Şimdi Ara

macOS Kullanıcıları (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
26
Favori
29.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben genelde şarjda kullanıyorum. ayda bir kere de pili kalibre etmeye çalışıyorum. Ciddi faydası oluyor kalibre işinin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • md3likan M kullanıcısına yanıt
    Kaç döngüde ne kadae mAh kaybetti pil hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben pili değiştirdim. ikinci el almıştım cihazı, pil ölmüştü, kendim ebay'den alıp değiştirdim. orijinal batarya değil. verdiğim rakamlar orijinal bataryaya göre değişiklik gösterebilir. 6600 mAh gösteriyor ama şu an 6304 mAh kalmış. 82 döngüde %96 pil sağlığı... Evde imac de olduğu için çok fazla kullanmıyorum cihazı. daha sık kullansam değerler daha iyi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi md3likan -- 3 Mayıs 2019; 23:34:40 >
  • Tarayici olarak Opera kullana var mı ? Nasıl güvenli geliyor mu size ? Özellikle VPN seçeneği geldikten sonra merak etmeye başladım
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Hocam neredeyse 16 yıldır Opera kullanıyorum. MacOs a geçince de bu alışkanlığımdan vazgeçmedim. Gayet te güzel çalışıyor Opera. Dahili VPN özelliği büyük kolaylık. Ayrıca pil tasaruf modu sayesinde bataryadan çalıştığın zaman şarja kötü etkide bulunmuyor.
  • Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?
    Gözlemlediğiniz artı veya eksi yönlerinden bahseder misiniz?
    Tercih etme sebebiniz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Hocam neredeyse 16 yıldır Opera kullanıyorum. MacOs a geçince de bu alışkanlığımdan vazgeçmedim. Gayet te güzel çalışıyor Opera. Dahili VPN özelliği büyük kolaylık. Ayrıca pil tasaruf modu sayesinde bataryadan çalıştığın zaman şarja kötü etkide bulunmuyor.
    Format atacağım attıktan sonra bir deneyeyim bakalım.Alışırız elbet sıkıntı yok,ama VPN olayına güvenemiyordum.Biraz daha bakınayım.

Safari kullanıyorum ama yılda 1 kere en az format attırıyor bana Safari.Eklenti olarak sadece Adblock var oysa.Nedir sıkıntı ben çözemiyorum
    Hocam windows bilgisyara bile artık eskisi gibi format gereksinimi olmuyorken sizde mac os işletim sisteminde nasıl oluyorda format ihtiyacı hasıl oluyor. Gerçekten bilmediğim için soruyorum?
  • Selçuk ALAGÖZ kullanıcısına yanıt
    Can sıkıntısı olabilir hocam :)

• Selçuk ALAGÖZ kullanıcısına yanıt
    4 yıldır kullanıyorum.Ortalama olarak dedim sadece.
    Şu ana kadar en fazla 4 defa format atmışımdır o kadar.Yazılımsal kurduğum eklentilerden dolayı bir takım yavaşlamalar oluyordu geçmişte de .Yine oluyor.Safari çıkış yapmıyor sayfalar açılmıyor.Dönen top görüyorum falan.Oysa ne VPN kurduk ne bir şey.Sadece AdBlock var.Ayrıca Flash uygulaması ama tabi kendi sitesinden.Mesela şimdi ara ara Anahtar Zincirim kendini kapatıyor.Anahtar zinciri bulunamadı falan tarzında uyarılar geliyor hep.Apple destek ile görüştüm olabilir yazılımsaldır dendi.

1 defa da kullandığım Adobe programların sıkıntı çıkarmıştı ondan dolayı formatladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 13 Mayıs 2019; 15:15:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o zaman tamam hocam
  • macOS KullanıcılarımacOS Kullanıcıları

Mesela şu 2 hatayı zaman zaman almaya başladım

Başlangıç diskinizi Disk İzlencesi İlk Yardım ile kontrol ettiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Başlangıç diskinizi Disk İzlencesi İlk Yardım ile kontrol ettiniz mi?
    Neye bakmam gerekiyor tam olarak orada.
    Hata bulursa onaracaktır. Eğer hata, sistemin başladığı disk olduğu için onarılamıyorsa bunu size bildirir o zaman da Kurtarma Modu ile başlatıp onarırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 13 Mayıs 2019; 16:20:11 >
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Ben yazılımsal sorun varsa çözüm olabileceğini düşünmüyordum.Bir deneyelim bakalım format atmaktan daha kısa yollu çözüm olabilir.
    Mesajlarınızdan sanki diskin dosya sisteminde bir problem olduğu izlenimini edindim, sadece tahmin. Format attığınızda diskin dosya sistemi tümüyle silinip baştan yaratıldığı için (bir süre) problemlerinizden arınıyor olabilirsiniz. Disk İzlencesinin İlk Yardımı bu tür hataları bulup düzeltebilir, o bakımdan faydası olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Mesajlarınızdan sanki diskin dosya sisteminde bir problem olduğu izlenimini edindim, sadece tahmin. Format attığınızda diskin dosya sistemi tümüyle silinip baştan yaratıldığı için (bir süre) problemlerinizden arınıyor olabilirsiniz. Disk İzlencesinin İlk Yardımı bu tür hataları bulup düzeltebilir, o bakımdan faydası olabilir.
    Anladım ,teşekkürler.Demek ki format atmak bütün sorunları çözmeyebiliyor galiba ?

Sonucu yazarım buraya.
  • Sonuçlar bunlar.
    Bir de ayrıca bölüm oluştu denetleme yapıldıktan sonra.

macOS Kullanıcıları
    macOS Kullanıcıları
    macOS Kullanıcıları

Geri bildiriminiz için teşekkürler. Tahmin ettiğim gibi, diskinizin dosya sisteminde bozukluk varmış, şimdi düzeltildi. Bundan sonra, benzer hatalar aldığınızda öncelikle aynı kontrolü yapmanızda fayda vardır. Diskin dosya sistemindeki problemler genellikle bilgisayarın anormal kapandığı durumlar nedeniyle de oluşabilir. Bu nedenle, anormal kapanmalardan sonra da bu kontrolü yapmakta fayda vardır.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.