Şimdi Ara

malum konu.fikirlerinize ihtiyacım var.ciddi. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
3
Favori
4.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blacklabel1907

quote:

Orijinalden alıntı: hoviva

Bak negüzel özetlemiş arkadaşın sana durumu.Birinin yavşadığını hissettiğinde kafana takmıcan ama kenara notunu da alcan yani.Kafaya takmamak hepten boşvermek anlamına gelmez.Çok güzel söylemişsin devam edeceksen huylarını değiştirmen şart zaten.Ya da böyle ilişki istemiyorum deyip koyacaksın postayı.Ama çözüm bu değil.Çünki başka kız bulsan benzer sorunları yaşayacaksın yüksek ihtimalle.Çünki piyasa bu maalesef. Sen,ben sisteme ayak uyduracaz başka yolu yok.Şimdi bak şöyle düşün: diyelimki biri yavşadı facede veya msn de.Sende kızdın ve dedinki birdaha görüşmeni istemiyorum o kişiyle.Şimdi noldu sence.Sana söyliyeyim o kişi daha değerli oldu,sen ise gözünden daha da düştün.Kızarkadaşın seni aklına getirdiğinde, sorun çıkartan, sürekli onunla görüşme bununla görüşme diye yasaklar koyan, genelde mutsuz ve düşünceli, takıntılı bir insan belirmemeli zihninde. Gerçekten de bu tarz şeyleri kafaya takmak sorunları çözmediği gibi hem daha karmaşık hale getiriyor hemde sağlığı ciddi anlamda bozuyor.Sinir stres sahibi oluyor insan. Sen bu insanı sevmiyor ve ciddi düşünmüyor olsan zaten kim neyapsada umrumda olmaz ve bu başlığı açmazdın.İşinin görüldüğüne bakardın.Ama senin için öyle değil.Belki kör kütük aşık değilsin ama seviyorsun ve ciddi düşünüyorsun.İşte bu sebepten dolayı seni uyarıyorum.Eğer ciddi düşünüyorsan kısıtlamaya çalışma ki onu gerçekten tanıyasın.Kendini bu düşüncelerle dizginle.Evet biraz acı verici olabilir ama doğrusu bu.Onu doğru tanımanın tek yolu bu. İlişkini düzeltmenin ve rayına oturtmanın tek yolu bu.Belki de ilerde, eyvahh ben naptım, nasıl gerçek yüzünü görememişimde böyle bir insanla evlenmişim dememenin yolu bu.Onu seviyorsan ona şans ver.Çünki buna değer.Belkide senden istediği tek şey bu.Ama kızlar böyle şeyleri konuşmazlar.Erkeklerin anlamalarını beklerler.Onlar erkekler gibi konuşarak anlaşmazlar.Sürekli ima yaparlar.Birde onun açısından bak olaya.Daha ortada söz yok nişan yok bişi yok belki ailelerin haberi bile yok ama sen ona sürekli şununla görüşme bunu giyme oraya gitme o arabaya binme... Kız da kendi kendine diyordur muhakkak, daha ortada fol yok yumurta yokken böle ise evlendiğimde bana neler yapmaz diye. Açıkçası korkuyor ve rahat olamyor kızlar bu tür erkeklerle birlikte iken.Buna rağmen ilişki devam ediyorsa 1.5 senedir demekki sana karşı boş değil bu insan.Bunun kıymetini bilmelisin.

Yukarıda bazı arkadaşlar kızın gönlü kaymış falan felan diyorlar ; şaşırmasınlar lütfen.Burada emek verilmiş bir ilişkinin akıbetinden bahsediyoruz. Yaşanan sorunların çözümü için doğru yolu bulmaya çalışıyoruz.Kimse inkar etmesin herkes yaşıyor buna benzer sorunlar.Ayrıl gitsin yazmak kolay onu herkes biliyor.Mesele, emek verilmiş seneleri bir çırpıda çöpe atmamaktır.Buna dair bişiler yazsın yazacak olan.

Dostum sen hiçde takıntılı dediğim dedik bir insana benzemiyorsun.Değiştirmek istediklerini değiştirebilirsin ilişkinde.Bu değişimi birden bire değilde kademe kademe, tepkilerini yavaş yavaş azaltarak yaparsan çok daha verimli olur.Ve göreceksin ki herşey yavaş yavaş yoluna girecek.

Farzet ki onu seven birtek sen değilsin.Başkalarıda var çevresinde.Ama sen onlardan 10 adım öndesin.Tek yapman gereken onu kısıtlamadan sorgulamadan bunaltmadan sevgini göstermen.Başka bişi değil.Karşılık beklemeden herşeye rağmen onu sevmen ve destek göstermen.Bunları yaparsan zaten senden başkasıyla ilgilenmez ve yavşayanların face deki yorumları döner dolaşır birtaraflarına girer.

herşeyi teek tek kafamdaki herşeyi açıkladın . evet ayrıl git demek kolay ama 1,5 sene kolay değil .
    aynen ailelerin onunkinin haberi yok . onun da dediği bu daha 19 yaşındayız ne olacağı cok belli değil birbirimizi sıkmanın bi anlamı yok diyo . bizim bu yaşta gülüp eğlenmemiz lazım karı koca değiliz şuan diyor . haklıda . ben bayaa kısıtlayıcıydım giyimine kusamına görüştüğü herkese ama abarttığımı anladım . kendimi düzeltmeye calıstım sadece bu noktada eksik kaldım . ama sıkıyordum onu . düzelteceğim aklıma yattı dediklerin. hiçbirşey olmadı gerçek yüzünü görmüş olurum hem.haftaiçi yüzyüze görüşeceğim uygun şartlar olunca . herşeyi detaylıca konuşacağım anlasırsak yola devam . yoksa da şu yaşta kafaya takmaya gerek yok.

Blacklabel bu bir iş görüşmesi değil.Sözleşmemi yapacan sanki, oturup bunları konuşmana gerek yok.Bak tekrar söylüyorum bayanlar hiç hoşlanmıyor böyle şeyleri konuşmaktan.Sen bunları ona söyleme sadece hayata geçir ve uygula o zaten anlayacak. Haa otur konuş ama şöle bi konuşma olsun mesela; ben biraz düşündüm ve evet benimde hatalarım çok bunları düzeltmek için elimden geleni yapacağım çünki sana değer veriyorum. ama sende hassas olduğum konularda biraz daha dikkatli olursan bunu aşmamız çok kolay olur.. gibisinden mesela.Daha fazla ayrıntıya girmemelisin.
    Artık bu konuşmadan sonra da artık geçmişi sil ve yapman gerekenleri yap.Sabırlı olursan kazanırsın.Bak daha çok gençsiniz hem evet kız doğru diyo gereksiz şeylere kafa yorma eğlenceli ol biraz.Kızı bunaltma ki senin yanındayken kendini mutlu ve güvende hissetsin.Böylece senden ayrıyken seni özler ve sana daha çok bağlanır.Beni yanlış anlama inşallah uzun seneler birlikte olursunuz ve mutluluğa adım atarsınız ama bu ilişki senin için çok önemli çünki bundan sonraki ilişkilerinde en baştan ona göre davranmayı bilirsin.Bu senin için tecrübe ve en iyi şekide değerlendir. Kızdın, bunalttın, kısıtladın ama biryerde tıkandın.Şimdi birde diğer türlüsünü dene bakalım belki hayat çok daha güzelleşir,ne dersin?

• quote:

Blacklabel bu bir iş görüşmesi değil.Sözleşmemi yapacan sanki, oturup bunları konuşmana gerek yok.Bak tekrar söylüyorum bayanlar hiç hoşlanmıyor böyle şeyleri konuşmaktan.Sen bunları ona söyleme sadece hayata geçir ve uygula o zaten anlayacak. Haa otur konuş ama şöle bi konuşma olsun mesela; ben biraz düşündüm ve evet benimde hatalarım çok bunları düzeltmek için elimden geleni yapacağım çünki sana değer veriyorum. ama sende hassas olduğum konularda biraz daha dikkatli olursan bunu aşmamız çok kolay olur.. gibisinden mesela.Daha fazla ayrıntıya girmemelisin.
    Artık bu konuşmadan sonra da artık geçmişi sil ve yapman gerekenleri yap.Sabırlı olursan kazanırsın.Bak daha çok gençsiniz hem evet kız doğru diyo gereksiz şeylere kafa yorma eğlenceli ol biraz.Kızı bunaltma ki senin yanındayken kendini mutlu ve güvende hissetsin.Böylece senden ayrıyken seni özler ve sana daha çok bağlanır.Beni yanlış anlama inşallah uzun seneler birlikte olursunuz ve mutluluğa adım atarsınız ama bu ilişki senin için çok önemli çünki bundan sonraki ilişkilerinde en baştan ona göre davranmayı bilirsin.Bu senin için tecrübe ve en iyi şekide değerlendir. Kızdın, bunalttın, kısıtladın ama biryerde tıkandın.Şimdi birde diğer türlüsünü dene bakalım belki hayat çok daha güzelleşir,ne dersin?

inşallah güzelleşir. çok teşekkür ederim . o tarz konusacağım . bende ki değişimi o da ben de göreceğiz . neler yapabileceğim bakalım . şimdi yanında olmayı cok isterdim çünkü kötü bi haber aldı bi yakınıyla alakalı ama şimdi beni istemez belki . canını daha cok sıkmayım diye diyemiyorum bişey.

• quote:

quote:

inşallah güzelleşir. çok teşekkür ederim . o tarz konusacağım . bende ki değişimi o da ben de göreceğiz . neler yapabileceğim bakalım . şimdi yanında olmayı cok isterdim çünkü kötü bi haber aldı bi yakınıyla alakalı ama şimdi beni istemez belki . canını daha cok sıkmayım diye diyemiyorum bişey.

Rica ederim inşallah yoluna girer herşey.Üzüldüğünü ve yanında olduğunu belirten bir mesaj bile yeterli şuan onun için.Kafana takma ve neyapacağım diye çok düşünme.Unutmaki artık senin tarzın birşeyler yapmak,müdehale etmek değil tam aksine birşey yapmamaktır.İşin basit o yüzden.Ama için içini yer biraz.Meyvelerini toplamaya başlayınca buna değdiğini anlayacaksın.İyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: DreamingLight

quote:

Orijinalden alıntı: Yankee27

ACİLEN BIRAK. KIZ BUNU YAPIP BİRDE ANLAYIŞ BEKLEDİYSE BU İŞ BİTMİŞ. "YAAA O BENİM ARKADAŞIIIIM" DİYE BİR OLAY VARDIR BUNLARDA. İNSAN 10 YILLIK ARKADAŞINI TANIYAMIYORDA, SEN KIZ BAŞINA 2 GÜNLÜK ERKEKTEN NE ARKADAŞLIK BEKLİYON, BAL GİBİ İLGİ GÖRMEK HOŞUNA GİDİYOR, EGON TAVAN YAPIYOR DÖTÜNE BAŞINA BAKILINCA İŞTE KIVIRMA.

- Kİ KIZLAR YAVŞAMALARI BAL GİBİ ANLAR AMA BİR ÇOK KIZIN HOŞUNA GİDER BU DURUM, O YÜZDEN SAF AYAĞINA YATIYORLAR - SONRA BİRİ BUNU ANLATINCA DA HEMEN KARŞI ATAĞA GEÇERLER. SAVUNMA BİÇİMLERİ KIZDAN KIZA DEĞİŞİYOR, KİMİ SERT ÇIKIYOR, KİMİ O SADECE ARKADAŞ NE OLACAK Kİ? GİBİ PALAVRALAR ATIYOR TERBİYESİZ DİNGİLLER.

BIRAK DİYORUM KARDEŞ. KIZ ZATEN KAFADA BİTİRMEYE BAŞLAMIŞ, ARA VERELİM YOK BİLMEM NE, BAK YAVAŞ YAVAŞ KENDİNİ BELLİ EDİYOR BU. AZ KALDI AYRILACAĞIZ, YAVAŞ YAVAŞ KOKUTUYORUM DİYOR SANA. BARİ SEN BİTİR, BU YAPTIĞI ŞEYİ YÜZÜNE VURA VURA BİTİR, İÇİNDE SÖYLEMEDİĞİN TEK BİR KELİME BİLE KALMASIN, EN AZINDAN S.KTEN BOKTAN BİR SEBEP GÖSTERİP KENDİ BİTİRDİĞİNDE HATA SENDEYMİŞ GİBİ OLMASIN. BEN BU TAKTİĞİ BİLİYORUM ÇÜNKÜ, 2 ARKADAŞIMIN BAŞINA BENZER BİR OLAY GELDİDE ADAMLAR HAKLI OLDUKLARI HALDE DANA GİBİ KALDILAR ORTADA.

BU ARADA LANET OLASI CAPS LOCK'IM KAPALI OLMASINA RAĞMEN BÜYÜK YAZIYOR HARFLER. YİNE MALA BAĞLADI BU PC YA DA BU KLAVYE.

ellerine sağlık. + sonsuz. sen bırak en azından kovulma istifa et. bu ilişki bitmiş.

Ona küfür ederek bunları yap. Denendi onaylandı bire bir yaşadım.

• ulen benzer durum da benim başıma geldi. hatun ayakkabı alırken bu başka ayakkabı almaya gitmiş satıcı sevgilimin arkadaşına ne şeker demiş. anlattı bana ne var bunda dedi gayet olağan dedi. nesi olağan olooom bunun
  • quote:

ve bi mesaj daha geldi.
    seninle barışmayı nekadar istiyorsam okadar da ayrılmayı istiyorum.çünkü biliyorum yine çok kavga edicez.ben sana kimseyi tercih etmedim senden sadece anlayşlı olmanı bekledim.birbirmize cok karısmamız bitirdi bizi.güvensizlik.evet silmiyorum çünkü ortada bişey yok.benim de erkek arkadaslarım olabilir senin de kız arkadasların .kmse bana ölmüyo kimsenn umrunda değilim kmse bana asık değil.anla bunu ark. konustuğum her erkek bana asılmıyo.neuse böyle işte söylemek istedim.. dedi

H 1

Şimdi bu mesaj yani burada kız senden hem aşığım diyor ve o kadarda ayrılmayı istiyorum dediği anda bu iş orda bitmiş.. çünkü işi bitiren tek nokta şudur (Ayrılmayı istiyorum) mesajdıır.. yani bu mesajı görmeseydin o zaman diyecektim yorumlarla beraber yazacaktım devam edin ve açıkça sorunlarınızı paylaşın diye ama olay karamsarlığa girmiş çünkü ikisi bir arada kullanılmış kelimenin.. Hem aşık hem ayrılalım diyor yani biraz daha 1 ay veyahut o civara yakın bir zaman tanı ve deki ona diyebilirsen

Biraz daha ara verelim ve biraz daha bu konuşuyu düşünelim.. Kendine iyi bak iyi geceler yaz bitir mesajı yani olay karamsarlığıa girdiği için Sadece biraz daha zaman ve düşünme ihtiyacı doğar bunda ama baktın olmuyor zaman geçiyor hiç bir düzelme belirtisi yoksa o kızdan ayrılmak olacaktır.. yani sen gemiden demiri alıp başka bir limana gemini parketmen gibi olacaktır yani o gemini o limandan alıp başka bir limana çekme zamanı gelmiştir sadece ZAMAN..

• zor durum snn yerinde olsam ilk eleman sorgusuz sualsiz dalardım.sonrada da simdi yapacagın bence ortakoy kurucesme taksim gez kardesim keyfine bak.
  • yukarı
  • sorun sende kendi ağzınla diyorsun dans kursuna gidiyor diyorsun
  • quote:

quote:

hocam son durum nedir?

• Bulustuk konustuk . ayrilmak istemiyorum dedi rahat olmak bunaltilmak istemiyorum kimseyle kotu olmak istemiyorum dedi. ama ayrilmakta istemiyorum dedi biraz rahat ol kotu dusunme dedi . simdi devam ediyoruz. kendimi yavas yavas uzaklastirmaya calisiyorum. yine bisey olursa o can skintisini yasamayim diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bulustuk konustuk . ayrilmak istemiyorum dedi rahat olmak bunaltilmak istemiyorum kimseyle kotu olmak istemiyorum dedi. ama ayrilmakta istemiyorum dedi biraz rahat ol kotu dusunme dedi . simdi devam ediyoruz. kendimi yavas yavas uzaklastirmaya calisiyorum. yine bisey olursa o can skintisini yasamayim diye

Hocam kız tam ayrılma durumunda bile seninle devam etmek istemiş.istese,aklında başka birşey falan olsa ayrılırdı,ama o seni seçmiş.
    Bu durumda ondan soğumak,uzaklaşmak mantıksız geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Girrffe

quote:

Bulustuk konustuk . ayrilmak istemiyorum dedi rahat olmak bunaltilmak istemiyorum kimseyle kotu olmak istemiyorum dedi. ama ayrilmakta istemiyorum dedi biraz rahat ol kotu dusunme dedi . simdi devam ediyoruz. kendimi yavas yavas uzaklastirmaya calisiyorum. yine bisey olursa o can skintisini yasamayim diye

Hocam kız tam ayrılma durumunda bile seninle devam etmek istemiş.istese,aklında başka birşey falan olsa ayrılırdı,ama o seni seçmiş.
    Bu durumda ondan soğumak,uzaklaşmak mantıksız geldi bana.

Uzaklasmaya calismam su yuzden ; boyle bi durumda veya olur ya ayrilirsak vs kendimi harap etmeyim diye.uzmeye gerek yok diye

• yukarı
  • 1,5 sene dün sona erdi ...
  • quote:

1,5 sene dün sona erdi ...

hayırdır ne oldu hocam
  • yine durduk yere bi soğukluk oldu aramızda böyle bi triplenme hali :) lüzumsuzca tartışma hali derken ara verelim olayı oldu .gece de ara vermeyelim tamamen bitsin artık dendi . çok sıkıldım , bıktım artık dedi.
  • quote:

yine durduk yere bi soğukluk oldu aramızda böyle bi triplenme hali :) lüzumsuzca tartışma hali derken ara verelim olayı oldu .gece de ara vermeyelim tamamen bitsin artık dendi . çok sıkıldım , bıktım artık dedi.

klasik bi söylem olcak ama hayırlısı olsun
  • quote:

yine durduk yere bi soğukluk oldu aramızda böyle bi triplenme hali :) lüzumsuzca tartışma hali derken ara verelim olayı oldu .gece de ara vermeyelim tamamen bitsin artık dendi . çok sıkıldım , bıktım artık dedi.

biteceği belliydi zaten yeniden geri dönmek en büyük hataydı ve bunu onlarca kişi dile getirdi bu başlık altında:) artık ileri bakma ve başını dik tutma zamanı. geriye dönerek yürürsen düşersin bunu unutma :)
  • Ara verelim demişse herşey bitmiş demektir hiç zorlama herkes kendi yoluna.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.