DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Masaüstü simgelerim kayboldu
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
104
Cevap
6
Favori
263.578
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Masaüstü simgelerim kayboldu
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 sonraki >>>
Giriş
      411 Mesaj
      14 Mayıs 2007 14:32:47
      1 hafta uğraştım bulamadım neden olduğunu bir ara bi program yanıt vermiyor dedi programı sonlandırdım sonra simgeler kayboldu 30 sn falan gelmedi reset attım simge falan yok ortada masaüstü bomboş başlat menüsü de gitti sağ tuş işlemiyor.Hatta sistem geri yükleme yaptım geçmedi,windowsun hatalı dosyalarını düzeltmesi için diskleri gözden geçirttim hatalı dosya falan da bulamadı.Yardım lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caqlayan -- 16 Kasım 2009; 22:43:19 >||:||

• Binbaşı
      1032 Mesaj
      14 Mayıs 2007 14:36:46
      benımde pc ye ilk basladıgım zamanlarda basıma gelmişti yapamadım sonra bilgisyarcıya goturdum format attırdım ama yapimi cok basitmiş ama smdi de unuttum ya

• Yarbay
      5712 Mesaj
      14 Mayıs 2007 14:50:34
      1 ) masaüstü/sağ tıklayıp özellikler/ özelliklerden masa üstünü seç,yorsun/buradan masa üstünü özelleştir/karşına çıkan ekrandan ikonların yanına klip koy tamam de çık

2 ) alıntıdır..

başlat sekmesinden çalıştıra gel.

oaraya "gpedit.msc" yaz grup ilkesi çalışmaya başlıcak.

Orada kullanıcı yapılandırması + yönetim şablonlarından "Masaüstü" klasörüne gel masaüstünü açınca

"Active Deskop" ve "Active directory " diye iki klasör çıkacak active deskop un

içine gir sağ tarafta aktive deskop ayarları çıkacak oradan "active deskop duvar kağıdı"

ayarına gel sağa tıkla özelliklerden o ayarı devre dışı bırak sorunun çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 14 Mayıs 2007; 14:55:22 >

SAMSUN_ATAKUM
      (: uozqɐɹʇ ɹǝʎ ɹǝɥ züp sɹǝʇ ǝzıq
    • Yüzbaşı
      563 Mesaj
      14 Mayıs 2007 14:59:49
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\

bu anahtarlar da explorer.exe ve iexplorer.exe varsa sil. yoksa

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
      anahtarı altında shell e git
      REG_SZ karşısında veri : explorer c:/windows/explorer.exe olması gerekiyor. eğer
      veri : explorer c:/windows/ bu yolun sonunda explorer.exe değilde başka birşey varsa düzelt ve explorer.exe yaz

poseidon
    • Android Beta Kullanıcısı
      7662 Mesaj
      14 Mayıs 2007 15:07:32
      başlat menüsü yok
      sağ tık çalışmıyo

direkt format at bence...c de alacağın bişey varsa da bilemem

"Sandy Bridge Kullanlar Kulübü"
      AsRocK Z77 Extreme 6 // intel i5 2500K // Evo 120GB SSD 2x2TB Toshiba Hitachi HDD // PHILIPS 27" AMVA LED // Logitech K330 KM Set // CUBOT H1
      Allah rızası için yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?..
    • Yüzbaşı
      563 Mesaj
      14 Mayıs 2007 15:13:42
      formata gerek yok
      klavyede windows + R tuşuna bas ve burada explorer.exe yazıp enter de. bütün menüler gelir. olmadı Ctrl+alt+del yap görev yöneticinde dosya menüsünden yeni görev explorer.exe yaz tamam de. bütün herşey gelir. bunun için format yapılmaz. bu menüleri getirince benim dediğim değerleri kontrol et eğer sorun devam ederse yine bakarız

poseidon
    • Yüzbaşı
      411 Mesaj
      14 Mayıs 2007 15:36:31
      Poseidon58 çok teşekkürler ben windowsun içine myexplorer diye bir dosya oluşturmuştum başlat menüsündeki başlat yerine Codname47 yazıp onuda regeditdeki shellde okutunca....Çok teşekkürler kurtardın beni bu dertten bi yandanda öss wala baya bi stres olmuştum rahatladım biraz daha..

• Yüzbaşı
      563 Mesaj
      14 Mayıs 2007 16:58:26
      Gerçekten sevindim. sınavda başarılar

poseidon
    • Er
      1 Mesaj
      30 Haziran 2007 00:36:57
      poseidon kardeş bilgilendirmelerin için teşekkür ederim aynı sorum bu gün bendede meydana geldi arkadaşın dediği gibi masa üstünde bişi kalmadı başlat menüsü bile gitti üstelik farenin sağ veya sol tıkı çalışmıyordu virüs kontrolüde yaptım olmadı sonunda sistem geri yükleme yaptım sorun çözüldü. sizce bu sorun neden kaynaklanıyor alabilir bilgilendirirsen sevinirim.

• Er
      5 Mesaj
      02 Temmuz 2007 15:11:33
      S.A ARKADSALAR BENIM DE MASA USTUNDEKILERIN 5DE3 KAYBOLDU 2SI KALDI NASIL GER GELECEK YARDIMINIZI BEKLIYORUM

• Yüzbaşı
      647 Mesaj
      02 Temmuz 2007 16:26:29
      bi virüz var. tam senin dediğin işi yapıyor.
      son günlerde msn'den felan ufak boyutlu birşey aldınmı!?

[eğer bütün simgeler kaybolduysa]

• Yüzbaşı
      536 Mesaj
      02 Temmuz 2007 18:09:00

quote:

Orjinalden alıntı: Poseidon58

formata gerek yok
      klavyede windows + R tuşuna bas ve burada explorer.exe yazıp enter de. bütün menüler gelir. olmadı Ctrl+alt+del yap görev yöneticinde dosya menüsünden yeni görev explorer.exe yaz tamam de. bütün herşey gelir. bunun için format yapılmaz. bu menüleri getirince benim dediğim değerleri kontrol et eğer sorun devam ederse yine bakarız

kardeş klavyede windows tuşu nerde

• Yarbay
      8242 Mesaj
      13 Ağustos 2007 18:39:33
      Değerli arkadaşlar, bende bu akşam evimde bu problemle karşı karşıya kaldım,Sorun malum, masaüstü başlat programlar dahil simgeler dahil hiçbir şey yok sadece wallpaper görünüyor. İlk olarak XP PRO cd si ile onarmayı denedim, Direk DOS ekranına düştü hiçbir onarım yapmadı. ve başka bir evde aramalarım neticesinde bu topice ulaştım.

Şimdi şu yukarıdaki arkadaşımızın verdiği bilgiler neticesinde regedit'deki ayarları gidince deneyeceğim ancak eve gittiğimde yemezse 2. bir plan olarak Sistem Geri Yükleme'yi denemek istiyorum

Bunun için, yani Sistem Geri YÜklemeyi Çalıştır Komutundan çalıştırabilmek için ne yazmam lazım, o komut nedir?

Normalde Yardım ve Destek kısmından giriyorum

Audio / Video : Denon AVR-X3200W | Heco Victa Prime 702 + 302 + C102 | Hi-Media Q10 Pro | Samsung 60 KS8000 SUHD TV | Logitech Harmony One | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo 4K
      PC : Asus P8P67-M, Intel 2500K @ 4.00 Ghz (COOLER MASTER Hyper 212 Plus), Samsung S24B350H, GSKILL RipjawsX 1600Mhz 16GB (4x4GB), Asus R7 260X O.C. 2GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s + MAXTOR 750 GB EX, Ocz Fatality 550W PSU, NEC Sata D/L 18X, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
      Muhtelif : Samsung S7 Edge | Ipad Air 2 | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021
    • Yüzbaşı
      411 Mesaj
      13 Ağustos 2007 18:48:31
      ctrl+alt+delete/yeni görev/gözat/bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere bas/donanım/aygıt yöneticisi/ekran bağdaştırıcıları içindekilerden herhangi birine iki kere tıkla/sorun gider/yardım ve destek başlangıç sayfasına dön gerisini yaparsın kolay gelsin..Ama ben bu sorunu regeditten çözdüm sistem geri yükleme de yapmıştım zamanında ama düzelmemişti kolay gelsin...

• Yarbay
      8242 Mesaj
      13 Ağustos 2007 19:00:03
      vay be hocam helal olsun ne diyeyim şiir gibi yazmışsın yutmuşsun XP yi

sen "Ctrl+alt+del yap görev yöneticinde dosya menüsünden yeni görev explorer.exe " yazıp masaüstü ve başlatı görür şekilde herşeyi düzeltmiş miydin yani o kadar kolay mı yaw, ben trojan virüs gibi birşeyden şüpheleniyorum durduk yere oldu hayret birşey ya hemde daha dün kaspersky 2007'yi yüklemiştim 2006 üzerine acaba ondan dolayı mı

Audio / Video : Denon AVR-X3200W | Heco Victa Prime 702 + 302 + C102 | Hi-Media Q10 Pro | Samsung 60 KS8000 SUHD TV | Logitech Harmony One | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo 4K
      PC : Asus P8P67-M, Intel 2500K @ 4.00 Ghz (COOLER MASTER Hyper 212 Plus), Samsung S24B350H, GSKILL RipjawsX 1600Mhz 16GB (4x4GB), Asus R7 260X O.C. 2GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s + MAXTOR 750 GB EX, Ocz Fatality 550W PSU, NEC Sata D/L 18X, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
      Muhtelif : Samsung S7 Edge | Ipad Air 2 | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021
    • Emekli Yönetici
      15178 Mesaj
      13 Ağustos 2007 20:32:35

quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

Bunun için, yani Sistem Geri YÜklemeyi Çalıştır Komutundan çalıştırabilmek için ne yazmam lazım, o komut nedir?

baslat - calistir'a asagidaki komutlari yazip entera basmaniz yeterli.

regsvr32 jscript.dll
      regsvr32 vbscript.dll
      regsvr32 /i mshtml.dll

• Yüzbaşı
      411 Mesaj
      13 Ağustos 2007 20:43:15

quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

vay be hocam helal olsun ne diyeyim şiir gibi yazmışsın yutmuşsun XP yi

sen "Ctrl+alt+del yap görev yöneticinde dosya menüsünden yeni görev explorer.exe " yazıp masaüstü ve başlatı görür şekilde herşeyi düzeltmiş miydin yani o kadar kolay mı yaw, ben trojan virüs gibi birşeyden şüpheleniyorum durduk yere oldu hayret birşey ya hemde daha dün kaspersky 2007'yi yüklemiştim 2006 üzerine acaba ondan dolayı mı

o şekilde sorun düzelmedi.Ama eğer artistik olsun diye başlat menüsündeki ad yerine kendi nickini falan yazdıysan benim o yüzden kaybolmuştuPoseidon58in regedit bölümündeki işlemlerini uygula geçmezse sistem geri yükleme yap

• Yarbay
      8242 Mesaj
      13 Ağustos 2007 22:27:21
      @Poseidon58in 'a bir teşekkürde benden inanılmaz kolayca çözüldü

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
      anahtarı altında shell e git
      REG_SZ karşısında veri : explorer c:/windows/explorer.exe olması gerekiyor. " demişti ya bende explorer.exe ile başka bir dalga daha vardı o dalgayı sildim sadece explorer.exe kaldı ve yeniden başlattıgımda eski haline döndü herşey, sağolun varolun ya inanılmazsınız şerefsizim

• Çavuş
      95 Mesaj
      13 Ağustos 2007 22:48:34
      dahada basit bir yöntemi var

baslat/calıstır/msconfig/hizmetler

burdan 1. windows güvenlik duvarını kaldırman yeterli olucaktır
      2.otomatik güncelleştirmeler
      3.güvenlik merkezi kolay gelsin:) sonra tekrar basalat..

zippir velet!
    • Yüzbaşı
      411 Mesaj
      13 Ağustos 2007 23:44:04

quote:

Orjinalden alıntı: zippir

dahada basit bir yöntemi var

baslat/calıstır/msconfig/hizmetler

burdan 1. windows güvenlik duvarını kaldırman yeterli olucaktır
      2.otomatik güncelleştirmeler
      3.güvenlik merkezi kolay gelsin:) sonra tekrar basalat..

olayla bunun ne alakası war yaw çözemedim..

Reklamlar
Advertisement" width="1" height="1">
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.