Şimdi Ara

Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021} (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
7
Favori
5.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konu niye bu kadar sessiz ya? Ben heyecanlıydım bu oyun için henüz almadım ama oynayan da yok çok. Test eden oynayan varsa yazabilir mi görüşlerini?

• Manciaa kullanıcısına yanıt

Ben de heyecanlıydım fakat oyun biraz pahalı maalesef. Herkesin alabileceği bir ücreti yok hocam. Konu uzun süre sessiz kalabilir. :/

• Manciaa kullanıcısına yanıt

Elimden geldiğince yazıyorum ama oyunun fiyatı yüksek olunca haliyle durum böyle, bende kendim yazıp kendim okuyunca pek bir şey yazasım gelmiyor. Gerçi promosyon kodu vs ile daha uyguna temin edilebiliyor fakat o fiyatlar bile artık pahalı geliyor. Birde single oyun olunca farklı yerlere düşmesini bekleyenler daha çok, single oyuna para mı verilir zihniyeti bazıları için değişmiyor. Eskiden sürekli online oynardım sonrasında toksik kitlesi, hilesi, pingi vs derken bıraktım kafam rahat etti. Hikayesi güzel bir oyun ama malum yerlere bir düşerse o zaman konu nasıl şenlenir. Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021}  Burada bu oyuna bu paraları verecek kimse çıkmaz. Oyun güzel, ön siparişle aldım ve gayet memnunum. Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021} 

Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021}

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 27 Ekim 2021; 17:38:13 >

• GeForce Experience uygulaması üzerinden RTX kart kullanan oyun sahiplerine ücretsiz oyun içi Star Lord kostümü hediye ediliyor. Bunun için öncelikle oyunu satın aldığınız platform üzerinden (Epic/ Steam) GFE uygulamasına girip ardından ödüller kısmından hediyenizi alabilirsiniz. Bunu haberdar eden @torkema61 arkadaşıma çok teşekkür ederim. Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021} 

• Oyunun birazda çatışma mekanikleri ve yeni keşfettiğim özelliklerinden bahsedeyim.Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021} 

Çıkış öncesi oynanış videolarında özellikle çatışma kısmı tekrara düşecek gibi duruyordu fakat tam sürümünde dinamik bir çatışma sistemi yer alıyor. Tüm oyun boyu Star Lord' u kontrol ediyorsunuz ve gerek ilerleyiş sırasında gereksede çatışmalarda tüm ekiple dinamik bir şekilde birlikte oynuyorsunuz. Örneğin kendinize bir yol yapmak için Groot' a komut veriyor yada açılması gereken bir kapıya her ne kadar çok konuşsada Rocket' e işiniz düşüyor. Drax sessiz sadece işini yapıyor ama Gamora ile Rocket 'in ara sıra olan tartışmaları güzel diyaloglar oluşturuyor. Çatışmalar sırasında ise toplamda 5 karakteri aynı anda kontrol edebiliyorsunuz. Her bir karakterin 4 farklı yeteneği var ve bunlar çatışmalar sırasında elde ettiğiniz deneyim puanlarıyla alınan yetenek puanlarıyla açılıyor. Oyunu klavye ve fare ile oynasamda kontroller kullanıcı dostu olmuş. Yetenekler arası bekleme süresi az ve buda dinamik bir çatışma alanı oluşturuyor. Çatışma esnasında belirli bir süre geçtiğinde ekibi topluyor ve bir motivasyon konuşması yapıyorsunuz. Bununla birlikte tüm karakterler bufflanıyor ve 80 lerin müzikleri eşliğinde oyunun çok keyifli bir çatışma mekaniği oluşuyor.

Bazı görevler öncesinde uçağınız içerisinde geziniyor ve ekibinizle ile konuşabiliyorsunuz. Oyun içinde topladığınız materyaller ile Star Lord' un perklerini açıyorsunuz. Yine oyun içinde ekip için kostümler bulabiliyor ve tüm ekibi kozmetik olarak özelleştiriyorsunuz. Orjinal filmlerden birebir alınan ve oyun geliştiricisi Eidos' un kendi tasarladığı outfitler var. Ayrıca oyunda bir yerden sonra büyük bir şehir merkezine gidiyorsunuz. Burada mini oyunlar oynuyor ve çeşitli sırları keşfediyorsunuz. Bazı yerlerde çeşitli bulmacalar karşılıyor ve tarz olarak daha çok Watch Dogs oyunlarındakilere benziyor. Oyunda boss savaşlarıda mevcut, ilk bossa kadar olan süre biraz uzun ama boss savaşları çok çok iyi olmuş. Tüm ekibi efektif bir şekilde kullanıyorsunuz.

Oyunun henüz 5.görevini tamamladım ve 8 saatlik bir süre geçti. Anlaşılan uzun bir macera daha bekliyor. Daha önce bahsetmiştim oyun puanları her zaman belirleyici olmuyor bu oyundada bu geçerli. Oyunlara puan verme gibi bir huyum yok fakat 10 üzerinden bir puanlama yapacak olsam rahat 9 derim. Bunları paylaşıyorum ki ileride oyun hakkında bir şeyler okumak isteyen yada indirimlerde almayı düşünenler yararlansınlar. Oynanış ve teknik olarak bu yıl oynadığım oyunlar arasında ilk üçe çok rahat girecek bir oyun, gayet başarılı bir ilerleyişi var ve diyaloglar olsun karakter tasarımları olsun çok çok iyi. Gözlere bayram ettirende bir görsel kalitesi var ve son derece optimize. Bu dönemde böyle oyunlar az çıkıyor değerlendirmek gerekli.Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021} 

You got this. Probably .

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

Ellerinize sağlık hocam. Maalesef bende tuzlu fiyatı sebebiyle eli gitmeyenlerdenim ama sizin yorumlarınızı okuyunca oyuna karşı daha bir şevkleniyorum. Square oyunları en kötü 1 sene sonra %40-60 arası indirim alıyorlar. O zaman alıp deneyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CS bey video atmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt

Bu abi diyor ki paranızı boşuna harcamayın, başlık zaten video içeriğini belli ediyor fakat acaba ben başka bir oyun mu oynuyorum diye üşenmedim 45 dk izledim ve bu sürem boşa gitti. Elbette herkesin kendi görüşü fakat bu tarz oyun sektöründe videosu izlenen yani önerdiği oynanan önermediğine eh işte denilen kişilerin daha özenli bir çalışma yapması gerektiğini düşünüyorum. Oyunun oynanan kısmı % 1 lik yeri bile değilken ve başlangıcındaki odada bile bir çok keşfedilebilir gizli göndermeler varken basıp geçti. Bu tarz oyunlar böyle oynanmaz. Sonrasında ise sadece tek kişilik bir oyunda çok konuşulması dahi eleştirilmiş aynı durumu yine bu senenin güzel oyunlarından biri olan Psychonauts 2 yi inceleyen bir eleştirmende yapmıştı. Eleştirmen diyorum çünkü işleri sadece eleştirmek ara sahnelerin uzun olması yada karakterler çok konuşması böyle değerlendiriliyor ve izleyici kitleside aynı düşünüyorsa( yorumlara baktım kimi çocuk oyunu demiş kimisi kestanaye elli mermi atıyorum düşmüyor demiş. Herhalde bu videoyu izleyenlerin yaş aralığı düşük olmalı çünkü oyundaki 80 li temaları anlamak için o dönemi bilmek lazım yoksa böyle yorumlar yapılır.) ülkemizde oyunculuk bitmiş demektir. Gerçekten böyle güzel bir oyun bu değerlendirmeyi hak etmiyor fakat bizim söylediğimizi kimse dinlemez sadece bu arkadaşların söylediği önemlidir. Ne diyelim böyle bir oyun için oyun sırasında arkada başka bir video açacak kadar kötü izlenimi oluşturuluyorsa söyleyecek bir şey bulamıyorum. Gerçi RDR 2 nin muhabbetinden sıkılan birisine böyle oyunları beğendiremezsiniz bu nedenle çok objektif bir değerlendirme videosu olduğunu düşünmüyorum.Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021} 

Steam incelemeleri genelde oyunun kalitesini belli ediyor. Çıkışından iki gün sonra bu oyunun incelemelerinin %92'si olumluysa Can Sungur boş yapmasın. Yani ben oyunu oynayıp incelemesine olumlu veren 900 kişiye mi bakacağım, yoksa Can Sungur'a mı? Bence Türk oyuncular olarak, hatta Türk olarak öncelikle koyun sürüsü olmayı ve kralcılık yapmayı bırakmamız lazım. Can Sungur, Dost Kayaoğlu veya Enis Kirazoğlu gibiler bu işin ehli olsalar da her beğendiklerini beğenip, beğenmediklerini beğenmezsek benliğimizi yitirir, onlar gibi düşünmeye başlarız. Tavsiyem, bu tarz eleştiri videolarının etkisinde çok kalmamak. Can Sungur'un kitlesi tam tersini yapmış. Oyunla alakalı en ufak bir video izlemeden, Can Sungur'un oynadığı kısımları izleyip Can Sungur'u dinleyerek direkt basmışlar "çocuk oyunu" damgasını. Çok gereksiz yorumlar. Can Sungur beğenmemiş olabilir. Keşke herkes kendi kendine düşünüp fikir sahibi olabilse. Bazı insanlar tembellikten başkalarının düşüncelerini benimseyip yaşıyorlar, çok yazık.

• Oyun smoke and mirrors dan ibaret aslında,prescripted gameplayin dibine vurmuşlar,Eidos montreal gene şaşıtrmadı.

Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021}Worth A Buyyoutube
    Grab it on GMG https://www.greenmangaming.com/games/marvels-guardians-of-the-galaxy-pc/?tap_a=2283-5d2ea6&tap_s=6586-4b38de Support this channel on: https://www.patreon.com/worthabuy Paypal: macksgamingworld@gmail.com Greenman Gaming Link - http://www.greenmangaming.com/?tap_a=2283-5d2ea6&tap_s=6586-4b38de Streaming channel https://www.twitch.tv/worthabuy Merchandise Shop: http://www.redbubble.com/people/worthabuy/shop/t-shirts?ref=artist_shop_product_refinement
    https://www.youtube.com/watch?v=bDC1r8QiQdU&feature=youtu.be

Türkiye de oyun basını zaten birkaç isim hariç bu gibi yayıncı geçinenlerin elinde hocam o yüzden şahsen pek takmıyorum. Üstelik videosu atılan şahıs da oyun yorumlama açısından pekte güvenilir bir isim değil çünkü oyunu veya herhangi bir şeyi kafasında neye göre kodladı ise ona göre yorum yapıyor. Videoyu izlemedim ama yorumunuza baktığımda bu oyunu da kafadan çocuk oyunu diye etiketlediği ortada. Diyecek bir şey yok, onun her lafına okay'leyip arkasına takılanlar düşünsün. Frost hocamın da dediği gibi sevdiğimiz yayıncılar olsa dahi kimsenin fikrini ana fikir olarak almamak lazım. Şahsen ben hem Metacritic'i hem de sevdiğim Youtuber'ların yorumlarını kafamda eritip ona göre bir fikir oluşturmaya çalışıyorum, şayet deneme imkanım varsa da ilk elden deneyip kendi düşüncelerimi koyma gayretine giriyorum. Diğer türlü birilerinin fikirlerini alıp dolaştırmak aynı şu videonun yorumlarında ki gibi komik durumlara sebep oluyor. Ne diyeyim hakikaten yazık kitlesine...

• Doğru konulara parmak basmışsınız da ilgisini çekmemiş, beklentisini karşılamamış veya beğenmemiş demek ki. Bahsettiğiniz kadar derin oynasaydı da yorumlarının pek değişeceğini sanmıyorum. Biraz tanıyorsam zorla olumlu konuşacak yada sevmeye çaba gösterecek birisi değil. Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021}  Hatırladığım kadarıyla kimsenin beğenmeyip yerden yere vurduğu Mafia 3'ü çok severek oynamıştı. Sonuçta adamın kendi kanalı, tamamen kendi bakış açısına ve tarzına göre yorum yapıyor. Acayip detaylı bir inceleme yapayım, herkes izlesin, ben ne dersem öyle kabul etsin gibi derdi olduğunu sanmıyorum. Çok da izlenen biri değil zaten, videoları 20-50k tıklanıyor.

Entelektüel yapısı ve sivri yorumları sebebiyle arada uğradığım birisi, yoksa ne yayıncıları takip eder dikkate alırım, ne de YouTuber'ları. Bir de Kirazoğlu'nun stilini sevdiğim için hemen her videosunu izlerim. Adam aldı yürüdü zaten. Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021} 

Genel olarak beğenildiği için bir de böyle negatif bir video bırakayım dedim. Söyledikleri geçerlidir yada değildir bilmem, oyunu oynamadım o yüzden kendimin herhangi bir fikri yok.

Sizi hem forumdan hem Steam'den takip ediyorum, gerçekten sağlam bir oyuncusunuz. Hem yazılarınız hem içerikleriniz ile ciddi emek veriyorsunuz. Bir kez daha emeğinize sağlık. Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021} 

• avengers faciasından sonra bir daha böyle oyun hayatta oynamam ama benchmarkı varmış ucuzlayınca alırım.sadece bench yapmak için oyun alıyorum dlss 2.0 varsa özellikle.oyun oynamayı sevmiyorum artık.kena oynayacam dedim onu da oynayamadım.overwatch harici hiçbir şey oynamıyorum bi 2080 bi 3080 sistemim var içleri ağzına kadar orijinal oyun dolu.kimi kedi alır sever kimi çoğaltır akvaryumda da vardır bu ikisi de hobi ama amaç farklı.PUBG Fortnite bile var biri donanım sorusu sorar mı ya da bir örnek verir miyim diye?yani ben oyunları amaç değil araç olarak kullanıyorum hikayesiymiş grafiğiymiş bıkkınlık geldi yani 26 sene pc ve öncesi amiga c64 ve atari şeklinde.yeni ve orijinal gelmiyor artık bana oyunlar.eskiden aykırı bir şeydi herkes oynamazdı bütün oyunlar yeni birer fikirdi ama şimdi sektör olunca tabi eskisi gibi değil şimdi nasıl satarız endişesi, grafik yapalım gerisini koyverelim.vampire masquerades bloodlines'i ingilizcemle değişik değişik bitirmiştim kaç kere grafik dediğin nedir ki donanımla alakalı olmasa işte şu kart şu fps verdi şöyle yaptık böyle oldu şunu açtık kapattık..vs yoksa ne kadar süsleseler de hala bilgisayar grafiği gibi geliyor bana gerçek gibi değil.donanımların bu kadar güçlenmesine rağmen yazılımın hala yerinde sayması ayrı komedi hani nerede gelişmiş yapay zeka hala win2000'den halice windows kullanıyoruz directx falan bildiğin sağıyorlar insanları hepsi el ele vermiş ama yapacak bir şey yok hobisini sevmeyen başka hobi bulur.

Süreli mi bu, kuponla 150 TL ve altına gelince alacağım da :D

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Görsellik cyberpunk ile denk mi sizce ve oyun cross gen Ps4'e de çıktığı için yeni nesil denilebilir mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kirazoğlu video yapmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • R.I.P John Meadows kullanıcısına yanıt

Cyberpunk 'ın oyun motoru temelinde nispeten sorunlu bir motor kullandığı için optimizasyon olarak çok başarılı değil, örneğin Ray Tracing açıkken kendi karakterimizin gerçek zamanlı yansımasını oyun motorunun limitleri nedeniyle Cyberpunk' ta göremiyoruz ve oyun içinde aynalara baktığımızda karakterin düşük çözünürlükte render edildiğini ve bunun dışında hiç bir şekilde gerçek zamanlı olarak karakter yansıması yapılamıyordu. Bunlar oyun motorunun sorunlarından kaynaklı fakat bu oyunda Ray Tracing o kadar güzel ve optimize çalışıyor ki DLSS açmadan dahi 1440p Ultra Ray Tracing ayarlarında 60 fps alabiliyoruz. Daha önce oynadığım hiç bir oyunda DLSS açmadan RT kullanabilmek mümkün değildi.Bu hem oyunun iyi optimizasyonu hemde RT nin artık gelişmeye ve optimize edilmeye başladığının bir göstergesi, oyunun genel görsel kalitesi, animasyonlar, karakter yüz ifadeleri Cyberpunk' ın ötesinde ama Cyberpunk kadar büyük bir Dünya' sı yok buda haliyle sistem yükünü etkiliyor. Yeni nesil denilebilir mi bu biraz oynanılan görsel seçeneklerede bağlı RT kapalıyken sıradan bir görsellikte ama RT açıkken o zaman bambaşka bir görsel kaliteye ulaşıyor.

• R.I.P John Meadows kullanıcısına yanıt

6 Ocak 2022 ye kadar geçerli, bu süre içerisinde oyunu Steam yada Epic Games üzerinden satın alırsanız RTX sahiplerine Nvidia' dan Star Lord kostümü hediye ediliyor. Ayrıca oyun Nvidia promosyonu dahilinde yeni RTX kart yada sistem alanlara hediye ediliyor. Forumda oyunu oynamayacak olanlarda bu keyleri ilgili bölümde satıyorlar, bu şekildede temin edebilirsiniz.Marvel’s Guardians of the Galaxy {PC ANA KONU} {Çıktı/2021} 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 31 Ekim 2021; 18:52:37 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.