Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    23 Kasımda verdim siparişi 24 ünde onaylandı. Benim araya yılbaşı tatili de girecek heralde bir türlü işleyemediler ürünü
  • arvostaa A kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde aynı durumda kargo. Büyük ihtimalle cuma veya cumartesi diyorum ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    İzlediğim de 2015 modelin daha iyi olduğunu ve performans açısında da bir tık olsa da önce olduğunu görüyorum. Her şeyi topladığımız da 2016 modelin sadece inceldiği için mi alıyorsunuz? Logo ışığı olmayan Macbook mu olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

İzlediğim de 2015 modelin daha iyi olduğunu ve performans açısında da bir tık olsa da önce olduğunu görüyorum. Her şeyi topladığımız da 2016 modelin sadece inceldiği için mi alıyorsunuz? Logo ışığı olmayan Macbook mu olur?

Ne yapacaksınız ışığı? Sizin amacınız bence macbook kullanmak değil gösteriş.

Siz macbook'u falan boşverin casperla yola devam edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 5 Aralık 2016; 22:46:42 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Neden kalktığını söyleyince mi gösteriş oldu? Kasayı inceltmek için her şeyden vazgeçmişler ve bana göre önce ki modelin daha çok albenisi var. Bu benim düşüncem sırf böyle düşünüyorum diye de babanızın şirketiymiş gibi savunma psikolojisine girmemeni tavsiye ederim.

• Benim soru bir önceki sayfada kaldı ona cevap verir misiniz boş verin elma yanıyor mu yanmıyor mu 😂😂😂

• Ftaha F kullanıcısına yanıt
    Elmayı yemişler dostum.

• Parlayan logonun kalkma sebebini şöyle okumuştum internette ki gayet mantıklı. Bildiğiniz gibi ekranlar aslında 2 bölümden oluşuyor, birincisi renk veren öndeki panel, ikincisi ise arkadan ışığı veren panel. Amoled'ler, Led ekranlar vs. hep bu mantıkla çalışıyor. Önceki modellerde logo, ışığını arkadaki panelden alıyormuş.

Ancak bu modelde ekran o kadar incelmiş ki bu özelliği koyamamışlar. Sebebini bu kadar vermişler internette. Benim tahminimce de renk ve ışık paneli birbirine iyice yapıştı ve eğer logoyu oradan aydınlatmaya kalksalardı logo beyaz değil, ekranda ortada ne varsa o renkte yanacaktı, yani renk paneli de çok dibinde olduğu için. Saçma sapan random renkli bir logodansa ayna koymayı tercih etmişler bana kalırsa.

Ki Mac'i parlayan logo için almak da saçma bence. Ben yazılım için aldım, gayet de memnunum.

• Katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: aky

Parlayan logonun kalkma sebebini şöyle okumuştum internette ki gayet mantıklı. Bildiğiniz gibi ekranlar aslında 2 bölümden oluşuyor, birincisi renk veren öndeki panel, ikincisi ise arkadan ışığı veren panel. Amoled'ler, Led ekranlar vs. hep bu mantıkla çalışıyor. Önceki modellerde logo, ışığını arkadaki panelden alıyormuş.

Ancak bu modelde ekran o kadar incelmiş ki bu özelliği koyamamışlar. Sebebini bu kadar vermişler internette. Benim tahminimce de renk ve ışık paneli birbirine iyice yapıştı ve eğer logoyu oradan aydınlatmaya kalksalardı logo beyaz değil, ekranda ortada ne varsa o renkte yanacaktı, yani renk paneli de çok dibinde olduğu için. Saçma sapan random renkli bir logodansa ayna koymayı tercih etmişler bana kalırsa.

Ki Mac'i parlayan logo için almak da saçma bence. Ben yazılım için aldım, gayet de memnunum.

Kasa inceldiği için de girişlerden vazgeçmişler. Siz Touch Bar konusunda ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: arvostaa

1 Kasım'da sipariş vermiştim, 20-29 Aralık teslimat gözüküyordu. 28 Kasım'da kargoya verdiler. Bir aksilik olmazsa belirtilenden epey erken gelmiş olacak. Hayırlısı bakalım.

Teslimat tarihini bilinçli olarak işkembeden salladıkları için gerçek süre iyi görünüyor ama global piyasa değeri 1. olan bir şirket el kadar cihazı 1 ayda yollayamıyor. Bu beklediğimiz gün sayıları Apple için tek kelimeyle facia. Bir daha Apple online store'a elimi sürmem zaten. Havale kendilerine 1 hafta önce geçti ama hala ürünler işleniyormuş. Lan neyi işliyorsun ya takacağın 1 CPU, 1 GPU gerisi standart zaten. Hadi onu geçtim base model alanlarda bekliyor aynı süreyi. 29 liralık 10 gram kabloyu bile 1 haftada anca yollayabildiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

quote:

Orijinalden alıntı: aky

Parlayan logonun kalkma sebebini şöyle okumuştum internette ki gayet mantıklı. Bildiğiniz gibi ekranlar aslında 2 bölümden oluşuyor, birincisi renk veren öndeki panel, ikincisi ise arkadan ışığı veren panel. Amoled'ler, Led ekranlar vs. hep bu mantıkla çalışıyor. Önceki modellerde logo, ışığını arkadaki panelden alıyormuş.

Kasa inceldiği için de girişlerden vazgeçmişler. Siz Touch Bar konusunda ne düşünüyorsunuz?

Ben Touchbarsız 13" aldım. Touchbar'ın ise İnternetteki yorumları olumlu, ancak şarj süresine epey olumsuz etkisi varmış. Fiyat farkına değer diyorsanız düşünülebilir.

• Benim sabah elime ulasti acikcasi ama kurcalarken yazmaya firsat bulamadim. Touchbar dan ziyade trackpad e hayran kaldim acikcasi. Kullandigim gamer laptoplarindan sonra ozellikle. Bu arada ilk kurulum yaparken FileVault etkinlestirirseniz mutlaka prize baglayin. Prize baglamadan restart atarsaniz ufaktanda olsa korkutabilir sizi olusan durum
  • Beyler ciddi niyetle sormuyorum fakat hala "Pro" bir cihaz mı?

Mühendisler için gereksiz mi?

Böyle soruyorum ama merakımdan ötürü ciddi alma niyetim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 6 Aralık 2016; 16:47:38 >
  • Evvvvvveeeeettttttt......

An itibariyle 8 Kasım tarihli siparişim gönderim hazırlığına girdi...

Konfigürasyonum : 15" - 2.7 - 512SSD - 460 Radeon

Sonunda... Darısı bekleyen diğer arkadaşların başına...

Gelince de artık kısa bir inceleme sözüm olsun.. Mid 2014'den geçiş yapacağım (...kendisini yaklaşık 1 ay önce elden çıkarttım..) An itibariyle de 1 aydır Late 2011 13" MacBook Pro ile işleri hallediyordum.

Bu arada ben hub işini USB 3.0 7 portlu bir TP-LINK UH720 ile halletmeye karar verdim. Bu hub'ın bağlantısı için apple'dan şimdi Belkin USB-C - Mikro B kablo siparişini de verdim. Tek kaygım kablo hub'a uyum sağlasın. Aslında USB-A - USB-C kablolarını da aldım 2 tane ama hub'ı adaptörle değil de direkt cihaza bağlamak için bu Belkin kablo siparişini verdim. Bakalım inşallah bir uyumsuzluk sorunu olmazsa hub dosyasını da kapatıyorum şimdilik...

• Reason kullanıcısına yanıt
    Radeon 460'ın performansını merak ediyorum gerçekten. Tam da almayı düşündüğüm modeli sipariş vermişsiniz. Ekran kartıyla ilgili deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim.

Bu kadar uzun sürmesi korkuttu beni çünkü yılbaşından sonra yurtdışında olucam.

• Reason kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun dostum. ne zaman siparişi verdiniz? sipariş tarihleri kaç kez geri alındı?

Bende ssd upgrade yapacaktım. Ama 800 tl ye normal 512 ssd alırım diye düşündüm... Umarım yanılmam..
  • Çok teşekkürler. Sizin de siparişiniz vardı yanlış hatırlamıyorsam. İnşallah bir an önce kavuşursunuz.

Mesajıma da yazmıştım. Sipariş verdiğim tarih 8 kasım.

Sipariş tarihimden itibaren tarihlerde hiç değişiklik olmadı. Baştan beri gönderim 4-5 hafta ve teslimat 29 Aralık - 5 Ocak idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reason -- 6 Aralık 2016; 8:22:52 >
  • Ben 16 kasımda sipariş verdim. Bende de 4-5 hafta ve 29 aralık-5ocak yazıyor. Siz 1 hafta önce aldınız niye öyle oldu ki. Benimki de yola çıkar inşallah yakında

• bende 29 kasımda verdim siparişi, 2-3 hafta diyip 9-16 Ocak teslim tarihi diyor. sanırım yılbaşı şeysine girecek benim sipariş...
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.