Şimdi Ara

Yoklama kaçağı olan bir kişi son çıkan yasaya göre yurtdışına çıkabilir mi? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
8
Favori
129.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hard Life

Teşekkür ederim arkadaşım.

Herhangi bir yakalama kararını nereden sorgulatabilirim bilmiyorum.www.turkiye.gov tr de bir bilgi yok hakkımda ama bu bilgiyi nereden alabilirim.

Bilmiyorum yakalamam olsa da benim burada oturum ve çalışma iznimin olması işe yarayabilir diye düşündüm.

Yine de forum içinde yardımcı olabilecek başka arkadaşlar var ise onlardan da haber bekleyelim artık. Ben de şu yakalama kararını araştırayım.

Tekrar sağol.

E devlet şifreniz varsa aslında hakkınızda dava açılıp açılmadığını görebilirsiniz.

Ben o kısmı unuttum bu arada.
    Çok yüksek ihtimal oturum hakkınız sizi kurtarabilir alıkoyulmaktan böyle birşey okumuştum bir ara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Unzerstörbar

quote:

Orijinalden alıntı: Hard Life

Teşekkür ederim arkadaşım.

Herhangi bir yakalama kararını nereden sorgulatabilirim bilmiyorum.www.turkiye.gov tr de bir bilgi yok hakkımda ama bu bilgiyi nereden alabilirim.

Bilmiyorum yakalamam olsa da benim burada oturum ve çalışma iznimin olması işe yarayabilir diye düşündüm.

Yine de forum içinde yardımcı olabilecek başka arkadaşlar var ise onlardan da haber bekleyelim artık. Ben de şu yakalama kararını araştırayım.

Tekrar sağol.

E devlet şifreniz varsa aslında hakkınızda dava açılıp açılmadığını görebilirsiniz.

Çok yüksek ihtimal oturum hakkınız sizi kurtarabilir alıkoyulmaktan böyle birşey okumuştum bir ara.

Alıntıları Göster

E devlet şifrem var ve baktım hiç bir dava açılmamış. Ayrıca sabıka kaydı da çıkarttım ondada bir şey yok.

Oturum var ama daha önce yakalanıp teslim olacağım diye imzaladığım için sanırım buradan işlem yapamıyorum. Oradan da nasıl bir yol izleyebilirim onu araştırmakta yarar var galiba.

Konuyu okuyan arkadaşlar içinde belki bir çözüm üreten çıkabilir.

Tekrar teşekkür ederim.

• Ben 2012 yılının temmuz ayında kıbrıs yakın doğu universitesinden mezun oldum.2013 Eylül de Türkiye de yüksek lisansa başladım. Okula tecil edin dedim bana okuldan bir mektup yolladılar son yoklamaya gitmemişiniz diye bu yüzden tecil yapamıyoruz dediler. Askerlik şubeye mail attım Kıbrıs yakın doguda okuduğunuz için 31.12.2015 e kadar tecillisiniz dediler.BU ayın 16 sında da askerlik şubeye gitip tecill belgesi aldım iş için onda da Yakın doguda okuduğunuz için 31.12.2015 e kadar tecillidir diye belge mi aldım.Ama ben 2 yıldır yüksek lisans yapyorum sabancıda. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Yoklamaya gitmek zorundamıyım bu durumu düzeltmek için. Napmam lazım ? Daha önceden hiç yoklamaya filan gitmedim yada okul bitince 2 yıl daha tecil almak için.
  • Merhaba. Bir kaç sorum olucak kimseden cevap alamadım yardımcı olursanız minnettarım.
    Yabancı uyrukluyum Romanyalı 1993 doğumluyum 2003 te Türkiye e gelerek 2009 da vatandaşlığımı alabildim . Okulu bazı nedenler yuzunden bırakmak zorunda kaldım ve gecen sene eski ev adresime askerlik kağıdları geldi fakat ben umursamadım gitmedim hiç bir yere bilmediğim için malesef.. Şuan yurt dışına yani Romanya ya gitmem gerek AB pass mevcut ... Fakat arkadaşlarım asker kaçağısın diyorlar alır gotururler diyorlar... Normal şehir arası bile uçuş yapamazsın diyorlar.
    Bu konuda ne yapabilirim askerlikten yırtma bi seçenek var mı yada havalimandan geçebilme şansım var mı ?

NOT:Çift Vatandaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rpsl -- 21 Ekim 2014; 5:38:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rpsl

Merhaba. Bir kaç sorum olucak kimseden cevap alamadım yardımcı olursanız minnettarım.
    Yabancı uyrukluyum Romanyalı 1993 doğumluyum 2003 te Türkiye e gelerek 2009 da vatandaşlığımı alabildim . Okulu bazı nedenler yuzunden bırakmak zorunda kaldım ve gecen sene eski ev adresime askerlik kağıdları geldi fakat ben umursamadım gitmedim hiç bir yere bilmediğim için malesef.. Şuan yurt dışına yani Romanya ya gitmem gerek AB pass mevcut ... Fakat arkadaşlarım asker kaçağısın diyorlar alır gotururler diyorlar... Normal şehir arası bile uçuş yapamazsın diyorlar.
    Bu konuda ne yapabilirim askerlikten yırtma bi seçenek var mı yada havalimandan geçebilme şansım var mı ?

NOT:Çift Vatandaşım

Vatandaşlıktan çıkarsan askerlikten muaf olursun onun haricinde böyle bir şans yok ama havalimanlarında bir sorun olmaz.

• Arkadaşlar merhaba benimde askerlik konusunda bir sıkıntım var..

90 doğumluyum lise terkim önceden açık mesleki lise okuduğumdan dolayı tecil hakkım vardı velakin belgelerimi götürüp hiç bir zaman tescil etmedim hatta hayatımda 1 kere askerlik
    şubesine gittim oda askerlik durumu yoktur belgesi almak içinde mesleki açık lisesine kayıt olunurken istenmişti....

Şimdi açıkcası bir işe gireceğim ve sigortam başlanıcak büyük ihtimalle işyerime polis yada uyarı belgesi gelicektir..

Bende karar verdim askerlik şubesine işe başlamadan gideceğim acaba beni hemen alıkoyup sevk işlemlerimi başlatırlar mı ? Yada bir sonraki sevk olucak birlik ilemi gönderirler ?

Açıkcası bugüne kadar ne polis durdurup kimlik sordu veyahut gbt ile işim olmadı bilemiyorum bir yandan da yukarda yazılanlar var kaç yaşında olup sorun yaşamıyan..

Dediğim gibi 90 doğumluyum bugüne kadar hiç bir şekil askerlik şubesinede tecil belgesi hariç oda 5-6 yıl önceydi gitmedim..

Açıkcası kafam karışık biraz çalışıp maddi kazanç sağlayıp hem aileme yeticek kadar hemde kendime gözüm arkada kalmadan gitmek istiyorum....

Çevremde bazıları seni polis bile durdursa hemen apar topar şubeye teslim eder ertesi gün gönderirler hatta şubeden çıkışa bile izin verilmez diyen gördüm...

Millet korkutmak içinmi böyle diyor yoksa yaşadılar mı bilmiyorum

Keşke zamanında gitseydik aslında bunca sıkıntı çekilcek gibi değil sırf şu yüzden ehliyet bile alamıyorum

• Çalıştığınız işyeri askerlik ile ilişkisi yoktur kağıdı istemiyor mu?

Sizin ne Üniversitesi tecili, nede yurtdışı eğitim, yurtdışı çalışma tecili için bir imkânınız yoksa, hele hele maddi açıdan da uygun değil iseniz, maalesef tavsiyem gidip Askerliginizi yapın. Türkiye içerisinde kaldığınız müddetçe hep tehlikede olacaksınız. Dava açılıp, birde binlerce TL borç çıkarırlar.

• Dostum tecilin yoksa seyahat bile etme bizim kogus full dk idi , anlattilar kimi otobusten kimi otelden kimi gezerken apar topar askeriyeye alindi 2 gun icindede askere gonderildiler

• Arkadaşlar Yoklama kaçağı olan biri yurt dışına çıkabilir sabiha gökçen havalimanından sorunsuzca çıkış yapılmıştır mesai saatleri içerisinde, çıkıştan sonrada yurt dışında pasaport süresi sorunsuzca uzatılmıştır ekim 2014 tarihinde

• quote:

Orijinalden alıntı: tekadamm

quote:

Orijinalden alıntı: nothing19o3

selam arkadaşlar;
    Kısaca durumumdan söz edeyim size.81 doğumluyum lise mezunuyum.Abim 80 doğumlu kısa dönem asker şu anda.Onun yanına gitmeyi planlıyorum kıbrıs'a.Havaalanı giriş çıkışında nasıl bi sorunla karşılaşırım bilgisi olan varsa biraz yardım rica edicem.Bu arada abin asker sen tecil alabiliyosun diyebilirsiniz.Ordada şöyle bi sıkıntı var.Tecil aldığım zaman abim gelir gelmez benim askerlik işlemlerim başlıyor malum bedelli askerlik gündemde bende tecil olayına yanaşmıyorum.
    Perşembe öğlen havaalanına gidip kıbrıs'a gidicem bu konu hakkında bilgisi olan varsa yorum alayım lütfen

O değilde hem lise mezunu hemde 33 yaşında olduğunuz halde nasıl asker kaçağı durumuna düşmeyip zorla askere alınmadınız?

o da bişeymi kardeş ben ortaokul mezunuyum, 28 yaşındayım okul bile okumadım mesleğim soförlük haftada 3 kere bulgaristana insan götürüp getiriyorum daha da kimse sen kaçaksın demedi bana. hiç okumadım daha şubenin kapısının onunden geçmedim ne tecil ne söz verdim kimseye arayan soranda yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: barikat

quote:

Orijinalden alıntı: tekadamm

quote:

Orijinalden alıntı: nothing19o3

selam arkadaşlar;
    Kısaca durumumdan söz edeyim size.81 doğumluyum lise mezunuyum.Abim 80 doğumlu kısa dönem asker şu anda.Onun yanına gitmeyi planlıyorum kıbrıs'a.Havaalanı giriş çıkışında nasıl bi sorunla karşılaşırım bilgisi olan varsa biraz yardım rica edicem.Bu arada abin asker sen tecil alabiliyosun diyebilirsiniz.Ordada şöyle bi sıkıntı var.Tecil aldığım zaman abim gelir gelmez benim askerlik işlemlerim başlıyor malum bedelli askerlik gündemde bende tecil olayına yanaşmıyorum.
    Perşembe öğlen havaalanına gidip kıbrıs'a gidicem bu konu hakkında bilgisi olan varsa yorum alayım lütfen

O değilde hem lise mezunu hemde 33 yaşında olduğunuz halde nasıl asker kaçağı durumuna düşmeyip zorla askere alınmadınız?

o da bişeymi kardeş ben ortaokul mezunuyum, 28 yaşındayım okul bile okumadım mesleğim soförlük haftada 3 kere bulgaristana insan götürüp getiriyorum daha da kimse sen kaçaksın demedi bana. hiç okumadım daha şubenin kapısının onunden geçmedim ne tecil ne söz verdim kimseye arayan soranda yok.

Eğer durumun dediğin gibiyse kendiliğinden gidip az cezayla kurtulmanı öneririm. bu konularda devlet gözünün yaşına bakmaz.

• Evet arkadaşlar baştan sona olanları okudum. Hala net değil durum. Benim durumum biraz farklı. Farka kısaca değineyim sonra izninizle birkaç sorum olacak:

2002-2005 yılları arasında(3 öğrenim dönemi) askeri öğrenciydim. Askeri öğrencilik yapanların askere gitmesi durumunda ÖST olarak isimlendiriliyorlar. Yani özel statüye tabi. ÖST ile ilgili aramama rağmen hiçbir yazı bulamadım. ÖST'nin yoklaması olmaz, kendisi istediği zaman gider, teslim olur askerlik yapar diyen de var, diğer vatandaşlardan bi farkı yok diyen de var. Kesin bi bilgi yok anlayacağınız. Dolayısıyla nasıl bir prosedürün işleyeceğini bilmiyorum. Askeri öğrencilik yaptığım sürenin 3'te 1'inin askerlikten düşüleceğini biliyorum sadece.

Durumumsa şu:
    Pasaport almak için emniyete gittiğimde yoklama kaçağısın deyip 15 gün içinde askerlik şubesine gideceğim diyerek bir kağıt imzalattılar. 84 doğumluyum, 29 yaşımı aştım.

Şimdi askerlik şubesine gidersem ne oluyor?
    Gitmezsem ne oluyor?
    Aralık sonunda yurt dışına biletim var, (kağıt imzalamama rağmen askerlik şubesine gitmeden)yurt dışına gitmeye kalkarsam ne olur?
    Ne kadar süredir yoklama kaçağıyım bilmiyorum. Nasıl öğrenirim?
    ÖST ile ilgili bilgiyi nereden bulabilirim? Askerlik şubesine gidip sadece bunu sorsam alıp götürürler mi?

Çok soru sordum biliyorum ama yoklamam yok diye kurduğum hayatın bozulması durumu var.

• Vallahi arkadaşım ben çok anlama uyap ve gbt den ama bana söylenen yoklama kaçağı olduğumdu pasaportumu türkiyede uzatamadım, var olan pasaportumla eylül 2014te sabiha gökçenden sorunsuzca çıkış yaptım ama polis kontrol ederken ömrümden ömür gitti sonrasında şuan bulunduğum yabancı ülkede konsolosluktan pasaportumu ekim 2014te sorunsuzca uzattım, umarım yardımcı olmuştur

• Şimdi kağıdı imzalamama rağmen 15 gün içinde askerlik şubesine gitmesem ve 2 ay sonra yurt dışına çıkmaya kalksam ne oluyor? Benzer şekilde hareket eden var mıdır?

İmzalatılan kağıdın gbt kayıtlarını değiştirecek nitelikte olduğunu sanmıyorum ama emin de değilim. Bir bilen, deneyen varsa lütfen yazsın.
  • Hayır açılmış bir dava yok. Ama 15 gün içinde gitmezsem açılır mı bilmiyorum. 15 gün içinde gitmeyip yurt dışına çıkan var mı bilmiyorum. Öğrenmeye çalıştığım da o.
  • arkadaslar benim durumum biraz karisik. yurtdisinda yasiyorum, subat 2015'e kadar calisma iznim vardi. askerligi de konsolosluktan tecil yaptirdim aralik 2015'e kadar. ama is sebebiyle turkiyeye donmek zorunda kaldim gecen hafta. simdi benim tecili ne zaman iptal ederler? asal sitesinde turkiyeye kesin donus yapanlarin ve turkiyede 184 gunden fazla kalanlarin tecili iptal edilir bir daha da yapilmaz yaziyor. ne yapayim simdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz232

arkadaslar benim durumum biraz karisik. yurtdisinda yasiyorum, subat 2015'e kadar calisma iznim vardi. askerligi de konsolosluktan tecil yaptirdim aralik 2015'e kadar. ama is sebebiyle turkiyeye donmek zorunda kaldim gecen hafta. simdi benim tecili ne zaman iptal ederler? asal sitesinde turkiyeye kesin donus yapanlarin ve turkiyede 184 gunden fazla kalanlarin tecili iptal edilir bir daha da yapilmaz yaziyor. ne yapayim simdi?

Aynen yazıldığı gibi 6 ay sonra iptal edilir ve YURTDIŞINDAN tekrar tecil hakkın dolar yani bir daha yurtdışından hiçbir şekilde tecil alamazsın

Nerden biliyorsun diyorsan eğer kendimden :)

Bu arada yaş kaç ve tr den hiç tecil ettirdin mi askerliği eğitim durumu ne
    Bunlar önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unzerstörbar -- 7 Kasım 2014; 10:55:59 >
  • selamlar,

ben de pasaport icin emniyete gittigimde yoklama kacagı gozukuyormusum. Belgeyi imzaladık ve Polislerle karakola gittik. 15 gün icerisinde gideyim diyorum askeri subeye. Yılbasında yurtdısında olacagım.

1) temmuz 13'te lisansı bitirdim. Askerlik subesine gitmistim. Bi kagıt vermislerdi isten istedikleri icin ta o zaman aralık 15'e kadar ilisigi yoktur yazıyordu. Simdi ceza odemem gerekir mi?

2) Goz numaram toplam 24 ediyor zaten muaf olmam lazım askerlikten. Subeye gidince direkt beni muayeneye gonderin curuge cıkarın desem olur mu?
  • Merhaba Arkadaşlar,

Konu Baya Eski Ama Sorunlarla Soru İşaretleri Problem Olarak Kafayı İyice Kurcalamakta. Bir Cevap Arıyorum Başından Geçen Varsa Lütfen Cevap Versin..

Temmuz 2014 de Tatilde Kaldığım Otele Polis Geldi ve Bahsettiğiniz Meşhur Kağıdı İmzalatıp Gitti. Bu Kağıda Karşılık Geçen Hafta Evime Ceza Kağıdı Geldi ve Ödemesini Gerçekleştirdim. Yurt Dışından İş Teklifi Var Ve İmkanları Çok İyi. Buradaki Kazancımın Çok Çok Üstünde. Kaçırmak İstemiyorum. Bundan Dolayıda Bir Ay İçinde İş Nedeniyle Yurtdışına Çıkmam Gerekecek. Yurt Dışına Çıkar Çıkmaz Konsolosluktan Tecil İşlemimi Gerçekleştireceğim. Çıkışta Problem Yaşarmıyım? Bir Cevap Bulamıyorum.

Bu Durumun Benzerini Yaşayan Varsa Bilgilendirirse Sevinirim..

Teşekkürler...
  • Merhaba Arkadaslar,

Ben yurt disindan gelecegim, ogrenciyim vatandasligimda var burasinin. Bu sene 20 oldum, henuz erteletme firsati bulamadim derslerin yogunlugundan ve acil turkiye ye gelmem lazim doktor isim var. Giriste sorun yasarmiyim? Eger bana bu kagiti imzalatirlarsa, geri donusu 15 gun icinde yapmazsam ve askerlik subesine gitmezsem ne gibi bir problem olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harrykwell -- 4 Aralık 2014; 17:59:17 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.