Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Market Arabasını Doldurmanın Artık İmkansız Olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
83
Cevap
2
Favori
3.601
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Market Arabasını Doldurmanın Artık İmkansız Olması
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    231 Mesaj
    Bu fiyatlar nereye kadar gidecek artık bilmiyorum. Bundan 6-7 sene önce 100 TL'ye dolan market arabası artık 400 TL'ye bile dolmuyor. Tavuk, et, balık fiyatları bi yandan; süt, yoğurt, peynir fiyatları bir yandan; meyve ve sebze fiyatları bir yandan vatandaşı hunharca kırbaçlıyor fiyatlarıyla.

Peki vatandaş bunun sebebini sorguluyor mu? Orası da var... Ülkedeki %40'lık seçmen ve insanlara yüklenen şükretme saçmalığı yüzünden bu zam furyasının sonu gelmeyecek maalesef. Gıda godomanları, ak-ticaretçiler çuvallarla parayı kaldırıp da bu insanların; "geRekİRSe KuRu ekmeğh yeRiz, YeDerKi reİs GidmEsiN." saçmalığı yüzünden bu gençler yetersiz beslenmeye mecbur mu?

Onu geçtim artık insanlar sağlıksız beslenme yüzünden beyin ve vücud gelişimini tamamlayamıyor. IQ ortalamasında gerilere doğru son sürat gidiyoruz. Avrupalı yaşıtlarının yanında Türk gençleri ergenliğe yeni giren çocuk gibi kalıyor. Çünkü BESLENEMİYOR.

Ben buradan DH aracılığı ile bu fiyatları protesto ediyorum, emeği geçenlere de hakkımı helal etmiyorum.
    6 Dilim pastırmanın 30 tl, 1 kg etin 48 tl, 1 kg beyaz peynirin 30 tl olduğu ülkede bu gençler neyle beslenecek, aileler neyle kira ödeceyecek???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1419oguzhan -- 7 Ekim 2019; 12:41:13 >

• Aklıma gelmişken market arabası doldurma serüvenini en son 12 yıl önce Kipa mağazasında yapardik. O zaman evli falan değiliz. Ailecek gidiyoruz ne bulursak atıyoruz arabaya. Araba hınca hınç dolu Max ödediğimiz fiyat 160 TL gibiydi yanlış hatırlamıyorsam. Bunun içerisinde zeytin yağını tut,1 kg dardanel ton balığı ,şekeri ,unu yani ağır fiyatlı ürünler ağırlıkta idi. Şimdi 160 TL'ye BİM'in mavi el sepetini dolduramazsin.

1419oguzhan kullanıcısına yanıt
    @1419oguzhan demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Bu yalancı alamancılar yüzünden annem hala Almanya'da işe gitmek için sabah 4'te uyanıldığını, kiralar yüzünden yaşanılmadığını falan zannediyor yıllardır nasıl empoze etmişlerse kadının aklına.

Konuya gelecek olursam, şu market fiyatlarından gerçekten gına geldi. 3-4 sene önce haftada maksimum 80 liraya diyet yapıyordum. Hem de içinde siyez bulguru, kinoa gibi abuk sabuk pahalı şeyler de oluyordu. Dün kız arkadaşım markete gitmiş fiyatlara şaşırdı fişini attı da baktım 80 lira ödemiş içinde adam akıllı yemelik bir tek yarım kilo tavuk var. Yazın diyetteydi diye hiç yememiş diye bir magnum alayım demiş 6 lira, 6! hem de iyice küçülmüş

şuraya bak, soran olursa ecnebiler bizi gısganıyor deriz

https://www.migros.com.tr/magnum-mini-badem-6li-paket-p-b0abd2

https://www.walmart.com/ip/Magnum-Mini-Almond-Ice-Cream-Bars-6-ct/20631678

https://www.migros.com.tr/magnum-crack-classic-440-ml-p-b0ad32

https://www.walmart.com/ip/Magnum-Ice-Cream-Milk-Chocolate-Vanilla-14-8-oz/220504641

Siz alamancılar yok mu zaten, senelerdir millete yutturdunuz yok şöyle pahalı yok böyle pahalı. Allahtan internet hayatımıza girdi de gördük neyin ne olduğunu. Şahsen kendim de ABD'de 50 dolar'a dünyaları alıyordum...

300 TL'ye el sepeti doldurursun !
    en dandik malların satıldığı BİM'de bile dolduramazsın..

2 kişiyiz aylık alışverişimiz 500-600'nin altına düşmüyor.. et balık vs almıyoruz bile.. sebze meyze temizlik malzemeleri.. hiç unutmuyorum hayatımda ilk defa geçen kış dometesi tane ile aldım

25 kuruşa aldığım saman tadından farksız çubuk kraker, şuan 2.75 e satılıyor. ne lan bu %1250 kâr..

İkinci paragrafa cevabım. Forum da görmüştüm. Fakire şükür etmeyi öğretecenki zenginin düzeni bozulmasın.

150-170 birim paraya abur cubur dahil haftalık alışveriş yapabiliyorsunuz almanyada akrabamız var 5 kg et falan da var he alışverişin içinde aslında 2 haftalık ama hadi biz boğazına düşkün milletiz 1 haftada tüketiriz :D bunu duyan akepeliler domuz eti at eti falandır diyorlar imkansız diyorlar :D

• Yüzbaşı
    943 Mesaj
    Pastırma sordurdum babama memleketten kilosu 160 TL bir tık aşağısı 130 TL dedi. Yok artık dedim.Hevesim kursağımda kaldi. Oda dolara endeksli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Adamlar bu yüzden makarna dağıtıyor millet aç kalmasın diye.

Aklıma gelmişken market arabası doldurma serüvenini en son 12 yıl önce Kipa mağazasında yapardik. O zaman evli falan değiliz. Ailecek gidiyoruz ne bulursak atıyoruz arabaya. Araba hınca hınç dolu Max ödediğimiz fiyat 160 TL gibiydi yanlış hatırlamıyorsam. Bunun içerisinde zeytin yağını tut,1 kg dardanel ton balığı ,şekeri ,unu yani ağır fiyatlı ürünler ağırlıkta idi. Şimdi 160 TL'ye BİM'in mavi el sepetini dolduramazsin.

İnsanlarımız imkansızı yaşamayı seviyor. Çok şükür
    |
    |

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Adamlar bu yüzden makarna dağıtıyor millet aç kalmasın diye.
    Makarna bile 3.5 lira oldu iyisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Yav Reis geçen markete gitti zam vs. gibi birşey yok. Tek başına alışverişi yabtı koca saraya. Elektriğe 3 ayda %60 zam geldiyse, enflasyon nasıl %9. Yalan atmayın Reis uçuruyor bizi çok şükür...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    713 Mesaj
    300tl'ye doldurulur abartma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JuliusStrasser -- 7 Ekim 2019; 14:45:38 >
  • Yarbay
    15697 Mesaj
    Yıllık market gıda zammı %100'ü geçti çoğu üründe. Rahip olayı ile başlayan bir film kopukluğu var. Hala toplayamadılar ve ipin ucu kaçtı. Pek mümkün de görünmüyor bu cehalet ile.

|
    |
    Yaklaşık 10 sene önce aylık alışveriş yapardık. 2 tane alışveriş arabasını tepeleme doldurup 300 TL öder çıkardık. Şimdi 1 poşet alışveriş neredeyse 150 TL tutuyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: JuliusStrasser

300tl'ye doldurulur abartma
    Safi makarnaylami

Eski Kullanıcı Adı:
    ashley j williams

Siz avrupada şartlar nasıl bilmiyorsunuz galiba
    Liechtensteina gelin de görün.
    Bir market arabası kaç euroya doluyor.

150-170 birim paraya abur cubur dahil haftalık alışveriş yapabiliyorsunuz almanyada akrabamız var 5 kg et falan da var he alışverişin içinde aslında 2 haftalık ama hadi biz boğazına düşkün milletiz 1 haftada tüketiriz :D bunu duyan akepeliler domuz eti at eti falandır diyorlar imkansız diyorlar :D
    |
    |
    ashley j williams kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MADDE 1: Türkiye devleti bir cumhuriyettir.MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır. MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Yüzbaşı
    281 Mesaj
    Sayın MESİHİN vekili şunu dedi arkadaş çözüm burada siz nankörsünüz.Bunlar vatandaşın vekili değil milletin vekili değil MESİHİN vekili.

MADDE 1: Türkiye devleti bir cumhuriyettir.MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır. MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Yarbay
    2229 Mesaj
    Esnaflığı bu yüzden seviyorum,istediğimiz zaman zam yapabiliyoruz

|
    |
    BTÜ Elektrik Elektronik (2019-?)
  • Çavuş
    59 Mesaj
    İkinci paragrafa cevabım. Forum da görmüştüm. Fakire şükür etmeyi öğretecenki zenginin düzeni bozulmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solarisx -- 7 Ekim 2019; 14:23:19 >
    |
    |

Su alın 4 5 tane 5 litrelik bak nasıl da doluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1795 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

AKP'li mod on:

Su alın 4 5 tane 5 litrelik bak nasıl da doluyor
    5 Litrelik su bile 4.5 - 5TL olmuş. 2-3 tl lik sularda çeşme suyundan beter
    Rivalı Efsunger

alakası yok abartmayın buzdağı ve abant var bizim burada fiyatları 2.50 lira ve tadları gayet güzel
    |
    |
    Luken Drew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.