Şimdi Ara

Marantz ile uyumlu hoparlör (6005`i iade edip, 7005 aldim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
3.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün itibariyle marantz pm 6005 ile macerama başlamış bulunmaktayım. henüz hoparlörüm yok. Aldığım yer polk audiolarla güzel olacağını söyledi. Orada dinledim, hoşuma da gitti aslında ama sanki basslari daha iyi olabilir miydi diye düşünmüyor değilim. Siz de polk audio hakkında ne düşünüyorsunuz ve bu amfiyle surulebilecek müzikal hoparlörler nelerdir?

Az önce bi arkadaş bu amfinin gücünün çok iyi olmadığından bahsetmiş.Output Power: 45W (8 ohms), 60W (4 ohms) ve bookshelf tipi hoparlörleri ancak süreceğini dali zensor 7, polk audio rti a5 lerin falan hakkını veremeyeceğini söylemiş. Bu biraz üzdü ve kafa düşündürdü. Henüz amfinin kutusunu açmadım belki geri vermeyi bile düşüneceğim.

Son olarak bu aletin bir adet coaxial in girişi var. Oradan laptop, tablet vs bağlayabilir miyim?

Yardımlarınız rica.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamav4 -- 31 Aralık 2014; 23:20:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• lamav4 L kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam sistemi kaç m2 odada kullanacaksınız ? hoparlörler için ayrıdığınız bütçe ne kadar ?
  • Dinleyeceğiniz müzik türünü bilmiyorum ancak ritim ağırlıklı yüksek beat Müzikler için gücü yeterli gelmeyebilir hamde 4ohm ve güç isteyen bir hoparlör ile canı Çıkabilir.

Odanız 20m2 civarındaysa uygun bir 8ohm hoparlör bulun derim ... Bulacağınız hoparlörün hassasiyetinin 91db ve üzeri olması önerilir..

Ben herhangi bir tablet veya laptop ta koaksiyel çıkış görmedim ...usb girişi yoksa işiniz burada da external Çeviri kullanmak zorunda kalacağınız için zor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merb. 30m2 civarı olması lazım. 2500tl civarlarına kadar çıkabilirim.

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Valla keyfim kaçtı. Zar zor karar verdiğim amfide en önemli detaya yani gücüne bakmadan iyi bir stereo amfi diye aldim. Ayni serinin varsa daha güçlü modellerine bakmalıyim sanırım...

• Önce odanıza ve Dinlediğiniz müzik türüne göre hoparlörü bulup ona göre amfi almanız daha uygun olur...

Hoparlör oda uyumu amfi hoparlör uyumundan daha tehlikelidir.....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Bu kadar kötü olacağını sanmazdim. Aslında orada polk audio larla fena ses vermemişti. Ya da daha güçlü bir amfi olsa kimbilir neler olacaktı..

Pm 7005e değiştirirsem sanki sorunlar biraz çözülecek. Onun Power Output (8 / 4 Ohm RMS) 60 W / 80 W şeklinde..

Bence amfinin watt değerine çok takılmayın derim. Neden derseniz kule hoparlörümü yeni değiştirdim. Aldığım model Heco Music style 900. Fiyatı da 2800 tl.
    http://gsaelektronik.com/urun/heco-music-style-900-kule-hoparlor_1949.aspx?CatId=249

Amfi olarak Onkyo tx-nr 828 Avr kullanıyorum. Salı gününden beri hoparlör bende ve deniyorum. Gsa Elektronik Orhan Bey sağolsun denemem için gönderdi. Beğenmeseydim geri gönderecektim.

Bugün üşenmeyip 20kg'lık amfiyi yüklenip Pro Av'ye gittim ve benim amfi ile çok methedilen ve heco ile aynı fiyattaki Dali İkon 6'yı dinlemeye gittim. Açıkta bir üst model olan ikon 7 vardı. Açıkçası Heco'dan sonra Dali çok güçsüz geldi. Heco'nun sahnesi çok daha geniş ve daha dolu dolu ses veriyor. Dali'nin ise tizleri daha yumuşak. Sanırım Heco'nun biraz pişmesi gerekiyor. Ama sahnesi ve yumuşak basları ile Heco daha çok hoşuma gitti.

Güç konusuna takılmayın dememin sebebi ise evde bir de 8 ohm'da 2x20w'lık bir T sınıfı amfi ile bu koca hoparlörleri deneyip, çıkan sesle dumur olmam. İnanın 150 tl'lik T sınıfı amfi 4000 tl'lik avr'den daha detaylı ve güzel çalıyor. Ve de sesi amfiden yarıya kadar ancak açabildim. Çünkü gerçekten normal dinleme seviyesinden çok daha yüksek bir ses oluyor. Hoparlörler 91dB hassasiyete sahip olduğu için çok rahat şekilde sürülebiliyor. Bu sebeple hoparlör seçerken mutlaka hassasiyet değerinin min 91dB olmasına dikkat edin.

Ve ciddi anlamda Heco'yu da düşünün. Aynı Avr ile hem Dali hem de Heco'yu dinledikten sonra bu yorumu yapıyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hangi şartlarda dinlediniz bilmiyorum ama ikon 7 ile dediğiniz hoparlör mukayese bile yanlis tabi yorum şahsınıza özel saygı duyarım

• Sevgili Tuğrul

Gerçekten tarafsız bir gözle ve dali'yi alma niyeti ile gittim. Dinlemeye tema59 nickli Coşkun Bey ile beraber gittik. Hatta 2 tane alırsak diye Ferit Bey ile öncesinde pazarlık bile yapmıştık. Coşkun Bey de ben de ikon 7'yi beğenmedik.

Bahsettiğim Heco ile Dali'yi yan yana dinlemedim ama evde sabahtan dinleyip Avr'yi söküp 1 saat sonra Pro Av'ye geçtim. Benim oda 25m2 ve hoparlörü dinleme mesafem aşağı yukarı Pro av'deki salon ile neredeyse aynı.

Gerçekten ikon 7 Heco'nun odayı doldurduğu kadar dolduramadı. Bu duruma gerçekten ben de şaşırdım. Özellikle bu tarz konularda kararsız kalmakla ünlü olan biri olarak ya aynı olurlarsa hangisini seçeceğim korkusu ile gitmiştim. Fakat gerçekten ikon 7 beni etkileyemedi.

Tabii ki bu işler kişisel zevke dayandığı için mutlak bir doğru yok. Ama 2500tl civarı sıfır hoparlör düşünen birileri varsa bu Heco Music Style 900 de iyi bir alternatif olacaktır.

Bunun dışında 2 senedir Heco'nun başka bir modelini kullandığım için kulağım yine Heco'yu daha hoş bulmuş da olabilir. Bu konuda yanlış değerlendirme yapmamak için Coşkun Bey'in de yanımda olması iyi oldu. Kendisi de Onkyo Avr ile Heco, monitör Audio ve sendeki polk'ları kullanmış biri olarak Dali ikon 7'yi beğenmedi. Bu sebeple bu yorumu yaparken tamamen şahsi olmadığını belirtmek isterim.

Ha bu arada Ferit Bey de sağ olsun ikon'u dinlerken arada Paradigm'i açınca ikon iyice sönük ve zayıf kaldı. İkon 7'yi beğenmememizde bu da etken oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Sevgili Tuğrul

Gerçekten tarafsız bir gözle ve dali'yi alma niyeti ile gittim. Dinlemeye tema59 nickli Coşkun Bey ile beraber gittik. Hatta 2 tane alırsak diye Ferit Bey ile öncesinde pazarlık bile yapmıştık. Coşkun Bey de ben de ikon 7'yi beğenmedik.

Bahsettiğim Heco ile Dali'yi yan yana dinlemedim ama evde sabahtan dinleyip Avr'yi söküp 1 saat sonra Pro Av'ye geçtim. Benim oda 25m2 ve hoparlörü dinleme mesafem aşağı yukarı Pro av'deki salon ile neredeyse aynı.

Gerçekten ikon 7 Heco'nun odayı doldurduğu kadar dolduramadı. Bu duruma gerçekten ben de şaşırdım. Özellikle bu tarz konularda kararsız kalmakla ünlü olan biri olarak ya aynı olurlarsa hangisini seçeceğim korkusu ile gitmiştim. Fakat gerçekten ikon 7 beni etkileyemedi.

Tabii ki bu işler kişisel zevke dayandığı için mutlak bir doğru yok. Ama 2500tl civarı sıfır hoparlör düşünen birileri varsa bu Heco Music Style 900 de iyi bir alternatif olacaktır.

Bunun dışında 2 senedir Heco'nun başka bir modelini kullandığım için kulağım yine Heco'yu daha hoş bulmuş da olabilir. Bu konuda yanlış değerlendirme yapmamak için Coşkun Bey'in de yanımda olması iyi oldu. Kendisi de Onkyo Avr ile Heco, monitör Audio ve sendeki polk'ları kullanmış biri olarak Dali ikon 7'yi beğenmedi. Bu sebeple bu yorumu yaparken tamamen şahsi olmadığını belirtmek isterim.

Ha bu arada Ferit Bey de sağ olsun ikon'u dinlerken arada Paradigm'i açınca ikon iyice sönük ve zayıf kaldı. İkon 7'yi beğenmememizde bu da etken oldu.

Selam ustat

Birincisi proav de muzik dinlenmez orya yuz kere giden biri olarak net söyleyeyim size akustik ortamda kullandıkları kablolarda kaynakta amp da kötü birde bazen anlık degisim için swich e bağlıyorlar sistem hepten çuvalıyor bu sebeple evde dinlediğiniz tsı 400 bile tuncaydaki her cihazdan iyi çalar

Kaldıki iki hoparlör U aynı odada dinlemeden yanlis karar verebilme ihtimaliniz çok yuksek
    Birde bahsi gecen markayı biliyorsunuz Coşkun Bey'den alıp kardesime verdim Lx 73 le kullanıyor su an iki kule de aldı 5.0 olarak kullanıyor heco yu

Birde ikon 7 kendi evimde baya bir zaman misafir olmuştu kutudan ilk çıktığın da berbat çalıyordu bende sınır olmuştum ama 50 saat 100 saat 200 saat derken ciddi anlamda klasman atladı hoparlör tuncaydaki kac saatlik bilemedim ben belki yeni açılmış olabilir. Yoksa dediğiniz heco su an kullanıyor kardesim ve aynı binadayiz benim ikonu kurduğum oda da kurulu ikonun yanından bile geçemez tabi Sahsi görüşüm

Birde Coşkun bey kullandığı heco bookshelf. Kule ikonla karşılaştırmak tamamen hata

İkicisi Coşkun bey polkaudio tsı 400 hic duymadı görmedi ve dinlemedi hele benimkileri hic görmedi burda aranızda bir yanlıs anlaşılma olmus onuda aydınlatmış olayım birde monitor Audio rx 6 yi da test ettiginiz cihaz avr Yada bots Buda sizi yanıltır

Son olarak bahsettiginiz paradigm su an ikon 7 nin kurduğum odada ve tam olarak onun yerinde duruyor asırı bass seven biri iseniz tabiki paradigm monitor 11 güçlü ve bass li ama muZikalite olarak cidden ikon 7 çok onde ondan ha bass az dersiniz o ayrı burda bahsi gecen ürünler zaten uc asagi bes yukarı yakın ürünler dedigim gibi fark burda bası tizi sizin ne kadar sevdiğinize ve dinlediğimiz parçalara bagli

Yoksa yüzkere dinlediğim ikon 7 suan kullandığım paradigm m11 ve bir alt katta ki heco yu aynı şartlar da dinleme şansım oldugu için emin olun yaptığınız test hatalı

Ha 2500 e iyi mı heco bence çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 28 Aralık 2014; 2:21:14 >

• Birde hangisini alırsanız alın umarım çok keyifli günler sizi ve Coşkun abimi bekliyor tabi hanımlardan kurtulursanız :)

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Güzel dileklerin için teşekkürler, bilmukabele efendim.

Pro AV'de müzik dinlenmez konusunda sana katılıyorum. Hele bugün üstteki stüdyoda prova yapıyorlardı ki, bizim dinletinin içine etiler diyebilirim. Kablolama konusunda markasını göremediğim için net birşey diyemeyeceğim ama hoparlör için kullandıkları klasik bakır kablo gibi görünüyorlardı.

Bu arada kardeşinizde hangi Heco var? Benim denediklerim Victa'nın üst serisi olan Music Style diye geçen seri. Eğer kardeşinizde Victa varsa ondan biraz daha iyi olduğunu hayal edin. Aklımda kalan Victa 702'ye göre bendeki Music Style 900 biraz daha detaylı çalıyor gibi.

Coşkun Bey de bir ara Heco Victa 601 kullandı hatta ilk alırken ben önermiştim. Hatta bir yerden teşhirden almıştı. Daha sonra sistemi Victa serisinden 5.0'a tamamlamıştı. Sonra kuleleri satıp MA aldı. Sanırım sonrasında kalan raf tipi Heco'ları size satmış. Polk Audio kısmını bugün konuştuk mu hatırlamıyorum ama forumdan sizden alıp dinledi diye aklımda kalmış. Sanırım orayı biraz uydurmuşum :-)

Paradigm'i daha önce dinlememiştim fakat bugün dinleyince bendeki Heco'ya benzettiğimi söyleyebilirim. Dali'ye göre daha gövdeli ve dolgun çaldığı aşikar. Aslında öyle bas düşkünü bir adam olmadığımı düşünüyorum ama Dali bana fazla naif geldi (ki sinema için 12cm'lik sürücüsü olan Victa 601 bile yeterli geliyordu, oradan hesap et yani). Daha sakin müziklerde daha bir iyi olacak gibi. Bildiğiniz gibi insan kullandıkça kendi sevdiği şeyi de öğrenmeye ve doğru tanımlamaya başlıyor. Ben daha çok jazz, fusion, blues ve rock gibi daha hareketli türler dinlediğim için sanırım dinamik karakterli ve gövdeli sesi seviyorum. Buradan böyle bir çıkarım yapabilirim.

Bu arada benim hanım iyice hifici oldu :-) Artık aradaki farkları falan gayet iyi anlıyor.
    Bak bu hoparlörleri alırsak mevcudun üzerine 1500 TL daha vereceğiz. Gel beraber dinleyip karar verelim, 1500 TL vermeye değer mi ondan emin olalım istiyorum dedim. Bu akşam oturduk. Şarkı şarkı önceki Victa 601 ile yeni Music Style 900'ü karşılaştırdık. Hatta kendimizce kriterler belirleyip, puanlama yaptık :-).
    İlk başta yeniler çok iri olduğu için muhalif olsa da Eric Clapton'ın bir parçasında yenisi bariz çok daha iyi, bunlar kalsın dedi :-)

Herneyse arkadaşın konuyu mundar etmeyelim. Yolun mecidiyeköy tarafına düşerse buyur gel dinle. Ama bunlar çöp dersen vallahi döverim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 28 Aralık 2014; 3:15:40 >

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Siz aldı ve kullanıyorsanız neden cop olsun daha iyileri de olur inşallah aldıklarınızı da gule gule kullanın ustat ne sizin ne benim nede forum daki en iyi sistemin de üstü hep var ve olacak Elimizdeki en iyisi :))))) parası odenip kurulmuş çalıyorsa daha ne olsun Allah saglık huzur versin hepimizin kullandığı sistemler muadil ürünler biri biraz iyi biri biraz farklı digeri biraz farklı farklı güzel cihazlar keyfini çıkarmak lazım

• Üstad bugün dinlediğimiz ikon 7 sanki önünde bir perde var gibi çalıyordu dediğin gibi yeni açılmış olabilir ama ikon 7 ye paradgm 11 bariz fark attı ikon 6 daha önce dinlememis olsam bu ne derdim ki bizim dinlediğimiz ikon 7 daha iyi olması gerekirdi diye düşünüyorum ama benim kafamda hala ikon 6 var oraya gidince aklıma senin bir lafın geldi oda oldu zaten

• Yeni ciciler hayırlı olsun. Güle güle kullan Onur ...Tripath amfi yine yaptı yapacağını desene...

• Marantz a hoparlör önerisinden, pro av'de müzik dinlenir miye dondurmussunuz konuyu :)

amfiyi geri verebilme durumun varsa ilacın pm7005 dir senin. Usb - coax -optic digital girişleri olan dac mevcut üzerinde ve marantz ın sa kı pearl lite daki dac ını kullanıyor. 24bit 192khz destiğide mevcut ve uzun süre iş görür çoğu dac ve ses kartında iyi çalar. watt kısmınada gelirsek pm6005 ile alamadığın bass seslerinin çoğunu alırsın. bence amfiyi pm7005 yapın gerekirse ikinciel hoparlör alın. pm6005 ile devam ediceksen ikon6 değil ikon2 al ki sesde açınca dağılma bozulma olmasın(ikon al kesinlikle bu bütçeye) yada min91db olucak hassasiyet. pm6005 in üstünde pre çıkışda mevcut değil bass seversen aktif müzik bassı da atamassın ve bookshelf ile sıkışıp kalırsın. pm7005 de pre çıkışda mevcut buda ekstra özelliği ve ikon6 vs sürersin. 8ohm da 60watt değeri var.

• Anladım... Sanırım yarın değiştireceğim. Tatsız oldu..

Peki pm 7004 ve 7005 farkını bilen var mı? 7004 biraz daha uygun sanırım.

Sanki bu modellerin bile watt değerleri rakiplerine göre daha düşük...

• Merhaba arkadaşlar bu arada bugün 6005 i verip 7005 aldim. Usb daci da var iyi oldu.

Yukarda belirttiğim özelliklerde bu amfiyle surulebilecek müzikal hoparlörler nelerdir?

Slmlr

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.