Şimdi Ara

Maket Araba Yapıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
4
Favori
2.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 17
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 12
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 17 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kıraslan (12 mesaj) Sturmgeist (7 mesaj) Ben Kemal Geliyorum (2 mesaj) Mr.Power (1 mesaj) DeArAnGeL (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (12 mesaj) Tablet (2 mesaj) (1 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4370 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Sahibi olduğum Tempra marka aracımın maketini yapmaya karar verdim. Daha önce de defalarca maket yapmama rağmen uzun yıllardır maketten uzak kaldığım için birazcık hamlamışım.

Tamamen kartondan bir model olacak. Aracın köşeli tasarıma sahip olması maketi yaparken oldukça kolaylık sağladı bana. Maketin % 40'lık bölümü bitti.

Bu aracım;

Bu da onu baz alarak yapmaya başladığım maketim;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kıraslan -- 7 Kasım 2014; 1:50:33 >

|
    |

• Binbaşı
    1322 Mesaj
    Doğanımın tam ölçülerini bilsem bende istiyorum maketini yapmayı bu arada çok güzel gidiyor devamını merakla bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Kurmay Albay
    17712 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: laptop arası köfte

Sahibi olduğum Tempra marka aracımın maketini yapmaya karar verdim. Daha önce de defalarca maket yapmama rağmen uzun yıllardır maketten uzak kaldığım için birazcık hamlamışım.

Tamamen kartondan bir model olacak. Aracın köşeli tasarıma sahip olması maketi yaparken oldukça kolaylık sağladı bana. Maketin % 40'lık bölümü bitti.

Bu aracım;

Bu da onu baz alarak yapmaya başladığım maketim;

güzel bir çalışmaya benziyor eline sağlık takipteyim

• Yarbay
    4906 Mesaj
    Maşallah şimdiden güzel.Gözüküyor İnşallah devamı gelir t.o.f.a.s.t.e.a.m diye bir sitede görmüştüm 131 in maketini yapmıştı birisi far,stop,lastik,jant vs gibi şeyler için fikir verebilir bir göz atın isterseniz.

Aradaki noktaları kaldırıp aratin hocam **** veriyor ne saçmalık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoctorEconomy -- 7 Kasım 2014; 1:55:38 >
    |
    |
  • Yarbay
    4370 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: DoctorEconomy

Maşallah şimdiden güzel.Gözüküyor İnşallah devamı gelir t.o.f.a.s.t.e.a.m diye bir sitede görmüştüm 131 in maketini yapmıştı birisi far,stop,lastik,jant vs gibi şeyler için fikir verebilir bir göz atın isterseniz.

Aradaki noktaları kaldırıp aratin hocam **** veriyor ne saçmalık.
    Korkut bey'in sitesini diyorsunuz sanırım... Evet, kendisi bu konuda muhteşem eserler ortaya çıkarmış değerli bir abimizdir.
    |
    |
  • Binbaşı
    1322 Mesaj
    Benim arabanın makedini yapan birine temizinden 50 lira verebilirim citden 93 doğan slx bordo

• Yarbay
    3416 Mesaj
    Güzel çalısma İşsiz değilsindir umarım

• Yarbay
    4320 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FreudeAmFahren

Ben de kartondan maket yapardım. Sonradan boşladım. Gerçeği olunca pek de fırsat olmuyor. Yaptıklarımı saklıyorum. Tucker Torpedo, Suburban, Toros Limuzin, Hummer H1 gibi çalışmalarım var.
  • Yarbay
    8374 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ben Kemal Geliyorum

Ben de kartondan maket yapardım. Sonradan boşladım. Gerçeği olunca pek de fırsat olmuyor. Yaptıklarımı saklıyorum. Tucker Torpedo, Suburban, Toros Limuzin, Hummer H1 gibi çalışmalarım var.

Alıntıları Göster
    Elinize sağlık
    |
    |
  • Yarbay
    4370 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Günde 14 saat çalışıyorum. Yoksa bu şimdiye çoktaan bitmişti
    |
    |
  • Yarbay
    4370 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: kıraslan

quote:

Günde 14 saat çalışıyorum. Yoksa bu şimdiye çoktaan bitmişti

Alıntıları Göster
    Bugün sabah erken kalkıp asetat kağıdından aracın yan camlarını yaptım. Cam var mı yok mu belli değil. Sanırım başka bi malzeme kullanmalıyım. Ya da bir yolunu bulup birazcık koyulaştırmalıyım.

Orta konsol eklendi, kumanda panelinin olduğu kısımın ölçüsünü almak için kalıp yaptım. Dijital göstergeler ayrıntılı olmayacak, çünkü çok küçük :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kıraslan -- 7 Kasım 2014; 9:37:07 >
    |
    |

• Yarbay
    2280 Mesaj
    Şimdiden güzel olacağa benziyor. Konuyu takipteyim bakalim nasil birşey çikacak.

|
    |
  • Yarbay
    2179 Mesaj
    2.000 motor mu olacak eline sağlık çok iyi olacak gibi.

|
    |
  • Binbaşı
    1216 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: SonNn_

2.000 motor mu olacak eline sağlık çok iyi olacak gibi.
    http://forum.donanimhaber.com/m_89967467/f_//tm.htm#89967467

Bu konuyu incelemende fayda var.
    |
    |
    Bahsedilenler: laptop arası köfte
  • Binbaşı
    1322 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DH Konsey

Görme şansımız varmı çok merak ettim

• Yarbay
    3454 Mesaj
    Basarili

|
    |
  • Yarbay
    4320 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sturmgeist

quote:

Benimkiler bu konudaki kadar ayrıntılı değil. Kartonu kıvırıp pencerelerin içine koltuk çiziyordum. Fotoğrafları albümden silmişim. Zaten VGA kamerayla çekmiştim.Fotoğraf makinamın pillerini bulursam çekip koyabilirim.
  • Binbaşı
    1322 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Benimkiler bu konudaki kadar ayrıntılı değil. Kartonu kıvırıp pencerelerin içine koltuk çiziyordum. Fotoğrafları albümden silmişim. Zaten VGA kamerayla çekmiştim.Fotoğraf makinamın pillerini bulursam çekip koyabilirim.

Yinede görmek isterim

|
    |

• Yarbay
    4370 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

quote:

quote:

quote:

Yinede görmek isterim

Alıntıları Göster
    Farlar eklendiği zaman makete yavaş yavaş ruhunu kazandıracaktım. Fakat farları en son eklemeliyim. Çünkü kaput altına tekerlekler için zemin hazırlamalıyım. Ama araç farlar monte edildiği zaman nasıl olacak diye merak ettiğim için kabaca A4 kağıdına pilot kalemle çizim önüne emaneten tutturdum.

Gerçekte ise farlar 3 boyutlu, içine parlaklık kazandırmak için jelatin kağıdı kaplayacağım, dışına ise aydinger kağıdı kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kıraslan -- 10 Kasım 2014; 18:38:27 >

• Binbaşı
    1228 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kıraslan

Farlar eklendiği zaman makete yavaş yavaş ruhunu kazandıracaktım. Fakat farları en son eklemeliyim. Çünkü kaput altına tekerlekler için zemin hazırlamalıyım. Ama araç farlar monte edildiği zaman nasıl olacak diye merak ettiğim için kabaca A4 kağıdına pilot kalemle çizim önüne emaneten tutturdum.

Gerçekte ise farlar 3 boyutlu, içine parlaklık kazandırmak için jelatin kağıdı kaplayacağım, dışına ise aydinger kağıdı kullanacağım.

Alıntıları Göster
    Böyle uğraşlar görünce kendi halime çok üzülüyorum. Hayatım çalışmak ve uyumak ile geçiyor. Keşke boş vakitlerim olabilseydi.

Bu arada sonucu merakla bekliyorum.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Ko Cuce
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.