Şimdi Ara

Mac için uzak masaüstü bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Windows bilgisayarımda network connect programını kullanarak şirket ağına bağlanıyordum ardından uzak masaüstü ilede uzaktan bağlantı yapabiliyordum. Ancak MAc'te bunu yapamadım.

Microsoft Remote Desktop indirdim, mac'i şirkete götürdüğümde ve kablolu bir şekilde şirket ağına bağlandığımda Microsoft Remote Desktop ile uzak bağlantı yaptım ama evde network connect gibi bir program lazım. Ne kullanabilirim?

• Selamlar,

Sürekli açık olan bir server yada benzer bir rooter varsa vpn kurulabilir eğer böyle bir durum yoksa bu durumda bir pc açılıp

http://teamviewer.com/

Kullanılabilir. Böylece ek bir yazılım yada başka bişeye gerek kalmadan bağlantı sağlanabilir. VPN bunların içinde en güvenli olanıdır.

Kolay Gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

Selamlar,

Sürekli açık olan bir server yada benzer bir rooter varsa vpn kurulabilir eğer böyle bir durum yoksa bu durumda bir pc açılıp

http://teamviewer.com/

Kullanılabilir. Böylece ek bir yazılım yada başka bişeye gerek kalmadan bağlantı sağlanabilir. VPN bunların içinde en güvenli olanıdır.

Kolay Gelsin..

Teamwiever kullanma şansım yok maalesef sirket bilgisayarina yukleyemiyorum cunku. Baska ne yapabilirim, nasil bir vpn kullanabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Openvpn araştırabilirsiniz. Eğer böyle bir sunucu ile bağlantı sağlarsanız hem daha güvenli ve şirketteymişsiniz gibi işlerinizi yürütebilirsiniz.

Kolay Gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

Selamlar,

Openvpn araştırabilirsiniz. Eğer böyle bir sunucu ile bağlantı sağlarsanız hem daha güvenli ve şirketteymişsiniz gibi işlerinizi yürütebilirsiniz.

Kolay Gelsin..

Tesekkur ederim, appstoreda var midir peki bilgin var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Araştırmanızda yarar var open vpn öyle birşey değil esasen şirketinizde bir sunucu kuruyorsunuz yada sunucunuza bir vpn server şirket dışındaki herkese kullanıcı tanımlayabiliyorsunuz. Şirket dışındakiler bu özel vpn ağı sayesinde şirketteymiş gibi işlemlerini halledebiliyor. Yani ekstra koruma ve güvenlik sağlıyor ve vpn ağına bağlandığınızda bütün internet girdi çıktılarınız şirket internetinden oluyor. Appstore da vs aramayın bu açık kaynak kodlu bir uygulama ilkönce araştırıp yapının size uygun olup olmadığına bakın daha sonra kuruluma geçip ayarlamaları yaparsınız. Bu uygulama işletim sisteminden bağımsızdır bütün işletim sistemleri program olmadan vpn bağlanabilirler.

Kolay Gelsin..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.