Şimdi Ara

Makyajlı Mitsubishi Space Star Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
2
Favori
10.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yillarin mitsubishi si ne hale gelmiş. Ne kadar üzücü
  • Gayet güzel tasarımı, hypermilling forumlarında dünyanın atmosferik olarak en az yakan aracı seçmişlerdi önceki kasasını. Tam bir japon kafası basit iş görür, hafif ve sorunsuz ve minumum parça. Bu sınıf bir araçtan ne siz ne bekliyorsunuz? Yalnız fiyatı konusunda bu araca gömmeye gerek yok bütün 0 ların liste fiyatı ortada. Bu TL’nin değeriyle ilgili. Bende isterdim dolar 2-3 lira olsun kdv + ötv maksimum %50 olsun 20-30 bin liraya alabilelim ama malesef.

Birde aynı sınıf araçlar içinde rafine farkı felan cok olmaz yani illaki vardır ama biri çöp diğeri altın gibi değil ufak farklar olabilir. Ancak yakıt tüketimi farkı aynı sınıf araçlar arasında belirgin olabilir. Bu da bu aracın artısı işte. Sınıfındaki atmosferik otomatik rakiplerinden belirgin daha az yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 29 Nisan 2020; 20:41:28 >
  • kibrit kutusu sıfatı çok yakışır bu arabaya... Tasarım falan hadi neysede bu aracın 127 bin TL olması
  • Kör oldum kaldırın şunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaximillianFoe

80 HP ₺127.000
    120 hp elegance passat 380 bine satılıyor
  • Merhaba bayadir yazmiyordum,.

Oncelikle bu arac 860 kg mi ne, yani 80 hp motor bu arabada performansli sürüş bile saglar merak etmeyin.

Cvt de hibrit cvt hem disli hem kasnak var gayet seri çalışıyor.

100km de 1900-2000 devirde cok rahat gidebiliyorsunuz ki attrage bu arabadan 100kg agir bu 1700-1800 devire bile dusebilir duz yolda.

Siz hala 2 havayastikli polo hindistan line lara, ford fiesta hindistanium paketlere para vermeye devam edin bu arabada tam otomatik klima, cc, 8 havayastigi, android auto, yagmur far sensoru, sis fari vb mevcut.

Ayrica al yagini suyunu koy torununa birak paketide lansmana ozel ucretsiz sunuluyor. Her mitsubishi gibi.

Devir tasarruf devri, bu araba benzinde dunyanin en az yakan atmosferik araci, kazara lpg de takarsaniz motorsikletten az yakarsiniz zira lpg ile gayet guzel calisan bir motoru var. hos bu ara petrol düştü ama er gec benzin tekrar 7-8 tl olacak kacari yok.

Kisaca, bu arac donanimli, kg beygir oranina gore performansli, ve evladiyelik saglamlikta ve cok ekonomik.

Ayrica bakimlari 20binde bir, trigeri zincir 3 litre yag aliyor, 3 bujisi var. Yani idame ettirmeside ekonomik bir arac.

Keske atttage i getirselerdi bagaj ve arka koltuk ferahligida olurdu..

Arac hakkinda hic bilgisi olmayanlar yazmasa keske okuyanlar gercek bilgi sahiplerinden birseyler ogrenseler.

Hayirli gunler®

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 30 Nisan 2020; 1:55:13 >

• tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Hocam attrage hakkında size katılıyordum ama şu an bu aracın pek bi mantığı yok gerçekten

Aracın tek numarası düşük yürütme maliyeti. Onun haricinde en ufak bi albenisi olmayan yok aracın. Ne iç mekânda bi albeni, ne bi kalite algısı, ne sürüş olgunluğu, ne konfor. Günümüz standartlarını karşılamayan bi araç resmen.

Ayrıca bu kadar maliyet odaklı bakıyorsak bu araca 128 bin vermek yerine 2.el olarak yarı fiyata aynı boyutta temiz bi araç alıp yıllarca sorunsuz binebiliriz. Yukarda da yazmıştım, 128 bin verilip şu iç mekana bakılmaz bana göre,

Makyajlı Mitsubishi Space Star Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Merhaba bayadir yazmiyordum,.

Oncelikle bu arac 860 kg mi ne, yani 80 hp motor bu arabada performansli sürüş bile saglar merak etmeyin.

Cvt de hibrit cvt hem disli hem kasnak var gayet seri çalışıyor.

100km de 1900-2000 devirde cok rahat gidebiliyorsunuz ki attrage bu arabadan 100kg agir bu 1700-1800 devire bile dusebilir duz yolda.

Siz hala 2 havayastikli polo hindistan line lara, ford fiesta hindistanium paketlere para vermeye devam edin bu arabada tam otomatik klima, cc, 8 havayastigi, android auto, yagmur far sensoru, sis fari vb mevcut.

Ayrica al yagini suyunu koy torununa birak paketide lansmana ozel ucretsiz sunuluyor. Her mitsubishi gibi.

Devir tasarruf devri, bu araba benzinde dunyanin en az yakan atmosferik araci, kazara lpg de takarsaniz motorsikletten az yakarsiniz zira lpg ile gayet guzel calisan bir motoru var. hos bu ara petrol düştü ama er gec benzin tekrar 7-8 tl olacak kacari yok.

Kisaca, bu arac donanimli, kg beygir oranina gore performansli, ve evladiyelik saglamlikta ve cok ekonomik.

Ayrica bakimlari 20binde bir, trigeri zincir 3 litre yag aliyor, 3 bujisi var. Yani idame ettirmeside ekonomik bir arac.

Keske atttage i getirselerdi bagaj ve arka koltuk ferahligida olurdu..

Arac hakkinda hic bilgisi olmayanlar yazmasa keske okuyanlar gercek bilgi sahiplerinden birseyler ogrenseler.

Hayirli gunler®
    2025 gibi bayiden sifir 2020 model aliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Hocam attrage hakkında size katılıyordum ama şu an bu aracın pek bi mantığı yok gerçekten

Aracın tek numarası düşük yürütme maliyeti. Onun haricinde en ufak bi albenisi olmayan yok aracın. Ne iç mekânda bi albeni, ne bi kalite algısı, ne sürüş olgunluğu, ne konfor. Günümüz standartlarını karşılamayan bi araç resmen.

Ayrıca bu kadar maliyet odaklı bakıyorsak bu araca 128 bin vermek yerine 2.el olarak yarı fiyata aynı boyutta temiz bi araç alıp yıllarca sorunsuz binebiliriz. Yukarda da yazmıştım, 128 bin verilip şu iç mekana bakılmaz bana göre,

Ikinci el mantiginiza katilmakla beraber, valla digerleride ahsap doseme ceylan derisi degil.

Hepsi plastik bu sinifta bir kac krom gorunumlu cafcafli suse kanip, 2 havayastikli araba almayi tercih edenlere sasiyorum asil.

Ici ne olursa olsun max 6 ay sonra alisacaksin zaten.

Tekrar ediyorum keşke boyle olmasa bizde ucuz fiyata guzel arabalara binebilsek ama devir artik ekonomi devrinide gecti, devir surdugun arabanin sana fayda saglamasi en azindan sana yuk olmamasi devri.

Attrage ve ss te tam bu tip araclar.

Az yakar, bakim maliyetleri düşüktür ve güvenilirdir ve donanimlidir. Ayrica 5 sene garantili.

Araci kac km sürdünüz bilemiyorum ama ben 80 bin kmdir abisini gayet konforlu ve surus dinamikleri bu yukseklikteki bir araca gore gayet iyi olarak sürüyorum.

B segmenti arabada ne konforu ne dinamiği arayacaksıniz onuda merak ettim. Yol tutus filan diyorsaniz ssi veya attrage i sürün sasiracaksiniz.

Ses gurultu vb diyorsaniz bu sinifta hangisi sessiz?

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 30 Nisan 2020; 1:32:32 >

• quote:

Ikinci el mantiginiza katilmakla beraber, valla digerleride ahsap doseme ceylan derisi degil.

Hepsi plastik bu sinifta bir kac krom gorunumlu cafcafli suse kanip, 2 havayastikli araba almayi tercih edenlere sasiyorum asil.

Ici ne olursa olsun max 6 ay sonra alisacaksin zaten.

Tekrar ediyorum keşke boyle olmasa bizde ucuz fiyata guzel arabalara binebilsek ama devir artik ekonomi devrinide gecti, devir surdugun arabanin sana fayda saglamasi en azindan sana yuk olmamasi devri.

Attrage ve ss te tam bu tip araclar.

Az yakar, bakim maliyetleri düşüktür ve güvenilirdir ve donanimlidir. Ayrica 5 sene garantili.

Araci kac km sürdünüz bilemiyorum ama ben 80 bin kmdir abisini gayet konforlu ve surus dinamikleri bu yukseklikteki bir araca gore gayet iyi olarak sürüyorum.

B segmenti arabada ne konforu ne dinamiği arayacaksıniz onuda merak ettim. Yol tutus filan diyorsaniz ssi veya attrage i sürün sasiracaksiniz.

Ses gurultu vb diyorsaniz bu sinifta hangisi sessiz?

Hayirli gunler

Alıntıları Göster
    Benim asıl bahsettiğim olay malzeme kalitesi değildi, tasarımdan bahsediyorum, 2000 model bi araçtan farkı yok, çağın gerisinde. Ben 6 ayda alışamam buna, yüzüm gülmez, keyif almam yani bu arabayı kullanırken. 130 bin para verip de böyle olması kabul edilemez.

Dediğim gibi o kadar maliyet odaklı düşündüğüm vakit böyle bi araca 130 bin verip binmem zaten, 65 bine daha iyi hissettirecek bir sürü güncel temiz araç var. Mis gibi onlar alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

2025 gibi bayiden sifir 2020 model aliriz.

Alıntıları Göster
    Orasini bilmem, amaciniz uzuuuun yillar ki bu uzunndan 10 seneyi filan kast ediyorum ulasim ihtiyacınızı cozmekse ( bu 10 sene icinde sifir sorun yasayarak ve mimimum isletme maliyetleri ile aile butcenize katki saglayarak) cok ideal araclardir mitsubishiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Benim asıl bahsettiğim olay malzeme kalitesi değildi, tasarımdan bahsediyorum, 2000 model bi araçtan farkı yok, çağın gerisinde. Ben 6 ayda alışamam buna, yüzüm gülmez, keyif almam yani bu arabayı kullanırken. 130 bin para verip de böyle olması kabul edilemez.

Dediğim gibi o kadar maliyet odaklı düşündüğüm vakit böyle bi araca 130 bin verip binmem zaten, 65 bine daha iyi hissettirecek bir sürü güncel temiz araç var. Mis gibi onlar alınır.

Alıntıları Göster
    Valla ben arabadan zevk alma donemimi geride birakali cok oldu, yas kac aile varmi butce ne durumda bilmiyorum ama bence en guzel araba ben istemedikce servise gitmeyen, sacma sapan arizalar cikarmayan, lpg ile uyumlu genis ic hacim ve genis bagaja sahip ve ortalama veya üstü guvenlik donanimina sahip arabadir.

Bunun haricinde tipmis, sekilmis, yok arabaya binince yüzümü gulumsetsinmis tiri viri bana kalirsa kusura bakmayın. ulkenim durumu, sartlar maliyetler ortada. Keske bizde 5bin tl ye corvete filan binebilsek o zaman bende arabadan zevk almayi oncelik siralamasinda basa koyardim ama bu ulkede araba alirken kriterlerim icinde degil.

Bu arada 65 bine anca 10 yasinda araba aliniyor artik temiz güncel ve 65 bine ne var piyasada? Otomatik olsun ve 100bin km alti olsun lutfen

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 30 Nisan 2020; 1:53:39 >

• Tam Türkiye arabası olmuş. Bu gelir seviyesine bu araba.
  • Kim napsın bunu arkadaş. 127 bin tl ver araba şahinle yanyana yürüsün.

Tipi honda city rakibi birşeymiş gibi duruyor.
  • quote:

Orasini bilmem, amaciniz uzuuuun yillar ki bu uzunndan 10 seneyi filan kast ediyorum ulasim ihtiyacınızı cozmekse ( bu 10 sene icinde sifir sorun yasayarak ve mimimum isletme maliyetleri ile aile butcenize katki saglayarak) cok ideal araclardir mitsubishiler.

Alıntıları Göster
    130 bin lira az para değil. Şahsen yaris, corsa veya fiesta almayı tetcih ederim. Mitsunun işletim maliuwti neden ucuz? Servisleri mi ucuz, yedek parçası mı ucuz? Neyi ucuz?
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Kia picanto 116bin tl, 10bin tl cepte kalip buna da bakilabilir :))

• Japonlar da bir garip yıl 2020 hala atmosferik motor , ulan Mitsubishi evoları yapanda sizsiniz seneler önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalet sürücü 33

130 bin lira az para değil. Şahsen yaris, corsa veya fiesta almayı tetcih ederim. Mitsunun işletim maliuwti neden ucuz? Servisleri mi ucuz, yedek parçası mı ucuz? Neyi ucuz?

Alıntıları Göster
    Servis bakim ucreti, diger markalara gore cok ucuzdur, ayrica cok gec parca degistirir.

Bir onceki arabam mitsubishi colt idi sifir aldim 156binde sattim amortisor balata vb haric hicbir parcasi değişmedi bu surec zarfında.

Ayrica bu araba özelinde, bakimlari 20binde bir, trigeri zincir degismiyor, bujileri 120 binde degisiyor ve sadece 3 adet, 3litre yag kullaniyor. Cvt sivisi honda gibi sik degismiyor 80 binde bir degisiyor vb.

Hala fiyata takilan guzel kardeslerim var, sanirim yaslari geregi piyasanin ne halde oldugundan bir haberler.

Artik b segment fiyati bu malesef aci ama gercek. Fiesta alirim diyen fiestanin 170bin tl oldugunun farkinda mi acaba evet daha fazla oyuncagi var ama 170bin lira. Fiesta demisken artik full set havayastigi ile geliyor fiesta hakkindaki ilk mesajimdaki elestiriyi geri aliyorum.

Bu arada fiesta otomatik modern teknolojik cagdas turbo motoru ile 0-100 12.5 saniye,

ss sozde ilkel elektrikli bisikletten hallice atmosferik motoru ve en performans dusmani sanziman turu olan cvt sanzimani ile 0--100 u 13.5 saniye.

1 saniye icin mi bu kadar tantana

1 saniye mi modern ile ilkel arasindaki o muazzam fark?

Ustelik modern cagdas 6 ileri otomatik fiesta sehirici tuketimi 7.3 iken, nuh nebiden kalma ilkel atmosferik cvt ss 5.7 litre tuketiyor.

Allahtan modernmis 1 saniye daha hizli gidecegim diye fazladan 1.6 litre yakit tuketiyorsunuz.

Bugunum fiyatlarıyla bile 100bin kmde 8bin tl sirf burdan zarardasiniz fiestaniz varsa

Benzin eskisi gibi oldugunda fark 11bin liraya cikacak.

Buda fiesta yerine ss tercih ederek 100bin km icin bütün bakim ve lastik masraflari aslinda bedavaya geliyor demek.

Ama evet 1 saniye daha hizli modern bir motoru var fiestanin, fazladan yakit parasi vermeye deger bencede.

Birileri sizi kandiriyor olmasin modernim ben diye?

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 30 Nisan 2020; 4:54:13 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.