Şimdi Ara

Marantz ile uyumlu hoparlör (6005`i iade edip, 7005 aldim) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
3.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok çok güzel olmuş böylece notebook ile ses kartınada gerek kalmaz içine zaten kı dac var.

şim hoparlör kule tipi mi bookshelfmi olucak sıfırmı ikincielde olurmu ve max. bütçe nedir.
  • merhabalar ve iyi yilar=)

bende ilk pioneer a9 amphimi almistim sora onun icin hoparlor aramistim=) ben sonuc olarak tirangle antal ex aldim, memnunmuyum evet cok memnunum ama cok deneyemeden aldim cunku izmirdeyim. benim sana tavsiyem eger buyuk bi sehirdeysen, burdaki yorumlara gore butcene gore hoparlorleri listele, al koltugunun altina anfini hoparlorleri bikmadan usenmeden dene, kulak bu sen hangisine guzel dersen o hoparlor guzeldir:D
  • Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bence de güzel oldu.

Kule düşünüyorum. 2—2500tl civarlarına çıkabilirim. Polk audio rti a5 fena gelmemişti 6004le dinlemiştim ama basslari daha iyi olabilirdi. Genel olarak polk audio iyi midir?

Zensor 7 nasıldır?

Ağırlıklı olarak elektronik müzik dinleyeceğim ama trance, tekno tarzı değil. Daha çok elektronica, idm, house gibi daha müzikal müzikler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lamav4

Teşekkürler. Bence de güzel oldu.

Kule düşünüyorum. 2—2500tl civarlarına çıkabilirim. Polk audio rti a5 fena gelmemişti 6004le dinlemiştim ama basslari daha iyi olabilirdi. Genel olarak polk audio iyi midir?

Zensor 7 nasıldır?

Ağırlıklı olarak elektronik müzik dinleyeceğim ama trance, tekno tarzı değil. Daha çok elektronica, idm, house gibi daha müzikal müzikler.

Dali İkon Mk6-yadaMk7

• lamav4 L kullanıcısına yanıt
    ilacın dali ikon mk2 6-7

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    +1

• Hocam aynı tarz müzikler dinliyoruz sanırım, açıkcası bütçe el vermediğinden çok istediğim ikon mk2 7 yi alamamıştım aslında bu ürünü alın isterim fakat ikinci el de kovalamanız gerekir..

http://www.klipsch.gen.tr/?newUrun=1&Id=493950&CatId=bs336917&Fstate=&/Klipsch-RF-82-II-Çift

Şuanki setim epeyce ucuza gelmişti ve tadını çıkartıyorum..
    80 yapımı bookshelf bir çift dali,
    Ve 91 yılında satın alınmış hiç kullanılmamış bir çift pioneer cs999
    Technics SU-V500 stereo ampli
    Muzik secimlerime gore kullanıyorum zevk veriyor fakat klipsch i kim istemez bilmiyorum..

• Hocam birde kendim bizzat denemiş değilim ama kullananların çok memnun kaldığını söyledikleri Forumdada kullanan arkadaşların övgüyle bahsettiği Energy CF 70 leride bu fiyat aralığında değerlendirmenizide nacizane tavsiye edebilirim...

• İlacım olabilir evet ama biraz aştı sanki bütçeyi :) biri 4000 diğeri 5500 civarı tl galiba..

Neyse ikinci el falan da bakacağım olmadı. En önemlisi dinlemek. Polk audio alıp işi bitiririm belki....

(8 / 4 Ohm RMS) 60 W / 80 W gücündeki mevcut amfim bu yukardaki hoparlörleri rahatça sürer artık sanırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: lamav4

İlacım olabilir evet ama biraz aştı sanki bütçeyi :) biri 4000 diğeri 5500 civarı tl galiba..

Neyse ikinci el falan da bakacağım olmadı. En önemlisi dinlemek. Polk audio alıp işi bitiririm belki....

(8 / 4 Ohm RMS) 60 W / 80 W gücündeki mevcut amfim bu yukardaki hoparlörleri rahatça sürer artık sanırım..

Hocam siz liste fiyatlarına aldanmayın daha geçen hafta baktım İkon 6 Dikmen ve İstanbul Hi-Fi sıfır fiyatları 3000TL hatta biraz daha araştırmayla dahada ucuza bulunur.Maalesef şuan ikinci elleri yok.Energy ler dahada uyguna alınabilir muhtemelen..

2000 civarına ikon 6 bulunur. ve en iyisi olur.

.

• Şu an yok piyasada o ayrı ama 1 ay evvel 2 tane vardı düşer muhakkak piyasaya

• Sabreden derviş muradına erermiş hocam bekleyin aceleniz yoksa, fakat bekleyemeyeceğinizi ben çok iyi biliyor gibiyim..
    Birde amfinin gücüne takılmayın kullandıgım amfinin modelini yazmıştım bu anfi ile lektor, zensor ve tsi 300 serileri rahatlikla sürülebiliyor..

• Bana da bekleyemeyeceğim gibi geliyor hocam..

Klipsch, mordaunt - short ve Bowers Wilkins hoparlörleri de yurt dışında çok önerilmiş bu amfiyle.. Ama TR'de pek tutulan modeller değiller sanirim.

• Bowers Wilkins hakkında ''pek tutulan modelelr deil sanırım'' lafımı geri alıyorum :)

683 modelini sanırım benim amfiler pek hakkıyla süremez. sürse de biraz bütçemi aşıyor sanırım.

ikon 6/7, polk ve son olarak monitor audio dinlemeye karar verdim.

Mordaunt - short hakkında bilgisi olan var mı? türkiye'de bulunur mu?

slmlr
    Bi gidip ikon serisini dinleyin kendi amfinizle sonra neden bizim ikon önerdiğimizi anlarsınız. Beklemekte yarar var. Başka düşük bütçeli bişey alıp sonra ikon dinlersen ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu arada ikon serisi monitor audio rx serisinden daha iyi kesinlikle onuda dinlemişliğim var.

• Eğer kule tipi takıntınız yoksa marantz la sürülecek en iyi hoparlör benimde yeni aldığım ve hayran kaldığım Dali Zensor 3 tür. Muhteşem görsellik ve müzikalitesi inanılmaz. Dali ikon 7 lere ben en fazla 6 ay dayanabilmiştim.. stereo amfiyle ki marantz 5005 olur 6005 (6004 en iyisi)olur hiç farketmez çok iyi sonuçlar vereceğinden eminim orta seviye onkyo AVR ile aldığım sonuçlar bile çok çok iyi.
  • GreeNLaNCeLoT G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. İkon lara neden dayanamadiniz acaba?

Bowers-wilkins 683 nerede dinleyebilirim bilmiyorum ama o da çok tavsiye ediliyor.

Hocam İkon serisi özellikle ikon 6 ve 7 bir ara çok popüler olması nedeniyle markaya da olan güven nedeniyle ve dediğim gibi almışken en iyisi olsun anlayışı ile çok dinleti yapmadan İkon 7 lerde karar kılmıştım.Aldıktan sonra bahsettiğim süre içinde 3 ayrı avr (HK 635 pio 921 ve en son şuan sahip olduğum onkyo 808 ile denemelerimde her türlü ayar ve konumlandırma yapmama rağmen beni hiçbirş şekilde tatmin etmedi.Sesler sanki bir perde arkasından geliyor gibi silik idi. Öyleki çoğu zaman dinleti yapmak bile gelmiyordu içimden. Şu an 3 gündür müzik dinlediğimi hissettim diyebilirim. Öyleki müzik marketlerden dinlediğim dinlemediğim orjınal cd ler alıyorum 320 kbps birçok mp3 format flac vs deniyorum. 40 m2 salonumda zensorler ile aldığım ses beni son derece memnun etti. Tabi sonuçda ben prof biri değilim ancak yinede tavsiyem karar verdiğiniz amfiyle bu hoparlörleri uygun şartlarda birkaç kez dinlemeniz olacaktır. Klasik olacak ama bana iyi gelen size gelmeyebilir. Ben sadece uzun hayal kırıklığı süreçlerinden sonra ummadığım şekilde beni mutlu eden müzikten tekrar zevk almamı sağlayan zensor 3 lerim le ilgili tecrübelerimi paylaşmak istedim.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.