Şimdi Ara

bir insanın zekasını anlama yöntemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
5
Favori
16.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teorime göre beyin büyüdükçe ve geliştikçe kafatasıda arkaya doğru uzar ve genişler.

Bütün hayvanların kafası düzdür, bir tanesi hariç o da insan

ve gelişmiş bir beyinle gelişmemiş bir beynin dışarıya yansıttığı görüntü aşağıdaki gibidir;

benim görüşüme göre, analizlerime göre beyin sürekli kafatasına baskı uygular zar genişledikçe kafatasıda büyür küçüldükçe küçülür bu demektirki büyük kafatasında büyük bir beyin küçük kafatasındada küçük bir beyin vardır ve eğer siz kafatasını genişletirseniz beyin altta kalmaz ve kafatasına yaklaşmaya çalışıp rahat bir şekilde büyüyecektir bu da beyin gelişimi için olumludur ve gözlemlerime göre kafatası geniş ve arkaya doğru uzun olan insanların zekası daha yüksek daha enerjik ve beyinleri daha güçlüdür ve ayrıca bütün hayvanların kafatası düzdür, sadece insanın kafatası arkaya doğru çıkık ve geniştir
    olaya illa bilimsel kanıt isteyenler şunu okusunlar bir zahmet

İnsan kendini yaratılışın medarı iftiharı sayıyor ve bunu, hiç de alçakgönüllülük göstermeden, üstün aklına ve diğer zihinsel becerilerine dayandırıyor. Gerçekten de insan beyni 1350 cm ile, vücuda oranla büyüklüğü temel alındığında, diğer bütün canlı türlerinden bariz şekilde daha büyük(bu arada erkekler ortalamada kadınlardan daha büyük beyne sahipler).

Bu da yeter, diye düşünüyor olabilir birçok insan. Ancak evrim sırasında düşünme organımız giderek büyüdü. Ve Chicagolu genetik bilimcilerin Eylül 2005’te “Science” dergisinde yayımlanan iki makalede bildirdikleri üzere, beynin gelişiminin sonu da anlaşılan hala ufukta görünmüyor. Ayrıva “Science” dergisinin aynı sayısında yer alan diğer bir araştırmada, sadece insan beyninde sinir hücrelerini koruyarak çevresini saran ve primatlarda bulunmayan bir proteini üreten bir genin varlığı kanıtlandı. Kuzey Carolina’daki Duke Üniversitesi’nde genetik bilimci olan Huntington Willard, bu verilerle ilgili, “Bunlar büyüleyici sonuçlar” diyor. “Çünkü konunun uzmanı olmayan insanların çoğu, kendimizi ve beynimizi geliştirmeye son verdiğimize inanıyor.”

Ve beynin büyüklüğü önemli değil diyenler şu habere bir baksınlarhttp://tuhafbilgiler.blogspot.com/2010/03/cussesine-kyasla-en-buyuk-beyne-sahip.html

ve birde http://www.milliyet.com.tr/cemaatten-seks-kasedi-aciklamasi/turkiye/sondakika/15.02.2011/1352526/164599

7. maddeye dikkate bakın ne diyor?
    7 Cübbeli Hoca'ya benzetilen şahsın kafa ucu sivri olup, arka kısmı düzdür. Cübbeli Hocamızın kafa şekli tam tersidir ve kafasının arka kısmında zeki insanlarda bulunan çıkıntı mevcuttur.

nakşibendiyide arkama aldım bakalım şimdi ne diyeceksiniz?
    VE ARKADAŞLAR ARTIK NOKTAYI KOYUYORUM SİZLERİ EİNSTEİNLA BAŞ BAŞA BIRAKIYORUM

Einstein kocaman kafalı şişman bir bebekti.
    Einstein doğduğunda çok büyük bir kafası vardı.Doğumu sırasında büyüklük yüzünde deformasyona uğramıştı.

Doğumunda çok büyük bir kafayla doğan Einstein birkaç haftalık kontrolden sonra normal olduğu tanısı konularak annesiyle birlikte hastanedn çıkartıldı.Einsteinin büyük annesi bir röpotaj sırasında şunu söylemişti.'Doğduğunda kocaman kafalı şişman bir çocuktu' Einsten'in çocukluğu diğer çocuklara göre bir parça yavaş başlamıştı.ve belgesel izleyenler bilirlerki arkadaşları einsteinı koca kafasından tanırdı
    I win.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 15 Aralık 2012; 16:24:01 >

• Yildirim Demiroren.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4F3

saçmalamayın arkadaşlar lütfen

Örnek aldığın kaynaklar çok bilimsel özellikle uzaylı resmi
  • bir fikriniz olmaması ve saçma sapan yorumlar yapmanız gerçekten üzücü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cern'demuhendis

quote:

saçmalamayın arkadaşlar lütfen

Örnek aldığın kaynaklar çok bilimsel özellikle uzaylı resmi

birsürü örnek verdim dostum niye birine takıldın?
  • onemli olan islevi bkz. fil beyni.
  • kardeşim beyin büyüklüğüyle akılın hiçbir bağlantısı yoktur. Beynin ne kadar kıvrımlı olduğuyla alakalıdır olay ya da daha farklı bilimsel şeylerle. Yani bilmiyorum ama atıyorum bir balina belki senin boyun kadar beyne sahiptir bu senden binlerce kat zeki olduğu anlamına mı gelir? Ayrıca o Mısırlı kafatasının öyle olmasının sebebi insanın kemikleri yeni doğunca henüz oturmamış olur ve çok esnektir şekillenmeye çok müsaittir bu yüzden hatta yeni doğmuş çocuğu nasıl tuttuğun yatırdığın vs çok önemlidir. Onlarda da gelenek mi neyse kafalarına bez sarılarak uzatılıyor. Afrika'da boyun uzatma falan da var zürafa gibi yani kısacası unut bu yazdıklarını
  • Suanda kafatası oyle arkaya uzayan kimse yok herkez gerizekalımı

Baslıkla icerik uymuyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: InstICH

kardeşim beyin büyüklüğüyle akılın hiçbir bağlantısı yoktur. Beynin ne kadar kıvrımlı olduğuyla alakalıdır olay ya da daha farklı bilimsel şeylerle. Yani bilmiyorum ama atıyorum bir balina belki senin boyun kadar beyne sahiptir bu senden binlerce kat zeki olduğu anlamına mı gelir? Ayrıca o Mısırlı kafatasının öyle olmasının sebebi insanın kemikleri yeni doğunca henüz oturmamış olur ve çok esnektir şekillenmeye çok müsaittir bu yüzden hatta yeni doğmuş çocuğu nasıl tuttuğun yatırdığın vs çok önemlidir. Onlarda da gelenek mi neyse kafalarına bez sarılarak uzatılıyor. Afrika'da boyun uzatma falan da var zürafa gibi yani kısacası unut bu yazdıklarını

Headshot. :P
  • Ciddi takılmak gerekirse evrim teorisinin ne alakası var sen insanın maymundan geldiğine mi inanıyosun önce bunu bi söyle ?
  •  bir insanın zekasını anlama yöntemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApeXiRubbEr

Ciddi takılmak gerekirse evrim teorisinin ne alakası var sen insanın maymundan geldiğine mi inanıyosun önce bunu bi söyle ?

hala maymun diyo ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApeXiRubbEr

Ciddi takılmak gerekirse evrim teorisinin ne alakası var sen insanın maymundan geldiğine mi inanıyosun önce bunu bi söyle ?

Yav bir gidin arkadaş. "Evrim insan maymundan geliyor" diyen de sizsiniz sonra bize maymundan mı geliyorsunuz diyen de sizsiniz. Kendi kendinize teori uyduruyorsunuz sonra da bizim onu kabul ettiğimizi sanıyorsunuz.
  • guiza ile hamitin beyni yok lan bildiğin dümdüz arkaları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bruoglione

guiza ile hamitin beyni yok lan bildiğin dümdüz arkaları

hamit zaten fizik gücüyle oynayan bir futbolcu sabriyle guizadan bahsetmeye gerek yok sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 13 Aralık 2012; 19:31:22 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bruoglione

guiza ile hamitin beyni yok lan bildiğin dümdüz arkaları

hamit zaten fizik gücüyle oynayan bir futbolcu

sabri reyiz de fizik motoruyla oynayan bir futbolcu
  • koyduğun uzun kafalı resimler

bebekken kafalrı sıkıp çekerek şekil veriyorlarmış eskiden doğuştan değil yani onlar bi araştır
  • bana mi dedin?
  • Dostum o uzun kafatasları doğal değil, ırk kendi yapıyordu onu bebeklerine adıda ''skull binding''

bebeğin doğumunun 1. ayından 6. ayına kadar süren bir olay var kafasını geriyorlar bi takım aletlerle veledin.

nedenleri ise daha zeki,yüksek mertebede görünmesini sağlamak gibi saçma şeyler;

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.