Şimdi Ara

MALUM SİTE İLAN İHBAR HATTI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
11
Favori
12.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malum sitede yer alan bazı eksik ve içeriği itibariyle uyumsuz olan araçları teşhir etmemizde fayda olduğunu düşünüyorum. Bakın bir araç bakıyorsunuz bir tanıdığınıza sorduruyorsunuz v.s. taa 800 km yol gidiyorsunuz aslında aracın ilanda yazan gibi olmadığı yetkili servis ekspertizinde çıkıyor. Bende düşündüm ki ben bu hataya düştüm başkaları da düşmesin. Bu başlık altında belki diğer alıcı adaylarına yardımcı olabiliriz. İlan numarası ile ifşa edebiliriz bu tarz insanları. 3 parça boya var denildi. tamponlar dahil 8 parça boya çıktı. yürür aksamında 5-6bin tllik sadece parça fiyatı olan ihtiyacı çıktı aracın. Mazda3 2006 modeli izmirden alacaklar bu ilana dikkat etsin. dileyene yetkili servisin ekspertiz raporunu gönderirim. Bakın uyarsa öyle gidin. Boş yere ekspertiz parası vermeyin. malum sitedeki ilanı hala değiştirmemiş ilan sahibi. Yani bilmiyordu bana söylendiğinde desem artık biliyor da... Burada gerçek bir paylaşım yapıp ikinci el alırken minimum zarara uğrayabiliriz. İlan sahibine de hakkımı helal etmiyorum.

• işte bu şerefsizlik oluyor. Hadi aynı şehirde olsan yine bi nebze de adamı göz göre göre o kadar yolu nasıl yaptırıyorsun.

ifşa edin hocam tabi ki. ismiyle cismiyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şagop

işte bu şerefsizlik oluyor. Hadi aynı şehirde olsan yine bi nebze de adamı göz göre göre o kadar yolu nasıl yaptırıyorsun.

ifşa edin hocam tabi ki. ismiyle cismiyle
    isabetli bir konu açılmış. destekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cilio

isabetli bir konu açılmış. destekliyorum.

Alıntıları Göster
    sonuna kadar destek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sowyet

sonuna kadar destek

Alıntıları Göster
    bu başlık canlı tutulabilirse inanın faydalı olur. mesela tramer sorgusunda uygunsuzluğu olduğu halde ilana yazmıyorlar. yazık günah insanlar 4 lira ödemek zorunda mı. bu tarz şeylerle karşılaşılınca bunları da buraya yazacağım. sizlerde destek verirseniz kötü niyetli insanlara önlem almış olabiliriz. en azından bu siteye bakanlara. ya da daha profesyonel düşünüp böyle bir site hazırlanabilir. bu yalancılar üzerinde caydırıcı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaradannn

bu başlık canlı tutulabilirse inanın faydalı olur. mesela tramer sorgusunda uygunsuzluğu olduğu halde ilana yazmıyorlar. yazık günah insanlar 4 lira ödemek zorunda mı. bu tarz şeylerle karşılaşılınca bunları da buraya yazacağım. sizlerde destek verirseniz kötü niyetli insanlara önlem almış olabiliriz. en azından bu siteye bakanlara. ya da daha profesyonel düşünüp böyle bir site hazırlanabilir. bu yalancılar üzerinde caydırıcı olur

Alıntıları Göster
    Yürekten katılıyorum, çok isabetli bir konu....

• quote:

Orijinalden alıntı: C E B R A I L

Yürekten katılıyorum, çok isabetli bir konu....

Alıntıları Göster
    e tamamda nerde ilan numarsı vs kim olduğunu nasıl anlayacak insanlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

e tamamda nerde ilan numarsı vs kim olduğunu nasıl anlayacak insanlar ?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ilan 2 gün önce yayından kalktı neden kalktığını bilmiyorum ama ya satıldı ya da ben hatalı ilan şikayeti göndermiştim malum siteye. belki ondan kalkmış da olabilir. faydalı bir paylaşım olabilmesi için benzer durumlarla karşılaşanlar da lütfen yazsın buraya.
  • quote:

Genel itibarı ile görüşünüze katılıyorum arkadaşım. Ama bir noktada katılmadığım bir husus var. Evet 4 tl. ödemek zorunda insanlar. Bu devirde insanoğlunun lafına güvenipte tramer sorgusu yapmadan aracın alınacağı ilde tanıdık ayarlatıp aracı güvenilir gözlerle göstertmeden yola çıkan insanlara hayret ediyorum. Ya binlerce tl. verip alınacak araçta yapılabilecek zararların derdinde değilde mesaja vereceği 4 tl.nin derdine düşen insanlar var. Maalesef çevremizde bunun bir çok örneğini görüyoruz adam aracı alacak 4 tl. mesaj parası vermiyor sanayiye ustaya götürüyor ısrarla. Halbuki belkide tramer mesajında gelecek olan hasar kayıtları veya km bilgilerindeki çelişkiden dolayı o alışverişe hiç başlanmayacak.

4 tl. veya 4 tl.lerden korkmayın arkadaşlar , elinizde patlayacak bir araç almaktansa varın 4 tl. verin...

• quote:

Orijinalden alıntı: lazminator

quote:

Genel itibarı ile görüşünüze katılıyorum arkadaşım. Ama bir noktada katılmadığım bir husus var. Evet 4 tl. ödemek zorunda insanlar. Bu devirde insanoğlunun lafına güvenipte tramer sorgusu yapmadan aracın alınacağı ilde tanıdık ayarlatıp aracı güvenilir gözlerle göstertmeden yola çıkan insanlara hayret ediyorum. Ya binlerce tl. verip alınacak araçta yapılabilecek zararların derdinde değilde mesaja vereceği 4 tl.nin derdine düşen insanlar var. Maalesef çevremizde bunun bir çok örneğini görüyoruz adam aracı alacak 4 tl. mesaj parası vermiyor sanayiye ustaya götürüyor ısrarla. Halbuki belkide tramer mesajında gelecek olan hasar kayıtları veya km bilgilerindeki çelişkiden dolayı o alışverişe hiç başlanmayacak.

4 tl. veya 4 tl.lerden korkmayın arkadaşlar , elinizde patlayacak bir araç almaktansa varın 4 tl. verin...

kmsi ile oynandığı tescil olan araçları ifşa edip gereksiz mesaja da son verebiliriz. kimseye demiyorum sorgu yapmayın. sorgu yapıp problemi çıkanlar paylaşsın burada yeter

• quote:

quote:

Katiliyorum, babamın arabasi bile olsa mesaj atarım artik.kayinco araciligi ile bir arac aldim.arkadasimin arabasi gostermeye gerek yok arac cok iyi dedi aldim uzerime.arac hic icime sinmemisti bir mesaj atayim dedim hasar kayitlari ip gibi dizildi km dusurulmus.bu devirde kimseye guvenmeyeceksin.keske o mesaji once atsaymisim.sonuc bin tl zarar

• quote:

Orijinalden alıntı: gecegelen06

quote:

quote:

Katiliyorum, babamın arabasi bile olsa mesaj atarım artik.kayinco araciligi ile bir arac aldim.arkadasimin arabasi gostermeye gerek yok arac cok iyi dedi aldim uzerime.arac hic icime sinmemisti bir mesaj atayim dedim hasar kayitlari ip gibi dizildi km dusurulmus.bu devirde kimseye guvenmeyeceksin.keske o mesaji once atsaymisim.sonuc bin tl zarar

Alıntıları Göster
    alın size ihbar :)
    şu an fordun kendi sitesinde, 2014 model sıfır km araçların fiyat listesi

http://www.ford.com.tr/SBE/fiyat-listeleri/binek-arac-fiyatlari

yani 2014 model sıfır km, Trend X 4K 1.6i 125PS model aracın fiyatı : 51400. yani bayiden pazarlıkla 49-50ye rahat alınabilir.
    ama bu da ankaralı kendini uyanık gören vatandaşımızın, sıfırı 49-50 bin olan aracın ikinci el ilanı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ihtiyac-fazlaligindan-trend-x-970km-196701625/detay/

insaf kardeşim ya... arabanın sıfırı 49, sen ikinci eline 56 istiyon. döverler vallaha adamı döverler. 46 desen bile kimse, 3 bin için ikinci elini almayacak, sen utanmadan sıkılmadan 56 demişsin. hay ben böyle 2. el piyasasının içine...

• Insanlar afedersiniz musteri degil keriz ariyorlar. Bu ilanin altinda farkli birsey cikabilir gibi geldi bana. Gerekli bilgi telefonda verilecektir aciklamasi hep iskillendirir beni
  • ankaradannn A kullanıcısına yanıt
    gerekli bilgi telefonda verilecek deyince, aracın 56 etmesini sağlayacak bi özellik gelmiyo benim aklıma açıkcası. yanında ekstra bişeyler falan cıkacaksa bilemem. dansöz falan mı çıkıyo aceba arabanın içinden :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: endofthegame

gerekli bilgi telefonda verilecek deyince, aracın 56 etmesini sağlayacak bi özellik gelmiyo benim aklıma açıkcası. yanında ekstra bişeyler falan cıkacaksa bilemem. dansöz falan mı çıkıyo aceba arabanın içinden :)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-acil-satilik-2010-otomotik-7-ileri-dsg-wolkswogen-polo-196886378/detay

Dün ilan sahibiyle buluştum. Görünürde araba fiyatına göre gayet uygun ve sahibinden olması nedeniyle dikkatimi çekmişti. Plakasını ben de sorguladım, herhangi bir kayıt çıkmıyor. Fiyat olarak da 36500'e anlaştım pazarlıkla. Ümraniye sanayide bir ekspertize götürdüm. Boya vs tipi şeyler söylediği gibi çıktı ancak liftle arabayı kaldırınca ön tampon altındaki karlık parçasının olmadığı, orda da radyatörü tutan parçanın bir bacağının kırık olup sallandığı, bazı parçaların da oksitlendiği göründü.
    Şasi numarasından tekrar sorgulamayı düşünmüyordum ama ekspertizi yapan kişi hasar kayıtsız olmaması lazım sen şasiyi de bir sorgula dedi. Şasiden sorgulayınca arabanın ağır hasarlı olduğu çıktı, almak üzereydim vazgeçtim haliyle. Forumdan da ilanı takip eden varsa dikkate alsın..

• quote:

Orijinalden alıntı: jakida

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-acil-satilik-2010-otomotik-7-ileri-dsg-wolkswogen-polo-196886378/detay

Dün ilan sahibiyle buluştum. Görünürde araba fiyatına göre gayet uygun ve sahibinden olması nedeniyle dikkatimi çekmişti. Plakasını ben de sorguladım, herhangi bir kayıt çıkmıyor. Fiyat olarak da 36500'e anlaştım pazarlıkla. Ümraniye sanayide bir ekspertize götürdüm. Boya vs tipi şeyler söylediği gibi çıktı ancak liftle arabayı kaldırınca ön tampon altındaki karlık parçasının olmadığı, orda da radyatörü tutan parçanın bir bacağının kırık olup sallandığı, bazı parçaların da oksitlendiği göründü.
    Şasi numarasından tekrar sorgulamayı düşünmüyordum ama ekspertizi yapan kişi hasar kayıtsız olmaması lazım sen şasiyi de bir sorgula dedi. Şasiden sorgulayınca arabanın ağır hasarlı olduğu çıktı, almak üzereydim vazgeçtim haliyle. Forumdan da ilanı takip eden varsa dikkate alsın..

paylaşımın için teşekkürler. Geçmiş olsun. Başlık sayenizde amacına ulaşacaktır. bir hatırlatma daha şase numarasından sorgulamadan asla araç almayın. Km bilgisi sadece şase numarası ile gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: jakida

Bu aracın Ruhsat tarihi => 25/12/2014

Anlayacağınız yine bir al-satçı vakası. Dürüstçe alıp satanları tenzih ederim ama bu şekilde yapılan ticaretten ne hayır gelecek acaba. Bu arabadan aklı sıra para kazanacak ama yarın bir gün başka bir yerden çıkacak o para.

• Çok isabetli bir konu ? Ayrıca insanlar 4 tl ödemek zorunda değil. Arabayı ciddi almayı düşünen insan zaten 4 tl sini verir sorgular. Sen arabanın hasarını yazsan belki adam hasarlı araba almayacak 4 tl verip sorgulama yapmayacak. Hasarsız istiyor yada miktarına göre seçim yapıcak belkide. Bir keriz bulurumda sorgulamaz diyen uyanıklar yapıyor bunu. Günde 10 adet araç baksan her gün 40 tl gider. Bir ekspertiz parası belkide daha fazla para gömersin trammere.

Ayrıca, bu plakaları değişen araçlarda hasarlı plaka temiz araca alınırken plaka da temizleniyor mu ? Bilgisi olan var ise bilgilendirebilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crzystyle

Çok isabetli bir konu ? Ayrıca insanlar 4 tl ödemek zorunda değil. Arabayı ciddi almayı düşünen insan zaten 4 tl sini verir sorgular. Sen arabanın hasarını yazsan belki adam hasarlı araba almayacak 4 tl verip sorgulama yapmayacak. Hasarsız istiyor yada miktarına göre seçim yapıcak belkide. Bir keriz bulurumda sorgulamaz diyen uyanıklar yapıyor bunu. Günde 10 adet araç baksan her gün 40 tl gider. Bir ekspertiz parası belkide daha fazla para gömersin trammere.

Ayrıca, bu plakaları değişen araçlarda hasarlı plaka temiz araca alınırken plaka da temizleniyor mu ? Bilgisi olan var ise bilgilendirebilir mi ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-hatasiz-siyah-incimi-satiyorum-mazda3-dinamic-lpg-li-full-plusfull-195156656/detay

Linkte yer alan ilandaki aracın kmsi ile oynanmış. Ben bu aracı neredeyse alıyordum. tramere sorguyu gönderdim. Önce hasar bilgisi bende kayda değer hasar olmayınca tamam anlaştık dedim. sonra km bilgisi gelmedi bana sana geldi mi dedim. yok o bana da gelmedi dedi. neyse sabah işyerinden izin alıp yozgata geçeceğim. km bilgisi geldi araç 2010 yılında 127binde muayeneye girmiş 2012de 100binde... şimdi 160binde. kaç km geri çekildiği meçhul... arkadaşa mesaj attım. kmsi oynanmış aracınızın dedim. ya işte benden önceki oynamış da 10-20 bin km oynamayı kar sayıyorlar da falan dedi takdir sizin dedi. bende sana hayırlı müşteriler dedim. bu olayın üstünden 1 hafta geçti ilanda hala bunu belirtmemiş arkadaş. belki belirtse biri de bu haliyle almaya razı olur.

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-hatasiz-siyah-incimi-satiyorum-mazda3-dinamic-lpg-li-full-plusfull-195156656/detay

Linkte yer alan ilandaki aracın kmsi ile oynanmış. Ben bu aracı neredeyse alıyordum. tramere sorguyu gönderdim. Önce hasar bilgisi bende kayda değer hasar olmayınca tamam anlaştık dedim. sonra km bilgisi gelmedi bana sana geldi mi dedim. yok o bana da gelmedi dedi. neyse sabah işyerinden izin alıp yozgata geçeceğim. km bilgisi geldi araç 2010 yılında 127binde muayeneye girmiş 2012de 100binde... şimdi 160binde. kaç km geri çekildiği meçhul... arkadaşa mesaj attım. kmsi oynanmış aracınızın dedim. ya işte benden önceki oynamış da 10-20 bin km oynamayı kar sayıyorlar da falan dedi takdir sizin dedi. bende sana hayırlı müşteriler dedim. bu olayın üstünden 1 hafta geçti ilanda hala bunu belirtmemiş arkadaş. belki belirtse biri de bu haliyle almaya razı olur.

yanılmıyorsam temizlenmiyor. yani plaka daha önce hasar kayıtlı ise sizde bunu bilmeden seçtiyseniz gül gibi aracınız hasar kayıtlı çıkıyor. Geçende arkadaşıma araç alırken anlattı toyota 2. el görevlisi. sıfır araç satmışlar. adam 6 ay sonra satmak için ilana koymuş alıcılar plakadan sorgulayınca araç pert çıkıyormuş. koşmuş bayiye gelmiş bu nasıl olur diye. şaseden sorgulamışlar tertemiz geçmişi. bu sebeple plaka seçerken de dikkatli olmak sorgulamak lazım gibi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.