Şimdi Ara

mağazalarda koku yayan ortam kokulandırma cihazları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
6
Favori
58.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar hani bazı mağazalara girdiğimizde içeride kokan müthiş kokular var ya, işte bu kokuları yayan nano difüzyon prensibiyle çalışan küçük kule tipi cihazlar var. markalar bu cihazların mümessili veya imalatçısı firmalara imza kokular yaptırıyorlar.
    mesela bir markanın hangi avm de olursa olsun dükkanına girdiğinizde hep aynı koku var. örneğin LTB nin her mağazası aynı kokar dikkat etmediyseniz ilk fırsatta mağazaya girip bakın. bunun gibi birçok marka, otel v.b yerlerde var. referans listeleri olukça kabarık.

evimizin mis gibi kokması herkesin istediği birşeydir. bunun için çeşitli sprey kokular, kokulu mumlar, tütsüler, oda parfümleri v.b şeyleri deniyoruz. fakat kokular anlık kokup kayboluyor. fakat mağazalardaki bu cihazların yaydığı kokular hem çok geniş alana yayılıp, hemde çok uzun süre havada kalıyorlar.
    biraz araştırma yaptım genelde mağazaların tercih ettikleri scento ortam kokulandırma cihazı diye geçiyor. bu cihazı evime almayı çok istiyorum fakat fiyatı biraz el yakıyor. cihaz 1000TL kokuları ise 40TL idi son sorduğumda.

evinde bu cihazlardan kullanan, farklı marka ürün tavsiye edebilecek olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. kısa zamanda buhar şeklinde havaya parfüm saçan bu müthiş aletten almak istiyorum. tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum...

• sorduğum bu cihaz 1500m2 alana kadar etki ediyor. özellikle max fashion mağazalarının kendie ait bir kokusu var inanın o mağazaya daha yaklaşmadan koku gel buraya diyor. inanılmaz beğendiğim koku birşey alsakta almasakta eşimle mağazaya girip gezmeden avm den çıkamıyoruz. içeri girince birbirimize bakıp bu nasıl bir koku böyle diyoruz. LTB nin kokusu da çok güzel.

adamlar öyle bir sistem yapmış ki ilk defa gittiğiniz avm de gezerken kokuyu duyunca hemen o mağazanın yakında bir yerde olduğunu anlıyorsunuz. benim gibi koku hastası olanlar ne anlatmak istediğimi anlamıştır sanırım...
  • Bu kokular ortamda uzun süre kalınca etkisini kaybediyor diye biliyorum. O bir kaç saniye kokuyor dediğimiz kokular ortama yeni girenler için kokuyor aslında. Mağazalarda öyle. İlk girişte kokuyor ama alıştığımızdan dolayı bir süre sonra etkisini kaybediyor. Mesela eskiden haliçten geçince acayip kötü kokardı. Uzun süre kaldığınız zaman o kokuyu almaz olurdunuz. Bu koku etkisini kaybediyor diye değil aslında alıştığımız için olurdu. Haliçin kokusunun etkisini yitirmesi ne mümkün? Bence bu kokulara o kadar para vermenize gerek yok.
  • Sizin de söylediğiniz gibi bunlar profesyonel ürünler. Genelde havalandırma sistemine entegre ediliyor. O nedenle sürekli hoş koku verebiliyor. Evde bunu sağlamak zor ve onlara göre maliyetli. Ben bu konuların sağlık bakanlığı Izinleriyle uğraşıyorum. Musterilerimden glokal kurumsal koku firması bu işi yapıyor. Cihazları da var bi bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 7 Aralık 2012; 3:07:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabi ki bir süreden sonra ortamdaki kokuyu burun almıyor fakat bu cihazlar programladığın şekilde (haftalık bile programlanıyor.) koku yayma sıklığı ve miktarı değiştirebiliyor. asıl konu şu yaydıkları kokular diğer seçeneklerdeki gibi yapay değil çok doğallar. kokladıkça koklayasın geliyor.
    evine giren veya dış kapıyı açtığında merdivenden gelen geçen herkesin bu kokuyu soracağına eminim. ben işten gelince evime girip o kokuyu tekrar tekrar koklamak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

Sizin de söylediğiniz gibi bunlar profesyonel ürünler. Genelde havalandırma sistemine entegre ediliyor. O nedenle sürekli hoş koku verebiliyor. Evde bunu sağlamak zor ve onlara göre maliyetli. Ben bu konuların sağlık bakanlığı Izinleriyle uğraşıyorum. Musterilerimden glokal kurumsal koku firması bu işi yapıyor. Cihazları da var bi bakın.

sizin söylediğiniz scentlinq galiba netten aynı teknolojiye ait bir kaç cihaz firması buldum ama tabi referans önemli tabi. benim hasta olduğum kokuları mağazalara sorduğumda hep o cihazı gördüm. ayrıca havalandırma sistemine entegre cihazlar değildi. bir köşeye koymuşlar kendi kendine biraz üflüyor biraz duruyor harika birşey yani. tabi fiyatını bu kadar beklemiyordum.
  • aslında cihazın markasının önemi yok aynı prensiple çalışan daha uygun fiyatlı bir cihazı bulsam kokuyu nerden istersen oradan al... di mi?
  • valla bende 5 tane airwick var evin her yerinde,hepsine tek tek koku al pilini değiştir falan bıktım açıkçası.Ama evde 2 kişi de sigara içtiği için,dışarıdan eve girildiğinde güzel olmuyor koku olmayınca da.

1000tl veremem öyle bir alete ama ucuz yollu bir alternatifi olsa bende alabilirim.
    Koku olarakta çok koku kullandım,en güzel ve uzun süreli olanlar tatlı kokular oluyor.Gül,bahçe falan yalan yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biarkadasabakipcikicam

valla bende 5 tane airwick var evin her yerinde,hepsine tek tek koku al pilini değiştir falan bıktım açıkçası.Ama evde 2 kişi de sigara içtiği için,dışarıdan eve girildiğinde güzel olmuyor koku olmayınca da.

1000tl veremem öyle bir alete ama ucuz yollu bir alternatifi olsa bende alabilirim.
    Koku olarakta çok koku kullandım,en güzel ve uzun süreli olanlar tatlı kokular oluyor.Gül,bahçe falan yalan yani.

hocam bu kokuların en güzel yanı çok hafif kokular olması örnek verdiğim max fashion mağazasının kokusunu tarif edecek olsam sadece temizlik diyebilirim. zaten hoşuma giden tarafı da bu hafif kokusudur. bende faranjit olduğu için boğazım kolay tahriş oluyor beni mahvediyor. airwick ve bunun gibi cihazların kokusu bir süreden sonra çok rahatsız ediyor aleti kapatıyorum.

• bu aletlerin minyatür araba için olanları da olsa tadından yenmez vallahi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Walkeer

quote:

Orijinalden alıntı: Biarkadasabakipcikicam

valla bende 5 tane airwick var evin her yerinde,hepsine tek tek koku al pilini değiştir falan bıktım açıkçası.Ama evde 2 kişi de sigara içtiği için,dışarıdan eve girildiğinde güzel olmuyor koku olmayınca da.

hocam bu kokuların en güzel yanı çok hafif kokular olması örnek verdiğim max fashion mağazasının kokusunu tarif edecek olsam sadece temizlik diyebilirim. zaten hoşuma giden tarafı da bu hafif kokusudur. bende faranjit olduğu için boğazım kolay tahriş oluyor beni mahvediyor. airwick ve bunun gibi cihazların kokusu bir süreden sonra çok rahatsız ediyor aleti kapatıyorum.

böyle büyük firmaların izlediği belli taktikler var tabi,hangi renk insanları çeker ya da hangi koku gibi.Bende bugün marmara forum avm'deydim mağazalarının kapısının önünden geçerken zaten farklı farklı kokulara da geçiş yapıyorsun.

Airwick zaten 10 dakika kalıyor sonra gidiyor,aletin 9 dkda bir fıslaması lazım,o da mide bulandırıyor.
    Benim uyguladığım bir kaç deneme var mesala,saf kokular var adını unuttum şimdi ama küçük bir şişe de çilek özü gibi birşeydi bunu ampüle damlattığında ışık yandıkça odaya hafif tatlı koku yayıyor.
    Ama şöyle fişe takılıp elektrik ile çalışan max.150 lira olan bu işi yapıcak bir alet olsa güzel olur.
    Sizin işinizi bu nem alan cihazlarda görebilir bence,içine de koku damlatırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: samplus

Bu kokular ortamda uzun süre kalınca etkisini kaybediyor diye biliyorum. O bir kaç saniye kokuyor dediğimiz kokular ortama yeni girenler için kokuyor aslında. Mağazalarda öyle. İlk girişte kokuyor ama alıştığımızdan dolayı bir süre sonra etkisini kaybediyor. Mesela eskiden haliçten geçince acayip kötü kokardı. Uzun süre kaldığınız zaman o kokuyu almaz olurdunuz. Bu koku etkisini kaybediyor diye değil aslında alıştığımız için olurdu. Haliçin kokusunun etkisini yitirmesi ne mümkün? Bence bu kokulara o kadar para vermenize gerek yok.

Basit insan biyolojisi.Bir sure ayni kokan bir ortamda bulundugumuzda burnumuz o kokuyu yoksaymaya baslar.
  • Kışın kalorifer üzerine kap dolusu su ve suyun icine beğendiğiniz kokuyu sıkın. Buharlaşma ile birlikte odayı koku kaplar. Hasta olunca su+vicks yapıyorum odaya

• Kokuların aynısını bulmanız imkansız. Makinelerden daha çok masraf yapmak gerekir. O kokular firmalara, markalara özel olarak tasarlanıyor. Hiçbir markanın kokusu bir başka markada kullanılmıyor. Yani öyle "ben bu kokudan istiyorum" deyip parfüm alır gibi alamazsınız. Bu kadar zorlu bir iş olduğu için de sektörde fazla firma yok. En son bildiğim kadarıyla öyle ucuz bir alet de yok ucuz parfüm de yok.
    Ayrıca kalıcılık konusunda kimse tek başına karar veremez. İnsan vücudunun doğal özelliği olarak kokular güzel de olsa kötü de olsa kısa bir süre sonra algılanmaz. evin içinde dolaşıp 3-5 dakikada bir kontrol ederek kokunun kalıcılığını bilemezsiniz. Ben bildiğimiz oda parfümlerinden kullanıyorum. Hemen kokusu geçiyor gibi geliyor ama sıktıktan 4-5 saat sonra eve giren birisi ev ne güzel kokuyor diyor veya o kokuyu alıp söyleyebiliyor. Mağazaların kullandığı en pahalı makineleri en pahalı parfümleri de alsanız evinizde otururken 10 dakika sonra koku bitti diye şikayet edersiniz, memnun kalmazsınız.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

Sizin de söylediğiniz gibi bunlar profesyonel ürünler. Genelde havalandırma sistemine entegre ediliyor. O nedenle sürekli hoş koku verebiliyor. Evde bunu sağlamak zor ve onlara göre maliyetli. Ben bu konuların sağlık bakanlığı Izinleriyle uğraşıyorum. Musterilerimden glokal kurumsal koku firması bu işi yapıyor. Cihazları da var bi bakın.

sizin söylediğiniz scentlinq galiba netten aynı teknolojiye ait bir kaç cihaz firması buldum ama tabi referans önemli tabi. benim hasta olduğum kokuları mağazalara sorduğumda hep o cihazı gördüm. ayrıca havalandırma sistemine entegre cihazlar değildi. bir köşeye koymuşlar kendi kendine biraz üflüyor biraz duruyor harika birşey yani. tabi fiyatını bu kadar beklemiyordum.

Evet markası o. Kokular almanya dan geliyor.

• quote:

arkadaşlar hani bazı mağazalara girdiğimizde içeride kokan müthiş kokular var ya, işte bu kokuları yayan nano difüzyon prensibiyle çalışan küçük kule tipi cihazlar var. markalar bu cihazların mümessili veya imalatçısı firmalara imza kokular yaptırıyorlar.
    mesela bir markanın hangi avm de olursa olsun dükkanına girdiğinizde hep aynı koku var. örneğin LTB nin her mağazası aynı kokar dikkat etmediyseniz ilk fırsatta mağazaya girip bakın. bunun gibi birçok marka, otel v.b yerlerde var. referans listeleri olukça kabarık.

evimizin mis gibi kokması herkesin istediği birşeydir. bunun için çeşitli sprey kokular, kokulu mumlar, tütsüler, oda parfümleri v.b şeyleri deniyoruz. fakat kokular anlık kokup kayboluyor. fakat mağazalardaki bu cihazların yaydığı kokular hem çok geniş alana yayılıp, hemde çok uzun süre havada kalıyorlar.
    biraz araştırma yaptım genelde mağazaların tercih ettikleri scento ortam kokulandırma cihazı diye geçiyor. bu cihazı evime almayı çok istiyorum fakat fiyatı biraz el yakıyor. cihaz 1000TL kokuları ise 40TL idi son sorduğumda.

evinde bu cihazlardan kullanan, farklı marka ürün tavsiye edebilecek olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. kısa zamanda buhar şeklinde havaya parfüm saçan bu müthiş aletten almak istiyorum. tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum...

Hocam kokulari 40 tl demişsiniz.temin etmek istiyorum yardimci olur musunuz?

• Mesela Marmara Forum LTB nin mağaza kokusu çok hoşuma gidiyor :)) Her önünden geçişimde hasta oluyorum dışarı kadar gidiyo kokusu
  • Link varmi hocam merak ettim bahsettiginiz 1000 TL olan cihazi, ben duzenli olarak air wick aliyorum, neredeyse butun urunlerini odamda kullandim, kisisel tercihim , hava temizleme cihazi almak ve bununla birlikte uygun kokulandirma kullanmak..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzy_carpe

Link varmi hocam merak ettim bahsettiginiz 1000 TL olan cihazi, ben duzenli olarak air wick aliyorum, neredeyse butun urunlerini odamda kullandim, kisisel tercihim , hava temizleme cihazi almak ve bununla birlikte uygun kokulandirma kullanmak..

biraz geç oldu ama insanlar ilgisini çekmediği halde dalga geçer gibi şeyler yazdığından girmiyordum. ilgilenen arkadaşlara benim beğendiğim ve bahsettiğim ürünün linkini vereyim:

http://www.scento.com.tr/#/SCENTO
  • quote:

Orijinalden alıntı: MhmT 106 GTI

Mesela Marmara Forum LTB nin mağaza kokusu çok hoşuma gidiyor :)) Her önünden geçişimde hasta oluyorum dışarı kadar gidiyo kokusu

ltb benim dediğim scento marka üründen kullanıyor. sadece o mağazası değil tüm mağazalarında aynı koku var. markaya özel bir kokudur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.