Şimdi Ara

Maaşı Aldım Patron 1.100 TL Verdi Şimdi ne yapmalıyım (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
11
Favori
11.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 kişi çalışıyoruz demişsin senin gibi başkasınada eksik para veriyorsa birlikte şikayet edin en sonunda patron geri vites yapacak zam isteyin çakallık neymiş görsün.Zaten kayıtlarda size eksik para verdiği gözüküyorsa diğer çalışanlar şahitse patron çaresiz kalır yasal işlem yerine patronla anlaşma yapmanız belki herkes için daha iyi olacaktır.
  • Eski maaşın 1800 lira, patron 1000 lirayı elden veriyor. Böyle diceksin SGK ye. Çıraklardan birini ayart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baller Lifestyle -- 10 Şubat 2016; 2:36:05 >
  • Su an tum is yerlerinde asgari ucretler zamlandi mi yoksa yavas yavas mi attirmaya basliyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavisu48 -- 10 Şubat 2016; 3:16:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkede çalıştığı halde kötü şartlarda yaşayan o kadar insan çok ki. Yasancak ülke kalmadı ortada . Ha o zaman git başka ülkede yaşa diyeniniz olacak. Gidemem ama daha iyi sartlarda yaşamamız zor değilken niye değil niye olmuyo hani. Bahane uydurmaya gerek yok. Ortadaki bütçe ve üretmeye karşı cikilmasindan belli. Üretmeyen toplum yok olmaya mahkum toplumdur.
    Fabrikalar açılsa sağlam ve kaliteli ürünler uretebilsek güzel olmazmı. Birazcık destekle ve dış iliskilerimizin iyi olmasıyla dünyaya acilsak , dışlanmasak ne güzel olmazmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkylmz19990102 -- 10 Şubat 2016; 3:53:41 >
  • 2 günde dava mi sonuçlandı?

Csb gibi değil gibi karar veremedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1100TL asgari maaş veriyorduk. iş yerine gelen yazı ile artık agiler asgari ücrete dahil edildiği yazıyordu.

Kısaca

Eskiden

1100+Min 130 TL agi 1235TL alıyordu çalışanlar.

Yeni zamla 1325 TL alacaklar :)

Zaten Her yıl ortalama %5 zam yapılıyordu. Kısaca feci oyuna geldiniz :D:D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qkhnk -- 10 Şubat 2016; 6:05:51 >
  • maaş bordrosu da mı vermiyor ?
  • 750-1000 TL arası Suriyeli çalıştırıyor konfeksiyonlar.
  • Brüt değil mi 1300? Net 1172 TL ediyor. Yani konu CSB.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih617

quote:

Orijinalden alıntı: Jude Law

edit: Patron maaşı verdi 1300 yapmıycağını biliyodum ama 1100 de resmen hakaret oldu. sigortalıyım yarın işe gitmemeyi ve şikayet etmeyi planlıyorum. Bide yemek parasıyla beraber asgari ücrete denk geliyo demezmi bizde salağız

iş yerinde sigortalı olarak çalışıyorum bu ay 1.300 tl olacak asgari ücret fakat patron o kadar veremem diyor. maaşı bankayada yatırmıyor elden veriyor. şubattan itibaren asgari ücretin altına çalışmayı düşünmüyorum yani 1300 ze 1300 isteyeceğim. bankaya yatırmadığı için bunu nasıl ispat edebilirim nereye şikayet edebilirim yaptırımları nelerdir. maaş günü 1300 altında alırsam ertesi gün işe gitmeyip şikayet edebilirmiyim ve nasıl ispatlarım. ayrıca her ayın 7 sinde elden veiyor maaşları.

Rabbine şükret ve patronuna itaat et.

Rabbime şükrederim ama patrona itaat değil isyan ederim. !! Neyin kafası bu böyle itaat etmişmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: fofer

quote:

quote:

edit: Patron maaşı verdi 1300 yapmıycağını biliyodum ama 1100 de resmen hakaret oldu. sigortalıyım yarın işe gitmemeyi ve şikayet etmeyi planlıyorum. Bide yemek parasıyla beraber asgari ücrete denk geliyo demezmi bizde salağız

iş yerinde sigortalı olarak çalışıyorum bu ay 1.300 tl olacak asgari ücret fakat patron o kadar veremem diyor. maaşı bankayada yatırmıyor elden veriyor. şubattan itibaren asgari ücretin altına çalışmayı düşünmüyorum yani 1300 ze 1300 isteyeceğim. bankaya yatırmadığı için bunu nasıl ispat edebilirim nereye şikayet edebilirim yaptırımları nelerdir. maaş günü 1300 altında alırsam ertesi gün işe gitmeyip şikayet edebilirmiyim ve nasıl ispatlarım. ayrıca her ayın 7 sinde elden veiyor maaşları.

Rabbime şükrederim ama patrona itaat değil isyan ederim. !! Neyin kafası bu böyle itaat etmişmiş

Allah taşkınlığı bozgunculuğu ve isyanı yasaklar.

• Hocam milletin gazına gelip de haksız duruma düşme
    işten çıkmak istiyorsan detaylı araştırman lazım elindekinden de olursun.
    Bu adam sana maaşı 1100tl veremez. 1300tl vermesi gerekir. Verdiği 1100 tl nin zaten 130tl kadarını devlet veriyor. Kendisine 970tl falan kalıyor. Hepten cılkını çıkarıyor yani. Sana net 1300tl vermesi gerekir.
    Böyle bir durumda sana haklı fesih imkanı verir mi onu araştırman lazım.
    Yanlış bilmiyorsam maaşını eksik alman sana haklı fesih hakkı verir. Ama işlemleri doğru yapman lazım şöyle ki... İlk önce dilekçe vericeksin. Maaşımı eksik yatıyor. Bana haklı fesih hakkı doğuyor. Maaşımı düzeltmezseniz sözleşmemi tek taraflı feshederek tazminatımı talep edicem diye ihbarname çekiceksin. Bir hafta herhalde yasal süresi sana cevap vermeleri lazım. Cevap vermezlerse işi bırakıp olayı avukata devrediceksin. Tek başına yapabileceğin iş değil söylim sana. Bilmediğin kanunun değişik şartları var. Önünne koyarlar senin garanti sandığın şey boş çıkar dikkatli ol. Bu işlerde en iyileri sendika avukatlarıdır. Sendika varsa git görüş genelde ücretsiz yardımcı olurlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Allah kul hakkı yemeyide yasaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: Kurtuldunuz

4 kişi çalışıyoruz demişsin senin gibi başkasınada eksik para veriyorsa birlikte şikayet edin en sonunda patron geri vites yapacak zam isteyin çakallık neymiş görsün.Zaten kayıtlarda size eksik para verdiği gözüküyorsa diğer çalışanlar şahitse patron çaresiz kalır yasal işlem yerine patronla anlaşma yapmanız belki herkes için daha iyi olacaktır.

şimdi usta asgari ücretin üstünde çalışıyor 20 senedir burda o yalancı şahit bile olabilir. çırak var bi tane onun maaş 1000 tl oldu . odamı asgari ücret almalı onu bilmiyorum sigortası yok çırak okuluna kaydettiriyor çırakları. bide yeni giren kız var oda 800 900 felan alıyor sanırım. stajer olarak gösteriyor sanırım onuda. ben ses kaydı alsam ustadan felan 1100 aldığımı söyletsem işe yarar mı. bu patronla anlaşma yapılmaz iyi biliyorum şimdi söylesem şikayet edicem felan diye önceden kendince tedbir felan almaya çalışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: necrovirus

quote:

quote:

quote:

quote:

Allah kul hakkı yemeyide yasaklar

Patronun günah işliyor diye sen de mi günah işleyeceksin? Patronunu Allah'a havale et ama isyan etme. Isyan Allah'ın sevmediği şeylerdendir. Allah elbet patrona cezasını verir. Bu dünyada ya da öbür dünyada.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kardeşim bizde bozgunculuk yapalım, yakalım yıkalım demiyorum ama insanlar hakkını tabii ki de aramalı.
    Bu arada isyanı Allah'a (haşa) değil, kapitalizme yapalım diyorum.

Geceyi aç geçirip sabahına kılıcına davranmayanın aklından şüphe ederim. (Ebu Zerr Gifari)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fofer -- 10 Şubat 2016; 9:16:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hey Mr Jack

maaş bordrosu da mı vermiyor ?

yok sadece imzalatıyor bana vermiyor.
  • fofer kullanıcısına yanıt
    Asr suresi:

Okunuşu
    Bismillahirrahmânirrahîm.
    1- Vel asr
    2- İnnel insane le fi husr
    3- İllellezıne amenu ve amilus salihati ve tevasav bil hakkı ve tevasav bis sabr

Anlamı
    Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
    1- Asra yemin olsun ki,
    2- İnsan mutlaka ziyandadır.
    3- Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hey Mr Jack

maaş bordrosu da mı vermiyor ?

yok sadece imzalatıyor bana vermiyor.

Arkadaş sen de hiç mi iş kanunundan haberdar değilsin, hiç mi haklarını bilmiyorsun ? Bu kadar vasıfsız mısın da bu adamın altında çalışıyorsun anlamıyorum ki. Ne demek bordro vermiyor.

Çok fazla hayıflanmadan sen şikayetini et sonucu da %100 zaten senden yana olacak boşuna tasalanmana da gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamSs

Hocam milletin gazına gelip de haksız duruma düşme
    işten çıkmak istiyorsan detaylı araştırman lazım elindekinden de olursun.
    Bu adam sana maaşı 1100tl veremez. 1300tl vermesi gerekir. Verdiği 1100 tl nin zaten 130tl kadarını devlet veriyor. Kendisine 970tl falan kalıyor. Hepten cılkını çıkarıyor yani. Sana net 1300tl vermesi gerekir.
    Böyle bir durumda sana haklı fesih imkanı verir mi onu araştırman lazım.
    Yanlış bilmiyorsam maaşını eksik alman sana haklı fesih hakkı verir. Ama işlemleri doğru yapman lazım şöyle ki... İlk önce dilekçe vericeksin. Maaşımı eksik yatıyor. Bana haklı fesih hakkı doğuyor. Maaşımı düzeltmezseniz sözleşmemi tek taraflı feshederek tazminatımı talep edicem diye ihbarname çekiceksin. Bir hafta herhalde yasal süresi sana cevap vermeleri lazım. Cevap vermezlerse işi bırakıp olayı avukata devrediceksin. Tek başına yapabileceğin iş değil söylim sana. Bilmediğin kanunun değişik şartları var. Önünne koyarlar senin garanti sandığın şey boş çıkar dikkatli ol. Bu işlerde en iyileri sendika avukatlarıdır. Sendika varsa git görüş genelde ücretsiz yardımcı olurlar.

herkes farklı bişey söylüyor avkata sordum oda çalışma bakanlığına dilekçe vereceksin dedi. nette aratıncada benzer konuları kesin bi bilgi edinemedim. dediğin gibi gaza gelip yanlış bi hareket işlem yapmak istemiyorum. ihbarname için nereye başvurucam direk kendim dilekçe yazıp adama vermicem sanırım . bilgisizim bu konularda

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.