Şimdi Ara

Mart-2017 Otomobil Satış Rakamları (Model Satışları Eklendi) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
4
Favori
14.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar forumu uzun süredir takip ediyorum değerli yorumlarınızı okumak çok zevkli hemde bişeyler öğrenmek insanı mutlu ediyor bende üye olup birşeyler yazmak istedim yaşadığım ilçe inegöl resmi nufus 300 k civarlarında zengin sanayi gücü yüksek yerel gazetede okudugum haberde 70k kayıtlı araç varmış buda demektir 4 kişiye bir araç düşüyor oldukça yüksek gelelim sıfır araçlara son zamanlarda dikkatle bakıyorum 3_4 adet civic 1 adet 3008 birde buğün toyotanın yeni suv aracını farkettim başkada gördüğüm yeni araç yok. Bana göre ötv nin yükselmesi kiralama şirketlerinin işine geldi devlet 40 binin üstündeki araçlarının ötvsini yükseltti e zaten bu şirketler yüzde 20 belki daha fazla indirimle araç aldıklarından ötvden etkilenmemiş oluyorlar ( premiumlar hariç) sonra bu araçlar 1-2 sene kirada çalıştıktan sonra piyasa fiyatınının yüzde 10 altında bizlere satılıyor yani şirketler için her açıdan kârlı bir durum. Bu arada kendimde hayatımda ilk defa sıfır araç almaya niyetlendim ötv kurbanı oldum gittim ikinci el aldım yanlışım varsa affedin herkese saygılar sevgiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiyenin nüfusu kaç? Çocukları çıkartalım düz 50 milyon diyelim hadi peki satılan araç sayısı kaç bu ay 50 bin düz hesap senelikte 750 bin olsun.50 milyonluk ülkede ticari kullananı,filosu,almak zorunda olanı gibi etmenleri de katarsak bu kadar araç satılması çok mu yani? Ülke Somali'ye döndü diyen yok ki? 100 bin mi satılmasını bekliyorsunuz ? Belli rakamın altına tüm ülkeyi etkileyen ani bir kriz hariç asla düşmez,daha ne kadar düşecek yani?

Sizin sorunuz şuna benziyor Afrika ülkesi örneğin kriz var diyor orada bir tanesi diğer diyor ki hala açlıktan kitleler halinde ölenleri görmüyoruz.Açlıktan kitlelerin öldüğü gördüğünde zaten iş işten geçmiştir.
  • Yeni zamlar gelirse satışlar daha da düşer önümüzdeki ay.

Birkaç aya kampanyalar başlar gibime geliyor yıl sonunu beklemeden.

• trust06 T kullanıcısına yanıt
    1 milyon tl lik evler, 750 bin tl ye düştü , gibimi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar yüksek vergiye rağmen nasıl satışlarda anlamlı düşüş olmuyor diye hayret edenler var.
    Milletimizde para çok. Azıcık sokağa çıkın, halkın arasına karışın.
    Geçtiğimiz hafta sonu hm mağazasında kasada 35 dakika kuyrukta ödeme için bekledim.
    4'er adet görevlinin çalıştığı 3 kasada da aynı kuyruk var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 5 Nisan 2017; 13:13:27 >
  • saçma 100 milyon insan var, aylık harcamasını denk getiren, her hafta farklı kitle mağzaya uğrar,, doğal olan bu ,

• dunya da kayit disi gelirin en cok oldugu ulke de ne bekliyordunuz? insanlar parasini ya ev ya otomobil olarak piyasaya geri suruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

saçma 100 milyon insan var, aylık harcamasını denk getiren, her hafta farklı kitle mağzaya uğrar,, doğal olan bu ,

Anlatılmak istenen farklı bi şey..
    Olay H&M Mağazasının sektördeki fiyatlama politikası ile milletin alım gücü ve ağlama gücü...

LCW den bahsetmiyorlar ki 8 tane kasa olsun 25 dk sıra beklensin , zaten fiyatları düşük Lcw veya De facto gibi giyim mağazalarının... Ne zaman gidilse zaten kasalarda kuyruk var.

Bu kadar para yok iş güç yok diye ağlanılan bir ortamda H&M gibi bir mağaza da satın alma kuyruğunun olmaması gerek onu anlatmaya çalışıyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Filo satışlarında 10-15 bin TL civarı indirim nasıl yapılıyor?
    Araçların vergisiz fiyatları düşük zaten.

% 15 ten başlar % 25 e kadar yolu var iskontonun....

2016 yıl sonu itibari ile operasyonel araç kiralama sektöründe 330 BİN araç var. Bu kadar araç ortalama 60 BİN müşteriye hizmet veriyor.

İntercity veya Derindere gibi Finansman gücü yüksek firmalar gidip otomobil distirbütorlerine parayı masaya koydu mu işin rengi değişiyor.

VW ye gidip ver bakalım oradan 500 tane Passat 1.6 TDI.... Renault'a gidip sar bana oradan 1.000 tane Symbol dedin mi o perakende satış fiyatları bir anda ciddi ıskontolara uğruyor...

• martta katlanarak satmış resmen, bu millete harbiden müstehak

• Bizim forum fakir laa bildiğin

Not:Ben de forum ahalisiyim

• Bu hafta İstanbul'da 2, Adana'da 1 tane yeni kasa Civic ticari taksi gördüm ve baya şaşırdım. Bir anlamda sevindirici bir gelişme çünkü külüstür taksilerde can güvenliğimiz yok. Diğer yandan taksiciler ÖTV indiriminden vs. Civic gibi bir aracı alabilirken bizim gibi normal vatandaş alamıyor. Yazık.
  • Mazda, yine az satmış, Subaru'nun bile gerisinde kalmış. Mitsubishi ile Alfa'ya hiç girmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enki -- 5 Nisan 2017; 17:21:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Bu kadar yüksek vergiye rağmen nasıl satışlarda anlamlı düşüş olmuyor diye hayret edenler var.
    Milletimizde para çok. Azıcık sokağa çıkın, halkın arasına karışın.
    Geçtiğimiz hafta sonu hm mağazasında kasada 35 dakika kuyrukta ödeme için bekledim.
    4'er adet görevlinin çalıştığı 3 kasada da aynı kuyruk var.

Aynısını Boyner'de yaşadım.
  • cıvic baya görüyorum iyi satıyor gördğüm kadarıyla rakamlarlada böyle gözüküyor.
  • Hala satışlar çok fazla. Fakat bu satışlarda filoların payının büyük olduğunu düşünüyorum. Çünkü İstanbul'daki bayilere baktığımızda satışların azaldığı gözle görülüyor.
  • Ben ötv indirimi geleceğini düşünmüyorum. Hatta ihtimali 0. Ancak kur düşerse bir de 2 3 sene geçince insanlar fiyatlara alışır. Kurların düşmesi de ufak ihtimal fakat tek indirim kaynağı kur diyebilirim.
  • Listede üst sıralardakilerin bir çoğu kiralama ve filo araçları.

Bunu düşünerek yorum yapın bence rakamlar aldatmasın.
  • Subaru Forester bu ay 106 tane satmış. Kampanya falan mı yaptılar, ne ettiler.

Aslında fiyatları 2.0 motor, 4x4 ve otomatik olmasına rağmen iyi ama 2.0 aracın yıllık vergisi 2.800 tl iken , aynı ayarda olmasa da 1.6 turbo benzinli,otomatik ,4x4 Hyundai Tucson almak daha mantıklı geliyor bana.
  • C3 kaç tane satmış ?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.