Şimdi Ara

Yoklama kaçağı olan bir kişi son çıkan yasaya göre yurtdışına çıkabilir mi? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
8
Favori
129.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: harrykwell

Merhaba Arkadaslar,

Ben yurt disindan gelecegim, ogrenciyim vatandasligimda var burasinin. Bu sene 20 oldum, henuz erteletme firsati bulamadim derslerin yogunlugundan ve acil turkiye ye gelmem lazim doktor isim var. Giriste sorun yasarmiyim? Eger bana bu kagiti imzalatirlarsa, geri donusu 15 gun icinde yapmazsam ve askerlik subesine gitmezsem ne gibi bir problem olur?

Hocam selamlar

Hiçbir şekilde sorun olmaz sizin durumunuz gayet net.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Unzerstörbar kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim. Askerligi erteletmedigim icin giriste sorun yasayacagimi dusunuyordum. Insallah bir sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harrykwell

Cok tesekkur ederim. Askerligi erteletmedigim icin giriste sorun yasayacagimi dusunuyordum. Insallah bir sorun olmaz.

Merak etmeyin hocam gayet temiz durumdasınız :)

• arkadaslar merhaba,
    ben bakaya durumundayim, turkiyeye gelmem lazim bu hafta icinde, kapidan girerken herhangi bir problem cikarmi bu bedelli yasasi resmi gazatede yayinlanmadigi icin? bedelli kanunundan yararlanicam yasa resmilestiginde..
    cok tessekurler
  • 20 aralık 2014 te yani 2 hafta önce tecilim bitti.
    Pazartesi yurtdışına çıkıcam sorun olur mu ?

• Arkadaşlar sorun olmuyor

"" benim arkadaşım "" 17 nisnda kıbrısa pasaport kontrolden sorunsuz çıkış yaptı ve ertesi gün öğlen saatlerinde tekrar giriş yaptı. hiçbir sorun veya takılma yaşamadı. yani yok mesai saati içi mesai saati dışı geyiği yalan.
    4 buçuk senedir yoklama kaçağı ve durumu daha önce gbt de çıktı.
    bu konuda içiniz rahat olsun. sonuçta yurt dışı çıkış yasağınız yok. yakalama emriniz yok.. gereksiz triplere girmeyin.

bizzaat """ arkadaşımdan """ çok iyi biliyorum :D
    hadi kolay gele. fazla heyecan yapmayın.
  • Arkadaslar oncelikkle cok yardimsever bir insan olmayan ben , sizler benimle ayni durumdasiniz diye basimdan gecenleri tek tek yazacagim sonucta ayni

kaderi paylasiyoruz . askerlik tecilim 2012.01.01 tarihinde bitiyordu ama ben askere gitmemek icin Romanya da bir okula yazildim askerlik

tecilimden 1 ay once , hazirlik

egitimi gordum 1 yil , askerligi tecil etmediler fakulteye baslamadan etmiyoruz dediler ben okulu birakmak zorunda kaldim ve turkiye ye geri dondum ,

velhasil kelam , turkiye ye geri dondugumde ocak 2013 tarihinde ,

yoklama kacagi olmustum bile , sonra 2013 eylul ayinda bu sacma yasa cikti , ve hepimizin basina gelen olay , 15 gunluk sacmalik ankara da yakalandim ve

bana 15 gun icinde teslim olmam gerektigini soylediler , peki ben teslim oldum mu ? hayir !! adima dava actiklarini gosteren bir tebligat mektubu geldi ben de

yoklama kacagi durumuna dusmeden ogrenci oldugumu belirttigim bir dilekce ile mahkemeye basvurdum sonra 2014 yazinda tekrar romanya da egitimime

devam etmek icin basvuru yaptim kabul edildim , 2014 ekim ayinda ise yurt disina sorunsuz cikis yaptim , 2015 nisan ayinda bana turkiyede yasadigim sehirdeki

adresime 5000 tl ceza verdiklerini ( ogrenci oldugumu ispatlamadigim takdirde ) bu cezanin onanacagini belirten tebligati gecirdiler ! su anda yurt disindayim

butun belgelerim elimde yakacagim ciralarini ! umarim bu yazim herkese olmasa bile bazi kisilere bir fayda saglamistir

• Merhabalar..

Yazılan bütün cevapları okudum. Sahi okuduğum tek kaynak Donanım Haber olsa iyi :(
    Arkadaşlar bende aynı durumdayım yani; 15 günlük tebliğ imzaladım ve 6 günü kaldı..
    şimdi kafa karıştıran olay;
    - Tebliğ bittikten sonra yurtdışına çıkış yapılıyor mu?
    - Yurtdışına çıkışta problem yaşarsak şayet, tebliğ süresini bi rapor ayarlayıp uzatabilir miyiz?
    Uzattığımız takdirde yurtdışına çıkarken sorun olur mu olmaz mı?
    - Yada bunlarla kafa karıştırmayıp, Askerlik şubesine müracaat etsek, durumu izah etsek,
    celb dönemi tercihi yapsak ki ben şuan gitsem şubeye, Ağustos'tan önce askere alım yapmazlar ve
    ben o tarihten önce havaalanına gittiğimde sorun yaşar mıyım?

Bu konularda net cevap verebilecek biri varsa şimdiden teşekkür ederim, benim için önemli hatta hayatım buna bağlı :(
    Saygılar....
  • Merhabalar , arkadaşlar yurtdışında çalışıyorum ve tecilim daha 2 bucuk yıl var. Benim sorum Türkiyeye dönüş yaparsam 6 ay yada 184 gün sonra tecilim bozulucak , bu gerçekten bu kadar sıkı takip ediliyormu otomatik olarak 6 ay kaldığım gibi tecilimin bozulup bakaya düşmem söz konusumu gercekten. Yoksa bir daha tecil yada bir işlem yapmaya kalkarsammı ortaya çıkıyor. En azından 2 bucuk yıl tecilim bitene kadar sorunsuz türkiyede kalabilceğimi bilsem dönücem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackfrossst

Merhabalar , arkadaşlar yurtdışında çalışıyorum ve tecilim daha 2 bucuk yıl var. Benim sorum Türkiyeye dönüş yaparsam 6 ay yada 184 gün sonra tecilim bozulucak , bu gerçekten bu kadar sıkı takip ediliyormu otomatik olarak 6 ay kaldığım gibi tecilimin bozulup bakaya düşmem söz konusumu gercekten. Yoksa bir daha tecil yada bir işlem yapmaya kalkarsammı ortaya çıkıyor. En azından 2 bucuk yıl tecilim bitene kadar sorunsuz türkiyede kalabilceğimi bilsem dönücem.

Hocam 6 ayda hemen ortaya çıkmıyor ama en fazla 1 yılda çıkar

Aynı durum basıma geldi çünkü.
    6 ay sonunda çıkmadı ama 9. Ay gibi çıktı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar,

Bu konuyu çok araştırdım 15 Mayısta yeni pasaport almak için Beyoğlu emniyet müdürlüğüne gittim ve asker kaçağı olduğum için kolumdan tutup şubeye götürdüler. Şubede işlemler yapıldı ve 15 gün içerisinde geri gel dediler tabiki bence gitmedim. Asker kaçağı halim devam ediyor ve 13 haziran sabahı Amsterdam gitmek için ülkeden çıkış yaptım ve hiç bir sorun ile karşılaşmadım. 17 haziran akşamıda ülkeye tekrar giriş yaptım yine pasaport kontrolünde hiç bir sıkıntı olmadı.

Vizesini alan arkadaşlar korkmasın zaten askerlik ile ilgili sorununuz varsa vize vermiyorlar. Eğer vizeyi alsanız bile yurtdışına giriş çıkışta sizi alamıyorlar. En fazla teblig imzalatıp geri gönderiyorlar.

Dediğim gibi 1.5 yıldır asker kacağıyım 13 haziran amsterdama gittim 17 haziran akşamı geri geldim. hiç bir sorun olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abstnc -- 19 Haziran 2015; 0:24:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abstnc

Selam arkadaşlar,

Bu konuyu çok araştırdım 15 Mayısta yeni pasaport almak için Beyoğlu emniyet müdürlüğüne gittim ve asker kaçağı olduğum için kolumdan tutup şubeye götürdüler. Şubede işlemler yapıldı ve 15 gün içerisinde geri gel dediler tabiki bence gitmedim. Asker kaçağı halim devam ediyor ve 13 haziran sabahı Amsterdam gitmek için ülkeden çıkış yaptım ve hiç bir sorun ile karşılaşmadım. 17 haziran akşamıda ülkeye tekrar giriş yaptım yine pasaport kontrolünde hiç bir sıkıntı olmadı.

Vizesini alan arkadaşlar korkmasın zaten askerlik ile ilgili sorununuz varsa vize vermiyorlar. Eğer vizeyi alsanız bile yurtdışına giriş çıkışta sizi alamıyorlar. En fazla teblig imzalatıp geri gönderiyorlar.

Dediğim gibi 1.5 yıldır asker kacağıyım 13 haziran amsterdama gittim 17 haziran akşamı geri geldim. hiç bir sorun olmadı.

Hocam az çok bu durum çözüldü gibi zaten

Bir sorun olmuyor yurtdışı çıkışta. Ama ciddi miktarda ceza geliyor

2 milyar gibi bir rakamı hazırlayın şimdiden.

• slm arkadaslar biraz eski bir konu ama benim icin onemli bir sorum olacak sizlere ben yurt disindayim ve ins kismetse 1 ay sonra izine tr ye gelmeyyi dusunuyorum yasadigim ulkenin vatandasligi var yani cifte vatandasim ama yasim 40 malesef tecil bitti ve asker kacagi durumundayim ( secim vaadinde 1000 € dusecek diye yatirmadim 6000 € ) ben bazi kisilerden duyduguma gore turk kimligini hic gostermeden yabanci pasaport ile vize alinarak ulkeye giris yapildigini vede sorun olmadigini duydum bu sekil giden oldumu tr ye acaba birde beni yakalasalar ne olur acaba edirne kapikulede bunu merak ediyorum coluk cocuk ortada kalmasin :)) bilgilerinizi bekliyorum
  • Unzerstörbar kullanıcısına yanıt
    Selam,

Para cezası hiç umurumda değil. 50.000 TL bedelli parası bile vermeğe razıyım.

Şirketim var emrimde 30 kişi çalışıyor kimseye bırakamam ve askere gidemem mecburen yeni bedelliyi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agabey38

slm arkadaslar biraz eski bir konu ama benim icin onemli bir sorum olacak sizlere ben yurt disindayim ve ins kismetse 1 ay sonra izine tr ye gelmeyyi dusunuyorum yasadigim ulkenin vatandasligi var yani cifte vatandasim ama yasim 40 malesef tecil bitti ve asker kacagi durumundayim ( secim vaadinde 1000 € dusecek diye yatirmadim 6000 € ) ben bazi kisilerden duyduguma gore turk kimligini hic gostermeden yabanci pasaport ile vize alinarak ulkeye giris yapildigini vede sorun olmadigini duydum bu sekil giden oldumu tr ye acaba birde beni yakalasalar ne olur acaba edirne kapikulede bunu merak ediyorum coluk cocuk ortada kalmasin :)) bilgilerinizi bekliyorum

Selamlar abi

Durumun biraz riskli ama söylenildiği gibi ab pass ile giriş yaparsan sorun olacağını hiç ama hiç sanmıyorum.

Risk tarafı ise 40 yaşında olman. Normalde eski tr olsa yaka paça askere alırlar şimdi öyle bir durumda yok burdan birle risk durumun kalkıyor aslında.

Direk ab kimliği ile girdiğin an ülkeye sonuçta TC kimlik numarası ile sorgu yapıldığı için sıkıntı olmaz. Anca büyük suçlu olacaksın ki seni hemen polis alıkoysun orda. Tc kimlik no da askerlik durumun çıktığı an sıkıntı olabilir ancak.

• quote:

Orijinalden alıntı: abstnc

Selam,

Para cezası hiç umurumda değil. 50.000 TL bedelli parası bile vermeğe razıyım.

Şirketim var emrimde 30 kişi çalışıyor kimseye bırakamam ve askere gidemem mecburen yeni bedelliyi bekliyorum.

O zaman korkmayın hocam. Yeni düzenleme aslında tam sizlik

Devlet para kazanma derdin de artık. Sizler de ok ben öderim yeterki gitmeyim diyorsanız sorun yok.

Ama çok dikkat etmeniz gereken bir husus var. Hakkınızda dava açılacak ve sonra para cezası gelecek. Mahkeme zamanlarını kontrol edin ve gidin ki sonra mahkeme kararıyla yurtdışı çıkış yasağı gelmesin. Olur mu olur hakim bakar 2 3 kere gelmemiş illa getirin karşıma dediği an sıkıntı olabilir.

Yurtdışı yasasından kastım, aranma durumunuzun olması yakalanma kararı çıkarılması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unzerstörbar -- 23 Haziran 2015; 22:13:14 >

• agabey38 A kullanıcısına yanıt
    verdiginiz cevaplar icin tesekkuler zaten benim bence avantajim yabanci ulke pasaportu olmam diye dusunuyorum cunki turk kimlik kartini veya pasaportunu hic gostermeyecegim tc kimlik numarasida yok ortada sadece vize alip girecegim turkiyeye
    ins birsey cikmaz direk alip goturmuyorlarsa sorun yok pek zaten ondan sonrasini ewe gidince bir sekilde hallederiz onemli olan coluk cocuk ortada kalmasin beni alip gotururlerse felanb diye endise ediyordum anladigim kadariyla oyle birseyde soz konusu deyil gibi
  • Arkadaşlar haziran 30 da tecilim bitti celp dönemim ağustos ama ben gana ya calismaya gidicem şu an vize işlemlerini bekliyorum vize alırken ve yurt dışına çıkarken sıkıntı olma ihtimali var mı subeye sormaya korktum paket ederler diye :)

• Para cezası alırsın.Sıkntı olabilir.
  • slm arkadaşlar ben yaklaşık 8 ay önce ilk tutanagımı yedim ve şimdi yurt dışına çalışmaya gideceğim pasaportda sorun olurmu yardımcı olurmusunuz lütfen
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.