Şimdi Ara

Masaüstü simgelerim kayboldu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
5
Favori
290.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 hafta uğraştım bulamadım neden olduğunu bir ara bi program yanıt vermiyor dedi programı sonlandırdım sonra simgeler kayboldu 30 sn falan gelmedi reset attım simge falan yok ortada masaüstü bomboş başlat menüsü de gitti sağ tuş işlemiyor.Hatta sistem geri yükleme yaptım geçmedi,windowsun hatalı dosyalarını düzeltmesi için diskleri gözden geçirttim hatalı dosya falan da bulamadı.Yardım lütfen...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• benımde pc ye ilk basladıgım zamanlarda basıma gelmişti yapamadım sonra bilgisyarcıya goturdum format attırdım ama yapimi cok basitmiş ama smdi de unuttum ya
  • 1 ) masaüstü/sağ tıklayıp özellikler/ özelliklerden masa üstünü seç,yorsun/buradan masa üstünü özelleştir/karşına çıkan ekrandan ikonların yanına klip koy tamam de çık

2 ) alıntıdır..

başlat sekmesinden çalıştıra gel.

oaraya "gpedit.msc" yaz grup ilkesi çalışmaya başlıcak.

Orada kullanıcı yapılandırması + yönetim şablonlarından "Masaüstü" klasörüne gel masaüstünü açınca

"Active Deskop" ve "Active directory " diye iki klasör çıkacak active deskop un

içine gir sağ tarafta aktive deskop ayarları çıkacak oradan "active deskop duvar kağıdı"

ayarına gel sağa tıkla özelliklerden o ayarı devre dışı bırak sorunun çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 14 Mayıs 2007; 14:55:22 >
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\

bu anahtarlar da explorer.exe ve iexplorer.exe varsa sil. yoksa

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
    anahtarı altında shell e git
    REG_SZ karşısında veri : explorer c:/windows/explorer.exe olması gerekiyor. eğer
    veri : explorer c:/windows/ bu yolun sonunda explorer.exe değilde başka birşey varsa düzelt ve explorer.exe yaz
  • başlat menüsü yok
    sağ tık çalışmıyo

direkt format at bence...c de alacağın bişey varsa da bilemem
  • formata gerek yok
    klavyede windows + R tuşuna bas ve burada explorer.exe yazıp enter de. bütün menüler gelir. olmadı Ctrl+alt+del yap görev yöneticinde dosya menüsünden yeni görev explorer.exe yaz tamam de. bütün herşey gelir. bunun için format yapılmaz. bu menüleri getirince benim dediğim değerleri kontrol et eğer sorun devam ederse yine bakarız
  • Poseidon58 çok teşekkürler ben windowsun içine myexplorer diye bir dosya oluşturmuştum başlat menüsündeki başlat yerine Codname47 yazıp onuda regeditdeki shellde okutunca....Çok teşekkürler kurtardın beni bu dertten bi yandanda öss wala baya bi stres olmuştum rahatladım biraz daha..
  • Gerçekten sevindim. sınavda başarılar
  • poseidon kardeş bilgilendirmelerin için teşekkür ederim aynı sorum bu gün bendede meydana geldi arkadaşın dediği gibi masa üstünde bişi kalmadı başlat menüsü bile gitti üstelik farenin sağ veya sol tıkı çalışmıyordu virüs kontrolüde yaptım olmadı sonunda sistem geri yükleme yaptım sorun çözüldü. sizce bu sorun neden kaynaklanıyor alabilir bilgilendirirsen sevinirim.
  • S.A ARKADSALAR BENIM DE MASA USTUNDEKILERIN 5DE3 KAYBOLDU 2SI KALDI NASIL GER GELECEK YARDIMINIZI BEKLIYORUM
  • bi virüz var. tam senin dediğin işi yapıyor.
    son günlerde msn'den felan ufak boyutlu birşey aldınmı!?

[eğer bütün simgeler kaybolduysa]
  • quote:

Orjinalden alıntı: Poseidon58

formata gerek yok
    klavyede windows + R tuşuna bas ve burada explorer.exe yazıp enter de. bütün menüler gelir. olmadı Ctrl+alt+del yap görev yöneticinde dosya menüsünden yeni görev explorer.exe yaz tamam de. bütün herşey gelir. bunun için format yapılmaz. bu menüleri getirince benim dediğim değerleri kontrol et eğer sorun devam ederse yine bakarız

kardeş klavyede windows tuşu nerde
  • Değerli arkadaşlar, bende bu akşam evimde bu problemle karşı karşıya kaldım,Sorun malum, masaüstü başlat programlar dahil simgeler dahil hiçbir şey yok sadece wallpaper görünüyor. İlk olarak XP PRO cd si ile onarmayı denedim, Direk DOS ekranına düştü hiçbir onarım yapmadı. ve başka bir evde aramalarım neticesinde bu topice ulaştım.

Şimdi şu yukarıdaki arkadaşımızın verdiği bilgiler neticesinde regedit'deki ayarları gidince deneyeceğim ancak eve gittiğimde yemezse 2. bir plan olarak Sistem Geri Yükleme'yi denemek istiyorum

Bunun için, yani Sistem Geri YÜklemeyi Çalıştır Komutundan çalıştırabilmek için ne yazmam lazım, o komut nedir?

Normalde Yardım ve Destek kısmından giriyorum

Masaüstü simgelerim kayboldu

• ctrl+alt+delete/yeni görev/gözat/bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere bas/donanım/aygıt yöneticisi/ekran bağdaştırıcıları içindekilerden herhangi birine iki kere tıkla/sorun gider/yardım ve destek başlangıç sayfasına dön gerisini yaparsın kolay gelsin..Ama ben bu sorunu regeditten çözdüm sistem geri yükleme de yapmıştım zamanında ama düzelmemişti kolay gelsin...
  • vay be hocam helal olsun ne diyeyim şiir gibi yazmışsın yutmuşsun XP yi

sen "Ctrl+alt+del yap görev yöneticinde dosya menüsünden yeni görev explorer.exe " yazıp masaüstü ve başlatı görür şekilde herşeyi düzeltmiş miydin yani o kadar kolay mı yaw, ben trojan virüs gibi birşeyden şüpheleniyorum durduk yere oldu hayret birşey ya hemde daha dün kaspersky 2007'yi yüklemiştim 2006 üzerine acaba ondan dolayı mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

Bunun için, yani Sistem Geri YÜklemeyi Çalıştır Komutundan çalıştırabilmek için ne yazmam lazım, o komut nedir?

baslat - calistir'a asagidaki komutlari yazip entera basmaniz yeterli.

regsvr32 jscript.dll
    regsvr32 vbscript.dll
    regsvr32 /i mshtml.dll
  • quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

vay be hocam helal olsun ne diyeyim şiir gibi yazmışsın yutmuşsun XP yi

sen "Ctrl+alt+del yap görev yöneticinde dosya menüsünden yeni görev explorer.exe " yazıp masaüstü ve başlatı görür şekilde herşeyi düzeltmiş miydin yani o kadar kolay mı yaw, ben trojan virüs gibi birşeyden şüpheleniyorum durduk yere oldu hayret birşey ya hemde daha dün kaspersky 2007'yi yüklemiştim 2006 üzerine acaba ondan dolayı mı

o şekilde sorun düzelmedi.Ama eğer artistik olsun diye başlat menüsündeki ad yerine kendi nickini falan yazdıysan benim o yüzden kaybolmuştuPoseidon58in regedit bölümündeki işlemlerini uygula geçmezse sistem geri yükleme yap

• @Poseidon58in 'a bir teşekkürde benden inanılmaz kolayca çözüldü

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
    anahtarı altında shell e git
    REG_SZ karşısında veri : explorer c:/windows/explorer.exe olması gerekiyor. " demişti ya bende explorer.exe ile başka bir dalga daha vardı o dalgayı sildim sadece explorer.exe kaldı ve yeniden başlattıgımda eski haline döndü herşey, sağolun varolun ya inanılmazsınız şerefsizim
  • dahada basit bir yöntemi var

baslat/calıstır/msconfig/hizmetler

burdan 1. windows güvenlik duvarını kaldırman yeterli olucaktır
    2.otomatik güncelleştirmeler
    3.güvenlik merkezi kolay gelsin:) sonra tekrar basalat..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zippir

dahada basit bir yöntemi var

baslat/calıstır/msconfig/hizmetler

burdan 1. windows güvenlik duvarını kaldırman yeterli olucaktır
    2.otomatik güncelleştirmeler
    3.güvenlik merkezi kolay gelsin:) sonra tekrar basalat..

olayla bunun ne alakası war yaw çözemedim..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.