Şimdi Ara

+++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++ (147. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.350
Cevap
79
Favori
382.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ism72

Sürekli yanıyor. Motoru durdurup başlattığımda bazen sönüyor.
    O zaman garantiden değiştirin bu arada alıntılarsanız bildirime düşer hızlı cevap gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ism72 İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    düzelip düzelmeyeceğinden tam olarak emin değilim ama uzun süre önce okuduğum bir yabancı sitede.
    1) DENEME: 3 kere ileriye giderek abs devreye girecek kadar sert fren yapın sonra marşı kapatın. araç uyku moduna girsin. (yani inip kapıları kilitleyip bir kaç dakika beklemek lazım) sonra tekrar çalıştırıp aynı işlemi bir de geri geri giderek abs devreye girecek şekilde aracı hızlandırıp sert fren yapın diyordu.(dikkat aracı savurmayın geri geri hızlanmak tehlikelidir) Düzelme ihtimali var mış.
    2) DENEME yöntemi de akünün eksi kutup başını söküp en az 20 dakika ECU boşalması için beklenecek. Sonra takıp bir 20 dakika daha beklenecek.
    araç çalıştırılacak. İnşaallah düzelecek.

Denerde sonuçları paylaşırsanız bizde öğrenmiş oluruz.
  • Teşekkürler cevaplar için. Serviste kalibrasyon yaptılar. Yazılımı da update etti galiba. Otomatik el freni güzel çalışıyor. Düğmeye dokunmayacağız artık.
  • PİLİ BİTMİŞ ANAHTARLA ARAÇ NASIL ÇALIŞTIRILIR?
    Merhaba,
    Akıllı anahtarın pili bittiyse korkmayın. Bu şekilde aracı çalıştırabilirsiniz.
    Umarım Faydalı bir video olmuştur.https://www.youtube.com/watch?v=GzrYW4ls8OU&feature=youtu.be
    +++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++

• 2020 yılında yenilenecek galiba ben ise 0 km alamayacağım için 2020 ocak şubat gibi 2. el almayı düşünüyorum ama bu aracın yenisi ne zaman gelir ve güncel kasa 2018 yada 2019 model 2. el almak mantıklı mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rachy

2020 yılında yenilenecek galiba ben ise 0 km alamayacağım için 2020 ocak şubat gibi 2. el almayı düşünüyorum ama bu aracın yenisi ne zaman gelir ve güncel kasa 2018 yada 2019 model 2. el almak mantıklı mıdır?
    Bu sayfadan takip edebilirsiniz.
    https://www.facebook.com/groups/2457598584561251/

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Okm olarak aldığım 2017 Aralık çıkışlı yeni kasa 1.6dci tekna xtronic aracımın 2.bakımı için bugün (19 aralık 2019) Nissan bayiine gittim. Ön fren balatalarının aşındığını, değiştirilmesi gerektiğini söylediler. 700 TL fiyat çıkardılar. 10% indirimle 630 TL ye takıldı..Aracın km si sadece 12900 idi. Normal mi bu kadar düşük km araç için ön fren balata değişimi diye sordum. Aslında 20bin km de değişir ama siz belki şehir için dur-kalk trafiğinde çokca kullandıysanız aracınızı normal dediler. Ben nedense kandırıldığımı düşünüyorum...Bu forumda verdiğiniz bilgilerden ve paylaştığınız videolardan aracı oldukça iyi tanıdığınız izlenimini edindim..Servisin yaptığında sizce de tuhaf bir şey yok mu ?

Vakit ayırır ve cevap yazabilirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim..
  • Herkese merhaba. Geçen hafta 0 km 1.3 Skypack DCT Qashqai aldım. Daha önceden 2008 model 1.6 LPG'li Qashqai sahibiydim. Android Auto hakkında sorularım olacak. Android Auto uygulamasını kullanarak müzik dinlerken kesintiler meydana geliyor ve şarkı ya duruyor ya da kesik kesik geliyor. Bluethooth veya aux'tan dinlerken böyle bir sıkıntı yaşamıyorum. Bu sıkıntıyı yaşayan oldu mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robalo

Merhaba
    Okm olarak aldığım 2017 Aralık çıkışlı yeni kasa 1.6dci tekna xtronic aracımın 2.bakımı için bugün (19 aralık 2019) Nissan bayiine gittim. Ön fren balatalarının aşındığını, değiştirilmesi gerektiğini söylediler. 700 TL fiyat çıkardılar. 10% indirimle 630 TL ye takıldı..Aracın km si sadece 12900 idi. Normal mi bu kadar düşük km araç için ön fren balata değişimi diye sordum. Aslında 20bin km de değişir ama siz belki şehir için dur-kalk trafiğinde çokca kullandıysanız aracınızı normal dediler. Ben nedense kandırıldığımı düşünüyorum...Bu forumda verdiğiniz bilgilerden ve paylaştığınız videolardan aracı oldukça iyi tanıdığınız izlenimini edindim..Servisin yaptığında sizce de tuhaf bir şey yok mu ?

Merhaba,
    Size verilen bilgi son derece yanıltıcı ve yanlış. Daha fazla kaba söz kullanmak istemem ama 12900 km de balataların bitme ihtimali %10 civarındadır.
    Çıkan balatanızı servisden lütfen geri isteyin.
    Bir balata ömrü kullanıma bağlı olarak 50,60 bin km arasındadır.
    Acemi bir sürücü iseniz yada çok tedirgin araç kullanıyorsanız frene basma sıklığınız artacağı için bu mesafe yarıya kadar düşebilir. Ancak bunun daha altında balatanın bitmesi beklenmez.
    Size tam bilgi verebilmem için balatayı görmem lazım. Ancak şimdi servisden balatanızı isteseniz size ait olanı değil bitik olan herhangi bir balatayı bu size ait diye verebilirler.
    Balata fiyatına gelince rakamlar çok fahiş.
    En yiy balatayı piyasadan 200 tl ye alıp 50 tl yede taktırabilirdiniz.
    Zaten balatalar garanti kapsamında olan bir parça değil.Reno servislerinde de bizim qashqai balataları aynıdır. Oradan aracın orijinal balatasını 275 tl ye alıp bosch car serviceye 50 tl ye taktırırdınız.
    Verebileceğim blgilir şimdilik bu kadar.
    Dediğim gibi balatayı isteyin o balatalar yeni. Zaten balata eskidiğinde disk yüzeyinde çizikler ve oyuntular başlar. Buradan bile balatanın ne kadar eski olduğu aslında anlaşılır. Daha sonra tekrar o balataları takar kullanırsınız.
    İyi günler

• quote:

Merhaba

Aracım 25binde 2016 model balatalar sağlam daha ha benimki manuel o ayrı ama yinede çok erken bi de çok para vermişsiniz

• Arkadaşlar 2016 model 1.2 cvt qq aracımın yolculuk süresini gösterdigi ekran süreyi yanlış sayıyor 30 dk gidiyorum 22 dk felan gösteriyor var mı bu durumu yaşayan veya buna dikkat eden.
    Kronometreyle takip ettim kronometrenin 1dk saydigı yerde araçta 45 sn civarı görünüyor, arıza mı var yoksa yakıt ortalamasını düşük göstersin diye mi yapilmiş anlam veremedim.
    7.1 lt ortalama yakıt gösteriyor ama gerçek hesapta 8.5 lt civarı hesaplıyorum.
    Kafamda deli sorular, bilen varsa açıklarsa sevinirim yada sizde test edebilirseniz çok makbule geçer.

• robalo R kullanıcısına yanıt
    Aralık ilk haftası bende bakıma götürdüm, 2016 model 1.2 cvt garantisi bakımdan 2 hafta önce doldugu için 650 tl standart bakım fiyatı verdiler daha sonradan ön balataların degişmesi gerektigini ön balatalar için 350 tl fiyat teklif ettiler garanti bittigi için bu fiyat diye özellikle belirttiler, bakıma götürdügümde araç 33.500 km deydi.
    İstanbul trafigindeyim aşırı fazla fren kullanıyorum ama araçtan çıkan balataları gördügümde daha uzun süre giderdi, sizinkini biraz fazla abartmışlar.
    Ek olarak servisler garanti süreci içindeyken fiyatları x2 yapıyorlar 😔

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    İlginçlikler burada da bitmiyor...2. bakım servis ücreti kampanyalı 1600 TL diyorlar...Peki ilk defa gelen bi araç olsaydı ne kadar diye soruyorum 1550TL diyorlar..2. Bakımda ilkine ilave olarak yakıt filtresi (sensörlü) takılıyor ve sadece bu parça 430 TL cevabını alıyorum...Peki nasıl oluyor da aradaki fark 50TL oluyor ???

Çelişkilerini açık etmekden yana da bir rahatsızlıkları yok belli...Yorumu size bırakıyorum..
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Sizin bi ara akü mesajınız aklıma geldi de ben de aracım bakıma girmeden aküsüne de bir bakarmısınız dedim servise. 12V nin altına düştüğü için değiştirdik dediler..Ama akünün üzerinde marka felan hiç bir şey yazmıyor...Diğerinde Renault-Nissan yazıyordu diye hatırlıyorum...Servis orjinal kendi akümüzü taktık diyor..Bu kısmını fazla kurcalamadım..
  • robalo R kullanıcısına yanıt
    akünün arkasında nissan etiketini görürsünüz hava filtresinin kutu tafaına bakın
  • quote:

Sizin bi ara akü mesajınız aklıma geldi de ben de aracım bakıma girmeden aküsüne de bir bakarmısınız dedim servise. 12V nin altına düştüğü için değiştirdik dediler..Ama akünün üzerinde marka felan hiç bir şey yazmıyor...Diğerinde Renault-Nissan yazıyordu diye hatırlıyorum...Servis orjinal kendi akümüzü taktık diyor..Bu kısmını fazla kurcalamadım..
    Siyah bir akü müydü komple marka benim dw yazmıyo farklı bir dil vardı bilmiyorum ama iyi yapmışsınız benim 2.yıl bakımında biraz kışın geç alıyodu bakın dedim değiştirdiler 1 yıl geçti sorunsuz biniyorum

• Bu arada bugün eve dönerken hyundai servisinin yanından geçiyordum tabi tam emin olamadım ama sanki nissan bayi açılmış umarım doğru görmüşümdür (il k.maraş) çünkü antepe servise gitmekten gına geldi evime yakın bi de umarım doğrudur

• Arkadaşlar 1.2 si olup yağ eksiltme sorunu yaşayıp motor yaptıran varmı ben yaptırdım ama sorun gene devam ediyor Nissan yardımcı olmadı Bostancı’da yaptırdım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • QASHQAİ AKILLI ANAHTAR PİL DEĞİŞİMİ.
    Aracın akıllı anahtar pili zayıflamışsa nasıl değiştirileceğini anlatmaya çalıştım.
    Umarım faydalı bir videodur.

*Anahtarı açtığınızda içinden 2025 pil çıkmışsa daha önceki değişiminde yanlış pil takılmıştır. Doğru pil lityum 2032 dir.
    Pil değiştirildiğinde yeniden programlanma yapılmasına gerek yoktur.
    https://www.youtube.com/watch?v=22VP1T8QfxU&feature=youtu.be

facebook takip:https://www.facebook.com/groups/2457598584561251/

• Aracınızın motor marka model ve yılını öğrenebilir miyim. Bende 1.3 160bg scypack var, devir göstergeniz 0.9 olması gerektiği gibi. benim aracın devir 1000 de sabit ve düşmüyor bu durum aklımı kurcalıyor bana 1000 devir normal gelmiyor o yüzden soruyorum

• 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.