Şimdi Ara

Makyajlı Mitsubishi Space Star Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
2
Favori
10.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jazzda 105 bin kmde değiliyor. 120 bin km afaki değil yani

Edit: lancer için 105 bin mil demiş mitsu buji değişimi için
    Makyajlı Mitsubishi Space Star Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriceClassic -- 30 Nisan 2020; 22:7:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

Jazzda 105 bin kmde değiliyor. 120 bin km afaki değil yani

Edit: lancer için 105 bin mil demiş mitsu buji değişimi için
    Makyajlı Mitsubishi Space Star Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri
    Yani, adam bir de her bakimda filtreleri degistir filan demis gulermisin aglarmisin,

Alışmışlar masraflı arabaya tuhaf geliyor tabi bu arabalar.

Simdi bunun trigeri degisimiyor diyecegim adamin kalbine inecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 30 Nisan 2020; 22:39:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Yani, adam bir de her bakimda filtreleri degistir filan demis gulermisin aglarmisin,

Alıntıları Göster
    Bence deme öyle şeyler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalet sürücü 33

120bin kmde buji mi değişir ya. Erir o bujiler. Hem çok yakar hem de performansı düşürür. Ben size doğruları anlatmaya devam edeceğim gene de. Her yağ değişiminde yağ filtresini değiştir, hava filtresini de değiştir. Sene de bir kez de polen filtresi değiştir. Bujileri de her 40bin kmde değiştir. Bunlar sana tasarruf olarak geri döner.

Alıntıları Göster
    Bilgisiz olup bilgiliymiş gibi yazmak sadece bizim millete özgü zannımca ortada bir bilgi var ama eksik mi değişmiş olabilir mi diye hiç düşünmüyoruz, üstüne inatla savunulur. Şu yazdıkların artık çoğu araç için geçerli tabirler değil. 20 sene önce her araç için doğruydu.

Birçok tip buji vardır senin 40 binde değişir dediğin bakır/nikel bujiler 40-50 yıllık teknoloji en büyük dezavantajı dayanıksız olması avantajı ucuz olmasıdır.

Bir tık dayanıklısı platin bujide uçtaki platin nikelden daha dayanıklı bir malzemedir. 80-100bin km dayanır bakırdan daha pahalıdır.

Gelelim İridyum bujilere piyasadaki en dayanıklı bujilerdir. Platinden daha dayanıklıdır tam yanma sağlar günümüzde birçok marka kullanır. İridyum buji kullanan araçlara dandik bakır buji takarsanız hissedilir bir performans kaybı olacaktır. Gelelim değişime bu bujiler 120-160bin km bandında değişir.

• Herkes neden beygire takılmış anlamıyorum.
    Kg başına düşen beygir oranı kaç önce onu bir hesaplayın da ondan sonra yorum yapın.
    Yakıt,vergi,bakım vs olarak yürütme maliyeti daha düşük bi araba gösterebilir misiniz?

Valla devir tasarruf devri.millet artık cebine bakıyor.poposunun rahatlığına değil.
  • Benim anlayamadığım bu japonların alayı neden cvt şanzımanda takılıp kaldı. ? Marka isimleri kendilerini kanıtlamış bir toyota olsun mitsubishi honda olsun nisssan mazdaya bile kimse burun kıvırmazken yenilik yapma ihtiyacı neden duyulmuyor çözemiyorum. Japonların amerikan pazarında lider olduklarını biliyoruz ordadamı işleyiş bu şekilde yoksa bizim gibi ülkere ne koysan gider mantığımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saigo

Benim anlayamadığım bu japonların alayı neden cvt şanzımanda takılıp kaldı. ? Marka isimleri kendilerini kanıtlamış bir toyota olsun mitsubishi honda olsun nisssan mazdaya bile kimse burun kıvırmazken yenilik yapma ihtiyacı neden duyulmuyor çözemiyorum. Japonların amerikan pazarında lider olduklarını biliyoruz ordadamı işleyiş bu şekilde yoksa bizim gibi ülkere ne koysan gider mantığımı?
    Cvt yerine ne koysalardi?

Bu segment araba icin en ideali cvt dir.

80 hp motorla baska hangi sanzimanda duz yolda 1800-1900 devirde 100km ile gidebilirsiniz?

Ayrica bu araçtaki sanzimam hibrit cvt, 1-2 vitesler tam otomatik disli sistemde, digerleri kasnak uzerinde zaten diger vites diye birsey yok arabada bildigimiz anlamda vites yok,sanziman oranina bakarsaniz 7.5-8 ileri arasi bir sey ama siz surerken yag gibi akiyor vites degisimi diye birsey yok.

Hibrit sistem ile cvtlerde gorulen kalkislardaki hantallikta engellenmis.

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 1 Mayıs 2020; 10:11:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

Bu torkta bu beygir gücünde nereye gidicek arkadaş. Bunun teknik özelliklerine baksan ne olur bakmasan ne olur.
    Konuşmaya değecek bir araba bile değil
    İşte sadece arabanın tork ve beygirine bakarak aracın gidip gitmeyeceğini anlayan cahil cühela birisi daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Alıntıları Göster
    ben asx'le istanbul tem'de (tabi bir pazar sabahı ve yollar bomboşken) 80 km cc açık sabit hızla 4.9 litre / 100 km/h ortalama tüketimle küçükçekmece'den karşıya maltepe'ye gittiğimi söyledim, hatta resim ve videoyla da ispatladım kimseyi inandıramadım hatta asx gruplarında da benim gibi deneyip aynı tüketimi tutturduğunu söyleyen adamlar vardı onlar da inandıramadılar

yine istanbul'dan ankara'ya cc'yi 120 km hıza sabitleyip 5.6 litre ortalama tüketimle gittim geldim yine inanmadılar.

kullanmak lazım. kullanmayanlar konuşuyor şimdi trigeri değişmiyor dedin ya fanboy ilan edileceksin halbuki doğru söylüyorsun.

• ruzgarnufel kullanıcısına yanıt
    Verimliliği hesaba katmıyorum araba zaten atmosferik derken ?
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Arabanın az satılması kötü olduğu anlamına gelmez.
    Ferrari de az satıyor.
    Bentley de az satıyor.
    Ne bilim Lamborghini de az satıyor.
    Bu kötü olduğu anlamına gelmez ki.
  • M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Bunların az satmasıyla space starın az satması bir mi

Onlar egzotik modeller olduğu için az satıyor, space star kötü bi araç olduğu için az satıyor.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Verimliligin 4 tekerlisinden bahsediyoruz verimliligi hic sayma ne demek?

Bu arac hybrid olmayan en az yakit tuketen atmosferik motora sahip.

Daha ne yapsın verimli olmak icin yakit mi uretsin?

Herkesin derdi sizler gibi yaris yapmak degil, aile gecindiren adam icin hp nin torkun ne onemi var, sanki evodan iyi gidiyor filan yazilmis, salt ekonomi arabasi imalat amaci belli sonuç belli.

Bos bos konusuyorsunuz yok karburatorlu makine yanından uzar gidermis evet uzatlr gider ama yaklasik 4 kati yakit tuketerek.

Kapis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 1 Mayıs 2020; 16:13:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Bunların az satmasıyla space starın az satması bir mi

Onlar egzotik modeller olduğu için az satıyor, space star kötü bi araç olduğu için az satıyor.
    Yae neye gore kotu?

Az yakiyormu evet

Ortalama ustu guvenligi varmi evet

Uzun omurlu mu? Sorunsuz mu? Evet

Donanimli mi evet

Sorunsuz sanzimani var mi evet.

E nesi kotu

Ha dizayni cagdisiymis yok zevksizmis yok icine binince gulmezmissin.

Yaw arkadas herkesin beklentileri oncelikleri bir degil.

Sen icinde kahkahalar atacağın i-10 u al sonra otomatik viteste 9-10 litre tüketince de bakalim gulumsemen devam edecek mi.

Esimde otomatik i-10 var bizzat şahidim tüketimine

Hayirli gunler

• tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Yav kötü işte, az yakması dışında özelliği olmayan bi araba

Milletin beklentisi kişiden kişiye değişir diyorsan dergiciliğin test editörlerinin incelemelerine bakarsın,

Top gear, 10 üzerinden 3 puan. Pahalı, yavaş, sürmesi korkunç, yeteneği hissi, zevki, hiçbir şeyi olmayan metal yığını demiş adamlar. Artılarında yakıt ekonomisi var evet az yakıyormuş...

https://www.topgear.com/car-reviews/mitsubishi/mirage

Carwow 10 üzerinden 2

https://www.carwow.co.uk/mitsubishi/mirage

Motor1 10 üzerinden 3.9

https://www.motor1.com/reviews/364656/2019-mitsubishi-mirage-review/

Bu araç üzerine daha fazla konuşmaya gerek yok, az yakıyor diye alınabilir, az yakıyor diye bu arabaya 130 bin vermek de hangi mantığa sığar bilinmez...

İ10 bu arabadan çok daha gelişmiş, modern ve rafine bi otomobil. Space star rakip bile olamaz. Manuelini kullandım, space stardan fazla yakmıyor, eski kasa otomatiği de 1.5 litre fazla yakıyor. 3-4 litre fazla yaksa da bin kere değer. Ki yeni kasası artik daha ekonomik, yarim litre fark olur veya olmaz.

Ama sizin bi mitsubishi modeli karşısında başka bi arabaya iyi diyemezsiniz orası ayrı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 1 Mayıs 2020; 16:42:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Yav kötü işte, az yakması dışında özelliği olmayan bi araba

Milletin beklentisi kişiden kişiye değişir diyorsan dergiciliğin test editörlerinin incelemelerine bakarsın,

Top gear, 10 üzerinden 3 puan. Pahalı, yavaş, sürmesi korkunç, yeteneği hissi, zevki, hiçbir şeyi olmayan metal yığını demiş adamlar. Artılarında yakıt ekonomisi var evet az yakıyormuş...

https://www.topgear.com/car-reviews/mitsubishi/mirage

Carwow 10 üzerinden 2

https://www.carwow.co.uk/mitsubishi/mirage

Motor1 10 üzerinden 3.9

https://www.motor1.com/reviews/364656/2019-mitsubishi-mirage-review/

Bu araç üzerine daha fazla konuşmaya gerek yok, az yakıyor diye alınabilir, az yakıyor diye bu arabaya 130 bin vermek de hangi mantığa sığar bilinmez...

İ10 bu arabadan çok daha gelişmiş, modern ve rafine bi otomobil. Space star rakip bile olamaz. Manuelini kullandım, space stardan fazla yakmıyor, eski kasa otomatiği de 1.5 litre fazla yakıyor. 3-4 litre fazla yaksa da bin kere değer. Ki yeni kasası artik daha ekonomik, yarim litre fark olur veya olmaz.

Ama sizin bi mitsubishi modeli karşısında başka bi arabaya iyi diyemezsiniz orası ayrı...
    Bana i10u anlatma 1100kg araca 69hp motor koymuşlar birde klasik tork konvertoru koymuslar olmus israf makinesi.

Rahat2-3bin km kullanmisligim var.

Hayir efenim mitsubishiler hakkinda da kötuyse kötü derim ss surmedim ama yol tutusu, manevra kabiliyeti benzer oldugu icin sizde surmeden testlere bakip konuşmayın derim.

Hayirli gunler

• tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Sürdüm ki konuşuyorum

Benim konuştuklarımı yersiz yere eleştirdiğiniz için de testlerden örnek verdim, herşey net, 10 üzerinden 2 puan alabilme başarısını gösteren bi araç space star. Yeni i10 9 puan aldı aynı testten.

Tekrar yazıyorum özellikle yeni kasa i10 ile space star rakip bile olamaz. 2011/12 yılında çıkan 2000 yılı temelli iç mekanı ve sürüş hissi olan aracı 2.defa makyajlayıp ısıtmışlar milletin önüne koyuyorlar da kimse yemez bu yemeği...
  • bunu alana üstüne para vermeleri gerekir
  • 80.000 e verseler alınır
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.