Şimdi Ara

TEYPLERDEKİ AUX GİRİŞİ NE İŞE YARAR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
3
Favori
137.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TEYBİMDE AUX GİRİŞİ VAR FAKAT NASIL KULLANCAGIMI BILMIYORUM KULAKLIK TAKTIM AMA ÇALIŞMADI NE İŞE YARIYOR BU ÖZELLİK ?

• cep telefonunu, mp3 çalarını, yada başka bir müzik çalan aleti bağlarsınız.
    arabanın hoparlörlerinden , baladığınız müzik çalan aletin sesi gelir.
    yani aracın müzik sistemini değil, sadece hoparlörünü kullanmış olursunuz.
    baladığınız müzik çalan aletten müzik dinlemiş olursunuz.
    mesela biz eşimin cep telefonunu aux tan bağlıyoruz,
    cep telefondaki müzikleri, aracın hoparlörlerinden dinliyoruz.
    çünkü MP3 cd si zamanla ısınıyor, atlama ve takılma yapıyor.
    bi de habire cd hazırlamak zorunda kalmak kötü, halbuki mp3 çalar veya cep telefonuna PC den müzik atmak ve silmek daha kolay, zahmetsiz.
    güzeldir, tavsiye ederim.
  • cep telefonunu, mp3 çalarını, yada başka bir müzik çalan aleti bağlarsınız.
    arabanın hoparlörlerinden , baladığınız müzik çalan aletin sesi gelir.
    yani aracın müzik sistemini değil, sadece hoparlörünü kullanmış olursunuz.
    baladığınız müzik çalan aletten müzik dinlemiş olursunuz.
    mesela biz eşimin cep telefonunu aux tan bağlıyoruz,
    cep telefondaki müzikleri, aracın hoparlörlerinden dinliyoruz.
    çünkü MP3 cd si zamanla ısınıyor, atlama ve takılma yapıyor.
    bi de habire cd hazırlamak zorunda kalmak kötü, halbuki mp3 çalar veya cep telefonuna PC den müzik atmak ve silmek daha kolay, zahmetsiz.
    güzeldir, tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametsamett

TEYBİMDE AUX GİRİŞİ VAR FAKAT NASIL KULLANCAGIMI BILMIYORUM KULAKLIK TAKTIM AMA ÇALIŞMADI NE İŞE YARIYOR BU ÖZELLİK ?

AUX bir RCA ses girişidir ve buradan yapılan harici ses girişi teybinizin sadece direk amphlifikatörüne gönderilerek ses alınmasını sağlar.

Örneğin bir MP3 playeriniz var ise, özel bir ara kablosu ile mp3 playerinizin kulaklık çıkışını teybinizin aux girişine bağlayıp teypten aux girişini seçtiğinizde mp3 playerinizin sesini teybinizden dinleyebilirsiniz.
  • cep telefonunu, mp3 çalar gibi aletlerdeki sesi araç hopörlörüne vermeye yarar.
  • Peki arkadaslar bu aux girisi sonradan takilabiliyor mu ve iphone uyumlumu? Orjinal teypi bozmak istemiyorum kulakciklardan kontrol etmek icin ses sistemini ama iphone da kullanabileyim istiyorum. Gercektende surekli cd yazmak ugrasilcak is degil. Aractan araca degisebiliyosa 2011 Pug 206+ aracim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki ucunda da 3.5 mmlik jack olan kabloyu birini aux girişine diğerini telefonun,mp3 çaların 3.5 mmlik jack girişine takıyorsunuz müzik dinleyebiliyorsunuz o şekilde.
  • OnurD7 kullanıcısına yanıt
    benim araba 2004 honda civic teybi var onda cd aux diye bir düğme v @OnurD7 ar ama herhangi bir jak girişi yok bu nasıl ne işe yarar bilen varmı @OnurD7
  • Aux sistemiz güzeldir fakat sesi bozuyor birazcık
  • Arkadaşlar bu anfinin arkasındaki girişlerde hoparlör girişi varmıdır *-)
  • Aux'la telefonu bağladığımızda sadece mp3 çalar özelliğini mi kullanabiliyoruz yoksa Youtube vs üzerinden açılan şarkıları da aracın ses sisteminden dinleme imkanımız var mı? Konuya yabancıyım bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler..
  • logan34 kullanıcısına yanıt
    Kulaklık takmak ile aynı şey. Ahize seside video sesleride araç içi hoparlörlerden gelir

• haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler..
  • AUXILIARY kelimesinin kısaltılmışıdır. Ek, yedek, yardımcı anlamına gelir.
  • farks kullanıcısına yanıt
    Teybin arkasında giriş varsa takılır neden olmasın. Hatta Usb/Sd card girişi de takılabilir.

Bir şey de ben sorayım.http://tr.aliexpress.com/popular/aux-to-usb-converter-cable.html
    Bunu normal Usb için kullanabilir miyiz?

• Teyplerdeki AUX kablosunun kullanımı ile ilgili güzel bir yazı.
    https://teknolojiyedairbirsey.blogspot.com/?m=1

• Araba teyplerdeki AUX girişi cep telefonundaki müziklerin arabada dinlenmesine yarıyormuş.AUX kablosu ile ilgili güzel bir yazı.

• quote:

Orijinalden alıntı: math.u

Araba teyplerdeki AUX girişi cep telefonundaki müziklerin arabada dinlenmesine yarıyormuş.AUX kablosu ile ilgili güzel bir yazı.
    Günaydın Hocam, internetinizi yeni mi bağlattınız??? Güle güle kullanın, teknoloji ile haşır neşir olmak, yeni bir şeyler öğrenmek güzel bir şey tabii.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.