Şimdi Ara

Maaș Ödemeleri Bankaya / 5 Çalıșana Düștü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakında bir lsci çalıştıran dahi ödediği maașı bankaya ödeyecek.

Maliye artik her adımımızı takip ediyor. Ben de e-faturaya geçmeye karar verdim.Madem ki devletten kaçırmıyorum, online fatura keser, göğsümü gere gere gezerim.

Tek sıkıntı KDV ödemek istemeyip, fatura kesme diyen müşteriler..

Ücretlerin bankadan ödenmesinde işçi sınırı 5’e indi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ücretlerin bankalar aracığıyla ödenmesi için zorunlu tutulacak çalışan asgari işçi sayısını 10'dan 5'e indirdi.

Bundan böyle 10 yerine 5 işçi çalıştıran; Basın İş Kanunu, Deniz İş Kanunu ve İş Kanunu’na tabi işyerlerinde ücretler bankalar üzerinden ödenecek.
    Çalışma Bakanlığı’nın “Ücret, Prim, İkramiye ve Bu Nitelikteki Her Türlü İstihkakın Bankalar Aracılığıyla Ödenmesine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Uygulama değişikliği Haziran ayı başında yürürlüğe girecek.

http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/ucretlerin-bankadan-odenmesinde-isci-siniri-5e-indi-1239995/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akpnin niteliksiz biatçı akraba yandaş kadroları yüzünden devlet işlemiyor artık

Eğitim adalet emniyet sağlık Dışişleri ulaştırma stop etmiş durumda

Tek istisna maliye Bakanlığı.

Çünkü maliye veren degil alan el oluyor

Maliye arı gibi çalışıyor gerisi bitik.

• Adam akıllı denetlemedikleri sürece kaçırılan verginin haddi hesabı olmayacak.
  • Nakit ortadan kalktıkça daha rahat denetlenebiliyor.

Beyaz maliye arabalarında, çay içme gezileri yapan yaşlı amcaları, 20-25 yaşlarındaki genç maliyeciler le değiştirmek lazım. Onları çoğaltıp, Oturdukları yerden sımsıkı tutmaları lazım. Tabii vergileri de düşürmeye başlamak lazım. Ne kadar sıkarsan o kadar düşüreceksin.

• Madem iyi birşey yapıyor peki işçi lehine neden iyi şeyleri dahada kötüleştiriyor, iş paraya geldimi hep bana ama çalışana vermeye geldimi yok.
    Ondan sonra neden kızıyorsunuz diyorlar.

http://www.haberturk.com/yazarlar/ali-tezel-1016/876687-30dan-az-calisani-olan-isyerine-karsi-ise-iade-davasi-acilamaz
    quote:

30'dan az çalışanı olan işyerine karşı işe iade davası açılamaz
    11 Eylül 2013 Çarşamba, 09:48:25 Güncelleme:13:43:54
    Ali Tezel

İş Güvencesi Yasası ilk çıktığında 10 işçi sayısı vardı ama AK Parti bu sayıyı 30'a çıkardı. Bu nedenle sadece 30 veya daha fazla işçisi olan işyerlerinden çıkarılanlar işe iade davası açabiliyorlar. 10 sayısından 30'a çıkmasında da işçi sınıfı, Türk-İş'in yaptıklarını unutmamalı. Ali Bey, 13 yıldır çalıştığım işyerinden çıkarıldım ve işten çıkarılırken bana yazılı bir belge vermediler. Ben işe iade davası açabilir miyim? İşyerindeki işçi sayımız değişken olmakla birlikte 20 ile 25 arasında değişiyor.

Bu zamanlarda da kıdem tazminatlarına göz dikmiş durumda yıllardır gözü orda ama bi türlü beceremiyordu, ama sonunda onunda içine edecekler.

Buyrun bol bol kaynak :
    "AKP DÖNEMİNDE (2003-2011) ÇALIŞMA YAŞAMINA DAİR DÜZENLEMELER VE HAK KAYIPLARI"
    http://www.basin-is.org.tr/uploads/yuklemeler/akp_duzenlemeler_hakkayiplari_2003_2011.pdf

https://tr.boell.org/tr/2014/06/16/akpnin-yilinda-sendikalar-ve-sendikasizlastirma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkur -- 22 Mayıs 2016; 10:29:42 >

• devlet=vergi demektir
  • Evet, devleti ayakta tutacak olan ve gelir kaynağı vergidir.

Memlekette kurulusundan beri vergiyi adam gibi toplayamamistir.

Mesele dengeyi sağlamaktır. Çalışan kesim , direk kesintilerle vergilendirdiginden bir adaletsizlik var. Berber, kuyumcu, doktor, kaportacı, çaycı ne zaman fatura kesmeye baslar, o zaman adalet beklenir. Su anda dengeleri çalışan lehine bozmak, devletin kendi bacağına sıkması olur. Devletin bacağı halkın bacağı...

• quote:

Orijinalden alıntı: brain

Nakit ortadan kalktıkça daha rahat denetlenebiliyor.

Beyaz maliye arabalarında, çay içme gezileri yapan yaşlı amcaları, 20-25 yaşlarındaki genç maliyeciler le değiştirmek lazım. Onları çoğaltıp, Oturdukları yerden sımsıkı tutmaları lazım. Tabii vergileri de düşürmeye başlamak lazım. Ne kadar sıkarsan o kadar düşüreceksin.

Şöyle vergileri iyice bir sıkın ki şöyle orta direğin çöküşünü daha bir hızlandırın büyük PG UNİLEVER gibi firmalara vergi afları getirip bağımsız bölgede vergisiz kazanç sağlayıp kendi vatandaşınızın boğazına bakalım nereye kadar ineceksiniz.

• iniyesta kullanıcısına yanıt
    Ulaştırma? Ciddi misin bide sözümana duble yol için oy verdiniz diyordunuz bbirazcık araştır ne kadar yol raylı sistem vb yapılmış son 10 yılda

• quote:

Orijinalden alıntı: Taklitçi karşıtı

Ulaştırma? Ciddi misin bide sözümana duble yol için oy verdiniz diyordunuz bbirazcık araştır ne kadar yol raylı sistem vb yapılmış son 10 yılda

Ona bakma sen ona bakarsan bu ülke 2001 kriziden daha beter bir durumda herkes aç sefil bütün herkes kepenk kapatmış sokaklarda sürünüyor sanıyor.
  • Treth kullanıcısına yanıt
    valla istanbulda çok fazla bmw mercedes falan görüyorum nerdeyse herkesin elinde iphone falan var ben işlerin kötü gittiğini düşünmüyorum herkesin fakirleştiğini nerden çıkardınız ayrıca 2001 krizinden pek haberiniz yok galiba borsa %20 ye yakın düşüp dolar kısa süre içinde 2 katına fırlamıştı ki o zamanki kişi başına düşen gelir ile şimdikini karşılaştırınca bile gayette daha iyi durumdayız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Adam akıllı denetlemedikleri sürece kaçırılan verginin haddi hesabı olmayacak.

Olay sadece denetlemekle olmaz. Vergide adalet sağlanmalı ve insanî büyüklükte vergiler alınmalı. Ota boka vergi resim harç koyup bir de üstüne astronomik rakamlar dayarsan insanlar vergi vermek istemez. Ayrıca insanlar fakirleştikçe hiç vergi vermek istemez. Hele hele devlet zenginden alamadığını fakirden almaya kalkınca hiç istemez.

• 20-25 yaşındaki maliyeciler ha?
    Yeni mezun ne bilir ki? Bu işler üniversitede öğretilmiyor. Üniversitede sadece temel bilgi var sen ancak tecrübeyle öğrenirsin bu işleri.
    Üniversiteler bu devirde piyasanın çok gerisinde kaldı. Sen esas eski kadroları adam akıllı çalıştır, kademe ve terfileri liyakata göre yap.
  • benim bildiğim zorunlu bes ve bu maaş banka olayı maliyenin çok iyi çalışmasından değil tamamen bankaların aşırı kredi vermesinden dolayı nakit para bulma sıkıntısı yaşamalarından dolayı bankaları sübvanse edebilmek için alınan kararlar bunu ben değil maliye bakanı mehmet şimşek de söylüyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.