Şimdi Ara

MAcfit cayma bedeli( çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
18.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

7-8 ay süreç sonunda bugün tekrar macfitten arandım.Ve macfitte hiç olmayan bir numaramdan aradılar.
    Yetkili biri olduğunu söylediarayan borç var ama ben bunu sileceğim merak etmeyin dedi.Baya iyi davrandı ama ben zaten hakem heyeti kararı var neden uğraştırdıklarını sordum. Hakem heyeti kararını göndermemi istedi mail attım 5 dakika sonra borcum olmadığına dair mail attılar.Daha sonrada macfitin tahsilat yapan hukuk işleri aradı yine borç yoktur dedi.

Aylarca süren aramaları sonunda bitti umarım.Cayma bedeli için günde 3 kere arıyorlardı.Sanırım bu şekilde çok üye kaybettiklerinin farkına vardılar.İnsanlara kötü davranan tehdit eden bütün müşteri temsilcilerini sepetlemişlerdir inşallah

Üst edit:

hiç denk geldiniz mi bilmiyorum ama şuan işler çığrından çıkmış durumda

İnstagram hesaplarına her posta 10 larca mesaj geliyor.

Dondurduğu halde bile para çekilenler çok fazla.İptal etmek isteyenlere dönüş yok.Ulaşılabilecek telefon yok.Salonlara gidenler hijyenden şikayetçi tam bir kaos ortamı var. bana da 234 lira fatura geldi.Üyeliğim iptal edildi normalde ama haziran bedeli yazıyor faturada. Tüketici hakem heyetine başvurdum karara bağlandı yazıyor karar belgesini bekliyorum.

bu arada kimseye haber vermeden mevcut üyeliklere zam yapmışlar. bazısı 30 lira bazısına 75 lira geçirmişler resmen

--------------------------------------------------------------------------------------------------
    Evet gençler.Bunlar şu dönemde fırsatçılığın alasını yapıyorlar.

100 lira ödediğim ümraniye şubesine cayma bedeli 340 lira istiyorlar.Aradıklarında sözleşme böyle diyorlar konuyu kapatıyorlar.
    Ya ödersin ya da salona gelirsin kafasındalar. evde yaşlım var 2021 e kadar salona gitmeyi düşünmüyorum dememe rağmen sözleşme böyle diyorlar.Aslında bunu diyenler salonda çalışan yetkisi olmayan arkadaşlar.Onlara da ters bir şey söylemek istemiyorum.Firmada yetkili bulmak imkansız.

Gib e şikayette bulundum bakalım bir sonuç çıkacak mı

Şikayet vardada son mesajlarda hep aynı konu var.Üyelik olsa ekşisözlük başlığına da yazabilsek oradan daha çok insan tepki verebilir.
    https://www.sikayetvar.com/macfit

edit: gib bu tarz konulara bakmıyormuş.Tüketici hakem heyetine sorun dediler.Onlar ilgileniyormuş oraya şikayet ettim.

edit2: Anlaşılmayan bir konu var.TAbiki sözleşme var ortada severek gittiğim bir salondu zaten.Ve o alet çeşitliliğini bir daha hiç bir salonda bulamam.Artık eve ufak çaplı bir salon kuruyorum.Ama şuan mücbir sebep yüzünden bırakmak istiyorum.Hiç bir yetkili yok karşımızda.Sadece salonda beni üye yapan arkadaş parayı ödemeniz lazım diyor.Sence şu dönemde bunu almanız doğrumu dediğimde susuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 4 Ocak 2021; 16:3:44 >

• Hocam kusura bakma da özellikle Türkiye’de aylık ödeme olanağı olan nadir kulüplerden birisi Macfit, ve eğer böyle bir durumun varsa yıllık sözleşme yapmak yerine aylık olarak üye olman her açıdan daha mantıklıydı. Ayrıca Macfit yerine butik bir spor salonuna gidiyor olsaydın bırak 340 lira cayma bedeliyle üyelikten çıkabilmeyi peşin verdiğin senelik ücretinin bir kuruşunu bile vermeyebilirlerdi, üstelik muhatap alacağın biri de olmazdı.
  • +destek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • öne çıkardım hayır yaşlın olmasa bile bu şartlarda gitmek istemeyebilirsin sen o sözleşmeyi yaptığında bu şartlar yoktu buna uymak istemeyebilirsin. tam çakal bunlar instadan twitterdan face den yaz yazabildiğince anlat durumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boomcu kullanıcısına yanıt
    gib e yazdım tüketici hakem heyetine başvurmak istiyorum ama şuan elimde bir belge yok sadece telefon ettiler.hakem heyeti belgesiz başvuru kabul eder mi acaba.
  • JazHoyt J kullanıcısına yanıt
    bilemiyorum hocam bilen birileri çıkar mutlaka belirtirler
  • Bu macfit in her yerde yıllardır şikayet konuları var.
    Neden hala üye oluyorsunuz ki

• firatkrky kullanıcısına yanıt
    Ben gittiğim salondan çok memnunum

Kalabalığı var di ama alet çeşitliliği ve büyüklüğü cok iyiydi.

su saatten sonra para almadan iptal etseler bile gitmeyecegim. Bu süreci yonetmeyi beceremediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 7 Haziran 2020; 15:37:33 >
  • Hocam kusura bakma da özellikle Türkiye’de aylık ödeme olanağı olan nadir kulüplerden birisi Macfit, ve eğer böyle bir durumun varsa yıllık sözleşme yapmak yerine aylık olarak üye olman her açıdan daha mantıklıydı. Ayrıca Macfit yerine butik bir spor salonuna gidiyor olsaydın bırak 340 lira cayma bedeliyle üyelikten çıkabilmeyi peşin verdiğin senelik ücretinin bir kuruşunu bile vermeyebilirlerdi, üstelik muhatap alacağın biri de olmazdı.

• Mahkeme vs uğraşmadığın sürece bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Sonuçta üyelik yaptırırken sözleşmede 50 100tane madde oluyor, adamlarda kendi açılarından haklı.
  • ZenciPriapus Z kullanıcısına yanıt
    ben gittiğim salonlarda hep uzun süreli üyelikler yaptım.uzun yıllardır spor yapıyorum.Mücbir sebep var şuan

bu durumlar olmasa zaten salondan memnundum ama şöyle düşün iş yerim bile temmuza kadar evden çalıştırıyor.temmuzdan sonra duruma bakıp haftada 1-2 gün derken şuan ben spor salonuna gidemem.Tek yaşasam giderdim.

Bu arada 340 lira ne beni fakir eder ne macfiti zengin ama sadece salon çalışanlarıyla görüşebilme merkezi muhatap bulunmmaması beni sinir eden.
  • tamam gitme sende suren bitince zaten gidemiyceksin. 340 ne alaka onu anlamadim bilmedigim biseymi var

• Macfit te yıllık üyelik yapıp kart bilgini sisteme giriyorsun
    Aydan aya kartından çekiyor. Uyelik iptali istenince cayma bedeli isteniyor taahhüt bozma yani

Ya aydan çekmeye devam ediyor yada tek seferde bu cezayı çekiyor

• JazHoyt J kullanıcısına yanıt
    Anlaşılan sanal kart değildi sisteme girilen, öyleyse kartı yenileyin, çekemeyince kendileri nasıl olsa bi şekilde iletişime geçecek.
  • Macfit'e kayıt ettirdiğin kartı kayboldu diyerekten iptal ettirip yenisini iste bankandan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZenciPriapus

Hocam kusura bakma da özellikle Türkiye’de aylık ödeme olanağı olan nadir kulüplerden birisi Macfit, ve eğer böyle bir durumun varsa yıllık sözleşme yapmak yerine aylık olarak üye olman her açıdan daha mantıklıydı. Ayrıca Macfit yerine butik bir spor salonuna gidiyor olsaydın bırak 340 lira cayma bedeliyle üyelikten çıkabilmeyi peşin verdiğin senelik ücretinin bir kuruşunu bile vermeyebilirlerdi, üstelik muhatap alacağın biri de olmazdı.
    butik denilen o salonlarda gözel garı yogh
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

butik denilen o salonlarda gözel garı yogh

Alıntıları Göster
    dostum aylık üyelikle yıllık üyelik arasında fiyat farkı var
  • UML kullanıcısına yanıt
    kartı şuan için iptal edemiyorum garanti bankası adres güncellemesi bir türlü yapamadığı için iş yerine yakın şubeden aldırıyor hep.

Macfiti Tüketici hakem heyetine şikayet ettim.Almakta ısrar ederlerse bile oradan 1-2 ay içinde çözülüyormuş

bir kaç kişi özelden mesajla bilgi verdi.
  • Aylık mı yıllık mı ?

Ben aylık olarak üye oldum 2 ay ödemedim parayı üyeliğimi iptal ettiler kimsede benden üyelik iptal ücreti istemedi :D

Sözleşme yok sen sözleşme imzaladın mı ?
  • runeterra kullanıcısına yanıt
    sözleşme var yıllık sözleşme yapıp karta bloke koymadan aylık çekiyordu.

Yıllık olunca güzel indirim yapılıp hediye aylar veriliyordu.
  • Suç sende okumadan imza atarsan olacağı bu böyle vampirlere

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.