B

Onbaşı
15 Mart 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 23 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İnternet bankacılığından telefon faturamı ödedim
Aralık ayında da bir fatura görünüyordu, neredeyse ödeyecektim, tutarı son anda gördüm 660 T lik bir faturaymış. Normalde 30 Tl civarı fatura ödediğimden ve bir kaç telegfon numaram olduğundan seri şekilde öderken bunu da ödeyebilirdim.

Aradım 444144.. Bir sürü menü ve gereksiz tc kimlik ve numara girişi (çifter defa) yaptıktan ve müşteri ilişkilerine ulaşmanın yolunu bulduktan sonra bir insana ulştım . Durumu tarif ettim. Cevap şudur.

" Bu sizden önce o numarayı kullanan müşteriye aittir. Siz ödemeyeceksiniz"
İyi de bu benim bankamda görünüyor, ya otomatik ödemede olsaydı dedim. Yok banka onu çekmez dedi. Ama sakın onu ödemeyin de dei.

Sonuçta halen fatura bankada (garanti) görünüyor.

Arkadaşlar telefonlarınızın faturalarını kontrol edin. Özellikle internet bankacılığıyla ödeyenler. Yanlışlıkla ödemeyin. Bence bu sebepten ülke çapında çok yanlış ödeme olacaktır.

Sebebini anlamadım. Türk Telekom a para mı lazım. Bunları gösterip Ciroyu mu yükseltecek. Çünkü bu numara bizde 5 seneden fazladır kullanımda. 2013 yılı öncesindeki bir müşteriye neden .imdi, yılın son ayında fatura kesilsin ve neden o benim banka hesabımda görünsün.
Bu olay büyük ihtimal cezayı gerektirecek BDDK veya Maliye Bakanlığı, Gelirler İdaresi vs. ile ilgili bir olay, Şikayet etmeyi düşünüyorum.
Avrupa'da bir şeyler oluyor. Fransa da ve Belçika da hükümet karşıtı gösteriler. Polisin biber gazi ve su sıkması, grevler vs..

Fransa özellikle Turkiye nin IMF li yıllarını anımsatıyor. IMF istiyor, hükümet halktan dolayı yapamıyor.

Belçika ise yapmış. Çalışma saatini bizim gibi 45 e yükseltmiş. Adamlar önceden günde 7 saat çalışıyormuş. 65 olan emeklilik yaşını da 67 ye çıkarmışlar. Ama ufacık ülkede iyice karışmış.

Ödeme dengeleri bozuk. Devletler masrafları karşılayamıyor.İşsizliği düşüremiyor, uygun maliyetli urun üretilemiyor. Sömürecek yerleri de yok. Yaşanan güzel yıllar, lale devirlerimiydi acaba, bitiyor mu ?

Bir de Yunanistan'ın borcu silinecek mi diye bir sorunları var. Bu kadar huzursuzluk varken, nasıl borç silecekler ki?

Bence bu bencillıkle Avrupa kısa zamanda dağılır. Dağılmasa da, kendini ekonomik olarak bitirir.

Linkler:
Fransa’da yeni çalışma yasa tasarısı bataklığa sürükledi.
http://m.euronews.com/tr/333487/

IMF’den Fransa’ya uyarı: “Daha fazla reforma ihtiyaç var”
http://m.euronews.com/tr/333614/

Brüksel’de 60 bin kişilik dev protesto
http://m.euronews.com/tr/333598/

Euro Bölgesi Yunanistan’ın borcunu silecek mi ?
http://m.euronews.com/tr/333615/
Yıllardır uyum yasaları çıkarıyoruz. Her konuda, Avrupa ile uyumlu oluyoruz. İdamı bile kaldırdık.

Bugün bence idam gerekli.
Vatan Hainliği 'nin cezası yıllarca hapishanede bakmak olmamalı.

Bu Avrupa hayalinden vazgecmek anlamına mı gelir? Turkiye'nin yolundan sapması, senelerin çöpe atılması mı olur?

Ne olursa olsun. Șu an referandum yapılsa, millet büyük oranda idamı kabul edecek. Kalkarken de referandum yapılsaydı, kalkmazdı zaten.

Madem herşeyi millete soruyorlar. Bunu sorsunlar.
Bugün şiddetli çatışmaların yaşandığı Mardin'in Nusaybin ilçesinde 26 PKK'lı güvenlik güçlerine teslim oldu...

MARDİN (AA)

PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesinde 25 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu İlçede PKK'lı teröristlerce açılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan el yapımı patlayıcıların imhası ve kamu düzeninin yeniden tesis edilmesine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca başlatılan "Atmaca-7 Operasyonu" sürüyor.

Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde çembere alınan ve çıkış yolları kapatılan teröristlerden 25'i beyaz bayraklarla teslim oldu. Öte yandan, güvenlik kaynakları, operasyon nedeni ile köşeye sıkışan terör örgütü PKK mensuplarının gruplar halinde teslim olmaya başladığını, teslim olan terörist sayısının artabileceğini belirtti. Fırat Mahallesi'nde çatışmalar sırasında da bir terörist teslim olmuş, İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından mahkemeye çıkarılan terörist, tutuklanmıştı. Böylece Nusaybin'de bugün teslim olan terörist sayısı 26'ya yükselmiş oldu.

Umarım gerisi gelir.

Bence esas sorun bunların hapiste de bir arada durmaları, hapishane terörist okulu gibi olmasın!
Umarım öyle değildir.

Link
Bu olay AK Partili Bakan ve vekillere olurken "Gençler demokratik hakkını kullandı" diyenlerin, yumurtayı kendi yiyince "Savcılara sesleniyorum bu teröristelerden hesap sormak senin görevin" demesi..

Yorum yok.

Suçlamalara Melih Gökçek cevap vermiş :

[İ]
Yumurta atılmasını kesinlikle tasvip etmediğini bildiren Gökçek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ancak, milletin protestosu son derece doğal ve olağandır.
Senin milletvekillerin gidecek terörist cenazelerine katılacak,
Apo'nun bayrağı altında yürüyüş ve konuşma yapacak,
PKK cenazesine katılacak,
Güneydoğuya giden CHP milletvekillerinden oluşan heyet 'Asker ve polis yargılansın' diyecek,
TBMM'de terör yanlılarının yargılanmaması için oy kullanacak
ondan sonra protesto yapılınca 'Vay beni nasıl protesto edersiniz' diyeceksiniz.

Millet saf değil olan biteni açıklıkla görüyor ve demokratik tepkisini kullanıyor. Olayın benimle ve büyükşehir belediyesiyle ilişkilendirmenize gelince, ben yumurta atılması için kimseyi görevlendirmedim. Belediyemizden bu işin içinde kimse yoktur. Yolda yürürken kafanıza kuş pislese benden bilecek, 'Bu kuşu Melih göndermiştir' diyeceksiniz."
CHP'nin gündemini sürekli kendisinin oluşturduğunu ifade eden Gökçek. "Bu da benim için onurdur. Beni ve belediyemi bu olayla ilgili suçlamalarına gelince, sizi teker teker mahkemeye veriyorum. Mahkemede attığınız iftiralardan dolayı hesap vereceksiniz" ifadesini kullandı.
Hükümet bisiklet (2 teker) sürüyormuş, pedalı çevirmediğimiz anda düşermişiz.

3 tekerli bisiklete geçmeden koalisyon gelirse seyreyleyin gümbürtüyü..
Gerçi 2019'â daha 3 sene vae. Heralde bir teker daha takarlar?!?

.....
3 AYAKTAN 2’Sİ SAĞLAM

Işık, ekonomiye not verirken üç ayağa bakıldığını belirterek “Bu 3 ayaktan Türkiye’de ikisi sağlam. Kamu borçluluk oranı Avrupa’nın bayağı altında. Yüzde 35’ler civarında. Bütçemiz çok sağlam, bütçe açığımız bu yıl yüzde 1.5’in altında kalacak gibi. 2 ayak iyi ama 2 ayaklı taşıt bisiklettir. Eğer sürekli pedal çevirmezseniz, düşme riskiniz var. Üçüncü ayak cari denge. Cari açığınız arttıkça finanse etmek zorlaşıyor. Olayı sadece faiz olarak, sadece bankaların krediyi ucuz verip vermemesi olarak görmemeliyiz. Global bakmalıyız” dedi.
Trump'ın seçileceğine inanmıyorum, ama seçilirse neler olacağını, hangi dengelerin altüst olacağını bilmek lazım.

Seçilirse bence Avrupa'nın ekonomik çöküşü ve Amerika'nın ayrılıkçı kavgalarla yıpranması sonucu doğacaktır.

'Trump'ın Ticaret Politikaları Felaket Getirebilir'

Amerika geçen yıl Çin’den yarım trilyon dolarlık ithalat yaparken bu ülkeye sadece 116 milyar dolarlık mal ihraç etti. Trump, bu dengesizliği ortadan kaldırmak için Çin mallarına uygulanan gümrük vergisini yüzde 45 oranında arttırmak istiyor.

Trump’ın önerileri, işlerini Çin’deki ucuz işgücüne kaptıran milyonlarca Amerikalı için iyi haber. Ancak ticaret uzmanı Gordon Hanson’a göre bu önerilerin ekonomik gerçeklerle hiçbir ilgisi yok.

Dünya Ticaret Örgütü yasalarına göre Çin mallarına yüzde 45 gümrük vergisi uygulamak yasadışı. Uzmanlar ayrıca uygulamanın çok pahalıya malolacağı görüşünde. Ekonomist Fred Bergstein, Çin mallarına sınırlama getirilse bile aynı ürünlerin başka ülkelerden geleceğini belirtiyor.

Dünya Bankası eski iktisatçılarından Chad Bown, Amerika ve Çin arasında ticari savaş başlayabileceği uyarısında bulunuyor. Çin mallarına yüksek vergi uygulanırsa, Çin'in de aynı şekilde cevap vereceğini söylüyor.

Ancak Trump yine de uygulamayı savunuyor.

Ancak iktisatçılara göre korumacı politikalar daha fazla kazanç getirmek yerine ticareti azaltıyor ve ticari ortaklar arasındaki güveni sarsıyor

http://www.amerikaninsesi.com/a/trumpin-ticaret-politikalari-felaket-getirebilir/3334434.html
Secim yatırımı yapıldı, Asgari ücret 1300TL oldu. seyyanen zamlar verildi, bir suru masraf yapıldı. Doğuda terör masrafları, suriyeli masrafları da var. Umarım ekonomimiz batmaz! Ekonomi bozulursa bizi dipten kimse çıkaramaz. Allah (c.c.) korusun.

Bir zam daha

SSK ve Bağ-Kur emeklilerini Ocak'ta aldıkları iki zammın dışında bir zam daha bekliyor. Temmuz'da açıklanacak enflasyonla emekli maaşı 40 lira ile 200 lira arasında artacak.

OCAK'TA ÇİFTE ARTIŞ OLMUŞTU
9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisine Ocak ve Temmuz olmak üzere yılda 2 kez enflasyon zammı veriliyor. Memur emeklileri ise toplu sözleşme nedeniyle zam alıyor. Ocak’ta SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaşına yüzde 3.86 enflasyon farkı yansıtılmıştı. Bu emekliler ayrıca 100 lira seyyanen zam da almıştı. Çalışan emeklilerden yapılan yüzde 10’luk sosyal güvenlik prim kesintisi de kalkmıştı. Emeklileri Temmuz’da da zam bekliyor.

EN AZ 40 LİRA EKLENECEK
Eğer ilk 6 aylık enflasyon yüzde 5 çıkarsa, maaşlar Temmuz’da 40 lira ile 200 lira arasında artacak. Ocak’ta enflasyon farkı ve 100 liralık seyyanen zamla emeklilerin maaşında 128-250 lira arasında artış olmuştu. Temmuz’da maaşlara yatacak enflasyon zammı ile birlikte bu yıl üçüncü zamma kavuşacak olan SSK ve Bağ-Kur emeklisinin aylık cebine giren para 170-430 lira arasında artmış olacak.

430 LİRAYI BULACAK
Aralık’ta 745 lira olan en düşük emekli aylığı Ocak’ta yüzde 3.86 artı 100 lira zam ile 874 liraya ulaştı. Yani 128 liralık artış oldu. Temmuz’da yüzde 5 zam gelirse bu maaş 44 lira artışla 918 liraya çıkacak. Yani 172 lira fark almış olacak. Aralık’ta 3 bin 576 lira olan en yüksek maaş da Temmuz’da 4 bin lirayı aşacak. Üç zamla birlikte 430 lira fark ortaya çıkacak. Destek primi kesintisinden yararlananlar da dördüncü zammı cebine koyacak.

http://www.posta.com.tr/ekonomi/HaberDetay/Bir-zam-daha.htm?ArticleID=344123
Yakında bir lsci çalıştıran dahi ödediği maașı bankaya ödeyecek.

Maliye artik her adımımızı takip ediyor. Ben de e-faturaya geçmeye karar verdim.Madem ki devletten kaçırmıyorum, online fatura keser, göğsümü gere gere gezerim.

Tek sıkıntı KDV ödemek istemeyip, fatura kesme diyen müşteriler..

Ücretlerin bankadan ödenmesinde işçi sınırı 5’e indi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ücretlerin bankalar aracığıyla ödenmesi için zorunlu tutulacak çalışan asgari işçi sayısını 10'dan 5'e indirdi.

Bundan böyle 10 yerine 5 işçi çalıştıran; Basın İş Kanunu, Deniz İş Kanunu ve İş Kanunu’na tabi işyerlerinde ücretler bankalar üzerinden ödenecek.
Çalışma Bakanlığı’nın “Ücret, Prim, İkramiye ve Bu Nitelikteki Her Türlü İstihkakın Bankalar Aracılığıyla Ödenmesine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Uygulama değişikliği Haziran ayı başında yürürlüğe girecek.

http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/ucretlerin-bankadan-odenmesinde-isci-siniri-5e-indi-1239995/
"İşte bu sosyal medya mecrası, her türlü yalan, iftira sahtekarlık, hakaret, aşağılama, her türlü dedikodu.

Bunlar bazen sadece iki insanın arasında, bir şehrin, köyün sakinleri arasında kalabiliyordu. Zararı yayılabildiği oranında etkiliydi. Şimdi sosyal medya marifetiyle her türlü gayri ahlaki söz ve davranış bir anda bütün insanlığı kuşatacak hale geldi.

Dünyadaki cennetimiz olan aileyi bu taarruza karşı koruyacak hiçbir savunma gücümüz de yok elimizde.

Onun için behemehal Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, üniversitelerimiz, yazarlarımız, düşünce insanlarımızın üzerinde yoğunlaşması gereken önemli konular vardır.

Bizim behemehal bir sosyal medya ilmihaline ihtiyacımız var.

Diyanet İşleri Başkanlığımız, Din İşleri Yüksek Kurulunun hocaları bir araya gelerek, iletişim uzmanları ile birlikte oturarak sosyal medya ilmihali, sosyal medya ahlakı, sosyal medya hukukuna ihtiyacımız var."

http://aa.com.tr/tr/turkiye/diyanet-isleri-baskani-gormez-sosyal-medya-ilmihaline-ihtiyacimiz-var/572261
Hakkında
Forum İmzası:
"Bir sorun, o sorunun sebebi olan bilinç düzeyi ile çözülemez!..
Albert Einstein
Forum İkinci El İmzası:
Asus Zenfone
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 653
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 8.002 (Bu ay: 251)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 875 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.