Şimdi Ara

MACBOOK AIR MQD32TU/A CORE İ5 1.8GHZ-8GB-128GBSSD-13.3'-INT 3.499,00 TL VATAN BİLGİSAYAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
15.388
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MACBOOK AIR MQD32TU/A CORE İ5 1.8GHZ-8GB-128GBSSD-13.3"-INT   3.499,00 TL VATAN BİLGİSAYAR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Günlük kullanıcı iseniz ve bütçeniz kısıtlı ise ya da ben ağır programlar kullancağım diyorsanız zaten macbooklara bulaşmayın. Yok benim için mobilite ve batarya süresi önemli ayrıcada cihaz güzel dursun bütçemde var diyorsanız alın kullanın.

Mac parasına aldığınız hiç bir windows notebook kolay kolay ölmez ayrıca. 4 yıl önce asus n56vz aldım i7 3630 işlemci, 16 gb ram, 4gb gt650 ekran kartı, full hd ips ekran. Sadece 128lik ssd taktım. O zaman 1600 liraya mal etmiştim ssd ile 1850. Macler o zamanda 2500-5000 arasındaydı. Benim bilgisayarı win10 yaptım hala piyasadaki bilgisayarların çoğunun içinden geçer, takılma donma vs gram yaşamıyorum. Her dönem istediğim her oyunu kurdum, çizim programları kullandım. Ivıra zıvıra ekstra para ödemedim. Şimdi öğrencilik bitti oyun vs. oynamıyorum. Kullandığım tarayıcı ve office. Mobilite önemli şu anda benim için 1,5 kg altı olsun bataryası 10 saat olsun benim için yeterli şeyler birde hafif yüklenmede kasmasın. Bu sebeple 3100-3200 düşürdüğüm anda macbook air alacağım.

Onu bunu gömmeden önce insanların tercihlerine ve ihtiyaçlarına saygı göstermeyi bir öğrensek herşey hallolacak. 3000e mac alacağım diyorum şimdi ne yapacaksın o paraya şu ekran kartlı notebook var diyor adam, kardeşim bir önce sorsana ben oyun oynayacak mıyım? önerdiğim bilgisayarda ekran kartı var ama 3,5 kilo ve bataryası 3 saat gidiyor.
    Ne bileyim deseki vatandaş 500-1000 daha ver asus zenbook al ekran kartı olsun vs. tamam hak vereceğim ama air almak isteyen adama oyuncu bilgisayarı önermek nedir.
  • Sıcak değil

100 TL indirim yapmışlar

• BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    Apple da 100 tl indirim bile olsa alınır bence

• bitmiş sanırım fırsat
  • Donanımı zayıf bence fazla işe yaramaz.
  • V2 kullanıcısına yanıt
    Ömründe hiç mac kullandın mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun için Bir işe yaramaz word excel maillere bakma Yani iş amaçlı kullanılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 28 Eylül 2017; 21:44:9 >
  • En az 2023e kadar tık demeden çalışır. 2011 modelini hala kullandığım için yazayım dedim.

• hayatında macbook kullanmamış dandik laptoplarda dirsek çürüten forumcular yine dandik mesajlarıyla doluşmuş güzel fiyat paylaşan arkadaşa teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Last_Stand

Ömründe hiç mac kullandın mı?

Kullandım

Fabrika ayarına dönmek için internet bağlantısı gerektiren

En basitinden 2 dolarlık bir aparatı orjinal diye 25 dolara ittiren

Notebook benden uzak dursun.

• 2010 yılında aldığım core2 duo macbook pro hala saat gibi çalışıyor.Kullanmadan bilmeden, yorum yapmayalım arkadaşlar..

• Şu videoyu bırakıp kaçayım hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadima -- 28 Eylül 2017; 22:53:45 >
  • hackintosh kullanıyorum mutluyum :))

• 2009 dan 2017 yılına kadar kullandıgım mb pro mu satıp yerine, mid 2015 15'' mb pro aldım, hedef 2023
  • Arkadaşlar bilgisayar mühendisliği hazırlık öğrencisiyim de bir macbook almak istiyorum nasıl önerir misiniz ya da macbook yerine başka bir bilgisayae önerir misiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim mesela bu macbookair benim işimi görür mü kodlama da filan . Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Arkadaşlar birde şeyi sorucam apple ın kendi yerinden alsak eğitime özel indirimler beats kulaklık filan veriyorlarmış öyle daha mı karlı olur sizcede ?

• garmen G kullanıcısına yanıt
    Merhabalar..

Öncelikle maclerin kalitesi konusunda şüpheniz olmasın, ben de zamanında karşıydım ve almamaya çalışıyordum. Alıp da vazgeçebilen pek yok. Kullanım süresi de oldukça uzun oluyor, verilen parayı çıkartıyor. Aynı işlemci ram vs sahibi bilgisayarlarla da fiyat olarak kıyaslamamak gerekiyor o yüzden.

13" ekran boyutu olarak yeterli , keza 8 GB Ram de kötü gözükmüyor. Ama bilgisayar mühendisliğinde yapılacak işler için işlem gücü ve bir öğrencinin gereksinimleri için de 128 GB SSD az kalacaktır. (Taşınabilir disk gibi çözümler var tabi). Normalde bu işler için macbook pro öneriliyor ama fiyat olarak arşa çıktığı için onu söylemem zor.

Önünüzdeki 4 yılda hocalar sizden abuk subuk programları yüklemenizi isteyebilir, bunlardan bir kısmının da mac işletim sisteminde karşılığı olmayabilir. İşletim sistemi emülatörleri ile çözmek mümkün, gene de alım kararını etkileyebilir.

Şahsi fikrim para varsa mb pro, yoksa da bunu aldığında pişman olmayacağınız yönünde. Ben benzer bir sistemle, emülatör yüklemeden, odtü deki bilişimle alakalı bir master programını bitirebildim. Buna alternatif olarak winpc bir şey öneremiyorum, mutlaka vardır, ben sadece o tip cihazlardan koptum.

Not : Kendi mb pro'mu 2011 den bu yana kullanıyorum, sadece 2016 yılında bir upgrade (SSD + RAM) yaptım. (Yeni modellerde upgrade yapma şansı yok)

• Aslinda cep telefonlarinin 5000 tl oldugu zamanda bunlar uygun

• quote:

Orijinalden alıntı: kHanTW

Merhabalar..

Öncelikle maclerin kalitesi konusunda şüpheniz olmasın, ben de zamanında karşıydım ve almamaya çalışıyordum. Alıp da vazgeçebilen pek yok. Kullanım süresi de oldukça uzun oluyor, verilen parayı çıkartıyor. Aynı işlemci ram vs sahibi bilgisayarlarla da fiyat olarak kıyaslamamak gerekiyor o yüzden.

13" ekran boyutu olarak yeterli , keza 8 GB Ram de kötü gözükmüyor. Ama bilgisayar mühendisliğinde yapılacak işler için işlem gücü ve bir öğrencinin gereksinimleri için de 128 GB SSD az kalacaktır. (Taşınabilir disk gibi çözümler var tabi). Normalde bu işler için macbook pro öneriliyor ama fiyat olarak arşa çıktığı için onu söylemem zor.

Önünüzdeki 4 yılda hocalar sizden abuk subuk programları yüklemenizi isteyebilir, bunlardan bir kısmının da mac işletim sisteminde karşılığı olmayabilir. İşletim sistemi emülatörleri ile çözmek mümkün, gene de alım kararını etkileyebilir.

Şahsi fikrim para varsa mb pro, yoksa da bunu aldığında pişman olmayacağınız yönünde. Ben benzer bir sistemle, emülatör yüklemeden, odtü deki bilişimle alakalı bir master programını bitirebildim. Buna alternatif olarak winpc bir şey öneremiyorum, mutlaka vardır, ben sadece o tip cihazlardan koptum.

Not : Kendi mb pro'mu 2011 den bu yana kullanıyorum, sadece 2016 yılında bir upgrade (SSD + RAM) yaptım. (Yeni modellerde upgrade yapma şansı yok)

Macbookpro'nun fiyatları gerçekten fazla ama 5k 6k arası bulunabiliyor yine sanırsam belki bi ihtimal alabilirim tabi para biriktirmem filan gerekicek hazırlığınsonu 1. Sınıf başlayana kadar biriktirebilirim belki diye düşünüyorum 5k-6k bandında bir parayı .

Macbook airlerde güncellencek sanırım biraz beklemek daha yararlı gibi gözüküyor. Macbook airın görüntü kalitesi bide düşündüyor beni prolarla yan yana özellikle baya kötü duruyor . Bu yüzden biraz beklemeye karar verdim çünkü bu paralar çok fazla benim için bide aileden destek almak yerine kendim biriktirmem lazım. Bakalım düşünücem biraz daha belki winpc 'ye yönelirim ilerleyen zamanlarda.
    Çok teşekkürler bu arada yardımınız için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garmen -- 29 Eylül 2017; 9:38:26 >

• dolarin 1,70-1,80 lira oldugu zamanlarda 2012 yilinda sanirim 4bin tlye yakin bir fiyata yurtdisindan getirmistim. 5 senedir kullaniyorum, hala cayir cayir muhtesem calisiyor.

o fiyata alinan herhangi bir PCden bu zamanda ayni performansi saniyorum ki alamazdim.

pahali mi? evet. hele bir de bir donanim sikintisi olursa sarj cihazi bozulursa mesela, yenisi 200-300 lira.

bir de her uygulamayi oyle kolay rahat bulamiyorsunuz, o kotu (ornegin baskasinin windows ile olusturdugu office dokumanlarini sorunsuzca acmak icin ya parasini verip almaniz ya da cracklisini bulup kullanmaniz gerekiyor). oyun falan oynama niyetindeyseniz hic bulasmayin mesela.

onun haricinde ozellikle programcilar icin iyi bir bilgisayar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.