Şimdi Ara

Mac mini ssd takabilirmiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar asagidaki ozellikerde olan mac miniyi ssd ile revize edilme sansi var mi? Yoksa bu modellerde alirken ulusturulmusun disina cikmak mumkun degil mi?

Mac mini ssd takabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 15 Şubat 2017; 11:50:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Normal hdd bölmesine ulaşıp 2.5" hdd yi cikartabiliyorsan, 2.5" lik bir ssd alip kullanabilmen lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu video sana yardımcı olacaktır

https://www.youtube.com/watch?v=4SaVDTq353A

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Peki bir şunu sormak istiyorum. Şuan ki hdd de bir sürü program vs mevcut. ssd takıldıktan sonra sanki hiç hdd değişimi olmamış gibi sistemi geri yüklemek mumkun mu ssd ye? yani bir nevi iphone ile alınan yedeği geri yüklemek gibi yapabiliyor muyuz? yoksa illa sıfır kurulum olup her seyi bastan yüklemek mı gerek? Veya sıfır kurulum yapıldıktan sonra time machine ile yedeği atabiliyor muyuz?
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Ssdde yeterince yer varsa klonlanabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    MacOs tam bilmiyorum. AMa yeni bir kuruluumdan önce TimeMachine ile harici bir diske yedek alıp daha sonra aldığınız yedeği yeni sisteme geri yükleyebilmeniz gerek. Ama sistem yedekleme diye bir şey sanmıyorum olduğunu. Sonuçta kendi diskinden ssd'ye taşıyacaksınız sistemi. Dosyalarını vs. tİmeMachine alıp SSd için yeni bir kurulum yapmanız gerek. Bu arada videoda adam hem mac mininin kendi diskini geri taktı hem de ssd taktı. 2 disk taktı yani toplamda. Siz de sistemi SSd'ye kurduktan sonra yapabiliyorsanız aynı şekilde 2 disk ile devam edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 15 Şubat 2017; 13:43:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RyzeTheAmazing

Ssdde yeterince yer varsa klonlanabilir

O konuda sıkıntı yasayacagımı sanmıyorum suan mac minide ki hdd kapasitesinin zaten cok fazla bir kısmını kullanmıyorum alacağım ssdnin kpasite suan ki hdd de bulunan veri miktarından daha fazla olacagı için boş alan sıkıntısı yasamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

MacOs tam bilmiyorum. AMa yeni bir kuruluumdan önce TimeMachine ile harici bir diske yedek alıp daha sonra aldığınız yedeği yeni sisteme geri yükleyebilmeniz gerek. Ama sistem yedekleme diye bir şey sanmıyorum olduğunu. Sonuçta kendi diskinden ssd'ye taşıyacaksınız sistemi. Dosyalarını vs. tİmeMachine alıp SSd için yeni bir kurulum yapmanız gerek. Bu arada videoda adam hem mac mininin kendi diskini geri taktı hem de ssd taktı. 2 disk taktı yani toplamda. Siz de sistemi SSd'ye kurduktan sonra yapabiliyorsanız aynı şekilde 2 disk ile devam edin.

videodaki mac mini 2011-2012 bendeki 014 olan ile sanırsam biraz farklı iç kısmı. ama her ikiside takılı olsa daha sistem ve programlar ssd de olması gerektiği için zaten mecburen yine ssd ye bir kurulum lazım olacak. klonlama olayı sanırsam iş görebilir gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Peki bir şunu sormak istiyorum. Şuan ki hdd de bir sürü program vs mevcut. ssd takıldıktan sonra sanki hiç hdd değişimi olmamış gibi sistemi geri yüklemek mumkun mu ssd ye? yani bir nevi iphone ile alınan yedeği geri yüklemek gibi yapabiliyor muyuz? yoksa illa sıfır kurulum olup her seyi bastan yüklemek mı gerek? Veya sıfır kurulum yapıldıktan sonra time machine ile yedeği atabiliyor muyuz?

Herhangi bir hdd bağla mac miniye , yedekle diye bir şey çıkar oradan yedeklersin sonra ssd'ye atarsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.