Şimdi Ara

Mad Men (2007-2015) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
393
Cevap
7
Favori
14.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ne dizisi ya aksiyon mu dram mı?Konusunu okudum reklamcılık falan filan yazıyor ne bu iş yani?

ağır dizi izlerim the sopranos,the wire,boardwalk empire,true detective falan sevdiğim tarzlardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 6 Mayıs 2017; 23:36:24 >
  • Beyler diziyi 5 bölüm izledim sarmadı. Olay yok, heyecan yok. Diyalog üzerine dizileri sevmiyorum. Hep böyle mi gidiyor dizi?
  • diziye yakında başlamaya düşünüyorum.Amc olduğu için kaliteli olduğu kesin dizinin.Yorumlarda güzel.Uzun soluklu bir dizi maceracı güzel olacak.
  • diziye başladım şuan 2.sezon 6.bölümdeyim

tam sevdiğim tarzda dizilerden.Ağır ama izlettiriyor

ayrıca iş hayatı ile ilgili çok önemli bilgiler var.Nasıl konuşmanız,nasıl terfi isteyeceğiniz,nasıl iş görüşmesi yapacağınızdan tutun daha bir çok şeye kadar kişi kendine bir şeyler katabilir

Ayrıca don karakteri çok karizma yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mxmg6363

quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

diziye başladım şuan 2.sezon 6.bölümdeyim

tam sevdiğim tarzda dizilerden.Ağır ama izlettiriyor

ayrıca iş hayatı ile ilgili çok önemli bilgiler var.Nasıl konuşmanız,nasıl terfi isteyeceğiniz,nasıl iş görüşmesi yapacağınızdan tutun daha bir çok şeye kadar kişi kendine bir şeyler katabilir

Ayrıca don karakteri çok karizma yahu

hocam merhaba ben de öyle pat pat dizileri sevmem, bu tarz dizileri severim. Örnek olarak House of Cards iyidir, 2 gün önce bitirdim.

Şimdi bu diziye başlamalı mıyım? HoC'tan iyi midir?

Girişimcilik, Politika ile ilgili fayda sağlar mı bana?

HoC henüz izlemedim ama listemde.Bende şuan mad men 2.sezonu bitirdim.Bir kaç güne 3.sezona geçerim sanırsam

dediğim gibi politika fazla sayılmaz ama girişimcilik,iş ahlakı,rütbeler,ofis ortamı gibi şeyler mevcut dizide.Bir yandan don karakterinin reklam şirketinde ki konumunda yaptığı işleri,çalışmaları,entrikaları izlerken bir yandan da kişisel hayatına odaklanıyoruz.Çocuklarına,karısına,sevgililerine vs.

kısacası şans verin derim

• House Of Cards'tan daha iyi. Hoc ilk sezon çok iyiydi sonrası o kadar iyi değil.

Bu ise her sezon üst düzey kalitede. Özellikle dördüncü sezon benim izlediğim en iyi drama sezonlarından biri.

Yukarıda bir numaram bu dizi demişim, her ne kadar artık bir numaram olmasa da ilk beşimde. Baştan sona izleyen herkesinde ilk beşinde veya onundadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 19 Ocak 2018; 21:50:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tom.waits T kullanıcısına yanıt
    1.'yi alalım.
  • Tek sezon olarak alacaksak Fargo 2. Sezon,

Bütün dizi olarak alacaksak Better Call Saul, The Leftovers, Boardwalk Empire arasında gidip geliyorum.

• Senin ilk sıranı merak ettim şimdi. Sevdiklerimiz ve sevmediklerimiz (birkaç diziyi saymazsak) çok örtüşüyor dediğin gibi.

• tom.waits T kullanıcısına yanıt
    Boardwalk ile Mad Men'i daha bitirmedim o yüzden onlar hariç
    The Sopranos
    Six Feet Under
    The Leftovers
    Westworld-SOA
    The Crown

BCS ile Fargo da ilk 10'da.
  • Sezon olarak alırsak The Sopranos ilk sezon Fargo ikiden sonra benim ikinci sıramda. Bütün olarak alırsak Sopranos, Westworld, Sfu ilk onumda, onbirimde yerini bulur kesinlikle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mxmg6363

quote:

Orijinalden alıntı: Cherkez26

bu diziyi yeni bitirdim. hayatımda çok büyük bir boşluk oluştu .

böyle karakterleri olan bir dizi yoktur heralde zaten izlemediğim dizide yok..

merhaba hocam hoc izlediniz mi?

HOC'u bitirdim. Hoc da çok efsane dizidir ama bence MAD MEN top 3 e girer dizi tarihin de.

• Konusu 60'ların amerikasındaki reklamcılık sektörü , Don draper başta olmak üzere çevresindeki kişilere de yoğunlaşan bi hikayesi var.Don Draper'ın farklı bir kişinin hayatını yaşaması , iş hayatındaki , özel hayatındaki inişlerini çıkışlarını göreceksin. Özellikle reklamcılıkla alakalı çok şey öğretiyor , ince detaylar veriyor.Don draper gibi bir karakterin pazarlama zekasına hayran kalıyorsunuz.Hayatla , iş hayatıyla ilgili ipuçları veriyor.Don draper'ın acıklı geçmişini göreceksin.Daha daha çok şey yazılabilir.Dizinin açılış (opening) sahnesi kısaca diziyi özetliyor diyebiliriz çok iyi yapmışlar. 1.sezon finali cidden iyi , kodak firması için bir reklam hazırlıyor.O sahne beni diziye çok iyi bağlamıştı.Kısaca devam et derim , oyunculuklar,hikaye ve özellikle Finali çok iyiydi.

• Dizi 7 sezon , daha 8 bölüm izlemişsin...

Öğretici belgesel değil , dram dizisi bu.İlk önce bunu anlaman lazım.Hikayenin yanında kapabilirsen birşeyler kapıyorsun izlerken.

Bu tarz ilerleyişe katlanamıyorum diyorsan izlemeye devam etme çünkü 7 sezon komple bu seviyede ilerliyor.

Ağır dramdır , abartıldığı kadar iyidir bir o kadar da underrated dizidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimaniel -- 27 Ocak 2018; 1:2:45 >
  • hocam güzel dizi,bazı şeyler hakkında insanı bilgi sahibi ediyor ama ne de olsa bir dram dizisi yahu, hayatın anlamını mı arıyorsunuz anlamadım?
  • Ya şu diziyi House Of Cards gibi çöp dizilerle karşılaştırmayın. Bu dizinin senaryosunda öyle fictionize etmenin hafifliğini bulamazsın(6.sezon biraz kötüydü bu konuda ama dizinin genelini konuşuyoruz), Rust Cohle ve Frank Underwood gibi klişe ve içi boş aforizma, konuşma kasan tipte karakterleri bulamazsın, dramını ve derinliğini böyle gözünün içine içine sokmayı bulamazsın. Bunlar yok diye dizi beğeniliyor, beğendik izlerken.

Sen böyle hayata dair açık mesajları olan, gerçekçiliği değil de dramını veya mesajını veya aforizma söyleyen artist karakterlerini merkeze alan dizi arıyorsan Mad Men izleme, sana göre değil. Bak istediğin tarzda örnek diziler önereyim; Six Feet Under, This İs Us, Black Mirror ilk üç sezon, True Detective ilk sezon...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 28 Ocak 2018; 16:48:39 >
  • öyle devam ediyor 3.sezon

sonuçta şirket satıldı ama sadece el değiştirdi yani , çalışanların hepsinin işten atılması gibi bir olay yaşanmadı.
  • 3.sezon sonunda olacak ve 4.sezon yeni şirketle başlayacak illa spoiler yemek istedin bende yazdım al
  • ben de şuan 4.sezonu bitirmek üzereyim.Bu zamana kadar en çok zevk aldığım sezon 4 oldu

hem kendi şirketleri olması,hem gelişen olaylar,hem espriler zirve yaptı bu sezon.Her bölüm gülmekten yardıran sahne veya espri oluyor
  • sadece kendi başına değil yanında 3-4 ortağıyla kuracak
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.