Şimdi Ara

+++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++ (146. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.349
Cevap
79
Favori
382.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, aracınız garanti kapsamında ise maalesef yetkili servise gitmekten başka çare yok. Hangi şehirdesiniz? hangi servise gittiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

Merhaba, aracınız garanti kapsamında ise maalesef yetkili servise gitmekten başka çare yok. Hangi şehirdesiniz? hangi servise gittiniz?
    Ben maraştayım.Antep ayntap otomotive gittim hem hyundai hem de nissan yetkili servisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Ben maraştayım.Antep ayntap otomotive gittim hem hyundai hem de nissan yetkili servisi

Alıntıları Göster
    fatura altında indirim yapmadılar mı?
  • quote:

fatura altında indirim yapmadılar mı?

Alıntıları Göster
    Bu indirimli hali tabi içinde araç içi kapı eşiği parçası sadece 150 lira onu iptal etseydim 1000 civarıydı bi de karter muhafaza da satmaya çalıştılar indirimli 650 liracık onu yaptırmadım

• FREN HİDROLİK YAĞI SIVISI NEM SU ÖLÇÜMÜ NASIL YAPILIR_
    Fren hidrolik sıvısı özellikle kışın havadaki nemi müthiş derecede çeker ve sıvıdaki nem oranı yani su miktarı %3 ü geçerse fren sistemi düzgün çalışmaz.

Bu videoda ölçümünün önemini anlatmaya çalıştım.
    İyi seyirler.
    https://www.youtube.com/watch?v=RYUnyWJ6dgw&feature=youtu.be

+++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++

• Bu aracın sıfır 1.33 160 hp en boş paketi olan visia yi alsam, sonradan imkân oldukça (Keyfe keder) üst paketlerde olan donanımları eklettirebiliyor muyuz arkadaşlar?
    Şayet bu mümkünse hangi donanımları, opsiyonlari eklettirebilir, hangilerini ekletemeyiz?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: yayamaschocuk

Bu aracın sıfır 1.33 160 hp en boş paketi olan visia yi alsam, sonradan imkân oldukça (Keyfe keder) üst paketlerde olan donanımları eklettirebiliyor muyuz arkadaşlar?
    Şayet bu mümkünse hangi donanımları, opsiyonlari eklettirebilir, hangilerini ekletemeyiz?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
    bu şekilde astarı yüzünü geçer çok pişmanlık duyarsınız. Paranızı biriktirin istediğiniz paketi alın.
    Zaten alt donanım alıp aksesuar eklemeye kalksanız hiç bir zaman orijinal malzeme ekleyemeyeceksiniz? Yan sanayi ürünlerde de sıkıntı yaşama ihtimaliniz yüksek. Zaten sıfır alacağınız için 3 sene boyunca eliniz ayağınız bağlı kalacak. Üstelik visia ile skypack veya diğerleri arasında çok donanım farkı var.
  • quote:

bu şekilde astarı yüzünü geçer çok pişmanlık duyarsınız. Paranızı biriktirin istediğiniz paketi alın.
    Zaten alt donanım alıp aksesuar eklemeye kalksanız hiç bir zaman orijinal malzeme ekleyemeyeceksiniz? Yan sanayi ürünlerde de sıkıntı yaşama ihtimaliniz yüksek. Zaten sıfır alacağınız için 3 sene boyunca eliniz ayağınız bağlı kalacak. Üstelik visia ile skypack veya diğerleri arasında çok donanım farkı var.

Alıntıları Göster
    Garanti süresi içinde (Aracı garanti dışı bırakacak) her hangi bir işlem Zaten yaptırmam üstad, ben servisce yapılabilecek her hangi bir opsiyon vb imkanı var mıdır? Onu kastediyorum....

• quote:

Garanti süresi içinde (Aracı garanti dışı bırakacak) her hangi bir işlem Zaten yaptırmam üstad, ben servisce yapılabilecek her hangi bir opsiyon vb imkanı var mıdır? Onu kastediyorum....

Alıntıları Göster
    ok. Anladım. zaten eğer servise yaptıracaksanız işin içinden hiç çıkamazsınız. Size öyle bir fiyat verirler ki bir üst paket almadığınıza pişman olursunuz. Aracın parçalarını yedek parça olarak alıp sıfır araç üretmeye kalkarsanız fiyat 100 katı pahalıya nasıl mal oluyorsa sizin aksesearları sonradan taktırmanız da ona benzer. Bence hiç girişmeyin. Haaa birde aracın orası burası sökülüp takılınca trim sesleri başlar. Bu daha can sıkıcı. Zaten araçda yeterince trim sesi var.

• quote:

ok. Anladım. zaten eğer servise yaptıracaksanız işin içinden hiç çıkamazsınız. Size öyle bir fiyat verirler ki bir üst paket almadığınıza pişman olursunuz. Aracın parçalarını yedek parça olarak alıp sıfır araç üretmeye kalkarsanız fiyat 100 katı pahalıya nasıl mal oluyorsa sizin aksesearları sonradan taktırmanız da ona benzer. Bence hiç girişmeyin. Haaa birde aracın orası burası sökülüp takılınca trim sesleri başlar. Bu daha can sıkıcı. Zaten araçda yeterince trim sesi var.

Alıntıları Göster
    Anladım ok Teşekkür ederim 👍
    Trim sesleri noktasında Qashqai adı çıkmış, (Hani bu anlamda) alınmaması tavsiye edilen bir araç mıdır peki?
    Şartları zorlayıp Otomatik vites 1.3 160 hp TEKNA sıfır araç olarak almaya değer mi? (Sunroof sevmediğim için Spypack Zaten, param olsa dahi düşünmüyorum)
    Hazır konu açılmışken trim sesleri dışında başka can sıkıcı tarafları da varsa fikirlerinizi öğrenmek isterim doğrusu (Motor, Şanzıman, yalıtım, konfor, yakıt tüketimi vs vs..)

• quote:

Anladım ok Teşekkür ederim 👍
    Trim sesleri noktasında Qashqai adı çıkmış, (Hani bu anlamda) alınmaması tavsiye edilen bir araç mıdır peki?
    Şartları zorlayıp Otomatik vites 1.3 160 hp TEKNA sıfır araç olarak almaya değer mi? (Sunroof sevmediğim için Spypack Zaten, param olsa dahi düşünmüyorum)
    Hazır konu açılmışken trim sesleri dışında başka can sıkıcı tarafları da varsa fikirlerinizi öğrenmek isterim doğrusu (Motor, Şanzıman, yalıtım, konfor, yakıt tüketimi vs vs..)

Alıntıları Göster
    birincisi imkanları zorlayın tekna alın. Bunu tartışmasız yapın. Çünkü aklınız o aksesuar ve donanımlarda kaldıkça rahat durmayacaksınız ve daha çok para harcayacaksınız. Para bir yana içiniz rahat etmeyecek. Kafanızda hep bir şeyler eksik kalacak

ikincisi 1.2 ler sabıkalı 1.3 de durum ne olur bilemiyorum. Qashqainin Cvt side aynı suçtan 2 kere sabıkalı o konuya hiç girmeyin. Yalıtım makyajlıda fena değil makyajsız olan beterdi. Konfor gayet yeterli, tüketimde de sayılır... Zaten alınır mı alınmaz mı diye düşünme 2. eli en çok satan araba. Bundan daha ucuz SUV zaten yok. Kalite istersen Tiguan veya Toyota, Honda alman lazım fiyatları bunun üstüne minimum 100 bin fazla. Bu yüzden yok yalıtım, yok trim sesi, şu bu kafaya takılacak şeyler değil. Dünya kadar kronik hatası var. Ama yine de işlerinde en iyisi bu

Ha bu arada 2020 de zaten yeni kasa geliyor. 6,8 aya gelir.

• quote:

FREN HİDROLİK YAĞI SIVISI NEM SU ÖLÇÜMÜ NASIL YAPILIR_
    Fren hidrolik sıvısı özellikle kışın havadaki nemi müthiş derecede çeker ve sıvıdaki nem oranı yani su miktarı %3 ü geçerse fren sistemi düzgün çalışmaz.

Bu videoda ölçümünün önemini anlatmaya çalıştım.
    İyi seyirler.
    https://www.youtube.com/watch?v=RYUnyWJ6dgw&feature=youtu.be

Siz yetkili bir abiye benziyorsunuz. :)
    Hocam aracın anahtarının pil olayı nasıl değişiyor acaba? Ben sürekli “tanımlanamayan anahtar” uyarısı almaya başladım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• çok basit kullanma kılavuzunda nasıl değişeceği yazıyor...
    Anahtarın arkasındaki yedek anahtarı çıkar(muhtemelen bunu bilmiyordun. tırnağı yana çekip anahtarıda geriye çek) anahtarlığın ortasındaki ek yerine tırnağını takarak yada zarar vermeyecek bir aletle anahtarı ortadan ikiye ayır. hepsi bu kadar.
    Piller CR 2032 1 adet
    tek dikkat etmeniz gereken şey yeni pil takarken pilin bitmemesi için sadece ince yan kenarlarından tutun arka ve ön tarafına aynı anda eliniz değmeyin, hemen boşalır.
  • quote:

çok basit kullanma kılavuzunda nasıl değişeceği yazıyor...
    Anahtarın arkasındaki yedek anahtarı çıkar(muhtemelen bunu bilmiyordun. tırnağı yana çekip anahtarıda geriye çek) anahtarlığın ortasındaki ek yerine tırnağını takarak yada zarar vermeyecek bir aletle anahtarı ortadan ikiye ayır. hepsi bu kadar.
    Piller CR 2032 1 adet
    tek dikkat etmeniz gereken şey yeni pil takarken pilin bitmemesi için sadece ince yan kenarlarından tutun arka ve ön tarafına aynı anda eliniz değmeyin, hemen boşalır.
    Teşekkür ederim bilgilendirme için.
    Aslında pil değiştirme olayını çok takılmıyorum. Sonuçta pil bitse bile start/stop tuşuna anahtar ile basıp çalıştıracağım için sıkıntı yaşamazdım (ki siz bunu muhtemelen bilmiyordunuz) Benim esas takıldığım; anahtarsız giriş seçeceğini varken neden eski usul aracıma gireyim? Bu yüzden bilgi önemliydi. Tekrar teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hunter_C kullanıcısına yanıt
    selamlar
    anahtar kodlamasında hata olmuş olabilir, yetkili servislerde kodlama yapılır.
  • START STOP SİSTEM ARIZASI
    Kış geldi. Akülerin soğukta performansı düşüyor ve sorun çıkarıyor.
    Özellikle S/S sistemi bulunan ve çok fazla kullanılmayan araçlarda aküler daha çabuk bitiyor.
    Akü bittiğinde gösterge ekranında bu durum ile karşılaşırsanız şaşırmayın..
    https://www.youtube.com/watch?v=rCxOxvihUJA&feature=youtu.be

+++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++

• Qashqai 1.5 DCI skypack otomatik için 205.000 TL fiyat verdiler sizce nasıl daha ucuzu bulunur mu?

• El freni düğmesi yerinden çıkmak üzere. Bastırınca düzeliyor. Üstteki kapak galiba. O kısım oynuyor. Fren lambası da yanıyor bazen. Garantiye girer herhalde. Düğmeyi sert falan çekmedim. 2 senede elimde kaldı malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: ism72

El freni düğmesi yerinden çıkmak üzere. Bastırınca düzeliyor. Üstteki kapak galiba. O kısım oynuyor. Fren lambası da yanıyor bazen. Garantiye girer herhalde. Düğmeyi sert falan çekmedim. 2 senede elimde kaldı malesef.
    Yanıp yanıp sönüyo mu benim de bozulmuştu komple modül değişti garantiden.Garanti yoksa 4-5 bin lira

• Sürekli yanıyor. Motoru durdurup başlattığımda bazen sönüyor.

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.