Şimdi Ara

Masaüstü simgelerim kayboldu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
5
Favori
290.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Powerx*

Sistemde yönetici değil misiniz yani? Güvenli modda girebiliyorsanız Admin hesabına girip yeni kullanıcı açınız, büyük ihtimal kullanıcı dosyalarınız bozuldu ama eğer yok yine sorun devam ederse son çare olarak format atınız.

Bu sorun başlamadan evvel yönetici idim... Fakat şimdi tanımıyor beni..Güvenli modda admin hesabı nasıl yaratacağım vista ultimate'de???
  • Arkadaşlar aynısı bana oldu.Vista kullanıyorum.Başlat menüsü dondu masaüstü gelmiyor.Yukadaki çözümleri denedim hiç biri olmadı.Ne yapmak lazım.Acil yardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Poseidon58

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\

bu anahtarlar da explorer.exe ve iexplorer.exe varsa sil. yoksa

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
    anahtarı altında shell e git
    REG_SZ karşısında veri : explorer c:/windows/explorer.exe olması gerekiyor. eğer
    veri : explorer c:/windows/ bu yolun sonunda explorer.exe değilde başka birşey varsa düzelt ve explorer.exe yaz

ben önüne internet koydum ondan yolu bulamadım.vay alla razı olsun.7 kişi sallar,2 kışı fıkır yurutur, 1 kişi sonuca bağlar sende O kişisin abey sagolasiiin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Poseidon58

formata gerek yok
    klavyede windows + R tuşuna bas ve burada explorer.exe yazıp enter de. bütün menüler gelir. olmadı Ctrl+alt+del yap görev yöneticinde dosya menüsünden yeni görev explorer.exe yaz tamam de. bütün herşey gelir. bunun için format yapılmaz. bu menüleri getirince benim dediğim değerleri kontrol et eğer sorun devam ederse yine bakarız

+1907.Saol Dostum.
  • masaüstünde sağ tıklayıp simgeleri yerleştir ve masaüstü simgelerini göster de. denesene bir. :D yüzde 90 :D
  • merhabaa arkadaşlar ben xp kullanıcısıyım bugun pc ye vista inspitat 2 diye bir yama kurdum ve bilgisayarım açılıp kapandığında mavi vista duvar kağıdı geldi önüme hiç birşey yok onun dışında
    ne başlat nede sağ tıkla özerllikler yapabiliyorum kurcalayarak ctrl+alt+del yeni görev/gözat tan tesadüfen interneti açtım çok aradım çok uğraştım 2,5 saattirde uğraşmaktayım denetim masasını açabilsem yada regedit yapabilsem belki kurtulurum ama olmuyor. lütfen bu konuda yardımlarınızı bekliyorum....
  • bilgisayara formattan sonra windows 7 yükledim fakat yükleme bittikten sonra masa üstünde sadece geri dönüşüm kutusu var...bilgisyarım belgelerim ve ağ bağlantılar klasörünü nasıl getirebilirim ?

ve de şöyle birşey sorayım başka bir windows kullanır haldeyken windows 7 yi yükleseydim masa üstündeki proğramların tümü yine silinirmi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanbey72

bilgisayara formattan sonra windows 7 yükledim fakat yükleme bittikten sonra masa üstünde sadece geri dönüşüm kutusu var...bilgisyarım belgelerim ve ağ bağlantılar klasörünü nasıl getirebilirim ?

ve de şöyle birşey sorayım başka bir windows kullanır haldeyken windows 7 yi yükleseydim masa üstündeki proğramların tümü yine silinirmi ??

Evet silinirdi.

Başlat/ayarlar/görev çubuğu ve başlat menüsü/başlat menüsü sekmesi/klasik başlat menüsü seçin tamam diyin.

Bir başka yol da başlat menüsünden istediğin simgleri masaüstüne sürükle bırak yöntemiyle getirebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bn windows 7 kullanıyorum.Masaüstüm yok.Sag tık calışmıo.Başlat menusu yok vs. nasıl yapıcam yardım lütfen
  • nihat adamın hasısın be .süpersin beeeeeeeeeeeeeeeeeee. saolasın kardeşim benimm ya düzelttim adamsın .D
  • Flash belleğimi başkasının bilgisayarına taktıktan sonra tekrar kendi bilgisayarıma taktığımda masaüstü simgeleri kayboldu, fare işe yaramaz hale geldi.
    Çözüm: Çözümü, bir gün öncesine ait sistemi tekrar yükleyerek çözdüm. Sistem geri yükleme yaptım. Sorun halloldu.
  • Merhaba, masa üstünde simgelerin gözükmemesi problemini yaşıyorum.
    -Yeni görev'de explorer.exe dediğimde windows bulamıyor hatası veriyor.
    -Pc'i güvenli modda çalıştırmak istedğimde sadece siyah ekran geliyor, devamı yok.

Bu aşamada sistem geri yüklemeyi nasıl yapabilirim?. Yardımınız...

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LSG

Merhaba, masa üstünde simgelerin gözükmemesi problemini yaşıyorum.
    -Yeni görev'de explorer.exe dediğimde windows bulamıyor hatası veriyor.
    -Pc'i güvenli modda çalıştırmak istedğimde sadece siyah ekran geliyor, devamı yok.

Bu aşamada sistem geri yüklemeyi nasıl yapabilirim?. Yardımınız...

Teşekkürler.

Sistem geri yüklemeyi nasıl yapabilirim arkadaşlar?
    Görev Yöneticisinden gidebilir miyiz?
  • Bi yardım beyler?
  • Bu Kadar Zor İşle Uğraşmanız Gerekmiyor 5 sn'lik ve kolay bir yol ; Benimde kardeşlerim yapmıştı.

Masaüstüne Sağ Tıklayın, Görünüm Ayarları - Masaüstü Ögelerini Göster yazısının yanındakine tik işareti koyuyoruz ve düzeliyor - WİNDOWS 7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfun179 -- 23 Ekim 2012; 12:53:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfun179

Bu Kadar Zor İşle Uğraşmanız Gerekmiyor 5 sn'lik ve kolay bir yol ; Benimde kardeşlerim yapmıştı.

Masaüstüne Sağ Tıklayın, Görünüm Ayarları - Masaüstü Ögelerini Göster yazısının yanındakine tik işareti koyuyoruz ve düzeliyor - WİNDOWS 7

Masa üstünde sağtık işe yaramıyor arkadaşım.
  • ctrl+alt+del yeni görev den explorer exe bütün masaüstümü getirdi. teşekkürler. fellik fellik arayıp bir sürü yazıyla uğuraşıyordum.
  • Bi'arkadaş demiş ya daha kolay bir yolu var diye hani :D sanırım çok çok çok daha kolay bir yolu var arkadaşlar. ukalalık etmek istemem ne bilgisayar mühendisiyim ne de teknik bilgim var ama bi deneyin bir de geri dönün isterim sizde de çalışıyor mu görelim.Haa bu arada bi sağol deseniz yeterli nobel falan istemem asudhasıudha :D (Ulan çalışmazsa kimsede var ya :D asudıhaıush "tuck me into dog's ass again and again") (siz yine de fazla rezil etmeyin de,nihayetinde "denedim yanılmadım" :D )

1:) Masaüstüne sağ tıklayın özellikler deyin görüntü özellikleri gelecektir.
    2:) Buradan ayarlara tıklayın
    3:) Ayarlara tıkladıktan sonra aşağıdaki bir kaç ayarı değiştirin uygulayın fakat mutlaka eski konumuna geri getirin
    Bilhassa renk kalitesini 32 bit ya da 16 bit yapın-uygula deyin- sonra eski haline geri getirin.maksat bi'şeyleri değiştirmiş olmak.

Merak ediyorum valla cevapları bekliyorum :)

• Calıstır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Codname47

1 hafta uğraştım bulamadım neden olduğunu bir ara bi program yanıt vermiyor dedi programı sonlandırdım sonra simgeler kayboldu 30 sn falan gelmedi reset attım simge falan yok ortada masaüstü bomboş başlat menüsü de gitti sağ tuş işlemiyor.Hatta sistem geri yükleme yaptım geçmedi,windowsun hatalı dosyalarını düzeltmesi için diskleri gözden geçirttim hatalı dosya falan da bulamadı.Yardım lütfen...

Görev yöneticisini açıp(ctrl+alt+del) Yeni görev kısmına explorer.exe yaz internetten combo fix programını indir. kur ve başlat
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.