Şimdi Ara

Market Arabasını Doldurmanın Artık İmkansız Olması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
3.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tam teşeküllü beslenmek istiyorsanız ve evde yemek yapıyorsanız günlük kişibaşı 50 tl harcarsınız. Diğer türlü eskik besleniyorsunuz demektir.
  • Çık gel o zaman Türkiye'ye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu alamancılarla, gurbetçilerle maytap geçmek için
    liechtenstein yazdım.
    Burdanda mı anlamadınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 litre değil 4.5 litre ayçiçek yağı 30 lira
    Sensodyne diş macunu 30 tl, eskileri 18-20 TL
    1 adet permatik 1.90 TL

• Bunu kaçıracaksın sabah akşam ıslata ıslata döveceksin ondan sonrada sabah akşam bayat simit yedireceksin o zaman görür dünyanın kaç bucak olduğunu. Ya oradan biride çıkıp demiyor ki ne diyor lan bu gavat milletin çocuğu sabah akşam simit mi yiyecek diye. Bizim millete müstahak adamlar aklımız ile alay ediyorlar. Daha bunlar iyi günlerimiz hazinede para kalmadı yıl sonu devasa zamlar kapıda dolar euro alıp başını gidecek venezueladan kötü olacağız demedin demeyin. 2 gün önce Migrosa gittik normal evin ihtiyacını aldık içinde lüks birşey yok 500 lira para verdik. Kasadaki adama dedim ekonomimiz uçuyor dedim oda oy verenlere müstahak dedi.
  • Arkadaşlar bu ülkede insanlar gösteriş için yaşıyor, forumda bile bu hayat pahalılığı mevzusuna katılan insan çok az, kimse yazmak istemiyor çünkü fakir miyiz biz ulan moduna giriyorlar.

Böyle dengesizliklere karşı itirazın olmadığı 3. sınıf ortadoğu ülkelerinden de bir cacık olmaz.

Sağlam bölümlerde okuyan varsa gidin Avrupa'ya. Buradakiler zaten hepsi ölünce cennete gidecek. Yemiş, yememiş, giyinmiş, gezmiş hiçbir önemi yok. Cennete 48 huri emükleyecekler çünkü.
  • benim birader 10 sene önce gittiği amerika'da 6 yıl okudu. oradaki okul asistan bursu veriyordu. biraz da biz takviye ediyorduk rahat etsin diye. sonra öğrendik ki gerek yokmuş. biriktirdiği para ile araba aldı. iyi de yaptı.

küçük şehir olduğu için bazı ürünler et,süt ucuzdu. lokal çiftlikten geliyordu.

helal kesim veya koşer sertifikalı online sipariş bonfile: 9 usd/ kg

helal kesim almazsan 6 usd/ kg idi. kıyafet, ayakabı buradaki pahalı markalar orada bim, a101 ayarında markette parça işi ucuzdan satılıyor.

bize göre pahalı olan kaliteli takım elbise idi. iş adamları giydiği için böyle bir fiyatlandırma var diyordu.
  • Olsun, Almanya bizi kıskanıyor.
  • Marketler içinde 4 tane köfte olan paketler satıyor. Niye? Çünkü fiyatı 5tl gösterip alınabilir algısını oluşturmak için. Bu millete az bile. Umarım iyice dibe batarız da ne olacaksa olur. Suyu ağır ağır ısıtıyorlar. Şu yaşananların binde biri ile nice hükümetler devrildi. Yüklen başğan halen ölmedik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi therkut -- 8 Ekim 2019; 18:49:15 >
  • Bu resmen halk düşmanlığıdır. Kimsenin umrunda değil, gençlerin hepsi gelecek kaygısı içinde, utanmadan savunuyorlar bu durumu. Çıkarı olup da savunan neyse de yaşlı ve câhiller yüzünden büyük bir kesim bu acıyı çekiyor. Tiksiniyorum bunlardan.

• Açız be bırak arabayı doldurmayı peynirle zeytini zor alıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: kreat

5 litre değil 4.5 litre ayçiçek yağı 30 lira
    Sensodyne diş macunu 30 tl, eskileri 18-20 TL
    1 adet permatik 1.90 TL
    Dün bizim burda o yağ 40TL ye satılıyordu rezillik gerçekten 40TL nedir ya yazık.

• Hop bı dakka orda dur !
    Sen bu ülke nin iş adamlarının zenginlerinin cebini doldurdun mu ki market arabasına geçiyorsun!
    İlk bı cepleri doldur sonra market arabanı.
    Sıranı bil.
    Hizmet sektöründe sektörün bel kemiği olan firmalarda çalıştım.
    İnanın gökten dolu yağsa zam yapmak için fırsat bekliyorlar.
    Ülkede enflasyonun baş sebebi bu bel kemiği firmalardır ..
    Alisverisinizi başka yerlere kaydırın elinizden geldiğince.
    Meyve sebze yi pazar yerinden alin vb.
    O zaman bir bir kepenk kapatınca akılları başlarına gelir.

• 100 tl ye 7 kg sebze alınamıyor. Bunların hepsi planlı programlı işler yağışan herşey bilinçli yapılıyor..

• @berk768 , @EtrüskTürkü , @atmaca57 ve daha niceleri buralara gelmediklerine göre torpilleri sayesinde çok güzel dolduruyorlar.
  • o atmacaya zaten ayarım.
  • Artık krizi bahane edip zammı yapıştırıyor büyük firmalar. Elbise reyonlarında fiyatlar en az 2 katına satılıyor. Sezon sonu yarıya iniyor. Geçirebildiklerine geçiriyorlar. Gördüğüm zaman fotoğraf çekiyorum. Bi ara US Polo montun fiyatı 249 TL idi. Yaz geldi fiyatı 649 TL yaptılar.
    Gıda bölümünde de benzer uygulama yapılıyor.

Örnek indirim
    Market Arabasını Doldurmanın Artık İmkansız Olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kreat -- 9 Ekim 2019; 7:49:36 >

• Dünen tadım kuruyemiş falan aldım karışık karnaval 180gr 30 tl idi
    Çekirdek leblebi ddrken 7 parça gıda alışverişine 130 tl ödedim
    9liraya aldığım kavrulmuş badem 19 olmuş
    Fiyatlar nirvana olmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

Aklıma gelmişken market arabası doldurma serüvenini en son 12 yıl önce Kipa mağazasında yapardik. O zaman evli falan değiliz. Ailecek gidiyoruz ne bulursak atıyoruz arabaya. Araba hınca hınç dolu Max ödediğimiz fiyat 160 TL gibiydi yanlış hatırlamıyorsam. Bunun içerisinde zeytin yağını tut,1 kg dardanel ton balığı ,şekeri ,unu yani ağır fiyatlı ürünler ağırlıkta idi. Şimdi 160 TL'ye BİM'in mavi el sepetini dolduramazsin.
    aynı şekilde 11/12 yıl önce, benim hatırladığım 100 liraya sepeti kayda değer dolduruyordum realden, bim den filan full çakılı dolduruyordum, bazen 1,5 araba doluyodu, ama dediğin gibi onuda alalım buda olsun modundaydı o alışverişler, söylemesi ayıp bu hafta sonu haftalık alalım dedik 400 lira tuttu, o da kılı kırk yararak herşeyin fiyatına bakıp kontrol ederek aldık, lüzumsuz hiçbir şey yok, deterjan, yağ gibi yüksek meblağlı kalemlerde yok, tek 1kg kıyma, antrikot filan nerdee.. sonuç olarak son on yılda ciddi fakirleştik ve devam edeceğiz gibi görünüyor..

• 32 lik tuvalet kağıdını alıp tabana yatırınca bak nasıl doluyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.