desteklemiyorum arkadaşın dediği gibi sen onu bir not et kenera zamanı geldiğinde göreceksin işe yarayıp yaramadığını tecrübesini yaşamadan ezbere laf atmayın ortalığa ben yaşadım bu sorunu 100 kere de format attım sonuç yine aynıydı karar verdim netten tüm bu sorunlarla ilgili yardımları incelemeye sana yemin ediyorum bir zippir adlı arkadaşın dediği yöntemle düzeldi ben artislik olsun diye başlat yerine isim yazmadım ki diğerlerinin çözdüğü yolla bende çözüyüm değil mi ? dediğim gibi 2 yıldır bu forumlarla uğraşıyorsam benim üye almam saniyeler kadar zamanımı alır o zaman değil mi ? bana yardımı dokunan birinede teşekkür etmek için üyelikte alırım gerekirse forumda istediği kadar konu açarım ;)

+ olarak demişsin

peki kardeşim senin çözümün bumu başına gelince göreceksin bu sorunu bu yolla çözecekmisin

ayrıca ben her pc yi açışımda bunu yapacaksam ben ne anladım ki bu yolla pc açmaktan direk hiç bişey açmadan kullanmak varken değil mi?

Bu sayfadakibütün yöntemleri denedim zippirin yönetmiyle düzeldi teşekkürler...

• ne kadar uzamış yaav konu
    CTRL+ALT+delete
    Dosya
    Yeni görev
    Oraya explorer yaz
    Herşey gelir kanımca....
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_MV

ne kadar uzamış yaav konu
    CTRL+ALT+delete
    Dosya
    Yeni görev
    Oraya explorer yaz
    Herşey gelir kanımca....

yav yazıyorum belgelerim dosyası açılıyo bende,benimki vista ama,anlayabileceğim dilde sorunumu çözmeme yardım edecek biri var mı?Biraz bilgisayar özürlüsüyümde
  • biraz eski konu ama. cevaplandırmak istedim :)

1-)windows + R yle çalıştırı açın.
    2-)gpedit.msc yazın.
    3-)Yönetim şablonlarına gelin.
    4-)Masa üstüne gelin.;
    5-)Active Desktop a girin.
    6-)Active Desktopu Etkinleştir e sağ tıklayıp özelliklerden etkin yapın . problem çözülecektir...
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\

bu anahtarlar da explorer.exe ve iexplorer.exe varsa sil. yoksa

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
    anahtarı altında shell e git
    REG_SZ karşısında veri : explorer c:/windows/explorer.exe olması gerekiyor. eğer
    veri : explorer c:/windows/ bu yolun sonunda explorer.exe değilde başka birşey varsa düzelt ve explorer.exe yaz

arkadaşlar bu kodları nereye yazıyoz lütfen yardım.bi bunu deneyemedim öbürleri olmadı malesef.ne sağ tıklıyabiliyorum nede simgeleri görebiliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.