Şimdi Ara

40binde baskı balata biter mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
34.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben toledo 1.8de iken 18000 de dik rampada parkederken yakmıştım 1 hafta balata kokmuştu..

1-1.5 sene sonra 42 binde artık tamamen bitmişken değiştirdim..
  • sürücü aynı güzergah aynı üstelik araba daha kaliteli bi daha düşün bence. aslında cevabını sorunun içinde vermişsin.

evet herşey aynı ama ustalar farklı

adetimiz olmuştur ailecek. çıkan parçayı isteriz. bunu deneseydin elinde bi delil olurdu

servislerin çalışma tarzı malum. üşüttüm karnım ağrıyop dersin seni ameliyata alırlar ilaç vermez muayene yapmaz. saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreCupofCoffee -- 10 Ekim 2008; 13:49:13 >
  • Bizim eski reno9 un 125000 de değişmişti balatalar..Oda artık değişsek iyi olur dedik diye değişti..Bana bir tamircinin söylediği, yeni arabaların balatalarında kanser yapıcı aspet(böyle mi yazılıyor bilmiyorum) kullanılmadığı için ömrünü kısaltıyormuş ...Eski arabaların balataları daha uzun ömürlüymüş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Miu

Bizim eski reno9 un 125000 de değişmişti balatalar..Oda artık değişsek iyi olur dedik diye değişti..Bana bir tamircinin söylediği, yeni arabaların balatalarında kanser yapıcı aspet(böyle mi yazılıyor bilmiyorum) kullanılmadığı için ömrünü kısaltıyormuş ...Eski arabaların balataları daha uzun ömürlüymüş...

doğrusu : ASBEST
  • quote:

Orjinalden alıntı: HePsİ1LeŞmE

kullanıma bağlı bitmesi doğaldır hyundai accent ve getz kullandım kavraması çok aşağıda
    sürekli kavrama noktasıyla kalkış yapıldıysa ve sürekli dur kalk doğaldır yani

Hortt
  • şimdi fark ettim he forbest. sazanlık etmişiz. ukala ukala konuşmuşuz. rezil olduk
  • arkadaşlar eğer gittiğiniz bir serviste sizi seven bir tanıdığınız yoksa (orda tanıştığınız demiyorum mahalleden akraba veya dost herneyse) işiniz zor. onların merhametine kaldınız demektir. Eğer birazda dikkatsizseniz ki bazen ne kadar dikkatli olursnaız olun onların vicdanına kalıyorsunuz...

bu gibi olayları servislerde yaşamış biri olarak kesinlikle servislere güvenmiyorum ve orada çalışan ustalarında öyle ahım şahım bilgilere sahip olduğunu düşünmüyorum açıkçası...

debriyaj olayın bu tip bir durumda olabilir veya gerçekten debriyajınız üretimden kaynaklı bir sorundan dolayı bitmiş olabilir...
  • böyle kullanırsanız 5000 km yi bile göremessiniz

Örnek;
  • selamlar bir soruda benden,
    amcam yeni bir araç aldı, 2. vitese takarken çok zor geçiyor, debriyajı sonuna kadar basıyoruz gene zor zar geçiyor, garç garç, diğer viteslerde problem yok, birde aracın vitesi çok kemikli, sorun senkromeç midir?
    biraz hor kullandım ilk kullanışta ama, 1. viteste 70 yapıp 2'ye atmaya çalıştım mesela. sonra düşük hızlarda ve viteside çok yavaş hareketle geçirmeye başladım biraz daha iyi geçti gene kemikli şekilde tabii
    ne masraf açar, böyle gider mi yolda bırakır mı, ustalardan cevap bekliyorum
  • serkes kullanıcısına yanıt
    aşırı zorlama ve yük altında çalışma nedir ben 0 km auris aldım 1.33 sürekli 5 kişi geziyoruz ve her 12 binde bir baskı balata değişiyorum . 24 binde 2. kez bitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkan1905

aşırı zorlama ve yük altında çalışma nedir ben 0 km auris aldım 1.33 sürekli 5 kişi geziyoruz ve her 12 binde bir baskı balata değişiyorum . 24 binde 2. kez bitti
    Ne hort be.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biter mi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu hort ama cevabım yanlış kullanım sonucu biter hatta daha az km lerde bile bitebilir
  • O değilde. Forum eskiden ne güzelmiş be aranılan seviye yeminle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.