Şimdi Ara

Masaüstü simgelerim kayboldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
5
Favori
290.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu dediğinizi yaptım sonunda ama hala düzelmedi.başka önerisi olan varmı
  • hocam bana bunun vista ile olanını anlatır mısın. 2 gün önce bilgisayarıma kaydettiğim dosyalarım kayboldu buna ilaveten bilgisayarım belgelerim ve internet explorer simgesi de kayboldu. bunu vista ya uygun şekilde anlatır mısınız
  • hay allah sen denr razı olsu pois..simgelerim benım de geldi!
  • Arkadaşlar aynı sorun şimdi benim bilgisayarda da var. Başlat, görev çubuğu her şey gözüküyor ama sadece masaüstündeki simgeler gözükmüyor. Buradaki bir kaç yöntemi uygulayıp, bilgisayarı yeniden başlattım ama nafile, olmadı. Başlat > Çalıştır > Desktop yazarak masaüstünü görebiliyorum. Her şey normal, sadece masaüstü yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEARSX -- 4 Aralık 2009; 12:10:07 >
  • GEARSX

Masaüstünde boş biryerde (ki heryer boş) sağ ile tıklayıp açılan seçeneklerden SİMGELERİ YERLEŞTİR e tıkladıktan sonra açılan alt menüden MASAÜSTÜ SİMGELERİNİ GÖSTER seçeneği işaretli mi?
    Lütfen işletim sistemini de belirt.
  • Düzeltme: Sorununu hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEARSX -- 4 Aralık 2009; 12:18:21 >
  • ne zaman oldu ki bu olay?yakın bir zamanda ise sistem geri yüklemeyi deneyin.
  • Masaüstünde farenin sağ tuşa basın. "Simgeleri Yerleştir" sekmesine el orda en altlara doğru (genelde en son 3. secenek olur) "Masa üstü simgelerini göster" seceneginin yanında işaret yoksa orayı işaretle sorun çözülür. iyi günler.
  • sorunu mesaj yazdığım zaman halletmiştim. yine de teşekkürler. virüs falan yoktu tabi, üstteki arkadaşımızın yazdığı gibi.
  • arkadaslar bnde de bir sorun var bnmde masaüstü simgelerim gitti sağ ve sol tuş yapmıo ve hani ctrl+alctrl+del falan yapıoruz yha ona girio ama yeni çalıştır demio bn yeni bir ayar yaptım ama br yerden etkin falan yaptım yha babam kızacak acil yardım gerek yardım edin format atmayıda bilmiorum lütfen yardım hiç bişi yapamıorum msnde açık deil
  • masaüstüne sağ tık > simgeleri yerleştir> masaüstü simgelerini göster e tıklayın sorun hallolur...
  • Arkadaşlar burda söylenen her yöntemi denedim ama sonuç alamadım...Sistem geri yükleme çalışmıyor hata veriyor...Vista ultimate var bende windowblinds programını kurdum sonra kaldırdım yeniden başlat yapınca masaüstümdeki dosyaların çoğu yokoldu...Sanki eski zaman tarihine gitmiş eskiden yüklediğim programlar geri gelmiş... Bir<çok yöntemi denememe rağmen masaüstümü geri getirmeyi başaramadım... Bir çok klasöre giriş iznim olmadığını söyleyip duruyor...Ne yapacağımı bilemiyorum bir sürü filmim gitti.. Kafayı yiyeceğim..
  • İşe yararmı bilmiyorum ama isterseniz forumda yayınlanmış bir program var.Buraya tıklayın

Bu programı çalıştırdıktan sonra pc yi kapatıp açın.Ayrıca bence windowblids i kaldırıp tekrar deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asigenc18

İşe yararmı bilmiyorum ama isterseniz forumda yayınlanmış bir program var.Buraya tıklayın

Bu programı çalıştırdıktan sonra pc yi kapatıp açın.Ayrıca bence windowblinds i kaldırıp tekrar deneyin.

İndir Onarıcı v1.3 Build 3 olanı yükleyip kuracağım..?? Windowblinds programını tekrar mı kurup kaldırayım ???
  • Programı kaldırdığınızı görmemişim. Onarıcıyı kurduktan sonra
    Masaüstünde boş biryerde (ki heryer boş) sağ ile tıklayıp açılan seçeneklerden SİMGELERİ YERLEŞTİR e tıkladıktan sonra açılan alt menüden MASAÜSTÜ SİMGELERİNİ GÖSTER deneyebilrisiniz...
    bi olasılık olarak klasör seçeneklerinden gizli dosaları görüntüleyi işaretleyin.
    maalesef aklıma gelenler bunlar.umarım işe yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asigenc18

Programı kaldırdığınızı görmemişim. Onarıcıyı kurduktan sonra
    Masaüstünde boş biryerde (ki heryer boş) sağ ile tıklayıp açılan seçeneklerden SİMGELERİ YERLEŞTİR e tıkladıktan sonra açılan alt menüden MASAÜSTÜ SİMGELERİNİ GÖSTER deneyebilrisiniz...
    bi olasılık olarak klasör seçeneklerinden gizli dosaları görüntüleyi işaretleyin.
    maalesef aklıma gelenler bunlar.umarım işe yarar.

Bu topikteki bütün çözümleri denedim olmadı...Masüstü simgeleri göster işaretli durumda zaten..Sistem geri yükleme yapılamıyor izin vermiyor...C: nin içinde Mitra adlı klasörüme giremiyorum izniniz yok diyor...Muhtemelen o klasörün içinde benim program ve kalsörlerim... Onarıcı programını deniyeceğim akşam eve gidince bakalım...

• 1.Yöntem
    Masaüstü simgesine tıklayınız, Başlat/Çalıştır/gpedit.msc yazınız. Açılan pencerede bu işlemi kontrol ediniz.

Masaüstü simgelerim kayboldu

2.Yöntem
    Burada ki konuyu inceleyiniz. 1.3.3 kurunuz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_31921867/tm.htm

3.Yöntem
    Combofix'i indirip kurunuz, sisteminiz herhangi bir güvenlik programı var ise devre dışı bırakıp combofixi çalıştırınız.
    http://harmonya.tr.gg/Combofix.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Powerx*

1.Yöntem
    Masaüstü simgesine tıklayınız, Başlat/Çalıştır/gpedit.msc yazınız. Açılan pencerede bu işlemi kontrol ediniz.

2.Yöntem
    Burada ki konuyu inceleyiniz. 1.3.3 kurunuz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_31921867/tm.htm

3.Yöntem
    Combofix'i indirip kurunuz, sisteminiz herhangi bir güvenlik programı var ise devre dışı bırakıp combofixi çalıştırınız.
    http://harmonya.tr.gg/Combofix.htm

1.yöntem olmuyor çünkü Yerel bilgisayar ilkesine giriş yapamıyorum üzerinde x işareti var.Alt dizinleri açılmıyor...
    2. ve 3. yöntemi deneyeceğim... Teşekkür ederim.....

• 2. ve 3. yöntemde işe yaramadı...Beni yönetici olarak tanımadığı için program kurmama izin vermiyor...Hatta yeni klasör bile oluşturamıyorum...Sistemimdeki antivirüs programını bile devre dışı bırakmama veya kaldırmama izin vermiyor..Buna yetkiniz yok diye uyarı veriyor...Combofix programını kurmaya çalışıyorum yükleme başarısız diyor...." nircmd.cfxxe" adlı dosyayı windows açamıyor diye hata veriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitra -- 22 Haziran 2010; 23:44:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitra

2. ve 3. yöntemde işe yaramadı...Beni yönetici olarak tanımadığı için program kurmama izin vermiyor...Hatta yeni klasör bile oluşturamıyorum...Sistemimdeki antivirüs programını bile devre dışı bırakmama veya kaldırmama izin vermiyor..Buna yetkiniz yok diye uyarı veriyor...Combofix programını kurmaya çalışıyorum yükleme başarısız diyor...." nircmd.cfxxe" adlı dosyayı windows açamıyor diye hata veriyor...

Sistemde yönetici değil misiniz yani? Güvenli modda girebiliyorsanız Admin hesabına girip yeni kullanıcı açınız, büyük ihtimal kullanıcı dosyalarınız bozuldu ama eğer yok yine sorun devam ederse son çare olarak format atınız.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.