Şimdi Ara

Makyajlı 2020 Opel Astra'nın Türkiye fiyatı belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
7.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Opel’in geçtiğimiz yıl “gelmiş geçmiş en verimli Astra” iddiasıyla tanıttığı makyajlı Opel Astra’nın fiyatı belli oldu. Şubat sonu itibariyle satışa sunulacak makyajlı Opel Astra fiyatı 169 bin 900 TL’den başlıyor.

Makyajlı Opel Astra, tasarım alanında küçük teknoloji ve motor tarafında ise oldukça önemli yeniliklerle karşımıza çıkmıştı. Makyajlı Astra ile ilgili altı çizilen noktalar ise hava sürtünme katsayısının 0.26 Cd’ye çekilmiş, CO2 emisyonunun %19 oranında düşürülmüş, yeni nesil motorlar sayesinde yakıt tüketiminin de azaltılmış olmasıydı.

Ayrıca Bkz.Makyajlı Opel Astra tanıtıldı: Gelmiş geçmiş en verimli Astra

Makyajlı Opel Astra ülkemizde 110 beygirlik 1.2 litre ve 145 beygirlik 1.4 litre benzinli motorlarla satın alınabilecek. Düşük hacimli motorda 6 ileri manuel, diğerinde ise 7 ileri CVT şanzıman tercih edilebilecek. Makyajlı Opel Astra’yı dizel-otomatik kombinasyonuyla satın almak isteyenler içinse 122 beygirlik 1.5 litre dizel motor ve 9 ileri AT-9 otomatik şanzıman seçeneği mevcut.

Makyajlı Opel Asta’nın donanım paketleri Edition, GS Line ve Elegance’dan oluşuyor. Fiyatlar ise şöyle:

1.2 benzinli MT-6 110 hp Edition 169.900 TL
    1.4 benzinli CVT 145 hp GS Line 194.900 TL
    1.5 dizel AT-9 122 hp Edition 198.900 TL
    1.5 dizel AT-9 122 hp GS Line 209.900 TL
    1.5 dizel AT-9 122 hp Elegance 235.900 TL

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Makyajlı Opel Astra tanıtıldı: Gelmiş geçmiş en verimli Astra

• haci adam sanan gore yapmiyor.

burada insanlar alabiliyor.

gecen gun birader audi magzasina goturdu.

cok iyi fiyatlar var.

su ulkede kari koca calisip eline dusuk fiyat olan 3000 euro net gecse bile, bir a6 alinir. 20.000 km de a6 lar var 2.0 tdi deri kaplama vs. fiyatlar 30.000 eurolarda.

soyle hesap cakayim sana

tek cocuklusun, esin ve sen asgari ucret aliyorsun 3000 evine giriyor. 200 de cocuk parasi 3200 euro. 600 kira ver elektrik su internet icinde. 400 euro mutfak masrafin, 500 de oyle ye. 250 vergin + benzinin + 250 de aylik finanzirung = 1200 euro cebine kaliyor.

adam arabayi 5 seneligine 249 euroya sana satiyor (11.000 euro pesin veriyorsun)...

ben su anda issizlik maasina ciktim. 2 sene calistim .esimle calisirken 4200 euro para aliyorduk + 200 euro cocuk parasi ile ortalama 4400 ... ama ben cok para dagittim. hatunun ailesine para verdim, kendi babama para verdim sonucta geldigimde o bakmisti 2500 euro kadar. dugunumu yaptim oraya gitti.

dugun bos is aslinda. valla 8000 de dugune harcadim. ustune tatil falan... o sene biriktirdigim 10.000 euro gitti havaya. gecen sene de esim calismak istemedi birakti.

su ulkede kari koca asgari ucret alsan yine gecinirsin. hem de a6 ile
    su anda ben 1241 euro arbeitlosungeld yani issizlik parasi aliyorum. 600 euro kiram var. 2 odali evde yasiyorum ayri mutfak ev. 490 kira (isima su gideri azalinca adam 490 a dusurdu 510 eurodan cunku normal kira 320 euro isinma su sicak su ve bahce bakimi parasi ile 510 euro oluyor ki buna nebenkosten denir.yani kira ile kira vergileri gibi dusun),
    iste 490 euro yaninda 70 euru aylik elektrik, 29 euro internet var. elektrk sabi aliniyor ve yil sonunda hesaplaniyor. fazla odeme yapildi ise sana geri odeniyor, cok harcamis isen extra oduyorsun.

mutfak masraflari 100-120 euro haftalik.

200 euro cocuk parasi var yatan her ay.

yani su halde bile bana geriye 400 euro kaliyor harcamam icin.

ama almanya da minimum evli 3 cocuklu ailenin yasami icin hesaplanmis para 1480 euro. bu paranin altinda gelirin varsa ( anne baba icin 420 er euro + 8 euro sicak su parasi her ay, cocuk icin 420 euru + cocuga verilen 200 euro yani toplamda 1480 euro). benim 1240 + 200 cocuk parasi 1260 ciktigindan job center size ancak 20 euro ek yarim yapabiliriz aradiki fark o kadar cunki dedi. ben istemedim.

sonra kindergeld e basvurmamizi soyledi kadin. bu ay sonuna cikarsa 170 euro ek cocuk parasi alicam yani 370 euro cocuk parasi gelecek her ay.

whongeld alicam kira yardimi. o da 380 euro vs gelecek. yani toplamda 1800 euroya yakin para alicam calismadan, etmeden 1 sene boyunca.

eger is bulamazsa devlet bana abreitlosungeld den arbeitlosungeld 2 ye yani Harz4 e gecicem. bizim almancilar cok iyi bilir. bir baska deyis ile, ayni parayi hayat boyu somurmeye devam edicem.

o yuzden buralarda 3 cocuktan asagiya bir arap veya zenci aile goremezsin. 3 cocukla beraber cocuk basina dusen para 200 eurodan 235 euro cikiyor. yani 3 cocukta 700 euro aliyorsun , daha buyuk kiraya cikiyorsun ve daha yuksek kira yardimi aliyorsun.

ben buna "solcu liberal alman salakligi" diyorum. ben 2 sene calsitim. benden sende toplam 12.000 euro vergi kesti alman devleti. Muhendis olarak calissam bu para 20.000 ne cikacakti. yani okuyup ugrasmak yerine, almanya da bas 5 cocugu devlet sana da karina da cocuklarina da baksin...
  • Sedan beklerken neler geliyor hayret doğrusu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Astranın üretildiği günden bu yana rakibi golf olmuşdur sonraki rakipleri focus, leon, 308, megan hb gibi araçlar olmuşdur..

Bu rakiplerine göre performans, yakıt, donanım, fiyat karşılaştırılması yapılması gerekir.. Sonra alınabilir yada almaya değmez olucağı belli olur.

Bir gerçek varsa astranın artık öyle eski kendi segmentinde bir iddası gücü kalmadı. Buna opel in psa grubuna satılmasıda.etki.etti...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opel Astra 240.000 TL olmuş...
    Çok değil 2016 da 80.000 TL ye almayanı dövüyorlardı.

Döviz kurunun güncelleyip (3,0 TL vs 6,0TL) vergileri o günkü hale getirdiğimizde 160.000 TL olması gerekiyor fiyatın. 80.000 TL o günkü vergiler ile bugünkü vergiler arasındaki farktan geliyor.

• 235 gayme astra ya vereceğime 228 gaymeye canavar gibi superb alırım;

1.6 TDI SCR 120 PS DSG Premium 228.500 TL

ölü doğmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Musty3535123

235 gayme astra ya vereceğime 228 gaymeye canavar gibi superb alırım;

1.6 TDI SCR 120 PS DSG Premium 228.500 TL

ölü doğmuş.
    haci adam sanan gore yapmiyor.

burada insanlar alabiliyor.

gecen gun birader audi magzasina goturdu.

cok iyi fiyatlar var.

su ulkede kari koca calisip eline dusuk fiyat olan 3000 euro net gecse bile, bir a6 alinir. 20.000 km de a6 lar var 2.0 tdi deri kaplama vs. fiyatlar 30.000 eurolarda.

soyle hesap cakayim sana

tek cocuklusun, esin ve sen asgari ucret aliyorsun 3000 evine giriyor. 200 de cocuk parasi 3200 euro. 600 kira ver elektrik su internet icinde. 400 euro mutfak masrafin, 500 de oyle ye. 250 vergin + benzinin + 250 de aylik finanzirung = 1200 euro cebine kaliyor.

adam arabayi 5 seneligine 249 euroya sana satiyor (11.000 euro pesin veriyorsun)...

ben su anda issizlik maasina ciktim. 2 sene calistim .esimle calisirken 4200 euro para aliyorduk + 200 euro cocuk parasi ile ortalama 4400 ... ama ben cok para dagittim. hatunun ailesine para verdim, kendi babama para verdim sonucta geldigimde o bakmisti 2500 euro kadar. dugunumu yaptim oraya gitti.

dugun bos is aslinda. valla 8000 de dugune harcadim. ustune tatil falan... o sene biriktirdigim 10.000 euro gitti havaya. gecen sene de esim calismak istemedi birakti.

su ulkede kari koca asgari ucret alsan yine gecinirsin. hem de a6 ile

• yeni kasası çıkmadan alınmaz daha çöp motorlarla idare ettiriyorlar. Insignia da aynı şekilde.
  • Bu kadar donanımlı mı bilmiyorum ama bu paraya neredeyse 2 adet sıfır araç var.

• Opel Astra 1.6 atmosferik yeni kasa Sedan hafifletilmiş bir kasa ile gelmeliydi, Türkiye için bu özellikler rağbet görür, Corolla bile hibrit ile birlikte 1.6 Sedan yeni kasayı çıkardı. Türkiye'de davam etmek istiyorsa bu gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speed001 -- 10 Şubat 2020; 17:15:55 >
  • Bu ne oğlum bıyığı var gibi.

• Motor ve şanzıman seçenekleri berbat... Cvt nedir Allah aşkına koy 8 yada 9 ileri tam otomatik şanzıman...
  • Bu fiyatlarla bu aracın sınıfında hiçbir şansı olmaz. Millet gider C-Suv alır bu fiyata hem geniş hem rahat. Peugeot 3008, citroen C5-aircross, renault kadjar vs..

• OHA

• astraya 200 bin he vay be ne hallere düştük
  • Fransızlara satıldıktan sonra Fransız bıyığı şart.

• Şimdi anlaşıldı neden stoklarda araba kalmadığı.... 150bin tl olan ortalama araba fiyatları (evet... burası çok önemli...) 200 bin tl olmuş....

• Şu fiyatlara bak ya

• ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    Almanya'da misiniz hocam?

• 2017 şubat ayında , dinamik paket (+kış paketi1) dizel otomatik aracı tam 91.000 TL’ye aldık. Dolar bazında hesaplarsak ve dolar 3.6 tl desek ; $25.277.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.