Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zihtumreth

13inc touchbarli modellerde batarya dayanamiyor diye biliyorum. 15inc 2.7ghz 460 modeli dun gecti elime. Safaride 8+ saat aliyorsunuz pil gostergesine gore. Dunki kurulum maratonumda bile 4+ saat dayandi pil (1gbit net ile bu surenin cogu indirmeye degil kuruluma gitti). 3-4 saat safaride problem veya art niyet var diye dusunuyorum.

etkinlik monitöründen bakıyorum benim normal kullanımımda pilin tamamı kapanana kadar 5 saat dayandı. normal kullanımda 2014 cihazım daha fazla gidiyordu yaptığım herzamanki gibi günlük işlerdi fazlası yok.
  • 19 döngü oldu hala pil göstergeleri doğru değil benim Macbook'un. Bunu nasıl düzeltebilirim. Doldur-boşalt yapıyorum bataryayı ama hala düzelmedi. Pil 99'ken ve şarjdayken dolmasına kalan süreyi 25 dakika veriyor, %10 kalınca 50 dakika verdiği süreyi %60'ken 3 saat veriyor falan. Bir orantısı yok halen.
  • bydemirci B kullanıcısına yanıt
    Evet malesef 13inc touchbarlı modeller batarya konusunda baya kötüymüş. Touchbarsız modelden daha güçlü donanım+touchbar+yaklaşık %10 daha düşük kapasiteli batarya. Aynı süreleri vermesi imkansız zaten.

Benim cihaz ile normal kullanımı simule etmeye çalıştım şimdi. PDF-safari-youtube açıkken app store da falan gezindim ne bileyim. 4 saatten başladı 8:40 a kadar çıktı sonrasında 8-8:30 arası sürekli oynamaya başladı pil süresi. Dediğim gibi 15inc model benim kullandığım.

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

• Bu pilden dolayı acaba iade mi etsem diye düşünmüyor değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zihtumreth Z kullanıcısına yanıt
    Bir de yabancı forumlarda gördüm de sizde durum nasıl merak ettim. Disk izlencesin-bilgi- den smart kısmında sizde ne yazıyor verified mı ?

• bydemirci B kullanıcısına yanıt
    Not Supported yaziyor
  • quote:

Evet malesef 13inc touchbarlı modeller batarya konusunda baya kötüymüş. Touchbarsız modelden daha güçlü donanım+touchbar+yaklaşık %10 daha düşük kapasiteli batarya. Aynı süreleri vermesi imkansız zaten.

Benim cihaz ile normal kullanımı simule etmeye çalıştım şimdi. PDF-safari-youtube açıkken app store da falan gezindim ne bileyim. 4 saatten başladı 8:40 a kadar çıktı sonrasında 8-8:30 arası sürekli oynamaya başladı pil süresi. Dediğim gibi 15inc model benim kullandığım.

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Hocam ekran görüntüsü nasıl 3840*2400 oluyor? Harici ekran falan mı kullanıyorsunuz?

• Çok fikrim yok açıkcası. Normal kendi paneli. Ayarlardan Scale arttırdığım için olabilir. Veya ekran görüntüsü alan araç (macbook içinde gömülü gelen) otomatik çevirmiş olabilir.
  • quote:

Çok fikrim yok açıkcası. Normal kendi paneli. Ayarlardan Scale arttırdığım için olabilir. Veya ekran görüntüsü alan araç (macbook içinde gömülü gelen) otomatik çevirmiş olabilir.

Anladım hocam sağolun.
  • Arkadaşlar elimde 2012 Macbook Pro var 13''

Uzun süredir yeni bilgisayarların çıkmasını bekliyorum ama şu an yeni MBP'ları kullananların yazdıkları kafamı karıştırıyor. Hangisini alacağımı çözemedim.

Aslında touchbarlı 13'' baya ilgimi çekmişti ama 6500 TL cidden büyük para ve bataryasının çok gitmediği konuşuluyor. Base model alsam sadece 2 tane girişi olması, daha düşük bir donanım seviyesinin olması düşündürüyor. Touchbarlı ile de arasında 1000 lira var yani.

E gidip önceki Macbook'lardan alsam, 5 bin liradan başlıyor ve 128 gb bana yetmez, 256'ya güncellediğim zaman da bu yıl çıkan base modelin fiyatını aşıyor.

Sizce ne yapayım? 2012 MBP'nun ekranı, öküz ölüsü gibi ağır olmasından şikayetçiyim. Ve bilgisayar baya yavaşladı son dönemde, açıkçası hala para ediyorken satmak istiyorum upgrade etmek yerine.

• Louise Attaque kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı durumdayız. Ekranın retina olmaması ve ssd eksikliği nedeniyle bilgisayarı yenilemek istiyorum. Yabancı kaynaklarda da 13" MacBook Pro ların batarya süresinde çok olumsuz yazılar var. Uygun 2015 model bir mac bulursam almak istiyorum aslında her ne kadar touch barı çok kullanmak istesemde.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgrbz

Hocam aynı durumdayız. Ekranın retina olmaması ve ssd eksikliği nedeniyle bilgisayarı yenilemek istiyorum. Yabancı kaynaklarda da 13" MacBook Pro ların batarya süresinde çok olumsuz yazılar var. Uygun 2015 model bir mac bulursam almak istiyorum aslında her ne kadar touch barı çok kullanmak istesemde.

Batarya cyle count da 3000'e gelmek üzere, bu bilgisayarı 2-3 yıl daha kullanmayı düşünmek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Ama base model aklıma yatmaya başladı şu an.
  • böyle giderse bizim macbook'lar yılbaşından önce gelmeyecek gibi duruyor
  • bende de durum aynı... 9-16 ocak tarihi diyor hala... gönderim süresi 2-3 hafta demesine kandım... Meğer çinden 2-3 haftaya yollanıyormuş... sonra gümrük ve ülke içi kargo.... yılbaşı şeysine takıldık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedehakan -- 7 Aralık 2016; 18:19:49 >
  • dedehakan D kullanıcısına yanıt
    Gönderim süresi dolmuş siparişim var onu bile göndermediler hala
  • Bugün cihazı gelecek arkadaşlarımız vardı son durum nedir acaba

• Ftaha F kullanıcısına yanıt
    Değişen bir durum yok bende maalesef, hala gümrükleme yürütülüyor. Bakalım ne zaman gelecek ben de merak içinde bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: arvostaa

Değişen bir durum yok bende maalesef, hala gümrükleme yürütülüyor. Bakalım ne zaman gelecek ben de merak içinde bekliyorum.

Sizin hangi ile teslim olacak. Sipariş tarihi neydi

• Bugün de Ürünler İşleniyor
  • Louise Attaque kullanıcısına yanıt
    Ben touchbarlı modelin siparişi vermiştim ama iptal edip base model aldım. Yarın elimde olacak. Base model ile touchbar ile model arasında kaldıysanız base olanı tercih edebilirsiniz. Bilgisayarın portları çok amaçlı olduğundan bir porta takacağınız adaptör ile birden fazla çıkışınızın olacağını unutmayın. Touchbar fikir ve konfor olarak güzel olsa da gerekliliği tartışılabilir. Yani illa sahip olmanızı gerektiren bir durum olduğunu düşünmüyorum. İki modeldeki işlemciler birbirlerine oldukça benziyorlar. Aralarındaki fark %10 u geçmiyor. Ekran kartı tarafında ise fark %15 seviyesinde. Eğer fazla para harcamak istemiyorsanız base model işinizi görecektir. Almışken tam paket alayım diyorsanız o da bir seçenek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.