Şimdi Ara

Windows 8.1'de Uzak Masaüstü Bağlantısı Mümkün Değil mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
10.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Windows 8.1 işletim sistemli bilgisayarım ile satın almış olduğum VDS sunucusuna bağlanamıyorum.

Bilgisayarda Uzak Masaüstü Bağlantısı var ancak ip adresini girip bağlan dediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.

İlk kez VDS kullanacağım daha önce hiç uzak masaüstü bağlantısı yapmadım.

Biraz araştırdım. Açıkçası fazla bir veri bulamadım. Yani sorun Windows 8.1'de mi yoksa bende mi anlayamadım o yüzden?

Bulduğum bir blogda aşağıdaki ayar penceresine bakarsanız, bendeki sistem özellikleri penceresinde aşağıdaki kısım boş malesef.

Sözü uzatmadan sorayım Windows 8.1'de uzak masaüstü bağlantısı mümkün değil mi?
    Yoksa bilgisayarda ya da modem arayüzünde bazı ayarlar mı yapmam gerek? :(

Bu konu benim için çok önemli. Ayrıca işletim sistemi değişmeyi de pek sevmiyorum. Bir önceki 7 idi. 1-2 ay önce korkarak 8'e geçmek zorunda kaldım tam alıştım derken şimdi böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Eski Win 7 laptopumla bağlantıyı yapabiliyorum herhangi bir sorun yok. Ancak 1-2 aylık win 8.1 Dell marka laptopumla yapamıyorum.

• Windows 8.1 SL makinada uzak masaüstü Client özelliği vardır fakat sunucu özelliği yoktur.
    yani laptopunuzla uzaktaki bir uzak masaüstü sunucusuna bağlanabilirsiniz ama laptopunuza uzakmasaüstü ile bağlanamazsınız.
    sanırım siz laptopunuzla uzaktaki vds sunucunuza uzak masaüstüyle bağlanmak istiyorsunuz.
    bunu yaparken hata alıyorsanız vds tarafında gerekli port yönlendirme ve uzak masaüstü erişiminin aktif olduğunu kontrol edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Administraktor

Windows 8.1 SL makinada uzak masaüstü Client özelliği vardır fakat sunucu özelliği yoktur.
    yani laptopunuzla uzaktaki bir uzak masaüstü sunucusuna bağlanabilirsiniz ama laptopunuza uzakmasaüstü ile bağlanamazsınız.
    sanırım siz laptopunuzla uzaktaki vds sunucunuza uzak masaüstüyle bağlanmak istiyorsunuz.
    bunu yaparken hata alıyorsanız vds tarafında gerekli port yönlendirme ve uzak masaüstü erişiminin aktif olduğunu kontrol edin.

Cevap için teşekkürler. Evet ben sunucuya bağlanacağım. Ancak sorun bende, daha doğrusu win 8.1'de yada bilgisayarda.

Win 7 kurulu eski laptop ile sorunsuz bağlanabiliyorum VDS'ye. Ama o laptop'da ısınma sorunu ve ve kapanıyor aniden. O yüzden 8.1 ile bağlanmam gerek :/

• Ayarlarını kurcalamadıysan
    Veya win7 olan cihazda sertifika beya başka bi ayar yapmadıysan bağlanması gerekli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ayarlarını kurcalamadıysan
    Veya win7 olan cihazda sertifika beya başka bi ayar yapmadıysan bağlanması gerekli

Hayır herhangi bir ayar değişikliği yapmadım Win 8.1 yeni bilgisayar.
    Win 7 olanda dazaten hiç kullanmamıstım masaüstü bağlantısını bugün denemek için kullandım.

Malesef Win 8.1'de bağlanmıyor. Kullanıcı adı şifre bile istemiyor. Bağlan tıkladığım an o yukarıdaki hatayı veriyor.
  • Win8 laptop ile başka uzak masaüstü sunuculara bağlanabiliyor musun?

• quote:

Win8 laptop ile başka uzak masaüstü sunuculara bağlanabiliyor musun?

Anasayfada dolanirken nickine guldum kardes

Ouv 2004 kayitli reyiz

• quote:

Win8 laptop ile başka uzak masaüstü sunuculara bağlanabiliyor musun?

Hocam deneyemedim maalesef. Başka sunucu adresi falan yok. Rastgele numaralar denedim ama bu kez başka bir hata verdi. Karşı bilgisayar kapalı olabilir falan gibi
  • Konu güncel arkadaşlar sorunu henüz çözemedim
  • Güncel :(

Windows 8. Single Language ile uzak masaüstü bağlantısı mümkün mü ya da nasıl yapıldığını bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: must21

Güncel :(

Windows 8. Single Language ile uzak masaüstü bağlantısı mümkün mü ya da nasıl yapıldığını bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum

pro sürüme gçmeniz gerek pro sürümde sınırsız kullanıcı baglantısı açabilirsiniz bizim 4 mağazamız var herbiri serverde baska kullanıcıya baglanıyor server derken standard acer laptop 8.1 var

termsrv.dll dosyasına ihtiyacın var istersen yolarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiRARDA -- 8 Şubat 2015; 17:22:17 >
  • bende w8.1 laptopumla win7 ye bağlanıyorum ama 7den kendi laptopuma bağlanamıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O sunucuya farklı bir cihazdan şu an uzak masa üstü bağlantı yapabiliyor musunuz? Android ya da iOS cihazınızdan bağlanmayı deneyin. Uzak masa üstü bağlantı problemleri sunucu taraflı olur. Bağlandığınız sunucu lisanslı mı? Lisansız ise ilk 120 gün bağlanabilirsiniz. Sonrasında bağlanamazsınız.
  • Windows 7 de
    -Professional
    -Ultimate
    -Enterprise sürümlerinde bu özellik mevcutken windows 8 / 8.1 de

sadece
    -pro
    -enterprise sürümlerinde bulunur.

==>Windows 8.1 Single Language kullandığınızdan bu özellik sizin sisteminizde kullanılamaz.Yani PC de problem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: must21

Merhaba,

Windows 8.1 işletim sistemli bilgisayarım ile satın almış olduğum VDS sunucusuna bağlanamıyorum.

Bilgisayarda Uzak Masaüstü Bağlantısı var ancak ip adresini girip bağlan dediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.

İlk kez VDS kullanacağım daha önce hiç uzak masaüstü bağlantısı yapmadım.

Biraz araştırdım. Açıkçası fazla bir veri bulamadım. Yani sorun Windows 8.1'de mi yoksa bende mi anlayamadım o yüzden?

Bulduğum bir blogda aşağıdaki ayar penceresine bakarsanız, bendeki sistem özellikleri penceresinde aşağıdaki kısım boş malesef.

Sözü uzatmadan sorayım Windows 8.1'de uzak masaüstü bağlantısı mümkün değil mi?
    Yoksa bilgisayarda ya da modem arayüzünde bazı ayarlar mı yapmam gerek? :(

Bu konu benim için çok önemli. Ayrıca işletim sistemi değişmeyi de pek sevmiyorum. Bir önceki 7 idi. 1-2 ay önce korkarak 8'e geçmek zorunda kaldım tam alıştım derken şimdi böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Eski Win 7 laptopumla bağlantıyı yapabiliyorum herhangi bir sorun yok. Ancak 1-2 aylık win 8.1 Dell marka laptopumla yapamıyorum.

Bu konuyu başka bir siteden aldım yaptım sorun düzeldi.Aşşağıda yapılan işlemler bölümündekileri uygularsanız sorununuz düzelicektir.

The RDP client behaviour is changed in 8.1 and it now it enforces NLA which uses CREDSSP – it is more secure.
    Previous behaviour is that it allowed fallback to “no NLA” when NLA failed.
    If NLA is set to “required” on the RDP server side then it is expected that the client connection will fail due to the workstation not being in the list. NLA is using Kerberos or NTLM authentication which cares about where you log on from as per above attribute. In addition if you take RDP out of the loop and browse to a share, for example, on the same RDP server from any OS workstation which is not in the <log onto> list it will also fail with the same error STATUS_INVALID_WORKSTATION!.

Available options here:
    1. Use this setting: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server\Winstations\RDP-tcp "SecurityLayer", Default is 1 (SSL). -> Set this to 0.
    2. On the client workstation, open the RDP file with Notepad and add the string enablecredsspsupport:i:0
    3. Add the source server that the user is connecting to into the LogonTo field.

Yapılan işlemler.
    1.Windows 8.1 register' dan aşşağıdaki bölüme gelip set this to ( 0 ) yapıyoruz.
    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server\Winstations\RDP-tcp "SecurityLayer
    ", Default is 1 (SSL). -> Set this to 0.

2.Uzak Bağlantı Programını açıp Farklı kaydet deyip masa üstüne kaydediyoruz.Daha sonra masa üstüne kaydettiğimiz uzak bağlantı yı sağ tuş tıklayıp birlikte aç deyip not defteri ile açıyoruz.Açılan sayfanın sonuna
    enablecredsspsupport:i:0
    ekliyoruz.
    3.Uzak Bağlantı ayarlarına IP Adresini ve kullanıcı adını Domain varsa ile kaydediyoruz.
    Masa üstünden çalıştırdığımız zaman bağlantı kuruluyor.

• regeditte bu ayarları yaptıktan sonra sunucu olarak kullanabilirmiyiz bilgisayarı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.