Şimdi Ara

macOS Kullanıcıları (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
640
Cevap
26
Favori
29.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazı tipi çok ince olmuş. Reddit'te eski hâline getirebilen terminal komutu paylaşmışlar, onu yaptım, bilgisayarı resetlemek gerekiyormuş, resetleyince bakıcam eskisine dönücek mi diye.

Özellikle Apple'ın kendi uygulamaları dışında yazı tipi hiç hoş değil örneğin Firefox'da çok çok ince.

Karanlık mod benim gözlerime pek oturmadı, böyle karanlıktan ziyade siyaha yakın gri renk gibi duruyor ve gözü az yoruyor falan da değil, hatta Flux açıkken karanlık mod bana göre beyaza göre daha kötü oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artizt -- 15 Ekim 2018; 19:4:3 >
  • ilaçlı photoshop kullanımı ile ilgili sorunu çözdünüz mü?
  • Selçuk ALAGÖZ kullanıcısına yanıt
    5.5 kurulumu dahi başlamiyor. Biraz daha araştırma yapmam lazim. Fırsat olmadı pek uğraşmaya.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pil performansı olarak gözlemlediğim;
    Java Kodlama yaparken cpu ya yük bindiğinde tam performansta cihazı kullandığım aşamalarda saatte %20 tüketim var.
    Sadece interenet gezintisi vs yaparsam kullanım çok düşük. saatte %10 civarı.
  • Arkadaşlar Early 2014 Air'im var. Mojave ile can çekişiyor alet. Nasıl yapacağımı bilmiyorum ama Yosemite'ye falan indirsem eskisi gibi verimli çalışır mı ve mantıklı olur mu?
  • üç f Ü kullanıcısına yanıt
    Çalışır çalışır. Sıkıntı yaratmaz. Fabrika ayarlarına geri dön. Üst versiyondan alt versiyona indirme yoluyla dönülüyor mu emin değilim. Ama zannetmiyorum. Mojave'den çok memnunum ben. (Early 2015 Pro)

• quote:

Orijinalden alıntı: bortecoder

Çalışır çalışır. Sıkıntı yaratmaz. Fabrika ayarlarına geri dön. Üst versiyondan alt versiyona indirme yoluyla dönülüyor mu emin değilim. Ama zannetmiyorum. Mojave'den çok memnunum ben. (Early 2015 Pro)
    ben 2015 earyl pro kullanıyorum fakat mojave yükseltme konusunda kararsız kaldım ne dersin?
  • Fuhre kullanıcısına yanıt
    Valla hocam, ben High Sierra'dan cok pişman olup Mavericks e dönmüştüm. Java development yapıyorum cihazımda. High Sierra'da leş oluyordu makine. Proje ayağa kalkana kadar akla karayi seçtiriyordu bana. Kasila kasila bı iş de yaptirmiyordu. Belki başka bi problem vardi bilmiyorum. Ama mojave de hic birini yaşamadım. Çatır çatır çalışıyor. Gayet keyifli. Akıcı. Tavsiye ederim. Yüklediğim günden beri ağır yük altında çalıştırıyorum herhangi sorunla karşılaşmadım. Sadece photoshop gitti. Crackli idin o patladı.

• Arkadaşlar merhaba, 2011 late Macbook pro’ya mojave nasıl yükleyebilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba herkese

Macbook Air 2017 kullaniyorum cihazı yeni aldım 1 haftalık benim şöyle bir problemim var iphone kablosu ile telefonu mac'e bağlamak istediğim aşagıda ki uyariları alıyorum

macOS Kullanıcıları

macOS Kullanıcıları

müşteri hizmetlerini aradım çözemedi bu durumla karşılaşan varsa yardımcı olursa sevinirim..

• Arkadaşlar visual studioyu indirdikten sonra güncelleme yaptığımda böyle bir hata almaya başladım sebebi ne olabilir ? ve nasıl düzeltebilirim ?

macOS Kullanıcıları
  • Arkadaşlar benim anlamadığım birşey var ve sormak istiyorum. Fakat lütfen sadece bilgi sahibi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

Bakıyorumda üstte bir arkadaş early macbook 2014 kullanan arakdaş bilgisayarının kastığını söylemiş fakat ben netten özelliklerine baktığımda i5 işlemci en az 8 gb ram ssd harddisk ve inteh hd ekran akrtı var.

Şimdi böyle bir sistemde eğer pc kasıyorsa bu nasıl stabilite olur anlamadım. Acaba benmi yanlış anladım ?

Çünkü ben şimdi Dell latitude 3440 laptobuma ( i5 işlemci 8 gb ram hd 4400 ekran akrtı ve sata hdd ) mojave kurdum gücnelledim vs vs. Şuan stabil ve hızlı çalışıyor windowsa göre. Ama ben burada şüpheye düştüm bende yazılım işlerimi macosta yapmak istersem bu denli bir kasma falan mı olacak ?

Eğer bu denli önemli kasma oluyorsa macbooka neden o kadar para veriliyor ? Sonuçta yapılan işlemler çokta yoran işlemler değilim yazılımda sadee grafik tasarımlarda render alınca zorlar.

Sizden ricam eğer ben yanlış anlamışsam ( ki inşallah öyledir ) düzeltmeniz.

Şimdiden teşekkür ederim

• OzMeN OzzY kullanıcısına yanıt
    şimdi ben kendi deneyimimi aktarayım kafandaki soruların bazılarına cevap olabilir.

2014 yılında macbook pro retina aldım 128ssd 8ram.

daha önce windows kullanıyordum ve açıkcası korka korka geçtim. birkaç ay bocaladım.
    neden bocaladım? nedeni windowsda alıştığım kısa yollar, masa üstü ve klasör sistemi yoktu.
    sonrasında alıştım ve şimdi win kullandığım günlere acıyorum.

win de takılmalar, donmalar vs başlayınca formatı atar yeniden kurulum yüklemeler vs. uğraşıp dururdum.( senede 1 kere format atardım)

mac e geçtikten sonra donma, takılma vs. hiç birşey yok. format yok. güncelleme geliyor yükle devam et. yani yağ gibi akıyor. prog yükleme
    kaldırma çok kolay. retina ekran zaten çok çok iyi. şirket pc kullanırken işkence çekiyorum resmen.

2014 den beri 4-5 kere takılmıştır, 2 yada 3 kere de yeniden başlatma yapmışımdır başka da bir şey yok.

şimdi bu keyfe alışan kişiler, bazı güncellemelerle gelen takılmaları yaşayınca,
    (çoğunlukla kısa sürede yeni güncelleme çıkartarak düzeltiyorlar) macin takıldığını söyleyebiliyor.
    evet o şekilde takılma olabiliyor ama dediğim gibi söyleyen kişiler stabiliteye o kadar alışmış ki en ufak takılma için hassaslaşabiliyor.
    yani havadan nem kapıyorlar.

benim bu konuda hiç bir sorunum yok. tek özlediğim şey winde oynadığım oyunlar.

• Safari’de sayfalar ve programlar acık iken hafızanın dolması gibi bır sey yaşayan var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle uzun ve detayli aciklaman icin teşekkür ederim.
    Ben ilede macbookpro almayi dusundugumden once normal pc me bootable macos mojave ve win 10 kurdum ( acilista seciyorum ) . Simdilik baktigimda stabiliteligini koruyor fakat soyle bir durum var ben clean my mac ve photoshop 2018 kurdum cracliler tabi. Ondan sonra apple storede video on izleme yada normal izlemede birde safaride bazi video sitelerinde bilgisayar konple donup hareketsiz kalıyor reset atana kadarda duzelmiyor.
    Dun on izlemeyi kaldim apple storede video acmadan donmuyor artik ama acinca yine donugor safariye gelince o donmaya devam ama chrome da acinca donma yok.

Simdi eger bu 2 uygulamada da tecrube sahibiysen fikrini alabilirmiyim ?

Tabi bu guncelleme olayida ios taki gibi uzun sure guncelleme gelmeyince program destegi kesiliyormu? Yani yuklenememe gibi falan. ?

Simdiden tesekkur ederim.

clean my mac bir an mac i ilk aldığım günlere geri döndüm 😊😊
    ona ihtiyacın yok sil gitsin
    win den mac e geçenlerin yüklediği ilk program 😊
    ee tabi temizlik şart. winden gelen alışkanlık. temizlik yapmazsan şişer, dolar, kasılır,
    sonrası format.
    sizin donma olayı sanırım PC ye mac yüklemeniz ile alakalı. mac pc ye yükleseydiniz donma olmazdı.
    bu konuda çok tecrübeli değilim. o şekilde kullananlar tecrübeli arkadaşlar daha iyi cevap verirler.
    siz mac almak istiyorsanız önce winde kullandığınız (sanırım işinizi de yapıyorsunuz) sizin için olmazsa olmaz programlar mac de var mı? varsa mac de nasıl çalışıyor?
    eğer bu olmazsa olmaz programlar mac de var ve düzgün bir şekilde çalışıyorsa koşarak gidip mac alabilirsiniz 😊

• Aslında ben clean my Mac In görüntüsünü çok sevdim :) yoksa ben windowstada asla virüs programı kullanmam temizleme araçlarıda ama işte bunun görüntüsü beni cazip etti hehe

Ben yazılımcıyım ( microsoft developerim ) ve açıkcası cross platform dışında macosta maalesef işimi görecek bir düzen yok. Ve cross platforma daha tam geçiş sağlamadığımdan biraz zorlanıyorum. O yüzden bir tarafta halen windows 10 ve Visual Studio + diğer programlarım var.

Bu donma olayı işte bu 2 programı yükledikten sonra oldu. Peşpeşe yükleme yaptım o yüzden hangisinden kaynaklanıyor onuda bilemedim. Gerçi sırasıyla kaldırıp deniyeyim diyorum nasıl olsa yedek aldım sistemimin. ( 85 gb yedek )

Fakat Enel anlamda yazılım dksında macOS tarafında kalmak beni daha memnun kılıyor sanırım hız ve stabilite açısından :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzMeN OzzY -- 12 Mart 2019; 14:5:45 >
    siz işiniz nedeniyle win tarafında kalacaksınız.
    sizin için en mantıklısı bu şekilde kullanmak gibi görünüyor.
    dediğim gibi büyük bir ihtimalle sizin donma olayı win pc ye mac yüklemeniz kaynaklı. başka prog. yüklediğiniz de yine donma vs olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

siz işiniz nedeniyle win tarafında kalacaksınız.
    sizin için en mantıklısı bu şekilde kullanmak gibi görünüyor.
    dediğim gibi büyük bir ihtimalle sizin donma olayı win pc ye mac yüklemeniz kaynaklı. başka prog. yüklediğiniz de yine donma vs olabilir.
    Peki rica etsem birde şu konuda bilgin varsa paylaşımısın ?

Mesela ios ta önceki sürümlerinde app desteği kesiliyor ve çöp oluyor acaba macOS tada böylemidir ? Yani mesela ben Şimdi bunu satıp birtane 2. el macbook alsam ( sonuçta onada yanına windows kuruluyor ) Ama ne bileyim hani heralde eski modellerden olur ucuz olsun diye bütçeme uygun olması için mesela i5 işlemci 8 gb ram hesabı . Yarın öbürgün macOS yükseltilmiyor diye uygulama program yüklenmez ve ben açıkta kalırmışım diye düşüyorum.

Kusura bakma yoruyorum ama macbook kullanan birisinin tecrübelerinden yola çıkmak google rastgele yorum okumaktan daha mantıklı geliyor bana o yüzden seni yoruyorum sorularım ile.

Şimdiden teşekkür ederim.

şimdi en baştan söyleyeyim macbook a kurduğun windows dan elindeki pc nin performansını, stabilitesini bekleme. hele ki prog yazıyorsan hiç bulaşma.
    nasıl şimdi pc ne mac yükledin ve kasılıyorsa aynısı mac in yanına win kurduğunda da başına gelecek. yani kurduğun win. stabil çalışmaz.

mac in yanına win niye kurulur? bazı programlar vardır mac desteği yoktur açar çalıştırır işini bitirir kaparsın. veya 1-2 excel çalışır kaparsın.
    onun haricinde prog. vs. kasarak, takılarak yaparsın fan deli gibi çalışmaya başlar vs.

ayrıca win kuracaksan alacağın 2.el mac te en az 256lık bir ssd olmalı ki buda pek ekonomik olmaz.

ben 2014 yılında aldım. şimdiye kadar kullandığım uygulamaların desteği kesilmedi. örneğin elimde mac office 2011 yasal lisanslı hala yükleyebiliyorum.
    sizin kullanmak istediğiniz programların en eski hangi cihaza kadar destek verdiğine prog. yapımcısı vs. sorabilirsiniz. onlardan gelecek cevaba göre
    hangi yıl 2.el almanıza yardımcı olabilir.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.