Şimdi Ara

Mad Men (2007-2015) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
393
Cevap
7
Favori
14.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım karantina sürecinin bana kattığı en güzel şey bu diziye başlamak oldu. Bunca zaman nasıl izlemedim diye kendime kızmıyor değilim. Henüz 2.sezonu bitirdim ama her şeyiyle muhteşem bir dizi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Dizinin en beğendiğim noktaları, geçtiği dönem ve bir çok karakterin kişisel hayatına, kişisel gelişimlerine ve hayat hikayelerine dokunması. Yan karakterler var evet, ama bu karakterler süs olsun başrolü pohpohlasın diye konmamış oraya. Bu benim çok hoşuma gitti açıkçası.

Diziyi izlerken ataerkil düşünceyi ve ırkçılığı iliklerinize kadar hissediyorsunuz. O dönemde kadınlar sadece sekreterlik veya annelik yapabiliyorlar, siyahiler değil 2. resmen 10.sınıf insan muamelesi görüyorlar bu kısımlar çok enteresan geliyor bana.

En keyifli kısım ise don draper abimizin psikolojisini çözmek, olaylara onun baktığı gibi bakmak ve onunla empati yapmak. Bazen çok mutlu bi adam bazen çok mutsuz, bazen eşine çocuklarına çok düşkün bazen sanki onlardan nefret ediyor. Hala psikolojisini çözebilmiş değilim önümde daha 5 sezon var umarım başarabilirim

Benim gibi ağır ilerleyen, diyalogları kaliteli ve diyalog üzerine kurulan dizileri seviyorsanız bu diziyi de çok seversiniz.

Bu arada bu diziyle ilgili konusu senden bahsetmemek olmazdı.. Başlı başına izlemek için sebepsin. Şarap gibi kadın dedikleri tam olarak bu olsa gerek.

Mad Men (2007-2015)

• Bu diziyi bir kelime ile tanımlayacak olsam bu kelime "büyülü" olurdu sanırım. Öyle bir büyülüyor ki izleyiciyi, hiçbir aksiyona hiçbir tempoya girmeden her bölüm bittiğinde direkt olarak bir sonrakini açtırıyor ve buna asla pişman ettirmiyor. 1960-1970 arası dönemi ve o dönemin bir nevi kimliğini oluşturan olayları o kadar güzel yediriyor ki onlarca karakterden oluşan hikayesine, hayran olmamak mümkün değil. Karakter gelişimiyle, müzikleriyle, dönem atmosferiyle, senaryosuyla, oyunculuklarıyla, her şeyiyle 10/10.

Stan-Peggy ilişkisini çok istiyordum bir araya gelmelerine müthiş sevindim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İçindeki diyaloglarla efsane olmuş bir dizi.
  • İzlediğim en güzel dizilerden biriydi. O dönemi çok iyi yansıtmışlar. Dizi akmasa da kendini sıkmadan izletiyor.

Dialoglar karakterlerin gelişim falan çok iyi işlenmiş.

Sex, alkol, sigara bolca var.

Don Draper'ı oynayan abimiz oynanamamış yaşamış . Sigara içişi çok karizmaydı. Özlicem seni reis.

Don Draper'ın sıfırdan yükselişini izledik. Ara ara hüzünlendirdi. Sonu beklediğim gibi olmasa da beni tatmin etti açıkçası.

• BoJack Horseman kullanıcısına yanıt
    Güzel özetlemişsiniz

Bende Don'la Betty tekrar birleşir diyordum ama olmadı. Üzücü bir son oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Ya bir şey sorucam 1×13 te nasıl çocuğu oldu o kızın yani karnı siş değildi bir şey değildi bir şey anlamadım
    Spoiler ekleseniz iyi olur hocam.

Evet o çok saçmaydı, bir insan kilo alacak karnı şişecek ama hamile olduğunu çocuk doğunca anlayacak.

• Efsane 13 yıl önce bugün başlamış.

• Vay be ne diziydi.

Zamanında izlerken acaba sonu nasıl olacak diye meraklanıyordum. Son sahneden sonra bir donup kalmıştım sonradan kafama dank etmişti.

Böyle efsane bir dizi bir daha zor gelir.

• Yaklaşık bir sene önce izlemiştim ve çok beğenmiştim. Dönem dizilerinde zirveye oynayan bir dizi kesinlikle. Diziyi izlerken alkol ve sigara tüketimi tavan yapıyor baştan uyarayım izlemeyen varsa. Kurtlar vadisini izlerken bile bu kadar sigara içmiyordum.
  • Daha ilk sezondayım biraz ağır ama güzel ilerliyor.

• Efsane, 6 yıl önce bugün veda etmiş.

• 8.sezon olma ihtimali varmış.

• por favor kullanıcısına yanıt
    Kaynak?

• BoJack Horseman kullanıcısına yanıt

https://keeperfacts.com/mad-men-season-8//

8.sezonun olma olasılığı yüksek denilmiş. Sonuçta dizi bitti gibi bir son olmamıştı.

• por favor kullanıcısına yanıt

Sonu en iyi biten dizilerden biri.Başka türlü ve daha iyi bitirilemezdi.

8.sezon gelmez, net.

• 14. yaşını kutluyor bu enfes dizi ama forum niyeyse ilgi göstermiyor bir türlü.

• Fosur fosur sigara içilmesinde bir mesaj mı var anlamadım.

• 5x11'deki şu ikonik sahneyi anlatmış Elisabeth Moss.

Mad Men (2007-2015)

"Çok gerçek hissettirmişti. Jon ile çok yakın bir arkadaşlığım var. Mentor/çırak ilişkisine sahiptik, abi kardeş gibi. İkimiz için de anlamlı bir sahneydi. O sahnedeki gözyaşları gerçekti. Bunu size söylemekten çekinsem de çoğu zaman numara yapıyoruz fakat bu sahne gerçekti. Jon elimi bırakmadı ve sonrasında öptü. Bunların hiçbiri senaryoda yoktu. Orada gerçek Jon vardı. Alnındaki damara baktığımda onu görebiliyordum. Diziden hatıra olarak aldığım tek kostüm de bu sahnedeki kostümdü."

Gelmiş geçmiş en iyi dönem dizisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoJack Horseman -- 2 Kasım 2022; 0:58:47 >

• Her yıl dizinin başladığı ve final yaptığı tarihlerde konuya uğruyorum gelen giden yok... 16 yıl olmuş başlayalı. Yayındayken de böyleymiş gerçi bir türlü forumun izleyicisini çekememiş buraya. Beyler izlemediyseniz sizi alalım bari ya buraya

Diziyle ilgili yapılmış en iyi yorumu da şöyle bırakayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoJack Horseman -- 19 Temmuz 2023; 13:53:32 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.