Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 15" olan modelden almayı planlıyorum fakat internette okuduğum sorunlardan sonra tedirgin oldum cihazların pil ömrü nasıl acaba kullanan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim 3-4 saati geçemediğinden bahsetmiş sorunu yaşayanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FireSpear

Arkadaşlar 15" olan modelden almayı planlıyorum fakat internette okuduğum sorunlardan sonra tedirgin oldum cihazların pil ömrü nasıl acaba kullanan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim 3-4 saati geçemediğinden bahsetmiş sorunu yaşayanlar.

Hocam yaptığınız işleme göre değişiyor, adam işlemciyi %90 üstü yükte çalıştırıyor ondan sonra 3-4 saat pil süresi var diyor. Pil süresi kişiden kişiye, kullanımdan kullanıma değişir 10 saat de görürsünüz 3-4 saat de görürsünüz. Bunlara çok itibar etmemenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: confuest

quote:

Arkadaşlar 15" olan modelden almayı planlıyorum fakat internette okuduğum sorunlardan sonra tedirgin oldum cihazların pil ömrü nasıl acaba kullanan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim 3-4 saati geçemediğinden bahsetmiş sorunu yaşayanlar.

Hocam yaptığınız işleme göre değişiyor, adam işlemciyi %90 üstü yükte çalıştırıyor ondan sonra 3-4 saat pil süresi var diyor. Pil süresi kişiden kişiye, kullanımdan kullanıma değişir 10 saat de görürsünüz 3-4 saat de görürsünüz. Bunlara çok itibar etmemenizi tavsiye ederim.

Zaten az çok pil süreleri hakkında bilgi sahibiyim macbook kullandım daha öncesinde pil süresi gayet yeterliydi fakat sorunda safaride gezinirken 3-4 saat gibi bir sürede pilin bittiğinden bahsediliyor. 2016 modelini mi kullanıyorsunuz siz ?

• quote:

quote:

quote:

Zaten az çok pil süreleri hakkında bilgi sahibiyim macbook kullandım daha öncesinde pil süresi gayet yeterliydi fakat sorunda safaride gezinirken 3-4 saat gibi bir sürede pilin bittiğinden bahsediliyor. 2016 modelini mi kullanıyorsunuz siz ?

O kişinin bataryasında sıkıntı vardır kesinlikle , internette genellikle yorumlar safari'de gezerken 8-9 saat arası alıyor kullanıcılar. Ben şuanda siparişimi bekliyorum henüz erişemedim 2016 macbook pro'ya hocam

• quote:

quote:

quote:

quote:

O kişinin bataryasında sıkıntı vardır kesinlikle , internette genellikle yorumlar safari'de gezerken 8-9 saat arası alıyor kullanıcılar. Ben şuanda siparişimi bekliyorum henüz erişemedim 2016 macbook pro'ya hocam

Anladım umarım en kısa sürede ulaşırsınız beklemesi çok zor oluyor teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

• Hayırlı olsun en kısa sürede izlenimlerinizi bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15" modelleri icin Apple Store larda stok var mı?

En son pazar gunu Zorlu da sordugumda 13" lerde stok mevcuttu ancak 15" ellerinde yoktu.
  • ilk defa mac alacağım, normalde masaüstünde yoğun olarak 3dmax-vray-autocad kullanıyorum. Mac'te az olarak autocad, photoshop belki rhino modelleyebilirim. Ama masaüstü tabiki vazgeçilmez. Almışken uzun süre götürsün diyerek 15" i7 amd düşünüyorum ama 13" beni idare edermi onu size sormak istiyorum. 2300 TL fark var. Yapıcağım işleri idare ederse küçük alıp ilerde belki 2.makinemi toplarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

15" modelleri icin Apple Store larda stok var mı?

En son pazar gunu Zorlu da sordugumda 13" lerde stok mevcuttu ancak 15" ellerinde yoktu.

Pazar günü akasya avmde 15inç modelini görmüştüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Touch barlı macbooklarda gerçekten bil süresini göstermede böyle birşey var. Ben kullanıyorum normal bilgisayar boşta ve safari de bi kaç sayfa açıkken 3 saat civarında gösteriyor. Ya yazılımsal bir sorun var yada gerçekten pil söylenen 10 saatleri görmeyecek. Ben kullanımıma göre süre tutarak ölçeceğim bakalım..

• quote:

Orijinalden alıntı: thecivilized

quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

15" modelleri icin Apple Store larda stok var mı?

Pazar günü akasya avmde 15inç modelini görmüştüm.

Stand da var ancak stokta yoktu

• 1 saat kadar önce de kargolandı siparişim..

Siparişlerini bekleyen arkadaşların bilgi sahibi olması için durumu özetleyeyim;

8 Kasım tarihli siparişim gece saat 12.00 civarında gönderim hazırlığına girdi, ve yaklaşık 12 saat sonra da gönderildi. Bu arada cep telefonuna da mesaj geliyor. Henüz UPS'de bir takip bilgisi yok. Muhtemelen bir 24 saat geçmesi lazım onun için...
  • Reason kullanıcısına yanıt
    Benim 23 Kasım tarihli siparişim haftalar sonra gelecek o zaman
  • FireSpear F kullanıcısına yanıt
    13inc touchbarli modellerde batarya dayanamiyor diye biliyorum. 15inc 2.7ghz 460 modeli dun gecti elime. Safaride 8+ saat aliyorsunuz pil gostergesine gore. Dunki kurulum maratonumda bile 4+ saat dayandi pil (1gbit net ile bu surenin cogu indirmeye degil kuruluma gitti). 3-4 saat safaride problem veya art niyet var diye dusunuyorum.
  • Siparişi iptal edip GT 750M Gpu'lu 2015 siparişi mi versem diye düşünüyorum. Port sıkıntısı yok bekleme derdi yok 500-600 tl de cebe kalıyor. Yalnız Radeon Pro 460 ile kıyaslayınca nasıl bir durum oluşacak bilmiyorum.

İşlemci performansları çok yakın zaten hatta 2015 i7 2.8ghz çoğu benchmarkda üstün çıkmış 2016'lardan. Tek düşüncem GPU. Kurgu editörü olduğum için de en önemli bileşen GPU

Edit: 5 dk baktım tam bir çöp çıktı GT 750M. 2 kat düşük tflops değerine sahip. Vazgeçtim bekliyicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gang Starr -- 6 Aralık 2016; 18:06:29 >
  • Safaride full ekrandayken en düşük parlaklıkta video izlerken ekran ara sıra siyah oluyor kapanıyor. Özellikle de şu linkteki videoda arkadaşlarhttp://fmovies.to/film/mars.523wm/6w0kn7 sizde de oluyor mu? Varsa çözümü nedir? Adblock plus yüklemiştim ama ondan oluyor olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

Siparişi iptal edip GT 750M Gpu'lu 2015 siparişi mi versem diye düşünüyorum. Port sıkıntısı yok bekleme derdi yok 500-600 tl de cebe kalıyor. Yalnız Radeon Pro 460 ile kıyaslayınca nasıl bir durum oluşacak bilmiyorum.

İşlemci performansları çok yakın zaten hatta 2015 i7 2.8ghz çoğu benchmarkda üstün çıkmış 2016'lardan. Tek düşüncem GPU. Kurgu editörü olduğum için de en önemli bileşen GPU

Edit: 5 dk baktım tam bir çöp çıktı GT 750M. 2 kat düşük tflops değerine sahip. Vazgeçtim bekliyicem

Tahminimce performans olarak tabiki yenisi iyidir varsayımını yapabiliriz, ancak NVIDIA'nın eğer makine öğrenmesi vs. gibi dallarla uğraşıyorsanız CUDA vs. farkı olur.

• E yani hocam GTX960M'i dövüyor Pro 460
  • confuest kullanıcısına yanıt
    X li olanı epey yüksek modeli değil mi 750'nin?

• quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

X li olanı epey yüksek modeli değil mi 750'nin?

evet
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.